ČSA a Letiště Praha se spojují v Český aeroholding

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Odpovědět
MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Re: ČSA a Letiště Praha se spojují v Český aeroholding

Příspěvek od MS743 »

Mě by zase zajímalo, na kterou část letectví jsi odborníkem ty, a proč. Tipoval bych to na dva slepené modely, dvě až tři cesty k moři a pár pohledů k nebi, když přelétá éro nad tvou paličkou, odborníku. Vzhledem k tvému svéráznému pravopisu bych možná ubral ty cesty na dovolenou, protože socky jezdí spíš autobusem :lol: :lol: :lol:


Drahy Paascha...

Moje posledni odpoved byla i kritikou jak se chovas vuci daksim lidem zde. Jiste nechci komentovat dosti urazlive prispevky vuci nam vsem ale ja takove veci vetsinou neresim (nebo spise je neberu tak vazne)... Jak to rikala A.Hepburn "Style is an Attitude"... Takze uroven chovani a kdo je sockou je vetsinou zjevne od celkoveho vyjadrovani, argumentace, presvedcovancich schopnosti.

Nebudu od veci kdyz reknu ze asi 99% -nas amatru- zde ve foru se radi neco dozvime.. kecame o letectvi a nechci ti brat iluze ale mnoho lidi zde mame s timto odvetvim co delat (a ne 1 cestu rocne s firotour) ale VSE s respektem. Tvuj celkovy profil od tech zprav je velmi jasny... Mozna to reknu primo a without beating around the bush... Jsi konfliktni, neslusni a jeste k tomu se zesmesnujes jelikoz kazda kritika dalsich jen poukazujes na sve nedostatkty nebo psychologicky na vlastni nejistoty. Nemusim byt psycho-analyst abych to poznal. Cast tveho textu se snazis nas urazet a druha urazis ty dalsi lidi ktere tak zesmesnujes (socky, koupaky, lide a jejich jizdy autobusem a apod vyrazy). Timto zpusobem se veci neresi... nebo alespon kulturne...

Doporucuji (a rikam to opravdu slusne a bez cynismu) aby ses trochu ukidnil a ze sebe dostat tu negativni energii a agresivniho konfliktniho chovani. Celkem citim ze jsi hodne "angry"... Tos cos predvedl nebyla ani konverzace ani argumentace. Vypady vuci lidem (politiky, lidi zde ve foru atd.) bez pokusu najit argument ci zkusit podle fakt nas presvedcit.

Tak...A prosim prosim... NEPSAT tu odpoved (klidne mi posli private message). Nechci tu kazit forum dalsim lidem zde jelikoz ani jedno slovo zde nebylo o letecvi! Doufam ze to prezijes takovou odpoved od "socky"- kdyby byla odpoved tak vlmi prosim pana Popelare aby to jen prevedl do private message a klidne tam muzu psat do aleluja!

BACK On Topic :)

coz je --->
Obrázek


ondra.t
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 69
Registrován: 14. 09. 2006, 10:52
Pohlaví: muž
Bydliště: Roztoky
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: ČSA a Letiště Praha se spojují v Český aeroholding

Příspěvek od ondra.t »

4 skater: nevim jaká individua převažují, osobně jsem rovněž zainteresovaný v čsa ,ale pokud bych si měl udělat názor na zaměstnance různých firem podle diskuzí na internetu (hlavně novinky.cz) tak mi připadá že ve spoustě firem/podniků nemají co dělat (pokud si pamatuji tak v čsa se za to propouštělo před 2lety) hlavně přes všední den od 8-16h

k tématu: nemám ekonomické vzdělání, (jsem jen hloupý avionik), ale rád bych znal názor někoho fundovaného - jaký vliv to bude mít na dceřiné firmy nyní pod ČSA. např ČSATechnic,Handling.. ted se v hierarchii podle mě dostanou pod Letiště Praha na úroveň ČSA .. ? na druhou stranu z toho pohledu nebudou platit Letišti takový nájem (za Fko) a od exter.zákazníků budou mít větší získ (tedy i letiště) . Co se stane se sekcí ČSA je věc další. Podle mě to je pro Letiště Praha dobrá strategie.

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: ČSA a Letiště Praha se spojují v Český aeroholding

Příspěvek od cocik »

paascha píše:Mě by zase zajímalo, na kterou část letectví jsi odborníkem ty, a proč. Tipoval bych to na dva slepené modely, dvě až tři cesty k moři a pár pohledů k nebi, když přelétá éro nad tvou paličkou, odborníku. Vzhledem k tvému svéráznému pravopisu bych možná ubral ty cesty na dovolenou, protože socky jezdí spíš autobusem :lol: :lol: :lol:


Priteli, velmi zdvorile te prosim, aby sis podobne vyrazivo na zdejsi diskuzi odpustil. Prosel jsem si vsechny tve prispevky a zadny z nich neprinesl ani jednu rozumnou informaci, ktera by se vztahovala k probiranemu tematu. Pokud tematu opravdu rozumis, tak ti prece nic nebrani jit s kuzi na trh a argumentovat vecne, nikoliv v rovine "xy je socka, protoze napsal pravopisnou chybu". Ja totiz naprosto chapu rozhorceni zdejsich diskuteru, kteri nejsou prilis radi, ze musi hradit ztraty neschopne hospodaricich statnich podniku ze svych dani. Dokud jsem dane v CR platil, tak mi to taky vadilo, ted uz nastesti beru celou situaci spis sportovne...

skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Re: ČSA a Letiště Praha se spojují v Český aeroholding

Příspěvek od skater »

HighFlyer píše:To je celkem presny popis, jak to poslednich 15 let funguje v pripade vodaren. Spotreba jde dolu, ceny neustale rostou.


Ono to buhužel jinak fungovat nemůže. Důvodem jsou fixní náklady: množství trubek, které ve vodárenství udržuješ je furt stejné, faktur a smluv musíš zpracovat furt stejně (spíš víc, protože ti přibývají nové budovy) atd., ale tyto náklady rozkládáš na menší prodeje. Do toho ti Evropská unie a stát přikáže spoustu nových investic nebo poplatků a pak už ti v nezbytném růstu ceny nepomůže ani to, když ti ve firmě roste efektivita. Obdobné jako ve vodárenství je to i v jiných oborech a nic moc s tím neuděláš, ani kdyby ses rozkrájel.
Jiná pohádka je spíš rozdělení vodárenství na dvě firmy (které se událo v mnoha městech). Jeden subjekt provozní, která vodu prodává a inkasuje (obvykle velký subjekt typu Veolia) a jeden subjekt "vlastnický", který trubky vlastní a udržuje (obvykle zůstává v majetku města). Obecně by na tom nebylo nic špatného, kdyby platba od provozního subjektu k vlastnickému za pronájem sítě byla reálná a odpovídající. Ale to už jsme v off-topic.

A.J.Scandall
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 127
Registrován: 23. 02. 2003, 18:09
Stav: Offline

Re: ČSA a Letiště Praha se spojují v Český aeroholding

Příspěvek od A.J.Scandall »

Drahý Pášo,

argumentaci, jakou používáš ty, všichni dobře známe. Bylo nám tak šest a chodili jsme do první třídy.

Ještě bych tě rád upozornil na dvě věci

1) MS743 není rodilým Čechem, pokud jsem to dobře pochopil. Jeho psaný projev v cizím jazyce je pro většinu z nás těžko dostižný i v jazyce mateřském. Upozorňovat ho na drobné chyby v pravopise je známkou buď arogance, nebo neznalosti. Kdo nezná, ať se nevyjadřuje, takhle to nějak říkáš i ty, že?

2) Kdo napsal, že jedním z největších potíží ČSA jsou zaměstnanci jako ty, měl pravdu. Budeš se divit, ne každý, kdo zde přispívá, je "tlachalem", který slepil dva modýlky. Já jich slepil třeba skoro padesát... a k tomu deset let pracuju v civilní letecké dopravě. A mnohdy "insideři" o problematice vědí daleko míň, než nadšenci zvenčí. Spousta zaměstnanců přes stromy nevidí les. A přesně jak píše Čočík, jestli někdo na tomhle fóru nepřinesl jedinou rozumnou informaci a argument, jsi to ty


sunset
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 87
Registrován: 15. 06. 2009, 21:26
Stav: Offline

Re: ČSA a Letiště Praha se spojují v Český aeroholding

Příspěvek od sunset »

Paaschovy příspěvky jsou možná emotivní, agresivní a vyděšené, ale naznačovat, že zaměstnanci jako on jsou příčinou situace, ve které se ČSA nachází není fér k němu ani k dalším zaměstnancům (včetně těch, kteří byli odejiti a stále jim na ČSA záleží). Prohlubuje to nedorozumění mezi vámi, a nahrává to těm, kteří skutečně za stav firmy mohou.

salamio
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 490
Registrován: 22. 07. 2010, 09:43
Stav: Offline

Re: ČSA a Letiště Praha se spojují v Český aeroholding

Příspěvek od salamio »

paascha: přelož si prosím ze slovenštiny do češtiny "manželka kotolníka" a zkus se podle toho zařídit.

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: ČSA a Letiště Praha se spojují v Český aeroholding

Příspěvek od HonzaLB »

cocik píše:
paascha píše:Mě by zase zajímalo, na kterou část letectví jsi odborníkem ty, a proč. Tipoval bych to na dva slepené modely, dvě až tři cesty k moři a pár pohledů k nebi, když přelétá éro nad tvou paličkou, odborníku. Vzhledem k tvému svéráznému pravopisu bych možná ubral ty cesty na dovolenou, protože socky jezdí spíš autobusem :lol: :lol: :lol:


Priteli, velmi zdvorile te prosim, aby sis podobne vyrazivo na zdejsi diskuzi odpustil. Prosel jsem si vsechny tve prispevky a zadny z nich neprinesl ani jednu rozumnou informaci, ktera by se vztahovala k probiranemu tematu. Pokud tematu opravdu rozumis, tak ti prece nic nebrani jit s kuzi na trh a argumentovat vecne, nikoliv v rovine "xy je socka, protoze napsal pravopisnou chybu". Ja totiz naprosto chapu rozhorceni zdejsich diskuteru, kteri nejsou prilis radi, ze musi hradit ztraty neschopne hospodaricich statnich podniku ze svych dani. Dokud jsem dane v CR platil, tak mi to taky vadilo, ted uz nastesti beru celou situaci spis sportovne...

jednu konkrétní informaci jsem zde našel, že pan Dvořák má sen mít 330 a že Hanoj bude. To, že se na Hanoji skutečně pracuje, zatím jen 319, mi bylo mimochodem tento týden potvrzeno z vysoce postavených zdrojů z letiště:)
mimochodem, je vůbec zajímavé, že se najednou začínají sami z letiště ozývat lidé, kteří dosud mlčeli, takže firma působila, jak je skvěle řízena:)možná tak konečně ke mě doputuje i faktura za vybavení generálního ředitelství (kdo tam někdy byl v poslední době, byl zcela jistě také poněkud v šoku a nevěděl, zda je v designovém obchodě či ředitelství státního podniku)

paascha
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 71
Registrován: 05. 11. 2010, 11:57
Stav: Offline

Re: ČSA a Letiště Praha se spojují v Český aeroholding

Příspěvek od paascha »

Idioti :lol:

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1807
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: ČSA a Letiště Praha se spojují v Český aeroholding

Příspěvek od hafi »

paascha píše:Idioti :lol:

teďs to rozčís....

všichni jsou blázni jenom já jsem letadlo...

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: ČSA a Letiště Praha se spojují v Český aeroholding

Příspěvek od cocik »

Tragedie_v_JZD píše:no boze. tak si udelali hezkej kancl. generujou mld zisk kazdy rok, tak at si to udelaj. me jako danovyho poplatnika to nejak nenici. i kdyz je to akciovka ve vlastnictvi statu. opravdu si nemyslim, ze pisalek z mlade fronty je ten, kdo by mel rozhodovat, co je adekvatni, a co ne. ale nepochybuju, ze stado osliku/ctenaru zahyka a bude prikyvovat. a mimochodem, s rathovym kanclem bych to nesrovnaval. zatimco ten sahl na penize, ktere ma z dani, tak u letiste praha bych tomu tak urcite nerikal.

to same vyplaty a odmeny mngr v letisti praha - dokud generuji zisk (a ne maly), tak je mi to ukradene. v okamziku , kdyby si milionovy odmeny davali v situaci, kdy by je rok co rok stat dotoval X miliardama, stalo by to za zvednuty oboci.

to je stejne, jako nova "pseudokauza", kdy na praze (uz nevim kolik) byla manzelka starosty (ci koho) jedna z mnoha, kdo tam ziskal smlouvu na byt/najem , uz nevim, o co slo presne. podle nasich ubohych "pisalku" ma, jen proto, ze je manzelkou starosty, bydlet v kanale?


Sorry, ale takovy mysleni je mi hodne proti srsti. Podivej, ta firma je statni (tj. "nase"), takze me z principu veci dost zajima, jestli si z toho nekdo nedela dojnou kravu - typicky jestli neposila "maly domu" spratelenejm firmam na zakazkach a jestli tam jsou platy a bonusy managementu srovnatelny s tim, co se bere v podobnejch soukromejch firmach. To, ze ta firma generuje penize, je sice super, ale byl bych peknej blbec kdybych se nezajimal o to, jestli tam neni potreba ucpat diry, diky kterym by ta firma mohla prinaset mnohem vic penez.

Potkal jsem pomerne dost sefu velkejch prosperujicich firem, ktery ty firmy vybudovali pripadne vytahli nahoru z casu, kdy se moc nedarilo. Vetsina z nich mela naprosto normalni kancelare a par dokonce sedelo ve velky hale s ostatnima lidma, aby byli primo uvnitr deni. Zaroven jsem potkal spoustu "manazeru", ktery jako prvni zajimala super kancelar a novy sluzebni auto, a vetsinou po nich ve firme zbyl misto vysledku jenom smrad. Takze kdyz slysim o tom, ze si nekdo ve statni firme zarizuje super drahy kancly, je to pro me hned dvoji "warning sign" - jednak tam muze jit "mala domu" a druhak mi to rika dost o prioritach toho cloveka.

Pokud to ze me v tvych ocich dela hykajiciho oslika, co tupe hlta clanky MF Dnes, tak budiz. Ja se s tim nejak srovnam.

PetrM
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 52
Registrován: 23. 10. 2009, 10:16
Stav: Offline

Re: ČSA a Letiště Praha se spojují v Český aeroholding

Příspěvek od PetrM »

To je vyborne, takze vse je v CSA v tom nejlepsim poradku, tak samo LP. Podniky s tak uzasnymi vykony, ze nad ne v Evrope neni a jen jeden pitomec novinar pise neustale nesmysly. :shock: Vazeni, on nepise do Letectvi a kosmonautiky, ale do normalniho deniku, ktery neni ani ekonomicky specializovan, takze i ty zpravy maji takovou formu. Podstatne je, jestli jsou pravdive ci nikoliv. Dle vsecho lze, CSA expanduji, pristi rok odkoupi cast Lufthansy a typek, co videl letadlo akorat z okna a ted diky cachrum sefuje LP a CSA, je prukopnik novych neotrelych forem podnikani v letectvi, na ktere se posklada cela republika

T.Krulis
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 29. 06. 2010, 10:57
Stav: Offline

Re: ČSA a Letiště Praha se spojují v Český aeroholding

Příspěvek od T.Krulis »

BlueSky píše:Genialni reseni pro vladu. Zbavi se letitych problemu CSA, ktere mimochodem vlada v roce 2003 sama zpusobila. Letiste jako klasicka rozpoctovka ve ztrate ani byt nemuze, aerolinie se budou placat tam, kde se placaji, mozna i na nejaky rozvoj dojde, ale nebudou se muset obavat o svou existenci. Bude vytvorena krasna trafika pro nejakeho odlozeneho politika, prip. generala (pamatuje nekdo gen. Koprivu, posledniho sefa spojenych firem CSA a letiste pred rokem 1990?). Nebude na nej tolik videt jako bylo na sefa samostatnych CSA. Nebude mu tolik videt do vysledku, ktere budou schovane v ramci holdingu. Nebudou se mu bourit zamestnanci, protoze budou mit sve jiste. Stojate vody.

Idealni. Idealni, ale ne pro vsechny.

Trzni prostredi v leteckem businessu v Ceske republice zaplace. Konkurencni prostredi, ktere je hybnou silou jakehokoliv progresu, se znacne pokrouti. Rozdava se na novou hru, ale tentokrat nebudou mit vsichni stejne karty, tentokrat se bude hrat s dvemi ruznymi sadami. Ostatni dopravci musi byt jak v Jirikove videni.

Paradoxne to nebude dobre ani pro CSA. Kratkodobe jim to vytrhne trn z paty, zajisti preziti. Dlouhodobe to z nich vytvori tezkopadny, konkurence neschopny moloch. Zlenivi, protoze se nebudou muset obavat konkurence.

no asi tak...,a pokud to svoleni od evropskych uradu dostanou,budou si tady diktovat jak se jim zlibi,tz.,ze napr.i ceny letistnich a jinych poplatku muzou vyrazne stoupnout,konkurence bude vubec drasticky ohrozena a zkratka se tim dostavame-mam pocit,nekam...,kde uz jsme byli pred rokem 1989.Byt kompetentnim organem EU,tak jim to spojeni na zaklade principu dnesni trzni etiky a ekonomiky rozhodne nepovolim.Kdo neprosperuje a neni schopen vytvorit priznivou rovnovahu nabidky a poptavky,coz CSA rozhodne uz nejakych tech par let nejsou...,at proste zkrachuje a na jeho misto nastoupi firma jina,ktera tyto pozadavky bude schopna zajistit.Proc drzet nad vodou nekoho,kdo nas-danove poplatniky(v tomto pripade i CSA coby statni hluboce ztratova firma),stoji akorat penize,nic z ni neni,jen problemy ci v jeste horsim pripade trafiky pro mafianske vyzirky koalice CSSD-ODS?Nevidim sebemensi duvod.Jen kdyz se clovek podiva na ceny dnesnich letenek CSA v porovnani s konkurenci,tak je mu z toho spatne-prikladne ted jsem nedavno potreboval koupit letenku na lednovy vikend do WAW,kouknu na stranky LOT-u,krasna cena cca 2600 za zpatecni cestu a kouknu na CSA-nejlevnejsi moznost cca 6 litru v porovnani s LOT-em.No jako ssry,kdo by jim s tim lital?Leda tak nekdo,kdo skutecne nevi,co s penezma.A i kdyz odhlidnu od penez a vratim se k otazce principu-proc ja bych mel davat mnohem vic za neschopnost tehdejsiho i soucasneho vedeni spolecnosti,ktere je uz peknych par let opravnene ve svrabu a potrebuje z lidi tak okate vycucat prachy?Ani me nehne,nechal bych je nekompromisne zkrachovat a nazdar,doufam,ze k te fuzi nakonec nedojde.

PDan
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 603
Registrován: 27. 08. 2009, 22:59
Stav: Offline

Re: ČSA a Letiště Praha se spojují v Český aeroholding

Příspěvek od PDan »

PetrM píše:... a typek, co videl letadlo akorat z okna a ted diky cachrum sefuje LP a CSA, je prukopnik novych neotrelych forem podnikani v letectvi, na ktere se posklada cela republika

:D :D :D diky ze jsem se mohl alespon necemu (cernemu humoru) zasmat.... protoze jinak je to co se deje opravdu ceska tragedie :(

Admin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 439
Registrován: 24. 12. 2000, 00:00
Oblíbené typy letadel: Boeing 747, Boeing 777, Airbus A330
Pohlaví: muž
Bydliště: fórum
Stav: Offline

Re: ČSA a Letiště Praha se spojují v Český aeroholding

Příspěvek od Admin »

Část diskuse byla přesunuta do samostatného vlákna v sekci offtopic - viewtopic.php?f=36&t=6402


Odpovědět