Brno - Tuřany

Brno, Karlovy Vary, Ostrava a další letiště...
Odpovědět
Airways.cz
Vydavatel Airways.cz
Vydavatel Airways.cz
Příspěvky: 244
Registrován: 03. 01. 2003, 21:55
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Airways.cz »

procvi píše:
dast píše:
persona píše:UPDATE: Jak planes tak airways mají jako letové dny úterý a neděli (je to úterý a sobota) a začíná se 16. a ne 17. 4. :-)

Chyba je nejspíš už v tiskové zprávě Ryanairu, odkud to všichni přebírají...

Každopádně je to zajímavá destinace, o které budu vážně uvažovat :-)


I letiště má v letovým řádu neděli :-D


Dny úterý a neděle a termín od 17.4. byly uvedeny ve včera vydané tiskové zprávě Ryanairu. Dnes rezervační systém obsahuje skutečně lety v úterý a v sobotu (v době psaní zprávy nebyla rezervace ještě k dispozici).


DádinAir
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 48
Registrován: 01. 01. 2011, 13:22
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od DádinAir »

Neví náhodou někdo proč jsou lety Yakutia na Vnukovo jen od 4.3 do 25.3... :?: , potom je tam už jen CCA-Domodedovo.

Karel_x
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 678
Registrován: 14. 09. 2010, 15:35
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Karel_x »

DádinAir píše:Neví náhodou někdo proč jsou lety Yakutia na Vnukovo jen od 4.3 do 25.3... :?: , potom je tam už jen CCA-Domodedovo.

Zřejmě se jedná o dočasné povolení do doby, než Rosaviacia rozhodne (a rozhodnutí nabude právní moci), komu ze žadatelů definitivně přidělí práva na linku MOW-BRQ.


Stránka o přidělování přepravních práv Rosaviacie (plným jménem Federální agentura letecké dopravy)
http://www.favt.ru/favt_new/?q=dejatelnost/vozdushnye_perevozki/dopusk_perevozchikov_k_vypolneniju_mezhdunarodnyh_perevozok

jvoj
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 754
Registrován: 20. 03. 2010, 18:40
Oblíbené typy letadel: B737, 787, Všechny Embraery, ATR42/72
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od jvoj »

Nemate nahodou někdo informace o vytizenosti linky do Prahy?

mmusil
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 13
Registrován: 12. 02. 2011, 19:44
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od mmusil »

jvoj píše:Nemate nahodou někdo informace o vytizenosti linky do Prahy?

No pokud vím,tak tento pátek letělo asi 30 cestujících,což je hodně,ale jestli je to takhle každý den tak to nevím.


jvoj
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 754
Registrován: 20. 03. 2010, 18:40
Oblíbené typy letadel: B737, 787, Všechny Embraery, ATR42/72
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od jvoj »

wow 30 to ji vytizeni vic jak 90 procent! Ale nepredpokladam, ze je to tak kazdy den...

RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od RAdek »

Tak ja Vam ten optimismus pribrzdim. V patek jsem mel letet z PRG a let byl z technickych duvodu zrusen, takze jsem jel vlakem. Kdyz jsem se ptal, kolik melo letet lidi, rikali, ze jsem jedinny PAX. Pokud tedy bylo v opacnem smeru 30 lidi, je to asi spis nahoda a zajimalo by me, jak a cim leteli. Je to taky podle me dukaz, ze cesi tuhle linku uz zcela odpiskali, protoze logicky neni duvod, aby cizinci leteli v patek odpoledne do Brna a vracejici se brnaci proste nebyli. Ja jsem schvalne zustal v destinaci do rana, abych nemusel po nocich unaveny jezdit po dalnici nebo nocnimu spoji z Prahy, ale jak se ukazalo, nebyla to dobra volba a priste uz asi v patek do Brna nepoleti nikdo. Coz je samozrejme mysleno obrazne

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1113
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Marty-t »

RAdek píše:cesi tuhle linku uz zcela odpiskali, protoze logicky neni duvod, aby cizinci leteli v patek odpoledne do Brna a vracejici se brnaci proste nebyli.


Jen na okraj - na webu CCA si booknete OSR-VIE i na duben, ale BRQ-PRG nejde - že by náhoda ? https://www.worldticket.net/jobair/wtbo ... ?menuId=24

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Kamyl »

No ono taky OSR-VIE-OSR je vubec jedina linka, ktera tam ma na duben nejake ceny, jinak nejsou u zadne linky, pokud jsem dobre koukal...

procvi
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 26. 01. 2009, 11:32
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od procvi »

RAdek píše:Tak ja Vam ten optimismus pribrzdim. V patek jsem mel letet z PRG a let byl z technickych duvodu zrusen, takze jsem jel vlakem. Kdyz jsem se ptal, kolik melo letet lidi, rikali, ze jsem jedinny PAX. Pokud tedy bylo v opacnem smeru 30 lidi, je to asi spis nahoda a zajimalo by me, jak a cim leteli. Je to taky podle me dukaz, ze cesi tuhle linku uz zcela odpiskali, protoze logicky neni duvod, aby cizinci leteli v patek odpoledne do Brna a vracejici se brnaci proste nebyli. Ja jsem schvalne zustal v destinaci do rana, abych nemusel po nocich unaveny jezdit po dalnici nebo nocnimu spoji z Prahy, ale jak se ukazalo, nebyla to dobra volba a priste uz asi v patek do Brna nepoleti nikdo. Coz je samozrejme mysleno obrazne


V pátek na tu linku z Brna do Prahy, přiletělo CCA z Vídně.. taky jsem docela koukal co to má znamenat, protože v ten pátek jsem si toho náhodou všiml..

http://www.airport-brno.cz/index.php?id=150&lang=cs&odlety_prilety=%25&year=2011&month=2&day=11&interval=0&dest=vsechny&cislo_letu=&akce=Hledat

jvoj
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 754
Registrován: 20. 03. 2010, 18:40
Oblíbené typy letadel: B737, 787, Všechny Embraery, ATR42/72
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od jvoj »

S prvnimi lety do ALC to zatim vypada slabe : 16 a 19.4. jsou tam uz asi 4 dny stejne ceny u kterych je napsany porad to same ,,only 3 seats left at this fare,,

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4080
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od HighFlyer »

Marek.R píše:Myslím si, že není zrovna nejlepší nápad otevřít linku už v dubnu, když letenky se začnou teprve až teď prodávat.

A ja naopak rikam: KONECNE linka do nejake jizni destinace, ktera bude litat i jindy nez v cervenci/srpnu, kdy je tam totalne na zdechnuti.

jvoj
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 754
Registrován: 20. 03. 2010, 18:40
Oblíbené typy letadel: B737, 787, Všechny Embraery, ATR42/72
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od jvoj »

Tak pro podporu me pochybovane teze o lince do KUN. Podle teto statistiky prijelo v roce 2010 do Jihomoravskeho kraje skoro 16000 Litevcu, a kdyz se potivame, ktere dalsi staty maji u nas nad 10 tisic, tak nam vyjdou jen okolni staty, italie, rusko, UK a Asijske zeme. Predpokladam ze by se vyskytly namitky v podobe : to ze prijelo 16000 litevcu neznamena, ze prijelo 16000 lidi z Kaunasu, a tak na to primo odpovidam.
Kaunas bych volil z nekolika duvodu :

1. Baze FR
2. Dobra dopravni dostupnost autobusy z Vilniusu, Palangy i Rigy.
3. Mezi samotnym Kaunasem a Brnem je docela stabilni demand nejen kvuli partnerstvi obou mest.

Kdyz clovek z Vilniusu ci Palangy bude chtit letet do JMK, a poleti prez Kaunas, vyjde ho to jak financne tak casove lip, nez kdyz poleti prez Prahu. FR dokaze v tomto ohledu nabidnout bezkonkurencni ceny, a je mozne ze v tomto pripade by to ani nebylo zapotrebi v takovem meritku. Druha vec, kdyby se nejak flexibilne vyresila i z Brnenskeho letiste prima doprava do vetsich mest, treba i do Vidne, Kaunasane by ziskali rychlejsi pristup nejen do JMK ale i k vidni, Bratislave, atd., jelikoz z Kaunasu se neleta zadna z destinaci stredni evropy, krome HHN, ze ktereho neexistuje ani moc pristupnych prestupnich spoju dal k nam. A jeste jedna kratka pripominka : s nabidkou se zveda i poptavka, komu by prislo 16000 PAX. malo na provoz linky. Je zapotrebi pripocitat PAX z JMK, zpatecni cesty, atd. O frekvenci zatim myslim nema cenu diskutovat, ale mohlo by se zacit treba na dvou letech tydne.


odkaz : http://www.czso.cz/xb/redakce.nsf/i/ces ... roce_2010_

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1807
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od hafi »


Pěkná tabulka, je z ní nádherně vidět, že je tam potenciál na tu výše diskutovanou linku s A380 do Sydney, dvě rotace ročně by se akorát naplnili :wink:

skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od skater »

jvoj píše:Tak pro podporu me pochybovane teze o lince do KUN. Podle teto statistiky prijelo v roce 2010 do Jihomoravskeho kraje skoro 16000 Litevcu......
odkaz : http://www.czso.cz/xb/redakce.nsf/i/ces ... roce_2010_


Mám trošku pochybnost o správnosti dat. Nějak mi hlava nebere, proč by přijelo a ubytovalo se 16 tis. lidí ze země, která má 3,3 mil. obyvatel, když z bezprostředně sousedícího Rakouska (s 8,3 mil. obyvatel) mělo přijet a ubytovat se jen necelých 21 tis. lidí. To, že je Kaunas partnerským městem, může pár lidí přivést, ale nepřeceňoval bych to. Jsem pardubák a taky nejedu do švédské Skelleftea nebo holandského Doetinchenu jen kvůli tomu, že jsou to partnerská města.


Odpovědět