Přestup na JFK 1hod15min

flashmaster
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 08. 08. 2008, 01:54
Stav: Offline

Přestup na JFK 1hod15min

Příspěvek od flashmaster »

Zdravim, Asi jsem udelal chybu ale rezervoval jsem si u AA let z budapeste do Los Angeles pres JFK, jak to tady tak ctu tak se mi asi naskytl problem. Prilitam na JFK z Evropy s American Airlines a za 1:15 minut mi leti letadlo do LAX. Co s kufry? Pisete ze mi jej neprelozi? Da se to stihnout? Jake jsou moznosti, diky...


Gerrard
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 73
Registrován: 05. 12. 2010, 23:28
Stav: Offline

Re: Přestup na JFK 1hod15min

Příspěvek od Gerrard »

Stihnout se to da. Na JFK jsem nebyl, ale predpokladam klasickou proceduru na priletu do US. Vystup z letadla, utek na imigracni, za imigracnim vezmes svuj kufr, projdes celni prohlidkou, za tou hodis kufr na pas pro tranzitni cestujici a utek smerem ke gatu na let do LAX. :)
V idealnim pripade jsi u druheho gatu tak za tricet minut. Takze 1:15 bys mel vetsinou stihat, paklize nebude prilet z Budapeste opozden a na imigracnim dlouha fronta. Pokud budes mit smulu, o kufr se stejne prilis bat nemusis, protoze si ho vyzvedavas az za imigracnim, takze se nestava ze by kufr navazujici let stihl a ty ne. To uz spis naopak :D.
Takze bych obzvlast nervozni nebyl. Snad jen bych se neloudal cestou z letadla na imigracni.

Off-topic: Paradni ceny AA z Budapeste, ze? Ja na konci leta letim take do LAX, ale jelikoz jsem z Prahy, kupovali jsme nakonec BA+AA pres Londyn.

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Přestup na JFK 1hod15min

Příspěvek od firefly »

Nechci strašit, ale na JFK bývá čekací doba u imigračních přepážek kolem hodiny, někdy i více.Snaž se velice svižně vystoupit z letadla a sprintovat k imigračnímu, budeš to mít tak 50 na 50.
Přeji hodně štěstí! :clap:

flashmaster
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 08. 08. 2008, 01:54
Stav: Offline

Re: Přestup na JFK 1hod15min

Příspěvek od flashmaster »

Uff, problém jsem už naštěstí vyřešil. Zavolal jsem přes skype na infolinku AA. A přes velmi ochotnou paní na druhé straně i z mou omezenou angličtinou se mi let podařilo odložit bez dalších poplatků tak, že mám na přestup 3,5 hodiny :D

Tomu říkám úleva. Díky za rady:)
Jinak ano úžasné ceny má ten AA z Budapeště

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Re: Přestup na JFK 1hod15min

Příspěvek od OR »

Myslim ze posouvat to bylo skoro zbytecne.
Kdybys videl, ze se nestiha navazujici let pri odevzdani kufru by Te zadarmo posunuli i na JFK. Ale samozrejme zalezi jak moc si chces byt jisty, ze doletis aspon za tri hodiny. Kdybys mel smulu a dalsi let byl oversold, nemuseli by Te vzit. Navic by sis asi nemohl moc vybirat misto a musel brat co na Tebe zbyde (teba C class :- ).


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Přestup na JFK 1hod15min

Příspěvek od Globik »

Názory ohledně čekání na imigrační na JFK se tedy velmi liší. Stihl někdo v létě trasu letadlo - východ za celnicí pod 45 minut?

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Přestup na JFK 1hod15min

Příspěvek od flyingblue »

Globík píše:Názory ohledně čekání na imigrační na JFK se tedy velmi liší. Stihl někdo v létě trasu letadlo - východ za celnicí pod 45 minut?


Ano, ale uz sem taky ve fronte pred imigracnim stravil pres tri hodiny :-)

flashmaster
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 08. 08. 2008, 01:54
Stav: Offline

Re: Přestup na JFK 1hod15min

Příspěvek od flashmaster »

OR píše:Myslim ze posouvat to bylo skoro zbytecne.
Kdybys videl, ze se nestiha navazujici let pri odevzdani kufru by Te zadarmo posunuli i na JFK. Ale samozrejme zalezi jak moc si chces byt jisty, ze doletis aspon za tri hodiny. Kdybys mel smulu a dalsi let byl oversold, nemuseli by Te vzit. Navic by sis asi nemohl moc vybirat misto a musel brat co na Tebe zbyde (teba C class :- ).


Muzu pozadat o vysvetleni posledni vety? Hypoteticky mam ekonomickou tridu, uleti mi letadlo pri prestupu. Jedna se treba o tento let BUD-JFK-LAX. Otazky: a)predchozi let ma zpozdeni? b)predchozi let ma zpozdeni a je od jine spolecnosti? c)zdrzi me imigracni a nestihnu osefovat kufry+nastoupit? co pak?

Diky

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Přestup na JFK 1hod15min

Příspěvek od flyingblue »

flashmaster píše:
OR píše:Myslim ze posouvat to bylo skoro zbytecne.
Kdybys videl, ze se nestiha navazujici let pri odevzdani kufru by Te zadarmo posunuli i na JFK. Ale samozrejme zalezi jak moc si chces byt jisty, ze doletis aspon za tri hodiny. Kdybys mel smulu a dalsi let byl oversold, nemuseli by Te vzit. Navic by sis asi nemohl moc vybirat misto a musel brat co na Tebe zbyde (teba C class :- ).


Muzu pozadat o vysvetleni posledni vety? Hypoteticky mam ekonomickou tridu, uleti mi letadlo pri prestupu. Jedna se treba o tento let BUD-JFK-LAX. Otazky: a)predchozi let ma zpozdeni? b)predchozi let ma zpozdeni a je od jine spolecnosti? c)zdrzi me imigracni a nestihnu osefovat kufry+nastoupit? co pak?

Diky


Pak prides na transfer prepazku, sdelis jim, ze nezvladli Tvuj prestup a pockas, esli dostanes misto v dalsim letu, alternativni routing a nebo misto pres noc v hotelu :-)

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup na JFK 1hod15min

Příspěvek od Night fly »

Moje zkusenost z 10+ prestupu na US letistich (vc.imigrace) je takova, ze pod dve hodiny na prestup zasadne nejdu (ted posledne v LAX jsem mel necele 2h30 a bylo to tak akorat). A je jedno, jestli letim pres ATL, IAH, EWR nebo jinudy. V teto souvislosti me zarazi, ze napr. CO na nekterych letech pres IAH bez mrknuti oka nabizi cnx time 0:59 :?: Tri hodiny jsou bezpecna varianta, s casem na klidny pruchod vsemi procedurami a treba i na jidlo...

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Přestup na JFK 1hod15min

Příspěvek od Globik »

flyingblue píše:
Globík píše:Názory ohledně čekání na imigrační na JFK se tedy velmi liší. Stihl někdo v létě trasu letadlo - východ za celnicí pod 45 minut?


Ano, ale uz sem taky ve fronte pred imigracnim stravil pres tri hodiny :-)

Hmmm, takže lístek na bus z NYC koupit s hoooodně velkou rezervou :evil:

spinar
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 443
Registrován: 11. 02. 2009, 16:47
Stav: Offline

Re: Přestup na JFK 1hod15min

Příspěvek od spinar »

Globík píše:Názory ohledně čekání na imigrační na JFK se tedy velmi liší. Stihl někdo v létě trasu letadlo - východ za celnicí pod 45 minut?

Ja minimalne dvakrat. Vse je otazka doby priletu a rychlosti chuze (behu) k imigracnimu. A taky terminalu. Neb JFK je v podstate nekolik nezavislych letist v jednom.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Přestup na JFK 1hod15min

Příspěvek od Globik »

spinar píše:
Globík píše:Názory ohledně čekání na imigrační na JFK se tedy velmi liší. Stihl někdo v létě trasu letadlo - východ za celnicí pod 45 minut?

Ja minimalne dvakrat. Vse je otazka doby priletu a rychlosti chuze (behu) k imigracnimu. A taky terminalu. Neb JFK je v podstate nekolik nezavislych letist v jednom.

T3 přílet 14.50, pondělí, 2.třetina srpna. Tip? :wink:

spinar
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 443
Registrován: 11. 02. 2009, 16:47
Stav: Offline

Re: Přestup na JFK 1hod15min

Příspěvek od spinar »

T3 je Delta terminal, ze ano? Tam jsem priletal dvakrat. 14:50 je spicka, videl bych to tak do hodiny.. Ale zalezi kde v letadle budes sedet a jak rychle pujdes (pobezis). A taky jestli si Te nevezmou na 2 hodiny stranou, jako mne pred mesicem v Chicagu..

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Přestup na JFK 1hod15min

Příspěvek od flyingblue »

spinar píše:T3 je Delta terminal, ze ano? Tam jsem priletal dvakrat. 14:50 je spicka, videl bych to tak do hodiny.. Ale zalezi kde v letadle budes sedet a jak rychle pujdes (pobezis). A taky jestli si Te nevezmou na 2 hodiny stranou, jako mne pred mesicem v Chicagu..


Dneska mi kolega rikal, ze to dali za 35 minut vystup z eroplanu-vyzvednuti bagaze (zrovna v tuto dobu). To neni spatne.


Odpovědět