ryanair pomoc prosim

Moderátor: j.ree

Odpovědět
ivolouda
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 02. 07. 2011, 17:23
Stav: Offline

ryanair pomoc prosim

Příspěvek od ivolouda »

Dobry den podarilo se mi kvuli chybny hlasce na konci zabukovat let dvakrat, da se s tim neco udelat? Platba jeste neodesla. diky za tipy


mofoli76
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 147
Registrován: 13. 06. 2009, 14:29
Oblíbené typy letadel: Boeing 777
Boeing 757
Airbus 340
Stav: Offline

Re: raynair pomoc prosim

Příspěvek od mofoli76 »

stornuj cez internet baking Tvojej banky jednu platbu.

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4080
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: raynair pomoc prosim

Příspěvek od HighFlyer »

mofoli76 píše:stornuj cez internet baking Tvojej banky jednu platbu.

Internet baking dela kdo? Delaj to tidle? http://www.bakeshop.cz? :biggrin:

The810
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 755
Registrován: 27. 08. 2009, 19:02
Bydliště: BTS
Stav: Offline

Re: raynair pomoc prosim

Příspěvek od The810 »

To sa da? Cez IB zablokovat platba kartou? Vsak to je nezmysel.

Jedina moznost je zavolat do FR.

Lucx
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 158
Registrován: 21. 04. 2008, 20:50
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: raynair pomoc prosim

Příspěvek od Lucx »

Když chcete uvolnit blokovanou částku na svém účtu, tak musíte volat do své banky. Banka žádost o uvolnění blokace předá na kartové centrum, kde většinou blokaci uvolní do 24 hodin. U duplicitních plateb je požadavek na uvolnění blokace bez problémů, protože k blokacím dochází takřka ve stejném okamžiku.


marexor
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 26
Registrován: 18. 02. 2011, 09:08
Stav: Offline

Re: raynair pomoc prosim

Příspěvek od marexor »

Koncem června se mi stalo něco podobného. Letěl jsem s FR z BRQ do ALC a hotel měl blokovaný na Booking.com. Po příjezdu do hotelu jsem platil pobyt kartou a po problémech s karetním terminálem se mi strhla částka 600 EUR za hotel 2 x z účtu v rozmezí 5 minut. Zavolal jsem na moji banku (Raiffeisen), hovor asi na 5 minut a přednesl jsem požadavek na zrušení jedné platby. Poté jsem si odložil kufr na pokoj a šel se podívat do města. Po 300 metrech chůze přišla SMS a částka byla zpět na účtu, respektive uvolněna jedna blokace.

The810
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 755
Registrován: 27. 08. 2009, 19:02
Bydliště: BTS
Stav: Offline

Re: raynair pomoc prosim

Příspěvek od The810 »

A ako zistia ze tie platby nie su spravne? Co ak by blokaciu zrusili, ja by som minul peniaze a potom by si to predajca nauctoval?

Tragedie_v_JZD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 731
Registrován: 01. 01. 2007, 22:39
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: ryanair pomoc prosim

Příspěvek od Tragedie_v_JZD »

Ta blokace částky je primárně pro ochranu banky a tvou - aby jsi (at uz umyslne, nebo neumyslne) nedostal účet do mínusu.

V případě, že tu blokaci zrušíš (u své banky jsem měl zatím úspěšnost 50% - jednou ji na zrušili, jednou nebyli ochotni), a obchodnik si tu platbu bude chtit strhnout, tak se normálně sťrhne. Pokud na účtu nebudeš míst dost peněz , tak ti učet spadne do minusu (a pak v relativně krátké době následuje email/telefon/výhružný dopis od banky, že by nebylo od věci účet dorovnat).

suhajek
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 132
Registrován: 10. 01. 2009, 14:12
Stav: Offline

Re: ryanair pomoc prosim

Příspěvek od suhajek »

Tady je to trošu problém. Ano pokud dojde k duplicitní platbě tak se dá přes banku požádat o zrušení jedné z blokací, ale zde jsi neuvedl přesný popis dané situace. Jaká chybná hláška? Udělal jsi rezervaci znovu a přitom ta první prošla? Pokud jsi udělal rezervaci znovu chtělo by to fakt kontaktovat Ryan protože i když banka blokaci zruší stejně si předpokládám ryan stáhne peníze protože bylo pravděpodobně vygenerováno nové číslo rezervace.


Odpovědět