Výlet za teplom- part 2 + Karibik doplnené: LH MIA-DUS

Odpovědět
MadLi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 120
Registrován: 15. 02. 2009, 15:23
Stav: Offline

Výlet za teplom- part 2 + Karibik doplnené: LH MIA-DUS

Příspěvek od MadLi »

Tak vás vítam pri druhej časti môjho výletu na slnečnú Floridu. Keďže sa jednalo o nočný let a mám pocit že svoje literárne vlohy som vyčerpal už v prvej časti, tento bude skôr o fotkách a vypichnutí nejakých tých zaujímavostí.

Naša cesta domov začala asi okolo tretej poobede kďe sme požiadali recepčného v našom hoteli Fashion Haus aby nám zavolal taxík na letisko. Lámanou angličtinou so silne španielskym prízvukom nám vysvetlil že to nebude problém a že za 10min je tu. Tak si sadáme na recepciu a čas beží, 10min, 20min, 30min a to už nevydržím a idem sa spýtať že čo bude s tým taxíkom. On odvetí, že on tu ešte nie je? Pre zaujímavosť spomeniem že sme celý čas samozrejme sedeli asi 3m od neho. Tak teda zdvíha telefón a aj napriek mojej pomerne chabej znalosti španielčiny vyrozumiem niekoľko nadávok. Za 10min prichádza taxík a aj napriek tomu že je streda, cesta na letisko nám zaberie asi 30min.

Na letisko prichádzame asi 2,5h pred plánovaným odletom. Hneď po príchode vidím že nás let bude mať meškanie 45min. Vzhľadom na okolnosti ktoré panovali na letisku v Miami už týždeň som to aj očakával. Týždeň pred naším odletom totiž vybuchol jeden z tých veľkých zásobníkov na letecké palivo. To malo za následok odstavenie kompletného systému na tankovanie lietadiel a následne sa museli všetky lietadlá tankovať cez cisterny. Samozrejme prvé dva dni po incidente bolo na letisku o niečo rušnejšie ale našťastie medzinárodné lety mali pri odletoch prioritu a keď aerolinky videli že sa situácia ani po 3 dňoch nezlepšuje, posielali do Miami lietadlá s plnými nádržami aby tam už nemuseli tankovať.

Obrázek
Tak táto udalosť nás asi 5 dní pred odletom "trocha" vystrašila, na obrázku je vidieť ako horia tie obrovské okrúhle nádrze na letecký benzín


Na check-ine samozrejme ”milá” latinoameričanka zvážila naše kufre a keďže jeden mal 25,5kg a druhý 18,4kg, so šarmom jej vlastným nám navrhla zaplatiť 125$ a naše kufre môžu letieť. To sme samozrejme taktne odmietli a išlo sa prebaľovať. Za 5min už odovzdávame správne rozložené kufre a ide sa na security check-in. Tam aj napriek tomu že podvečer odlieta väčšina spojov do Európy nie je skoro nikto takže sme 2h pred plánovaným odletom v transfer zóne.


Obrázek
Do Miami lieta dosť exotických spoločností

Obrázek
Kolega B747-400 do Frankfurtu ktorý odlietal asi 1h pred nami


Obrázek
Veľmi pekná livery na tomto LAN B767


Letisko v Miami musím pochváliť za celkový dojem, novotu a dostatočnú kapacitu reštaurácii, obchodov, securuty pointov a podobne. Naopak veľmi zle hodnotím značenie taxíkov, verejnej dopravy a check-inov.
O 17:35 nastupujeme do lietadla, tesne pred nami odchádza Air France smerom Charles de Gaulle, potom sme už na rade my. Ani nie po 5 minútach už sme na prahu dráhy a nasleduje krásny vzlet smer východ ponad celé Miami a South Beach. Po asi 15min sa nám naskytá krásny pohľad na zapadajúce slnko. To už posádka začína roznášať pitie na privítanie a nejaké tie krekry.

Obrázek
B747 Air France odchádzal asi 30min pred nami


Obrázek
Letisko v Miami sa mi velmi páčilo, nové, veľké, vzdušné. Čo viac si priať


Obrázek
Zaujímavo riešená strecha

Mia-Dus
LH 467- 30. marca 2011
sedadlo 25A


Obrázek
Náš Airbus A330-300, priznám sa že na mňa pôsobí až príliš kompaktne, A340 alebo B777 sa mi asi páčia viac


Obrázek
Dôsledok výpadku palivového systému, tankuje sa "ručne" :D


Obrázek
Jo,jo v Miami je teplo. Komu by sa chcelo stále pracovať 8)


Obrázek
Predná časť economy, má iba 8 rád


Obrázek
Pred prahom dráhy


Obrázek
B757 AA čaká za nami

K posádke by som rád poznamenal že na rozdiel od tej ktorá nás sprevádzala na ceste do Miami tak táto sa neustále usmievala, nič nebol problém a podobne. S manželkou sme poznamenali že miamské slnko dokáže počas oddychu striedajúcich sa posádok aj s Nemcom spraviť divy :D Kapitán nás informoval že očakáva počas celého letu turbulencie, nakoľko nám bude celý čas fúkať do chrbta vietor v rýchlosti od 230-270km/h. No tento fakt mal za následok že naša očakávaná doba letu sa skráti asi o 1:30hod čo považujem za slušný výkon.

Obrázek
Bey Bey Miami International Airport


Obrázek
Krásne mesto, určite sa sem ešte vrátim


Obrázek
Ukážkové rozlúčenie pred zotmením


Obrázek
Nepochybne sme na palube lietadla Lufthansa :)


Obrázek
Tak sa nám už zotmelo, ide sa večerať. Bohužial na môj vkus bola noc pomerne krátka, išli sme až príliš rýchlo :)


Obrázek
Takže prvá možnosť, cestoviny. Toto ešte ako tak ok.


Obrázek
Druhá možnosť kura, americký catering o 3 triedy horší ako na ceste tam. Celé zle :)


Obrázek
Pomerne priama trasa


Obrázek
Raňajky, výzor ok, chuť žiadna. Ale lepšie než nič


Obrázek
Pridávam porovnanie trás na ceste tam a spať. Rozdiel v dlžke letov viac ako 2h. Aj ked na ceste tam nám pomohol vietor o rýchlosti okolo 270km/h


Obrázek


Samotný let bol v znamení štandardu Lufthansy, jedla aj pitia bolo dostatok, 2 krát teplé obrúsky, IFE bohužiaľ malo tie isté filmy ako na ceste tam. Aj náš prípojný let v Düsseldorfe bol na na čas, takže celkové hodnotenie, spokojnosť.
Záver by som rád podotkol že som bol s výkon a kvalitou všetkých letov spokojny a za cenu 370Eur z Viedne do Miami služby spoločnosti Lufthansa využijem aj v budúcnosti veľmi rád.

P.S. Na záver pridávam nejaké to fotky z plavby po Karibiku, na ďalší tripreport sa necítim tak vám to priblížim aspoň obrazom.
Naposledy upravil(a) MadLi dne 02. 06. 2011, 20:40, celkem upraveno 4 x.


SAW+
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 32
Registrován: 02. 03. 2011, 21:19
Oblíbené typy letadel: Boeing 747
Boeing 737
Boeing 777
Boeing 767
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Výlet za teplom- part 2: Lufthansa MIA-DUS

Příspěvek od SAW+ »

Pěkný nechci štourat,ale ta LAN je B767 :angel:

MadLi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 120
Registrován: 15. 02. 2009, 15:23
Stav: Offline

Re: Výlet za teplom- part 2: Lufthansa MIA-DUS

Příspěvek od MadLi »

Upravené, dakujem. Priznám sa že pôvodne som tam mal napisané Boeing 767, ale nezdali sa mi tie winglety. Mal som pocit že tie na 767 vyzerajú ako na 737NG, a teda také oblé. Avšak už sa mi potom nechcelo pátrať, ale vnútorne som nebol presvedčený o tom že LAN má A330tky :D

SAW+
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 32
Registrován: 02. 03. 2011, 21:19
Oblíbené typy letadel: Boeing 747
Boeing 737
Boeing 777
Boeing 767
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Výlet za teplom- part 2: Lufthansa MIA-DUS

Příspěvek od SAW+ »

Se stává,jinak pěkný Report gratuluji;) :thumbup: :clap:

beedat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 142
Registrován: 10. 08. 2009, 23:26
Stav: Offline

Re: Výlet za teplom- part 2: Lufthansa MIA-DUS

Příspěvek od beedat »

Moc hezký report a ještě hezčí cena, za tyhle peníze bych si taky dal říct.


pegyca
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 09. 08. 2010, 22:54
Stav: Offline

Re: Výlet za teplom- part 2: Lufthansa MIA-DUS

Příspěvek od pegyca »

Miami,South beach je fajn, chodime tam kazdy rok. a mas pravdu letiskova hala je velmi prijemna a mne osobne sa velmi pacia v dlazbe vsadene vselijake morske musle a kamienky...pekne vymyslene!
vdaka za dobre citanie!

Lopata
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 60
Registrován: 05. 11. 2010, 11:06
Stav: Offline

Re: Výlet za teplom- part 2: Lufthansa MIA-DUS

Příspěvek od Lopata »

Hezky report. Ale nejak mi tam chybi ty fotky z plavby po Karibiku....

MadLi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 120
Registrován: 15. 02. 2009, 15:23
Stav: Offline

Re: Výlet za teplom- part 2: Lufthansa MIA-DUS

Příspěvek od MadLi »

Tak sľubené fotky z plavby po Karibiku:

Obrázek
Pripomína vám to niečo? Ano, do ľode sa nastupuje ako do lietadla

Obrázek
Počas nášho odchodu boli v prístave ešte 4 dalšie lode

Obrázek
Kolegyňa

Obrázek
V prístave v Mexiku

Obrázek
Tu si človek uvedomí tú veľkosť

Obrázek
Ostrov o veľkosti 20x80m. Ako v raji

Obrázek
Celkový pohľad na ostrov v Belize. Nachádza sa tu druhá najväčšia korálova bariéra na svete. Potápanie bol zážitok

Obrázek
Ostrov Roatan. Honduras

Obrázek
Naša ľod v celej svojej kráse

Obrázek
Kajmanské ostrovy, atrakcia s názvom Stingray city, hádajte prečo :D

Obrázek
Toto sa dalo robiť s tými rajami, upozorňujem že sa na fotke nenachádzam :lol:

Obrázek
Korytnačia "nemocnica" na Kajmanských, majú tam od malých až po 1,5m. Absurdita celého je že súčasťou areálu je reštaurácia kde si môžete dať korytnačí burger alebo polievku. Samozrejme ked som sa s nimi predtým hral tak som si tam nič nekúpil.

Obrázek
The Hell, ukážka že turistická atrakcia sa dá naozaj spraviť zo všetkého

Obrázek
Ukážka šikovnosti upratovačov na lodi. Inak som sa dosť zlakol ked sme prišli na izbu :lol:

Obrázek
Na lodi je stále čo robiť, hlavne to kino v noci na šírom mori má svoju atmosféru

Obrázek
Divadlo, bol som naozaj milo prekvapený kvalitou programu ktorý bol ponúkaný každý deň

Lopata
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 60
Registrován: 05. 11. 2010, 11:06
Stav: Offline

Re: Výlet za teplom- part 2 + Karibik doplnené: LH MIA-DUS

Příspěvek od Lopata »

Parada! Ac nerad, musim uznat, ze zabava na takoveto lodi je vetsi nez v letadle! :-)

skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Re: Výlet za teplom- part 2 + Karibik doplnené: LH MIA-DUS

Příspěvek od skater »

Bomba..taky hodlám jednou zkusit plavbu, ať už Karibik nebo jen středozemní moře....

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Výlet za teplom- part 2 + Karibik doplnené: LH MIA-DUS

Příspěvek od firefly »

Nádherné fotky, díky za ně! :thumbup: :clap: Jen u fotky se stingrayi mě zabolela noha, kam mě právě tento milý tvoreček před měsícem na Floridě bodnul. :thumbdown:


Odpovědět