chartery - která cestovka lítá s kým?

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Odpovědět
pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

chartery - která cestovka lítá s kým?

Příspěvek od pepa007 »

ahoj,

uvažuju o dovolené letecky, tak bych se chtěl zeptat pro který cestovky lítá ČSA, pro který Travel, atd. Rád bych se vyhnul letu s TVS nebo s nějakou bulharskou charterovkou jestli mi jako rozumíte :wink: Díky


Nemec
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 447
Registrován: 28. 01. 2006, 21:16
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: chartery - která cestovka lítá s kým?

Příspěvek od Nemec »

Z těch větších je to Blue Style (vřele nedoporučuju), Kovotour Plus s ČSA vždy létal, myslím, že i teď s HCC. Pak myslím Wicomt do BOJ a Parkam myslím taky...

PDan
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 603
Registrován: 27. 08. 2009, 22:59
Stav: Offline

Re: chartery - která cestovka lítá s kým?

Příspěvek od PDan »

pepa007 píše:ahoj,

uvažuju o dovolené letecky, tak bych se chtěl zeptat pro který cestovky lítá ČSA, pro který Travel, atd. Rád bych se vyhnul letu s TVS nebo s nějakou bulharskou charterovkou jestli mi jako rozumíte :wink: Díky


Ne :angel: .
Naposledy upravil(a) PDan dne 16. 06. 2011, 10:29, celkem upraveno 1 x.

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: chartery - která cestovka lítá s kým?

Příspěvek od JackBrno »

pepa007 píše:ahoj,

uvažuju o dovolené letecky, tak bych se chtěl zeptat pro který cestovky lítá ČSA, pro který Travel, atd. Rád bych se vyhnul letu s TVS nebo s nějakou bulharskou charterovkou jestli mi jako rozumíte :wink: Díky


Tak tomu opravdu nerozumíme. Proč se vyhýbat TVS??? Někde četls nějaké kraviny a uvěřils jim, že? TVS má minimálně jednu výhodu před většinou ostatních chraterů, mají velký počet letadel a při výpadku jednoho z nich obvykle nemají žádný problém ho rychle nahradit. To se o třeba ČSA říct nedá, protože provozují pravidelné linky a ty mají přednost. Jinak s těmi bulhary souhlasím, přidal bych k nim i arabské a podobné chartery :-) Jako dobré kritérium výběru je počet provozovaných letadel. U společnosti s 1-3 letadly je výpadek jednoho obrovský problém a zpoždění pak okamžitě naskakují v řádu 10 hodin i víc.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: chartery - která cestovka lítá s kým?

Příspěvek od Fabo »

Ja treba taky nechapu proc se vyhybat i tem bulharum... BUC je docela solidni spolecnost, treba zpozdeni prakticky nemiva, a navic lita se zajimavym, u nas ne moc obvyklim strojem.


Petrov
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 151
Registrován: 07. 07. 2005, 13:31
Stav: Offline

Re: chartery - která cestovka lítá s kým?

Příspěvek od Petrov »

JackBrno píše:
Tak tomu opravdu nerozumíme. Proč se vyhýbat TVS??? Někde četls nějaké kraviny a uvěřils jim, že? TVS má minimálně jednu výhodu před většinou ostatních chraterů, mají velký počet letadel a při výpadku jednoho z nich obvykle nemají žádný problém ho rychle nahradit. To se o třeba ČSA říct nedá, protože provozují pravidelné linky a ty mají přednost. .


Sorry, tohle není tak úplně pravda. TVS má sice víc letadel pro chartery, ale také má mnohem víc nasmlouvaných letů, často až na hraně kapacity flotily, takže s tou náhradou to není zas tak horký. HCC má sice oficiálně jen 4 stroje, ale v případě potřeby si půjčuje i letadla od mateřské ČSA.
Jinak řečeno, když budete mít smůlu, chytnete pořádně seklou mašinu jak u ČSA, TVS nebo těch vysmívanejch arabskejch letek.

skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Re: chartery - která cestovka lítá s kým?

Příspěvek od skater »

O víkendu udělám zkušenost s bulharskou Air Via, tak dám vědět....

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: chartery - která cestovka lítá s kým?

Příspěvek od JackBrno »

Petrov píše:
JackBrno píše:
Tak tomu opravdu nerozumíme. Proč se vyhýbat TVS??? Někde četls nějaké kraviny a uvěřils jim, že? TVS má minimálně jednu výhodu před většinou ostatních chraterů, mají velký počet letadel a při výpadku jednoho z nich obvykle nemají žádný problém ho rychle nahradit. To se o třeba ČSA říct nedá, protože provozují pravidelné linky a ty mají přednost. .


Sorry, tohle není tak úplně pravda. TVS má sice víc letadel pro chartery, ale také má mnohem víc nasmlouvaných letů, často až na hraně kapacity flotily, takže s tou náhradou to není zas tak horký. HCC má sice oficiálně jen 4 stroje, ale v případě potřeby si půjčuje i letadla od mateřské ČSA.
Jinak řečeno, když budete mít smůlu, chytnete pořádně seklou mašinu jak u ČSA, TVS nebo těch vysmívanejch arabskejch letek.


To taky není úplně pravda :-) Je větší problém půjčit si letadlo z pravidelných linek, než z charterů. Ty když se o pár hodin posunou, aby se vešel jeden náhradní let navíc, tak se nic zásadního neděje, jen koupáci budou trochu brblat. Ale zpozdit jen tak pravidelné lety, aby nahradili charterové letadlo, to je podstatně větší problém, protože obchodní cestující poletí příště s jinou společností. Ostatně stačí si vzpomenout na tuším loňskou patálii s A310, který ČSA uvízlo v Ostravě a vzniklo z toho snad celodenní zpoždění. Kde byla ta flotila od pravidelek :-) A to ještě ani nebyly ČSA rozdělené na ČSA a HCC. Prostě velká charterovka má vždycky mnohem lepší možnost vykrýt výpadek letadla.

P.S. nedá mi nezmínit arabské Karthago a jejich zpoždění běžně v řádu 10 hodin :-) Byla to taková katastrofa, že od nich cestovky přešly k TVS a ČSA, protože se jim ty ušetřené peníze nevyplatily za problémy. Nemluvě o tom, že obsluhovat jejich polorozpadlá letadla s nepříliš vstřícným palubním personálem nebylo nic příjemného.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: chartery - která cestovka lítá s kým?

Příspěvek od pepa007 »

Tak se mi část info mezitím podařilo zjistit. Nějak jsem nezachytil vznik Holiday Czech Airlines. A zjistil jsem že lítají pro CK Blue Style (Nemec - proč vřele nedoporučuješ?). Zdá se že všechny ostatní větší (Čedok, Fischer, Firo) lítají s TVS :-(

TVS jsem se chtěl vyhnout, protože jejich bezohlednost k cestujícím už je legendární. Je fakt že jsem situaci poslední cca 2-3 roky moc nesledoval, ale dřív byly téměř na denním pořádku zpoždění 10 hodin, spojování letů (z egypta do prahy přes řecko, apod.), mezipřistání v Kunovicích kvůli nějakým posraným fotbalistům, chování ke "koupákům" kteří si stěžovali, apod. Chci věřit že už je to minulost, ale ta pachuť zůstává…

Bulharským, arabským, ap. letkám jsem se chtěl vyhnout, protože prostě nedůvěřuju jejich technice a tomu jak se o ni starají. Lítá ještě nějaká cestovka s nějakými takovými "divochy"? Skater tady zmiňoval nějakou bulharskou Air Via – to je proboha zájezd přes koho??

Dík za info.

Nemec
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 447
Registrován: 28. 01. 2006, 21:16
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: chartery - která cestovka lítá s kým?

Příspěvek od Nemec »

Pepo 007: Mezi dovolenkáři má pověst cestovky, která v destinaci mění koupákům hotely i o třídu níž, tím pádem mnohem horší služby, vybavení....; a když něco vrátí jako kompenzaci, je v řádech stokorun. Mnoho lidí už na ně podávalo i žaloby... Mám to podloženo i osobními zkušenostmi. :evil:

janis
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 26
Registrován: 11. 04. 2011, 11:10
Stav: Offline

Re: chartery - která cestovka lítá s kým?

Příspěvek od janis »

Nemec: s tebou ohledne Blue-style vubec nesouhlasim. Letam s nimi uz 5 rok. Vzdy jsem byl naramne spokojeny. Samozrejme jsem zasil v destinacich (egypt, recko, turecko, tunis) situaci kde dovolenkarum na miste delgat oznamil ze jim koupeny hotel je plny a ze budou muset jinam a vzdy to bylo stejne urovne nebo lepsi. V egypte prelozili ka nam lidi co meli zaplaceno za 5 * do royala Makadi, coz jak vime je vubec nejlepsi hotel v Hurghade.

Ale to se deje POUZE u klientu kteri nakupuji LAST MINUTE. To mas stejny ve vsech cetovkach. U last minute nemas nikdy jisty ze dostanes hotel co jsi chtel. Mam na mysli last minute (tyden nebo min) pred odletem.

Ja kupuji vzdy na first munute a NIKDY jsem nedostal NIC jineho nez to co jsem zaplatil. On jist do 5* hotelu kde katalogova cena je 20 tis a vys na osobu za LAST minute kde platis 12, neni se cemu divit ze treba uz nebude volny.

S temi zalobami je to tak, ze na miste kazdy je borec ktery ma pravniky a kontakty vsude a te cestovce to nanda. pak zjisti ze si neprecetl podminky last minute a je po vsem. Ono clovek ktery ma tolik penez ze si s nejakou cetovku vse vyridi soudne, totiz nepojede ne last minute zajezd s rizikem ze se dostane uplne na jiny hotel nez chtel.

Vidim ze u hodne vlaken, lidi si hodne vybocej z toho tematu. tato tema byla zalozena jako dotaz o info ktera cestovka leti se kterym dopravcem a ne kterou cestovku kdo doporucuje. v tom bude co clovek to jiny nazor.

zdar

skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Re: chartery - která cestovka lítá s kým?

Příspěvek od skater »

pepa007 píše:Skater tady zmiňoval nějakou bulharskou Air Via – to je proboha zájezd přes koho??


Air Via byla na routingu LEJ-BOJ-LEJ přes německou cestovku TUI. Nemohu si na nic stěžovat, letadlo (A320-200) staré 4roky, ochotný personál, let na čas, občerstvení odpovídající délce letu.

PDan
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 603
Registrován: 27. 08. 2009, 22:59
Stav: Offline

Re: chartery - která cestovka lítá s kým?

Příspěvek od PDan »

Uz i minuly rok spolupracovaly nemecke (a belgicke) cestovky s VIA... lety z Nemecka na Kanarske ostrovy, Madeiru apod.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: chartery - která cestovka lítá s kým?

Příspěvek od Fabo »

Bulhari maju totiz tu v okoli este stale povest zaostaleho spinaveho statu... musim povedat dost nepravom.

tygrlive
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 821
Registrován: 23. 12. 2009, 22:07
Stav: Offline

Re: chartery - která cestovka lítá s kým?

Příspěvek od tygrlive »

Nemec píše:Pepo 007: Mezi dovolenkáři má pověst cestovky, která v destinaci mění koupákům hotely i o třídu níž, tím pádem mnohem horší služby, vybavení....; a když něco vrátí jako kompenzaci, je v řádech stokorun. Mnoho lidí už na ně podávalo i žaloby... Mám to podloženo i osobními zkušenostmi. :evil:


Absolutne souhlasim, stalo se mi to samr.. Chtel jsem do reef oasis v seichu a misto toho byl v jinem (uz ani nevim jakem), jen si pamatuji na dovetek "blue style club" ... Proste prasarna, kdy mi to jen suse oznamili.. S prispevkem nize o last minute a firstminute je blbost, pac s nemcema litam jiz 10let last minute a nikdy mi nic nemenii, takze asi tak.


Odpovědět