Emirates

Odpovědět
context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od context »

máte nejaký rozumný tip čo s 2x14400 míľami? (platné už len mesiac)


MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1886
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od MEA »

context píše:máte nejaký rozumný tip čo s 2x14400 míľami? (platné už len mesiac)


ak sa daju presuvat a mali by ti zhoriet, urcite by som ich rad vymenil za nejake alkoholy resp ine zelanie splnitelnej kategorie

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od context »

MEA píše:ak sa daju presuvat...

narýchlo sa toho neviem dočítať vo FAQ ale predpokladám, že presun medzi účtami nebude možný...
a je to málo aj na MLA-LCA...

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1886
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od MEA »

context píše:
MEA píše:ak sa daju presuvat...

narýchlo sa toho neviem dočítať vo FAQ ale predpokladám, že presun medzi účtami nebude možný...
a je to málo aj na MLA-LCA...


no ved prave to ze je to malo na daky let. presne to sa mi stava, ze obcas mam nasyslene mile a tie koncia tak letim niekam len aby som ich zachranil (nedavno SU cdg). veru si nas mudro podchytili s tymi ffp. ak s tym nic, mozes ich aspon vyuzit na dake darceky (aj ked to su casto volovinky) alebo darovat dakemu ich charitativnemu programu. ci uz sa pouziju napokon na dobru vec je vo hviezdach...

Yirina
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Příspěvky: 740
Registrován: 02. 09. 2003, 22:47
Oblíbené typy letadel: Tu154, Il62
Pohlaví: žena
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od Yirina »

Koupit si něco pěknýho tady?
http://www.emirateshighstreet.com/


whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4157
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od whiskey »

Tak som si podla online vypisu z kreditky nakupil v jeden den 16 leteniek u Emirates Airlines Internet Sales, Dubai, v roznych cenach za emiratske dinare a saudskoarabske rialy, dokopy za 3400 eur. Vydavatel kreditky povedal, ze sa to bude reklamovat az ked vystavia mesacnu fakturu. Myslite, ze by zaujimalo Emirates, ze u nich niekto nakupil za kradnutu kreditku (mozno este nie su tie letenky preletene) :?:

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od flyingblue »

whiskey píše:Tak som si podla online vypisu z kreditky nakupil v jeden den 16 leteniek u Emirates Airlines Internet Sales, Dubai, v roznych cenach za emiratske dinare a saudskoarabske rialy, dokopy za 3400 eur. Vydavatel kreditky povedal, ze sa to bude reklamovat az ked vystavia mesacnu fakturu. Myslite, ze by zaujimalo Emirates, ze u nich niekto nakupil za kradnutu kreditku (mozno este nie su tie letenky preletene) :?:


Otazkou je, jak EK prokazes, ze je kreditka kradena :-)

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5916
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od Globik »

"Zajímavý" systém. Místo toho, aby banka ihned platbu zpětně zablokovala a možná tak pomohla nejen nevydání služby, tak možná i zadržení pachatele a event.useknutí jeho ruky, tak se bude čekat na měsíční fakturu :surprised: Inu, kreditkový byznys je tak ziskový, že honit zloděje není nutné :clap:

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od context »

whiskey píše:Tak som si podla online vypisu z kreditky nakupil v jeden den 16 leteniek u Emirates Airlines Internet Sales, Dubai, v roznych cenach za emiratske dinare a saudskoarabske rialy, dokopy za 3400 eur. Vydavatel kreditky povedal, ze sa to bude reklamovat az ked vystavia mesacnu fakturu. Myslite, ze by zaujimalo Emirates, ze u nich niekto nakupil za kradnutu kreditku (mozno este nie su tie letenky preletene) :?:

Tak to je fakt neprijemne!
Mimochodom nebolo nejake pravidlo u EK, ze kreditka, ktorou boli platene letenky musi byt pri chcekine?
Inak nejaky laxny vydavatel. Jedneho co poznam "otravuje" takmer pri kazdej platbe vonku.
Aj ked pomaly si zvyka na exotickych prijemcov a volava stale menej...

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4157
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od whiskey »

context píše:Tak to je fakt neprijemne!
Mimochodom nebolo nejake pravidlo u EK, ze kreditka, ktorou boli platene letenky musi byt pri chcekine?
Inak nejaky laxny vydavatel. Jedneho co poznam "otravuje" takmer pri kazdej platbe vonku.
Aj ked pomaly si zvyka na exotickych prijemcov a volava stale menej...


no, volali mi parkrat v minulosti aby si overili platby, ale toto boli relativne male polozky (najvyssia bola 330e). Ale zase 16 transakcii v jeden den v takej celkovej hodnote malo spustit nejaky alarm podla mna.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5916
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od Globik »

Takové pravidlo má spousta airlines, ale málokdo ho dodržuje. Btw.kvůli němu jsem si kdysi nechal vystavit od OK potvrzení o platbě, neboť jsem platil virtuální kartou (abych měl u sebe alespoň něco, kdyby někdo prudil).

Mně jednou volali z KB kvůli asi 70 USD (?) Asi se jim nelíbil název - Mesa airlines.

skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od skater »

whiskey píše:
context píše:Tak to je fakt neprijemne!
Mimochodom nebolo nejake pravidlo u EK, ze kreditka, ktorou boli platene letenky musi byt pri chcekine?
Inak nejaky laxny vydavatel. Jedneho co poznam "otravuje" takmer pri kazdej platbe vonku.
Aj ked pomaly si zvyka na exotickych prijemcov a volava stale menej...


no, volali mi parkrat v minulosti aby si overili platby, ale toto boli relativne male polozky (najvyssia bola 330e). Ale zase 16 transakcii v jeden den v takej celkovej hodnote malo spustit nejaky alarm podla mna.


Ono to ověřování transakcí bank je zcela k ničemu. Už se mi taky asi 3x stalo, že mi banka volala a chtěla si ověřit platbu. V jednom případě šlo skutečně o neoprávněnou transakci (tehdy to byla GE). Když jsem operátorce sdělil, že jde o neoprávněnou transakci a nesouhlasím s jejím provedením, oznámila mi, že platba stejně již proběhla. De facto mi jen sdělila to, co bych se pár hodin dozvěděl v internetovém bankovnictví. Reklamaci bylo nutné podat na pobočce (v mém případě jsem napsal obchodníkovi, který uznal chybu a peníze refundoval zpět na kartu).

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od alesesl »

Ja mam Mastercard od Citibank a tam se me stalo, ze me volali nekolikrat jestli jsem tu platbu provedl ja nebo maji zablokovat kartu kvuli zneuziti. Jednou to bylo tento rok, kdyz jsem pujcoval auto v Maroku, v Marakesi a platil kauci 10 k Marockych Dirhamu a pak kdyz jsem kupoval na strankach one-two go airlines v Thajsku pro kamarada one way letenku pro 2 lidi z Phuketu do Bangkoku. Jsem jim vysvetlil o co jde a vsechno v poradku. Ale rikali, ze kdyby se me nedovolali 3x, tak by me kartu zablokovali a poslali sms...

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1886
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od MEA »

skusali ste niekto uz reklamovat nenacitane mile za car rental u skywards? dat tam nieco cez ich stranku je hotova tragedia, maily nejdu, doklikat sa az k poslaniu prilohy je praca nadludska. a potom sa im nepaci kvalita uplne dobreho scanu z pozicovne... za 3 rozne pozicania mi nezapocitali ani milu (avis), v avise boli tiez celkom dreveni ohladom ffp partners, mammamia...

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od context »

MEA píše:skusali ste niekto uz reklamovat nenacitane mile za car rental u skywards? dat tam nieco cez ich stranku je hotova tragedia, maily nejdu, doklikat sa az k poslaniu prilohy je praca nadludska. a potom sa im nepaci kvalita uplne dobreho scanu z pozicovne... za 3 rozne pozicania mi nezapocitali ani milu (avis), v avise boli tiez celkom dreveni ohladom ffp partners, mammamia...


žiadal som o dodatočný zápis míli za hotel a v pohode... sorry za OT


Odpovědět