Letiště Luton

Odpovědět
skibam
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 15
Registrován: 07. 04. 2008, 18:43
Stav: Offline

Re: Letiště LUTON

Příspěvek od skibam »

Vyber jizdneho v shuttle busu je prinejmensim zvlastni. Vzdy, kdyz vidim jak se nekdo pta ridice na listek, tak je mu odpovezeno, je to zadarmo. Ale spravne by se ta libra asi platit mela.
Me v shopping parku zaujalo hrackarstvi, koupil jsem si tam krabicku s nejakyma trepkama, pry staci rozbalit, nasypat prilozeny pytlicek s vajicky, druhy pytlicek s krmenim, trochu vody a vylihnou se mi nejake potvory. Pro nasi malou jsem koupil nejakou hracku, abych v ni vytvoril pozitivni vztah k tatinkovym vyletum :-)
V Lutonu to mam vytuneny, z centra se vracim na letiste pesky, jdu celkem hezkym prostredim, mimo jine pres hrbitov, a pak taky pres ctvrt, kde jsou vsude cedule, ze jsou tam obcane slouceni do nejakeho spolku, a navzajem si hlidaji svuj majetek. Tam si rikam, ze se staci spatne podivat na neci auto, a uz na me skoci nejaky anglicky duchodce. Konec teto trasy je kolem letistniho plotu, kde stoji spousty lidi s blocky a dalekohledy, a peclive opisuji registrace letadel. Urcite bych jednou chtel premoci lenost, oskenovat mapu Lutonu, a vyznacit tam moje trasy.


ambruzi1
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 08. 01. 2011, 11:51
Stav: Offline

Re: Letiště LUTON

Příspěvek od ambruzi1 »

Dobrý den nevíte jak se nejrychleji dostat z Lutonu na Heathrow ? tak aby byla i solidní cena ?

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Letiště LUTON

Příspěvek od Fabo »

National Express linka 787 by to mela jit cca hodinu (po M1 a M25bych tomu mimo spicky docela veril) a stoji od 21 liber.

JiS_Progressus
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 262
Registrován: 19. 01. 2011, 18:10
Pohlaví: muž
Bydliště: LKAA
Stav: Offline

Re: Letiště LUTON

Příspěvek od JiS_Progressus »

ambruzi1 píše:Dobrý den nevíte jak se nejrychleji dostat z Lutonu na Heathrow ? tak aby byla i solidní cena ?

Gren line na Victoria st., odtud chytneš NationalExpress a máš to kolem 34 GBP na osobu a necelé dvě hodiny čistého času.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Letiště LUTON

Příspěvek od Fabo »

Kdyz uz pude do mesta, nebude lepsi Picadilly line nebo vlak? Ja tim sic nejel, tak nevim, ale mozna by to bylo praktictejsi nez riskovat upchatou M4.


Zajda
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 131
Registrován: 21. 12. 2009, 14:16
Stav: Offline

Re: Letiště LUTON

Příspěvek od Zajda »

A co takhle za obdobnou cenu přímo nationalexpress ... záleží, ale busy v centru mají pruhy, když je zácpa a jezdím třeba STN - Baker, tak je to v poho, řidič ví kudy to protáhnout a zdržení 10 minut i při mega zácpě...jinak samozřejmě vlak je to samé a bez rizika..stačí přece Firstcapital a pak lístek na metro....čistétho času také 2 hodiny.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Letiště LUTON

Příspěvek od Fabo »

Muzes si vsimnout, ze NE linku 787 jsem odporucil hned ;)

Skumin
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 18
Registrován: 16. 03. 2009, 19:52
Stav: Offline

Re: Letiště LUTON

Příspěvek od Skumin »

Cau,mel bych jeden dotaz tykajici se dopravy vlakem z Lutonu do Londyna. V cervnu na tohle letiste letim poprve,takze nemam zadne zkusenosti :) Na tehle strance ( http://www.london-luton.co.uk/en/traintickets/ ) jsem si chtel zarezervovat jizdenku,ale zaskocilo me,ze po mne chteji,abych si zvolil konkretni odjezd vlaku...To si proste nemuzu koupit jizdenku a jet vlakem podle toho,jak rychle bude na letisti odbaveni? Pokud to chapu spravne,tak to tak udelat nelze...Moje dalsi otazka je tedy tato: prilet mam teoreticky ve 20:20 (Wizz Air), na odbaveni budu mit jedno zavazadlo. Na jaky cas si mam jizdenku koupit? Bude stacit jako prodleva hodina treba? Diky za rady :)

beedat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 142
Registrován: 10. 08. 2009, 23:26
Stav: Offline

Re: Letiště LUTON

Příspěvek od beedat »

Tak si jízdenku vůbec po internetu nekupuj a kup si jí až na místě na nádraží, není to nejmenší problém.

PDan
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 603
Registrován: 27. 08. 2009, 22:59
Stav: Offline

Re: Letiště Luton

Příspěvek od PDan »

Myslim, ze ten odjezd vlaku chteji kvuli spickam a provozovateli (nektere firmy co tam jezdi jsou mozna drazsi a cena zavisi take od casu v kterym jedes)... ale co si matne pamatuji pred par lety jsme nakonec stejne jeli jinym vlakem nez jsem puvodne planoval a i z jizdenky nebylo presne patrne na spoj ktereho dopravce je. Hlavni bude dodrzet casy mimo spicku / ve spicce od kterych se cena odviji. Zpatky jsem si zvolil vlak (vecer to stejne jezdilo co asi 12 minut), ktery byl na nadrazi v Lutonu asi 60-70 minut pred odletem SkyEurope a i s bustransferem to bylo pomerne :-D v klidu...

mnauk
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 29. 05. 2011, 03:11
Stav: Offline

Re: Letiště Luton

Příspěvek od mnauk »

dopravni dotaz: pokud se chce dlovek dostat do centra lutonu, jde to pesky, nebo je letiste moc daleko? (moc daleko pesky znamena vice nez 15 minut).

A v souvislosti - k zel. nadrazi jezdi bus z letiste - jezdi z letiste do lutonu jeste neco jineho? Treba rovnou do centra, nebo k tem dalsim zel. stanicim? (mely by tam byt jeste dve, jestli to chapu dobre)
Anebo je to tak male, ze se da bez problemu z jedne stanice dojit k druhe?

+ jeste obecnejsi dotaz:
krome techto dvou http://www.nationalexpress.com a http://www.thetrainline.com/buytickets/
jsou jeste jine weby na dopravu po UK?

moc diky za odpovedi :)

j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Letiště Luton

Příspěvek od j.ree »

mnauk píše:dopravni dotaz: pokud se chce dlovek dostat do centra lutonu, jde to pesky, nebo je letiste moc daleko? (moc daleko pesky znamena vice nez 15 minut).

Sstacílo se kouknout do historie tohoto vlakna... :?

mnauk píše:A v souvislosti - k zel. nadrazi jezdi bus z letiste - jezdi z letiste do lutonu jeste neco jineho? Treba rovnou do centra, nebo k tem dalsim zel. stanicim? (mely by tam byt jeste dve, jestli to chapu dobre)
Anebo je to tak male, ze se da bez problemu z jedne stanice dojit k druhe?

http://www.london-luton.co.uk/

mnauk píše:+ jeste obecnejsi dotaz:
krome techto dvou http://www.nationalexpress.com a http://www.thetrainline.com/buytickets/
jsou jeste jine weby na dopravu po UK?

moc diky za odpovedi :)

www.google.com

PDan
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 603
Registrován: 27. 08. 2009, 22:59
Stav: Offline

Re: Letiště Luton

Příspěvek od PDan »

mnauk píše:dopravni dotaz: pokud se chce dlovek dostat do centra lutonu, jde to pesky, nebo je letiste moc daleko? (moc daleko pesky znamena vice nez 15 minut).
A v souvislosti - k zel. nadrazi jezdi bus z letiste - jezdi z letiste do lutonu jeste neco jineho? Treba rovnou do centra, nebo k tem dalsim zel. stanicim? (mely by tam byt jeste dve, jestli to chapu dobre)
Anebo je to tak male, ze se da bez problemu z jedne stanice dojit k druhe?

Pesky z letiste do centra Lutonu to chodim rychlou chuzi asi 25 minut. Jde to celou dobu po chodniku a je to ze zacatku docela prudky kopec dolu (zpet na letiste do kopce).
Z letiste do Lutonu jsem "MHD" nenasel, jen ten transfer bus na nadrazi. Ale nijak jsem to moc nezkoumal, mozna tam stavi nejaky autobus co jede jeste dal, ale pri tom ridkem jizdnim radu a maldych nohach, asi nema cenu...

mnauk
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 29. 05. 2011, 03:11
Stav: Offline

Re: Letiště Luton

Příspěvek od mnauk »

diky moc

no tak to je docela daleko ... a z toho nadrazi, kam jezdi bus z letiste, je to tak kolik? a vede ten chodnik v nejake zastavbe, nebo to jen mezi poli, kde jeste domy ani nejsou?

PDan
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 603
Registrován: 27. 08. 2009, 22:59
Stav: Offline

Re: Letiště Luton

Příspěvek od PDan »

Z nadrazi nevim, ale bude to jiste bliz i kdyz je take stranou "centra" Lutonu.
Jojo, chodnik pomerne zastavbou, ale ze zacatku spis par hotelu, nejake technicke arealy, primo obytne domy ne... ve meste pak okolo zeleneho prostranstvi a pak normalni ulice.


Odpovědět