Malev

Malev je:

špatná společnost
6
23%
běžná společnost
9
35%
dobra společnost
3
12%
nevím neletěl jsem.
8
31%
 
Celkem hlasů: 26

Lanbub
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 431
Registrován: 15. 08. 2006, 06:12
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Malev

Příspěvek od Lanbub »

Ahoj lidičky koukám že tu není Malev. Mate nějaké zkušeností :?: Jak se lita s Malevem :?:


Alca
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 471
Registrován: 15. 07. 2007, 19:45
Stav: Offline

Re: Malev

Příspěvek od Alca »

Mám 3 zkušenosti - respekktive - v roce 2004 jsem byl na jedné stáži v Athénách na Olympiádě, tudíž mé zkušenosti jsou hodně dávné, zato ale velmi silné. Drahé letenky z Prahy a nutnost sehnat 37! míst v letadle nás donutilo letět přes BUD, navíc ve směru do AH s asi 13 hodinovým mezipřistáním, tehdy byly letenky sehnány přes nějakou agenturu a ta nám jao satisfakci na letiště do BUD dovezla bus a podnikla s námi projížďku po Budapešti. Mnoho se jistě změnilo, letiště v BUD má nový terminál, MALÉV má velké problémy, ale... 1. segment s ČSA 735 byl natolik kontrastní s dalšími lety, že... let BUD-ATH v 736 mě jakožto 17ti letého opila milá a pěkná letuška asi třemi sklenkami vína, prima je i video "á la Student Agency" a Mr. Bean. Zpáteční cestou jsme vezli slovenské medailové kanoisty, takže opět tekl alkohol a segment BUD-PRG ve Fokkeru 70 byl úžasný, protože jsem seděl v poslední řadě bussinesu a za mnou seděli závistiví kantoři, co mi širokou sedačku omílali ještě asi půl roku. :D
Jako pozitivum z té doby vidím především skvělé letušky proti těm českým...

skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Re: Malev

Příspěvek od skater »

Lanbub píše:Ahoj lidičky koukám že tu není Malev. Mate nějaké zkušeností :?: Jak se lita s Malevem :?:


Letěl jsem s nimi 2009 PRG-BUD-ATH-BUD-PRG. Ničím mě nenadchli, ničím mě nanaštvali (cenou velmi potěšili)...snad mě jen překvapil ten malý terminál v BUD. A pokud vím tak na lince PRG-BUD často mění typ letadla podle počtu cestujících (Q400 x B737).

Starosta
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 65
Registrován: 20. 11. 2008, 17:13
Stav: Offline

Re: Malev

Příspěvek od Starosta »

V roce 2004 jsem s nimi letěl PRG-BUD-TIR, kdy na PRG-BUD, BUD-PRG byla 2 x 738 a na BUD-TIR-BUD byla 2 x 736. Obě cesty s 738 byly pohoda, protože LF byl tak 40%, takže měl každý dost místa. Personál byl akorát slušný, nijak nevyčníval. K jídlu byly pokaždé nějaké tousty, tam taky není moc co hodnotit.
Jediné co bych si postěžoval, byl tehdy stavbou napůl uzavřený terminál v BUD, který byl tím pádem ještě menší. Dnes už to bude snad lepší.

V 736 jsem seděl jednu cestu také v poslední řadě business a to byla paráda. Nutno říci, že oba lety do TIR byly vyprodané do posledního místa a Albánci zaplnili všechna možná místa svými zavazadly.

Nemec
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 447
Registrován: 28. 01. 2006, 21:16
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Malev

Příspěvek od Nemec »

Každoročně s nimi létám (PRG)-BUD-VAR a zpět. Kromě hrozného přestupu v BUD jsou úplně v pohodě (obvykle poloprázdné letadlo, dobrý sendvič :D ). Bohužel v poslední době vítezí cenově i časově spíš AUA, proto už MA nebývá často mojí volbou.


traveler
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 41
Registrován: 27. 06. 2007, 21:17
Stav: Offline

Re: Malev

Příspěvek od traveler »

Moje zkusenosti jsou obdobné. Board servis ujde, letaji relativne nacas. Co je u nich hruza, to je tranzit v BUD. Snad jeste horsi nez ve FRA. Navic mam asi smulu, protoze vzdy (4 x za posledni rok) mi neprelozi pri ceste zpet do PRG kufr, takze ho dostanu az nasledujici den. Proto jsem se zacal tomuto letisti radeji vyhybat. Z hlediska prestupu jednoznacne preferuji MUC.

Hikooki
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 34
Registrován: 17. 05. 2007, 21:49
Stav: Offline

Re: Malev

Příspěvek od Hikooki »

Čerstvá zkušenost z tohoto týdne: BUD-BEY-BUD. Servis na palubě v economy mi přišel srovnatelný s ČSA na evropských letech. Na nočním letu do Bejrútu jen nápoje, na zpátečním k snídani malý sendvič. Při online check-inu předem je vhodné zvolit si místo ve 3. řadě (hned za přepážkou businessu, ale má jen 2+2 širší sedačky namísto 3+3). Měla bych ovšem obavy z možného zrušení letu: několik mých známých na letech do stejné destinace mělo v poslední době smůlu a let do BEY jim posunuli o 1 den později, anebo jim po příletu do BUD oznámili, že přípoj do PRG je zrušený a proletěli se ještě navíc po Evropě. Na našem letu BEY-BUD sedělo v 737-600 dohromady tak 20 pax. Je ale pravda, že lety na Blízký východ většinou s MA vychází nejlevněji.

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Malev

Příspěvek od alesesl »

Ja jsem z Malevem letel jednou a to na lince PRG-BUD-CLJ-BUD-PRG. Letenka stala v tu dobu 100 EUR zpatecka all in. Pomerem ceny a vykonu, bych zaradil Malev do dobrych spolecnosti. Dopravili nas tam kde jsme potrebovali, na cas nez zadnych problemu. Vsechno 4 lety meli byt s DASH8-400 ale na posledni chvilku zmenili letadla, takze PRG-BUD letet B737 a BUD-CLJ EMB120 od Budapest Aircraft Services - prijemna zmena.

Takove ceny jako nabizeli okolo tech 100 e jsem uz dlouho nevidel. Letaji zajimave destinace ve vychodni Evrope a na Balkanu. S Malevem urcite v budoucnosti jeste poletim.

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Malev

Příspěvek od firefly »

Prosím, nevíte někdo, proč letadlo Malévu a ČSA z Budapešti, plánovaný přílet dnes v 19.10, přistálo před chvílí v Drážďanech, místo v Praze? Čekala jsem, že mi přiletí máma ( mimochodem z dovolené v Albánii :D :D ) a ona mi před chvílí napsala jen SMS, že přistáli v Drážďanech, nic víc. Takže nevím, jestli tam budou čekat na další let do PRG nebo je povezou busem? Předem díky za každé info.
Máma si moc nerozumí s mobilem, takže jsem ráda, že mi vůbec něco napsala :sad: :sad: .

Malvolio
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 992
Registrován: 28. 06. 2007, 21:18
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Malev

Příspěvek od Malvolio »

firefly píše:Prosím, nevíte někdo, proč letadlo Malévu a ČSA z Budapešti, plánovaný přílet dnes v 19.10, přistálo před chvílí v Drážďanech, místo v Praze?


Divert kvůli bouřce.

andrewM
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 83
Registrován: 29. 01. 2011, 13:27
Stav: Offline

Re: Malev

Příspěvek od andrewM »

Máte někdo zkušenost s těmito balíčky http://www.malev.com/package-offers ? Přijde mi to jako velmi výhodná nabídka, nicméně mi to přijde až moc výhodné :)

Lanbub
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 431
Registrován: 15. 08. 2006, 06:12
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Malev

Příspěvek od Lanbub »

Travel service- Smartwings ma zájem o malev víz: http://forum.airways.cz/viewtopic.php?f=9&t=7033

dydzej
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 28. 01. 2009, 01:34
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Malev

Příspěvek od dydzej »

Lanbub píše:Travel service- Smartwings ma zájem o malev víz: http://forum.airways.cz/viewtopic.php?f=9&t=7033

Je to nutne delat si reklamu na svuj prispevek kdesi vyse jeste v tomhle vlakne? Jak male decko :roll: .

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Malev

Příspěvek od HonzaLB »

vyjádření travelu pro info:

Pokud by byl vypsán tendr, tak bychom svoji účast v něm zvážili. Zatím je to předčasné se k tomu vyjadřovat, nemáme dostatek informací

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Malev

Příspěvek od MEA »

ja som s Malevom lietal najcastejsie prave ten BEY (plus parkrat IST a MOW) a je to fakt asi take ako CSA. akurat ze neporovnatelne lacnejsie. na BEY je jedina skoda, ze je to nocny let, fakt by som sa silno potesil, keby niekto z VIE alebo BUD lietal BEY cez den za ako tak normalnu cenu... trochu minus je umiestnenie letiska ferihegy - je v pr... najma ked sa ide zo SK autom, alebo vlakom. v prvom pripade zle znacena cesta a treba ist na samy juh mesta, v tom druhom - mhd zo stanice je tusim na 2 prestupy metro/metro/bus. ozaj - byvaju aj revizori:)


Odpovědět