Sklápění opěradel

Sklápění opěradel je

Právo cestujícího. Od toho přeci opěradla sklopná jsou.
11
20%
Na denním krátkém a středním letu je to nevychovanost a bezohlednost. Na dálkovce je to nutnost.
13
24%
Teoreticky právo, ale měl bych se zeptat cestujícího za sebou, zda mu to nevadí.
22
41%
Naprostá nevychovanost a bezohlednost. Opěradla jsou sklopná jen z marketingových důvodů výrobce a aerolinky (jinak by letadla působila lacině).
6
11%
Nevím, nemám na to názor.
2
4%
 
Celkem hlasů: 54

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Sklápění opěradel

Příspěvek od Airbus380 »

cocik píše:Hele, jaky mate zkusenosti s aerolinkama a sklapenim pri jidle? Ja zatim pokazdy zazil to, ze letusky dusledne vyzadujou, aby si lidi pred jidlem sedadlo narovnali (a to vcetne cinskejch aerolinek, kde se jinak kasle uplne na vsechno). Mate nekdo opacny zkusenosti?


Většinou to opravdu striktně palubní personál vyžadoval, ale třeba při letu DXB-SYD-AKL s Emirates to bylo všem fuk :) Možná i na nějakých evropských linkách se to moc neřešilo (Lufthansa), ostatně ale...co by se vlastně řešilo, pytlik oříšků můžu jíst i bez stolečku :D


dast
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 135
Registrován: 03. 12. 2008, 21:37
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Sklápění opěradel

Příspěvek od dast »

Airbus380 píše:Většinou to opravdu striktně palubní personál vyžadoval, ale třeba při letu DXB-SYD-AKL s Emirates to bylo všem fuk :)

Jo, u Emirates to nikoho nezajímá. Na letu VIE-DXB jsem musel letušce říct, aby cestujícího přede mnou požádala o narovnání sedadla, jelikož se sklopeným jsem si na stoleček nemohl ani položit tác s jídlem (nemluvě o tom, že bych se třeba i najedl), a dívala se na mě jako na blázna, jako by se s takovým požadavkem nikdy nesetkala :-) (btw. to je jeden z důvodů, proč mě Emirates vůbec neoslovily - jiné aerolinky mají ty stolečky aspoň trochu vysouvací, takže se s určitou mírou nepohodlí dají použít i při sklopeném sedadle, u EK ale ani to ne...)

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Sklápění opěradel

Příspěvek od dejavu »

cocik píše:Hele, jaky mate zkusenosti s aerolinkama a sklapenim pri jidle? Ja zatim pokazdy zazil to, ze letusky dusledne vyzadujou, aby si lidi pred jidlem sedadlo narovnali (a to vcetne cinskejch aerolinek, kde se jinak kasle uplne na vsechno). Mate nekdo opacny zkusenosti?

Mnohokrat jsem zazil, ze jsem musel cestujiciho predemnou pozadat, pripadne se ozvat personalu. Namatkou Air France na dalkovkach, Turkish, atd...

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Sklápění opěradel

Příspěvek od gr09 »

dast píše:Na letu VIE-DXB jsem musel letušce říct, aby cestujícího přede mnou požádala o narovnání sedadla, jelikož se sklopeným jsem si na stoleček nemohl ani položit tác s jídlem (nemluvě o tom, že bych se třeba i najedl), a dívala se na mě jako na blázna, jako by se s takovým požadavkem nikdy nesetkala

Vsechno ma dve stranky. Na jednom letu s TK mela moje zena do pulky sklopene sedadlo (ja ho mel upright a klimbal jsem). Nejaky turek za nama si pri rozdavani jidla zavolal letusku, neco zahuhlal a letuska zene dost neurvale rekla, ze si sedacku musi zvednout. Tak ji zvedla. Jenze turkovi to nestacilo a znova si ji zavolal. Kdyz se na zenu letuska opet oborila (sedacka pruzila, takze byla oproti moji tak o 2cm vic "sklopena"), tak ji odpovedela, at si to zkusi sama. Kdyz letuska zjistila, ze to vic nejde, tak s kyselym oblicejem bez omluvy odesla..

Lanbub
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 431
Registrován: 15. 08. 2006, 06:12
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Sklápění opěradel

Příspěvek od Lanbub »

Pokud jsou sedadla sklápěči tak je to od toho aby se sklápěla bez ohledu na to jestli za mnou někdo sedí či ne! Podotýkám že jsem větší objemnější osoba takže patřím do kategorie lidí který sklápěním trpí. Bohužel vetšinou nemám na to abych si zaplatil lidskou třídu tak létám ve třídě pro dobytek a jinou zvěř! Problém sklápění nemám za zle osobě která sedí přede mnou ale letecké společnosti která to vše zapříčinila!

Za ten problém si mužem všichni tím že létáme a necháme si líbit od leteckých společnosti že se k nám chovají jak k dobytku. :(


Ace2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 527
Registrován: 23. 06. 2007, 14:38
Stav: Offline

Re: Sklápění opěradel

Příspěvek od Ace2 »

To si protiřečí... co říkáš. Pokud nejsi ochoten dát větší peníze za pohodlí,tak je aerolinka nucena nátlakem cestujících jim ten komfort snížit. Snížený komfort vyvážený co nejnižší možnou cenou je jen díky poptávce pasažérů. Kdo myslíš, že bude na trhu uspěšnější, ten kdo nabídne o 50% více místa s 50% vyšší cenou letenky, nebo ten co bude mít co nejnižší ceny, za předpokladu stejné trasy a typu letadla?

Cestující jako celek obecně preferují cenu nad komfortem a rychlostí. Jen relativně malé procento PAX je ochotno investovat do pohodlí a luxusu.

Lanbub
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 431
Registrován: 15. 08. 2006, 06:12
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Sklápění opěradel

Příspěvek od Lanbub »

To máš pravdu a proto takový zákazník co dává přednost ceně nemůže remcat kvůli sklápění.
Na druhé straně nevěřím že by se tak moc zvýšila cena letenky kdyby se z letadla vyhodily 2 řady sedadel a náklady na ně by se rozdělily mezi zbytkem cestujících. Na to někdo namítne že by potom neměla smysl business třída ale to není pravda protože by se tím vyřešilo problém sklápění a v business by zůstaly sedačky které jsou pohodlnější než v economy.

Jerry X
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 223
Registrován: 10. 03. 2009, 20:32
Stav: Offline

Re: Sklápění opěradel

Příspěvek od Jerry X »

Lanbub píše:To máš pravdu a proto takový zákazník co dává přednost ceně nemůže remcat kvůli sklápění.
Na druhé straně nevěřím že by se tak moc zvýšila cena letenky kdyby se z letadla vyhodily 2 řady sedadel a náklady na ně by se rozdělily mezi zbytkem cestujících. Na to někdo namítne že by potom neměla smysl business třída ale to není pravda protože by se tím vyřešilo problém sklápění a v business by zůstaly sedačky které jsou pohodlnější než v economy.


Vyhozením dvou řad sedadel by celkový počet míst v letadle (střednětraťové) klesl o necelou desetinu a to je docela dost, strategie leteckých společností je právě opačná. Na druhou stranu by to pro nás cestující znamenalo větší pohodlí, které by bylo ihned znát. Ale jak řekl Ace, cestující dají přednost nižší ceně, než většímu komfortu.

skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Re: Sklápění opěradel

Příspěvek od skater »

Lanbub píše:To máš pravdu a proto takový zákazník co dává přednost ceně nemůže remcat kvůli sklápění.
Na druhé straně nevěřím že by se tak moc zvýšila cena letenky kdyby se z letadla vyhodily 2 řady sedadel a náklady na ně by se rozdělily mezi zbytkem cestujících. Na to někdo namítne že by potom neměla smysl business třída ale to není pravda protože by se tím vyřešilo problém sklápění a v business by zůstaly sedačky které jsou pohodlnější než v economy.


Mnoho společností má na dálkových letech ještě kategorii EconomyPlus, stejné sedačky jako v dobytčáku, jen s větší roztečí.....takže kdo si chce připlatit si připlatí, kdo šetří se holt tlačí....

morph
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 79
Registrován: 27. 01. 2011, 15:47
Stav: Offline

Re: Sklápění opěradel

Příspěvek od morph »

cocik píše:Hele, jaky mate zkusenosti s aerolinkama a sklapenim pri jidle? Ja zatim pokazdy zazil to, ze letusky dusledne vyzadujou, aby si lidi pred jidlem sedadlo narovnali (a to vcetne cinskejch aerolinek, kde se jinak kasle uplne na vsechno). Mate nekdo opacny zkusenosti?


Muzu potvrdit, ze u Emirates je to podle toho jakou ma CC zrovna naladu. Clovek co mel sklopeno pri podavani jidla byl pozadan o narovnani sedadla, na druhou stranu o jeden let pozdejc se nic takoveho nestalo, protoze dobytek prede mnou udajne spal, takze byl problem si tacek s jidlem vubec nekam polozit, natoz se najist...

Jinak, nemam nic proti rozumnemu sklopeni, ale pokud nekdo predemnou si sklopi sedacku tak, ze mi drti kolena, je to fakt na facku :confused: a stavam se v ten moment hodne neprijemnym "spolucestujicim" :thumbdown:

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3160
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Sklápění opěradel

Příspěvek od Fabo »

Ace2 píše:To je taky fakt. Každopádně ty sedačky v ekonomický stejně nejdou sklopit tak aby se člověk pohodlně vyspal, a když jsi fakt unavenej, tak usneš na jakýkoliv.


Jo, ja se parkrat ve Wizzu takhle krasne dospal po brzkem rannim odletu :) Jen jsem tim padem prisel o Alpy :(

Maximus
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 23
Registrován: 15. 07. 2009, 10:30
Stav: Offline

Re: Sklápění opěradel

Příspěvek od Maximus »

Jakmile je technicky možnost sklopení, je dost často zaděláno na konflikt. Už jsem jich pár absolvoval a zatím jsem nenašel žádné dobré řešení pro všechny. Ve dne zpravidla nesklápím, s výjimkou, kdy je sklápěč přede mnou.Cestujícímu za mnou situaci vysvětlím, abych předešel kopání do mé sedačky. Pro případ, že osoba za mnou trvá na narovnání mojí sedačky, tak tuto možnost nabízím s tím, že musí domluvit narovnání se sklápěčem přede mnou. I když se také přikláním k názoru, že sklápění je tam od toho aby se sklápělo, tak o něco víc dám na konkrétní situaci. Ale jsou situace, kdy žádná domluva není možná. Já jsem to zažil v busu na lyže do Francie. Setmělo se a začalo se od předu sklápět. Tak jsem sklopil taky, kluk za mnou taky, ale za ním seděl jeho agresivní kamarád a donutil ho, ať si sedačku narovná. Ten pak chtěl ať si ji narovnám i já. A otravný konflikt s jeho naschvály (kopání do mojí sedačky) je na světě. Zajímalo by mne jak řešíte jiné konfliktní situace např. nevonící, kašlající, tlustý apod. vedle sedící spolucestující.

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Sklápění opěradel

Příspěvek od cocik »

Maximus píše:Zajímalo by mne jak řešíte jiné konfliktní situace např. nevonící, kašlající, tlustý apod. vedle sedící spolucestující.


Ja se tomu snazim v prvni rade predejit (tj. litat jenom civilizovany trasy v civilizovany tride pripadne na civilizovany sedacce), ale nekdy to proste nejde, protoze ma clovek smulu a letadlo je plny, takze neni ani kam si presednout. Pak se to holt snazim tech par hodin ignorovat, protoze mi stejne nic jinyho nezbejva. Takze sluchatka s nejakou hodne ostrou muzikou do usi, klapky pres oci a ono to nejak dopadne.

Pokud bych mel ale vest statistiku, co me v Y nejvic otravuje, pak to nejsou sklapeci sedadel, ani tlustoprdi, ale lidi, co mi kopou do sedadla prakticky celou cestu, bez ohledu na to, jestli mam nebo nemam sklopeno. Cina je plna neurotiku, co treba hodinu dve klepou do sedacky nohou nebo tukaj rukou a neexistuje sila, ktera by ty lidi donutila toho nechat (na slusny pozadani bud nereagujou, nebo toho na pet minut nechaj a pak zase zacnou). Pak obcas vypenim a poslu jim v tom nejnevhodnejsim okamziku sedacku do klina nebo do obliceje.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Sklápění opěradel

Příspěvek od flyingblue »

cocik píše:Pokud bych mel ale vest statistiku, co me v Y nejvic otravuje, pak to nejsou sklapeci sedadel, ani tlustoprdi, ale lidi, co mi kopou do sedadla prakticky celou cestu, bez ohledu na to, jestli mam nebo nemam sklopeno. Cina je plna neurotiku, co treba hodinu dve klepou do sedacky nohou nebo tukaj rukou a neexistuje sila, ktera by ty lidi donutila toho nechat (na slusny pozadani bud nereagujou, nebo toho na pet minut nechaj a pak zase zacnou). Pak obcas vypenim a poslu jim v tom nejnevhodnejsim okamziku sedacku do klina nebo do obliceje.


... blby je, ze vetsina ze ctenaru fora nejsou prestarli pankaci, takze na tohle opatreni nemaj koule :-)

(vcetne me)

The810
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 755
Registrován: 27. 08. 2009, 19:02
Bydliště: BTS
Stav: Offline

Re: Sklápění opěradel

Příspěvek od The810 »

Osobne nesklapam nikdy pokial za mnou niekto sedi (ina vec je ked som isiel v Embraeri s LF 50% a dva rady za mnou boli prazdne) a stve ma ked sa niekto predomnou sklopi.. osobne by som si bol ochotny priplatit za let s nesklapatelnymi sedadlami.


Odpovědět