Ryanair: Brno - Londýn - Brno

Moderátor: j.ree

Odpovědět
rpet
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 712
Registrován: 21. 02. 2010, 00:55
Bydliště: LHR
Stav: Offline

Re: Ryanair: Brno - Londýn - Brno

Příspěvek od rpet »

MiraCBaBRNO píše:
Orus-x píše:...problém se "zabezpečenými/nezabezpečenými" platbami na webu. Ryanair přešel právě na ty "nezabezpečené" a moje milá KB se tváří, že s takovými ona obchodovat nebude - všechny karty KB mi na stránkách FR nefungují. Ještě že mám jinou kartu u alternativního bankovního ústavu. S měnou platby to nemá nic co dělat.


Zaprve se nesnazim koupit nic na strankach ryanu, ale na strakach easyjet, potazmo easybusu a zadruhe sem se snazil zaplatit asi 12ti(!!!) kartami, vydanych jak u nas, tak v UK nebo Nemecku, kreditky, debetky, visa/ mastercard..vsechno mozne a porad nic....

vitame Te v topic RYANAIR: Brno-Londyn-Brno.

Easy mi funguje bez problemu [Maestro per-paid, VISA debit, VISA credit]. odzkousene. menu muzes menit, jak chces. zkusil bych zmenit interface.


Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1251
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Re: Ryanair: Brno - Londýn - Brno

Příspěvek od Orus-x »

MiraCBaBRNO: ok, zmátlo mě, že jsme v topicu Ryanairu. Easy platím zásadně VISOU Electron bez poplatků a bez problémů

MiraCBaBRNO
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 238
Registrován: 28. 12. 2008, 10:17
Stav: Offline

Re: Ryanair: Brno - Londýn - Brno

Příspěvek od MiraCBaBRNO »

rpet píše:vitame Te v topic RYANAIR: Brno-Londyn-Brno.


Muj pocatecni prispevek zacal a pak uz jsme necitoval cele, jen dulezite casti, abych tu netapetoval forum....nevim jestli sem tak uplne blby :roll:
MiraCBaBRNO píše:
persona píše:.....Poprvé jsem zkusil EasyBus za 2 GBP (taková větší dodávka) - přesně za 60 minut stihl dojet na stanici metra Baker Street.......



Myslim ze je to dost vymluvne, reagoval jsem presne jen na jednu konkretni vetu.Nic vic, nic min.

MiraCBaBRNO
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 238
Registrován: 28. 12. 2008, 10:17
Stav: Offline

Re: Ryanair: Brno - Londýn - Brno

Příspěvek od MiraCBaBRNO »

MiraCBaBRNO píše:
persona píše:.....Poprvé jsem zkusil EasyBus za 2 GBP (taková větší dodávka) - přesně za 60 minut stihl dojet na stanici metra Baker Street.......


Mam problem zaplatit jakoukoliv kartou, kreditka debetka, visa mastercar, vydane u nas v zahranici....ani jenda nejede.Sem si jisty ze to vsechno navolim spravne a nakonci vzdy chyba rikajici:"(100)OK...

Nejaky tip co delam spatne?


Tak pro ty, co maji problem zaplatit na easybusu(viz vyse) tak jsem dostal odpoved primo od easybusu:"I am sorry you have experienced problems trying to book your tickets online.

Our online payment provider NetBanx are experiencing problems that they are currently investigating, but in the meantime if you would like me to assist you further I will need the following information."

Tak nevim jestli se mi chce jim posilat informace o moji karte mailem.....

Spenlik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 529
Registrován: 21. 05. 2009, 16:31
Oblíbené typy letadel: MD11/DC10
B757
A340-600
B747SP
Pohlaví: muž
Bydliště: LKPD/KSFO
Stav: Offline

Re: Ryanair: Brno - Londýn - Brno

Příspěvek od Spenlik »

MiraCBaBRNO píše:
MiraCBaBRNO píše:
persona píše:.....Poprvé jsem zkusil EasyBus za 2 GBP (taková větší dodávka) - přesně za 60 minut stihl dojet na stanici metra Baker Street.......


Mam problem zaplatit jakoukoliv kartou, kreditka debetka, visa mastercar, vydane u nas v zahranici....ani jenda nejede.Sem si jisty ze to vsechno navolim spravne a nakonci vzdy chyba rikajici:"(100)OK...

Nejaky tip co delam spatne?


Tak pro ty, co maji problem zaplatit na easybusu(viz vyse) tak jsem dostal odpoved primo od easybusu:"I am sorry you have experienced problems trying to book your tickets online.

Our online payment provider NetBanx are experiencing problems that they are currently investigating, but in the meantime if you would like me to assist you further I will need the following information."

Tak nevim jestli se mi chce jim posilat informace o moji karte mailem.....


Na to bych se určitě vybod, ikdyž si nemyslim že zrovna oni by byli ti, kteří by to zneužili, ale nikdy nevíš, kam se tvuj mail dostane....


tatranka
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 216
Registrován: 02. 05. 2006, 14:01
Stav: Offline

Re: Ryanair: Brno - Londýn - Brno

Příspěvek od tatranka »

Pripojuji se. Mam presne ten samy problem. Dostal jsem podobny mail. Pry to resi a mam to zkusit pozdeji.

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair: Brno - Londýn - Brno

Příspěvek od HighFlyer »

Spenlik píše:Na to bych se určitě vybod, ikdyž si nemyslim že zrovna oni by byli ti, kteří by to zneužili, ale nikdy nevíš, kam se tvuj mail dostane....

Ja se naopak domnivam (na zaklade vlastni zkusenosti), ze se moc neni ceho bat. Uz jsem to parkrat takto musel resit a vzdy bez problemu. Mozna nepamatujes dobu, kdy se cislo karty posilalo na formulari faxem ("A kdovi, kde ten fax muze skoncit"). A dodnes je celkem bezne (obzvlast v USA), ze letenku koupite po telefonu a cislo karty nadiktujete rezervacnimu agentovi taky po telefonu).

To uz je 100x nebezpecnejsi vybrat penize z bankomatu Ceske sporitelny :twisted:

Malvolio
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 992
Registrován: 28. 06. 2007, 21:18
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Ryanair: Brno - Londýn - Brno

Příspěvek od Malvolio »

HighFlyer píše:A dodnes je celkem bezne (obzvlast v USA), ze letenku koupite po telefonu a cislo karty nadiktujete rezervacnimu agentovi taky po telefonu).

Asi před měsícem jsem rezervoval něco u Wizzu přes telefon a polská děvčica chtěla jméno, číslo karty, vypršení a CVS kód z druhé strany :) Snažil jsem se jí vysvětlit princip moto transakcí u embosované karty, nakonec jsem to vzdal a dal jí údaje na virtuální visu, kterou jsem ihned po transakci zrušil :)

MiraCBaBRNO
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 238
Registrován: 28. 12. 2008, 10:17
Stav: Offline

Re: Ryanair: Brno - Londýn - Brno

Příspěvek od MiraCBaBRNO »

Malvolio píše:............ nakonec jsem to vzdal a dal jí údaje na virtuální visu, kterou jsem ihned po transakci zrušil :)


Problem vyresen obdobdnym zpusobem, uaplatil jsem kartou na ktere je minimalni zustatek a budu ji stejne rusit.Spis me udivuje, ze oni maji nejaky problem, vi o nem a pritom, ze by se uracili napsat, ze jim to nejde na stoprocent a at se kdyztak obratim tam a tam... :roll: :? :?:

ivan_k
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 23
Registrován: 15. 08. 2010, 11:34
Stav: Offline

Re: Ryanair: Brno - Londýn - Brno

Příspěvek od ivan_k »

Možno to je v USA bežné, možno to bolo bežné v minulosti, ale údaje o svojej karte by som nedával nikdy nikomu mimo zabezpečenej platobnej brány. Riziko je vždy aj tam, ale preboha - posielať údaje o karte mailom? Nešifrovaným mailom, ktorý nielenže skončí v rukách neznámeho zamestnanca, ale po ceste ho môže ktokoľvek odsniffovať - buď na internete alebo ak ste pripojení cez Wi-Fi (a ešte k tomu nezabezpečenú), tak je riziko x-násobné?

Nie, ďakujem. Keby som odkázaný na takýto spôsob, tak si na to niekde zriadim virtuálnu kartu, ktorá sa vždy aktivuje len po dobu transakcie (mimo tento čas má vždy nulový limit). Prípadne mať viacero účtov a kariet a na takéto rizikové transakcie si previesť na ten účet vždy presne potrebnú sumu a zaplatiť. Ale údaje o hlavnej karte môže posielať cez e-mail alebo diktovať do telefónu len blázon...

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair: Brno - Londýn - Brno

Příspěvek od HighFlyer »

ivan_k píše: Ale údaje o hlavnej karte môže posielať cez e-mail alebo diktovať do telefónu len blázon...

Tak jsou asi na svete miliony blaznu.

Spenlik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 529
Registrován: 21. 05. 2009, 16:31
Oblíbené typy letadel: MD11/DC10
B757
A340-600
B747SP
Pohlaví: muž
Bydliště: LKPD/KSFO
Stav: Offline

Re: Ryanair: Brno - Londýn - Brno

Příspěvek od Spenlik »

HighFlyer píše:
ivan_k píše: Ale údaje o hlavnej karte môže posielať cez e-mail alebo diktovať do telefónu len blázon...

Tak jsou asi na svete miliony blaznu.


Ano na světě je opravdu spousta bláznů - rozuměj těch, kteří nevědí jaké to s sebou nese riziko, a v blahé nevědomosti to klidně pošlou :)

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair: Brno - Londýn - Brno

Příspěvek od HighFlyer »

Spenlik píše:Ano na světě je opravdu spousta bláznů - rozuměj těch, kteří nevědí jaké to s sebou nese riziko, a v blahé nevědomosti to klidně pošlou

Anebo proto, ze vedi, ze kdyz sami vytocili cislo letecke spolecnosti nebo cestovni agentury, tak na druhem konci dratu nesedi phisher, ale rezervacni agent.

Spenlik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 529
Registrován: 21. 05. 2009, 16:31
Oblíbené typy letadel: MD11/DC10
B757
A340-600
B747SP
Pohlaví: muž
Bydliště: LKPD/KSFO
Stav: Offline

Re: Ryanair: Brno - Londýn - Brno

Příspěvek od Spenlik »

HighFlyer píše:
Spenlik píše:Ano na světě je opravdu spousta bláznů - rozuměj těch, kteří nevědí jaké to s sebou nese riziko, a v blahé nevědomosti to klidně pošlou

Anebo proto, ze vedi, ze kdyz sami vytocili cislo letecke spolecnosti nebo cestovni agentury, tak na druhem konci dratu nesedi phisher, ale rezervacni agent.


Původně se jednalo o mail, ne o telefon :wink:

HNF
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 107
Registrován: 17. 01. 2009, 17:52
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Ryanair: Brno - Londýn - Brno

Příspěvek od HNF »

Zneuzijou, zablokuju, zreklamuju, uznaji, money back. Vyzkouseno. Nevidim v tom problem.


Odpovědět