Vietnam

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
RadekFM
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 654
Registrován: 24. 08. 2006, 08:40
Bydliště: OSR
Stav: Offline

Vietnam

Příspěvek od RadekFM »

Chtěl bych se zeptat někoho kdo byl ve Vietnamu, jestli by se nepodělil o nějaké zkušenosti. Kde koupil letenky, roční období kdy je nejvhodnější jet, atd. Díky


context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Vietnam

Příspěvek od context »

RadekFM píše:Chtěl bych se zeptat někoho kdo byl ve Vietnamu, jestli by se nepodělil o nějaké zkušenosti. Kde koupil letenky, roční období kdy je nejvhodnější jet, atd. Díky

výber ročného obdobia závisí aj od toho kam chceš ísť a čo tam chceš robiť. Vietnam je dosť dlhý zo severu na juh a sú tam dosť rozdiely. Chceš cestovať po severe alebo sa kúpať na juhu? Ak aj/aj tak skús prvú polovicu apríla. To už v Hanoji nebude zima a v Nha Trangu sa bude dať kúpať. A mal by si sa vyhnúť dažďom. Aj keď dneska už nikto nič negarantuje :wink:

RadekFM
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 654
Registrován: 24. 08. 2006, 08:40
Bydliště: OSR
Stav: Offline

Re: Vietnam

Příspěvek od RadekFM »

Po vzoru top gear, koupit motorku a projet vietnam od jihu k severu.

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Vietnam

Příspěvek od context »

tak radšej chod zo severu na juh :-)
zo zimy sa do tepla lepšie cestuje ako naopak
inak ten apríl by mal byť v pohode ale rátaj s tým, že vo Vietname zmokneš :-)

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Vietnam

Příspěvek od whiskey »

a oproti severu sa ti potom bude zdat juh prijemnejsi aj osadenstvom mozno... :wink:


poja
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 681
Registrován: 29. 04. 2007, 11:45
Stav: Offline

Re: Vietnam

Příspěvek od poja »

já přemýšlím o Vietnamu spíš v období únor-březen od severu na jih nebo naopak...srážek by mělo být míň...doufam že únor už je schůdnej pro koupání v Ha Long

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Vietnam

Příspěvek od context »

poja píše:já přemýšlím o Vietnamu spíš v období únor-březen od severu na jih nebo naopak...srážek by mělo být míň...doufam že únor už je schůdnej pro koupání v Ha Long

no je to silne individuálne ale ja by som si tým Ha Long Bay taký istý nebol...

naamo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 23. 12. 2010, 05:25
Stav: Offline

Re: Vietnam

Příspěvek od naamo »

Vrátil jsem se 25.2.Letenky jsem řešil s Emirates přes Dubai do Bangkoku a s Air Asia z Bangkoku do Hanoje a zpět ze Saigonu (Ho Chi Minhu) zpět do Bangkoku.Celkem necelých 20 tisíc a ještě jsem se na trase Bangkok-Honkong-Dubai proletěl A380-800.Jen bacha při přestupu potřebuješ čas na získání jednovstupového thajského víza na letišti jednu fotku,200 bathů a tak hodinku až dvě podle toho kolik je tam zrovna lidí.Cestou zpět jsem měl dvě hodiny na přestup a byl to s vyzvednutím batohu,pořízením víza a oběhnutím terminálu dost adrenalin.Pokud budeš chtít víc info rád pomůžu.

naamo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 23. 12. 2010, 05:25
Stav: Offline

Re: Vietnam

Příspěvek od naamo »

Ještě všem pro info.Únor a Halong znamená déšť,vítr a tak 16 stupňů.Pokud jste fanoušky koupání v neoprenu tak prosím jinak sebevražda.Začátkem února bylo v Hanoji pod 15 stupňů.V Sapě na severu nula!V Nha Trangu přes 1000km pod Hanojí šli konečně boty,mikina a větrovka do popelnice a já do sandálů,trika a kraťas tak ať se někdo nenachytá jako já nedočkavý chytrák!

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Vietnam

Příspěvek od cocik »

Zas je fakt, ze letos byla v cely vychodni Asii mimoradne studena zima

poja
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 681
Registrován: 29. 04. 2007, 11:45
Stav: Offline

Re: Vietnam

Příspěvek od poja »

to je dobrý teda kdy je teda nejlepší jet aby se člověk mohl koupat na severu, chodit po horách a moc nezmok

meir13
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 240
Registrován: 27. 12. 2008, 16:38
Bydliště: On the way from Sharjah to Bacoor or other way around.
Stav: Offline

Re: Vietnam

Příspěvek od meir13 »

cocik píše:Zas je fakt, ze letos byla v cely vychodni Asii mimoradne studena zima

To mi povidej. Kdybych nebyl parkrat doma a na Filipinach, tak jsem mrtvy muz. :D

naamo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 23. 12. 2010, 05:25
Stav: Offline

Re: Vietnam

Příspěvek od naamo »

Klasicky nejlepší načasování je březen/duben a září/říjen kvůli monzunu.Jih je celoroční pekárna občas až k nesnesení.I v únoru bylo dole na Phu Quoc Islandu běžně 36 stupňů....

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Vietnam

Příspěvek od context »

poja píše:to je dobrý teda kdy je teda nejlepší jet aby se člověk mohl koupat na severu, chodit po horách a moc nezmok


ako som písal apríl (duben) je OK ale v Ha Long som radšej zostal na palube :-)

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Vietnam

Příspěvek od whiskey »

context píše:
ako som písal apríl (duben) je OK ale v Ha Long som radšej zostal na palube :-)


zato v juni som tam bol pre zmenu radsej vo vode pokial sa dalo hehe


Odpovědět