ČSA také požádaly o práva na lety Karlovy Vary-Jekatěrinburg

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Odpovědět
Nemec
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 447
Registrován: 28. 01. 2006, 21:16
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: ČSA také požádaly o práva na lety Karlovy Vary-Jekatěrinburg

Příspěvek od Nemec »

Na druhou stranu, jestli je kazda takova linka, tak lukrativní, tak by z těch 250 kc mohlo byt za chvili 249. Jestli tedy nepujdou na odmenu kdejaky sektrarce apod.


paascha
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 71
Registrován: 05. 11. 2010, 11:57
Stav: Offline

Re: ČSA také požádaly o práva na lety Karlovy Vary-Jekatěrinburg

Příspěvek od paascha »

spíš novým obchodním posilám, kterých tak nějak pořád není dost :(

T603
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 126
Registrován: 26. 05. 2008, 15:10
Stav: Offline

Re: ČSA také požádaly o práva na lety Karlovy Vary-Jekatěrinburg

Příspěvek od T603 »

paascha píše:... protože tam dělám, a narozdíl od obecně panujících představ, dělám, jako ostatně většina normálních lidí tam víc z fandovství, než za prachy :? Proto také vím o rozdílu mezi linkou a charterem, to mi věř. A proto také vím, že těch tvých 250,- je nesmysl.

Všichni dělají především za prachy! Bláboly o fandovství si nech pro děti nebo do hospody...250,- je skutečně nesmysl, reálně je to více než 500,- ...a ve finále po sloučení ČSA a Letiště Praha bude každý doplácet dalších 500,- na Letiště Praha, protože tam již taky začíná "jít do tenkého". Ještě se tam bude muset přihodit ŘLP, aby to "nekleklo" tak brzy....

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4080
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: ČSA také požádaly o práva na lety Karlovy Vary-Jekatěrinburg

Příspěvek od HighFlyer »

paascha píše:Proto také vím o rozdílu mezi linkou a charterem, to mi věř.

Z tveho prispevku nebyla tato znalost patrna. Nemuzes se zlobit na me, ze jsem reagoval na tvuj nepresny vyrok "Linky z KV jsou chartery", kdyz jsi ho sam tak napsal.

A proto také vím, že těch tvých 250,- je nesmysl.

Naopak, je to zcela exaktni propocet dopadu existence CSA na verejne rozpocty. Krome nelegalnich financnich operaci (Osinek) to jsou samozrejme vsechny rozprodeje aktiv, protoze pokles aktiv ve firme vlastnene statem = pokles statnich aktiv.

Kolik dáváš na silnice, policii, parlament, prezidenta, Karlův most, dálnici D1, kolik živíš důchodců, cikánů, nezaměstnaných, maminek na mateřský, kolik tě stojí úklid tvé ulice a provoz autobusu ve tvém městě...ono to není tak jednoduché.

Naopak, vsechno co pises je velmi jednoduche spocitat. Kazda polozka je evidovana v rozpoctu statu, kraje, mesta, obce. Podelis prislusnym poctem obyvatel a dostanes hodnotu. To je jednoducha matematika (a rad bych veril, ze ji je schopen i fanaticky smyslejici zamestnec CSA).

Ale o tom řeč nebyla. Linka do Ruska vynáší, zvlášť když máš postavení, jako mají ČSA. nějaký trpaslík tam sice nasadí low cost ceny a bude se prsit, jak na tom vydělá, ale až budou Ivani chtít přidat frekvenci, bude v čudu se svým odřeným bulíkem, co myslíš?

Pokud si pozorne prectes muj jediny prispevek v tomto vlakne, tak zjistis, ze jsem se ke kauze obchodnich prav na SVX vubec nevyjadroval. Ale pokud chces vedet muj nazor, tak pokud bych byl manazerem CSA odpovedny za ten region, pravdepodobne bych udelal totez.

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4080
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: ČSA také požádaly o práva na lety Karlovy Vary-Jekatěrinburg

Příspěvek od HighFlyer »

T603 píše:250,- je skutečně nesmysl, reálně je to více než 500,- ...a ve finále po sloučení ČSA a Letiště Praha bude každý doplácet dalších 500,- na Letiště Praha, protože tam již taky začíná "jít do tenkého". Ještě se tam bude muset přihodit ŘLP, aby to "nekleklo" tak brzy....

Tech 250 vychazi mne jako minimalni castka... ale netrvam na tom dogmaticky, mozna jina kalkulace muze prinest jine (vyssi) cislo. Oproti nemu ale zase zapocti prinosy do verejnych rozpoctu (dane placene firmou, dane placene zamestnanci, odvody na zdravotni + socialni atd.)


paascha
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 71
Registrován: 05. 11. 2010, 11:57
Stav: Offline

Re: ČSA také požádaly o práva na lety Karlovy Vary-Jekatěrinburg

Příspěvek od paascha »

No vidím, že jsem tu vzedmul vlnu anti ČSA vášní, což jsem nechtěl. Tak hadr na čelo, pánové, a klid. Na uklidněnou, nejsem fanatický zaměstnanec, jen mě to prostě baví a jsem hrdý na práci ve firmě s tradicí a kvalitním produktem. Na druhé straně mi právě proto nejvíc vadí, co se tam děje, zvlášť když s tím nemůžu nic udělat.

skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Re: ČSA také požádaly o práva na lety Karlovy Vary-Jekatěrinburg

Příspěvek od skater »

paascha píše:No vidím, že jsem tu vzedmul vlnu anti ČSA vášní, což jsem nechtěl. Tak hadr na čelo, pánové, a klid. Na uklidněnou, nejsem fanatický zaměstnanec, jen mě to prostě baví a jsem hrdý na práci ve firmě s tradicí a kvalitním produktem. Na druhé straně mi právě proto nejvíc vadí, co se tam děje, zvlášť když s tím nemůžu nic udělat.


Je hezké, že jsi hrdý na firmu s tradicí, jen bych si moc přál, abych tu hrdost nemusel dotovat ze svých daní. A o kvalitě produktu by se dalo polemizovat. Mám sice letos s ČSA jen dva segmenty, ale na těch nepředvedli nic víc, než kdokoliv jiný. Snad kromě poloprázdného letadla při letu MAD-PRG.

paascha
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 71
Registrován: 05. 11. 2010, 11:57
Stav: Offline

Re: ČSA také požádaly o práva na lety Karlovy Vary-Jekatěrinburg

Příspěvek od paascha »

Když ti kvalita ČSA nevoní, tak si lítej s Trabl servisem, s**t wings nebo Vyžerem, Ryanair to už v PRG zapíchli. můžeš si tam koupit, co chceš, když jsi boháč, třeba i bagetu, :lol: , a nemusíš nadávat na špatné služby v ceně letenky, no ne? A znovu musím říct, ze svých daní platíš všechno, tak si tu demagogii nech na jinam. To jsou bolševnícký bláboly: ze svých daní...
Naposledy upravil(a) paascha dne 22. 11. 2010, 23:21, celkem upraveno 2 x.

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: ČSA také požádaly o práva na lety Karlovy Vary-Jekatěrinburg

Příspěvek od HonzaLB »

HF: je v částce 250 započtena i letošní ztráta a rozprodeje majetků, sanace z peněz letiště?

T603
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 126
Registrován: 26. 05. 2008, 15:10
Stav: Offline

Re: ČSA také požádaly o práva na lety Karlovy Vary-Jekatěrinburg

Příspěvek od T603 »

paascha píše:Když ti kvalita ČSA nevoní, tak si lítej s Trabl servisem nebo Vyžerem, Ryanair to už v PRG zapíchli. můžeš si tam koupit, co chceš a nemusíš nadávat na špatné služby v ceně letenky, no ne? A znovu musím říct, ze svých daní platíš všechno, tak si tu demagogii nech na jinam. To jsou bolševnícký bláboly: ze svých daní...

Ze svých daní neplatím ani škodovku, prazdroj,telekomy, energetiky,plynárny,zahraniční aerolinky,..., ale bohužel musím platit jedny provařené, nekonkurenceschopné, rozkradené a dále rozkrádané ČSA, aby několik "blábolistů" mohle někde na netu plkat, že dělají nějakou "práci" v ČSA jakože "zadarmo" jen z fandovství... Kdyby si všichni tito příživníci našli práci v soukromém sektoru a přestali "vyžírat" přes tzv. práci ve státních aerolinkách ostatní občany, ČSA mohly v klidu zkrachovat a zbylo by více peněz na školství, zdravotnictví, penzijní reformu a vyrovnanější státní rozpočet.

Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: ČSA také požádaly o práva na lety Karlovy Vary-Jekatěrinburg

Příspěvek od Smurfx »

hafi píše:dushkee zacal delat pro CSA?


:D

skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Re: ČSA také požádaly o práva na lety Karlovy Vary-Jekatěrinburg

Příspěvek od skater »

paascha píše:Když ti kvalita ČSA nevoní, tak si lítej s Trabl servisem, s**t wings nebo Vyžerem, Ryanair to už v PRG zapíchli. můžeš si tam koupit, co chceš, když jsi boháč, třeba i bagetu, :lol: , a nemusíš nadávat na špatné služby v ceně letenky, no ne? A znovu musím říct, ze svých daní platíš všechno, tak si tu demagogii nech na jinam. To jsou bolševnícký bláboly: ze svých daní...


Pokud ve svém jednostranném pohledu umíš číst, tak zjistíš, že jsem si nestěžoval na špatné služby. Jen jsem zkonstatoval, že ČSA na mých letošních dvou letošních segmentech (proletěných pod kódem IB) nepředvedli nic víc, než kdokoliv jiný (a proti lowcostům jste se odlišili jen poloprázdným letadlem a malou bagetkou). A co se týká daní, tak tam je asi diskuse zbytečná, tam si prostě jen nechceš uvědomit realitu, že stát tam všemožně sype peníze (tak, aby to nebylo kvůli EU moc okaté), které nemůže získat odnikud jinud, než že ty peníze sebere někde jinde.

Alca
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 471
Registrován: 15. 07. 2007, 19:45
Stav: Offline

Re: ČSA také požádaly o práva na lety Karlovy Vary-Jekatěrinburg

Příspěvek od Alca »

"paascha píše:Když ti kvalita ČSA nevoní, tak si lítej s Trabl servisem, s**t wings nebo Vyžerem, Ryanair to už v PRG zapíchli. můžeš si tam koupit, co chceš, když jsi boháč, třeba i bagetu, :lol: , a nemusíš nadávat na špatné služby v ceně letenky, no ne? A znovu musím říct, ze svých daní platíš všechno, tak si tu demagogii nech na jinam. To jsou bolševnícký bláboly: ze svých daní..." -sám si svrhl OK na úroveň low-costu, s tím rozdílem, že OK má tak třikrát dražší letenky než průměrný low-cost na způsob TVS a tak dvakrát dražší než třeba Lufthansa, se kterou se po evropě podíváš pod 4 tisíce, a to i s bagetou, a další Swiss, AUA, Turkish, KLM, AF, BA, Malév, TAP.... -nesrovnávej nesrovnatelné

PetrM
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 52
Registrován: 23. 10. 2009, 10:16
Stav: Offline

Re: ČSA také požádaly o práva na lety Karlovy Vary-Jekatěrinburg

Příspěvek od PetrM »

paascha píše:No vidím, že jsem tu vzedmul vlnu anti ČSA vášní, což jsem nechtěl. Tak hadr na čelo, pánové, a klid. Na uklidněnou, nejsem fanatický zaměstnanec, jen mě to prostě baví a jsem hrdý na práci ve firmě s tradicí a kvalitním produktem. Na druhé straně mi právě proto nejvíc vadí, co se tam děje, zvlášť když s tím nemůžu nic udělat.


Ja Vas chapu, ale pochopte zbytek. Ja mam rad letectvi, ale to neznamena, ze budu slepe adorovat CSA, to ani omylem.
A kdyz jsou v CSA takovi machri, jak to, ze na tu linku neprisli uz davno, ale ausgerechnet az o ni zazada konkurence? Me to proste pripomina praktiky z minulosti na linkach z Brna a Ostravy. Kdyz to nemam ja, nebude to mit nikdo

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: ČSA také požádaly o práva na lety Karlovy Vary-Jekatěrinburg

Příspěvek od flyingblue »

PetrM píše:
paascha píše:No vidím, že jsem tu vzedmul vlnu anti ČSA vášní, což jsem nechtěl. Tak hadr na čelo, pánové, a klid. Na uklidněnou, nejsem fanatický zaměstnanec, jen mě to prostě baví a jsem hrdý na práci ve firmě s tradicí a kvalitním produktem. Na druhé straně mi právě proto nejvíc vadí, co se tam děje, zvlášť když s tím nemůžu nic udělat.


Ja Vas chapu, ale pochopte zbytek. Ja mam rad letectvi, ale to neznamena, ze budu slepe adorovat CSA, to ani omylem.
A kdyz jsou v CSA takovi machri, jak to, ze na tu linku neprisli uz davno, ale ausgerechnet az o ni zazada konkurence? Me to proste pripomina praktiky z minulosti na linkach z Brna a Ostravy. Kdyz to nemam ja, nebude to mit nikdo


Proc by to nemel mit nikdo?


Odpovědět