Ceny v rezervacnim systemu

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
r13
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 47
Registrován: 11. 02. 2009, 08:40
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Ceny v rezervacnim systemu

Příspěvek od r13 »

Pozor na
"the same flight or flights and;
the same travel class/product (Value special, Economy, Economy premium, Business, Business premium) and
the same date of travel and scheduled hour of departure and
the same airport of origin and destination and
fare quoted has to be in the same currency as that on the Czech Airlines website and"

To znamena ze vam vrati penize JEN jestli najdete nekde na let "CSA Praha-Frankfurt 10.10.2011 v 15:00"
cenu v CZK nizsi jinde nez na webu CSA.

Podle podminek jak jsou napsane zaruka neplati jestli jste nasel nizsi cenu, ale je to napriklad:
-Na let Lufthansy Praha-Frankfurt 10.10.2011 v 15:10,
-Na let CSA Praha-Frankfurt 10.10.2011 v 10:00,
-Cena je v USD.....

Takze - zadna revoluce.....


loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 626
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: Ceny v rezervacnim systemu

Příspěvek od loupeznik »

Škoda, že jsem si toho nevšiml dříve. Zrovna předevčírem jsem kupoval 2 letenky na ebookers jenom proto, že tam každá byla o cca tisíc Kč levnější než na webu ČSA. Jenom je otázka, jestli bych přinutil ebookers zobrazit cenu v Kč.

loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 626
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: Ceny v rezervacnim systemu

Příspěvek od loupeznik »

No nedalo mi to a rozhodl jsem se tu jejich garanci vyzkoušet. Koupil jsem na webu ČSA další letenku a poslal jim screenshot z ebookers s cenou o 50 GBP nižší. Uvidíme, co se bude dít...

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Re: Ceny v rezervacnim systemu

Příspěvek od MS743 »

loupeznik píše:No nedalo mi to a rozhodl jsem se tu jejich garanci vyzkoušet. Koupil jsem na webu ČSA další letenku a poslal jim screenshot z ebookers s cenou o 50 GBP nižší. Uvidíme, co se bude dít...


Dej nam vedet.. jsem tez zvedavy zda jsou to marketingove tlachy a jak se zachovaji kdyz jim dodaz opravdu ten presny let levnejsi!

to ze nemysli moc vazne poukazuje ze chteji screen shot casove a ceny dalsiho webu DO HODINY! a v CZK! takze trochu nefer jelikoz kdyz koupim ebookers nebo expedia tak nemyslim si ze tam je cena v CZK!!

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4080
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ceny v rezervacnim systemu

Příspěvek od HighFlyer »

loupeznik píše:Jenom je otázka, jestli bych přinutil ebookers zobrazit cenu v Kč.

MS743 píše:a v CZK! takze trochu nefer jelikoz kdyz koupim ebookers nebo expedia tak nemyslim si ze tam je cena v CZK!!


Nemusi to byt v CZK, v podminkach pisou:
the fare quoted has to be in the same currency as that on the Czech Airlines website

Pokud najdete levnejsi tarif v USD, GBP, EUR, tak si zmente misto prodeje na strankach CSA tak, aby se jejich cena ("that on the Czech Airlines website") zobrazovala v USD, GBP, EUR.


loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 626
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: Ceny v rezervacnim systemu

Příspěvek od loupeznik »

HighFlyer2 píše:Pokud najdete levnejsi tarif v USD, GBP, EUR, tak si zmente misto prodeje na strankach CSA tak, aby se jejich cena ("that on the Czech Airlines website") zobrazovala v USD, GBP, EUR.

jo, to je, co jsem udělal

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Re: Ceny v rezervacnim systemu

Příspěvek od MS743 »

moje chyba :surprised:


dej vedet jak to dopadlo :P

loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 626
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: Ceny v rezervacnim systemu

Příspěvek od loupeznik »

loupeznik píše:No nedalo mi to a rozhodl jsem se tu jejich garanci vyzkoušet. Koupil jsem na webu ČSA další letenku a poslal jim screenshot z ebookers s cenou o 50 GBP nižší. Uvidíme, co se bude dít...

No zatím to vypadá, že to "funguje" tak nějak po česku. Na webu ČSA jsem vyplnil formulář, přiložil screenshot, odeslal a...nic. Žádný potvrzovací email nebo něco takového. Podle pravidel produktu mají 30 dní na to, poslat mi poukaz ve výši rozdílu cen + 10% z ceny letenky, tak asi nezbývá než čekat. Ovšem jestli mi za 30 dní napíšou, že ty levnější letenky nejde už sehnat, těžko jim pak budu dokazovat, že před měsícem to šlo (pokud by jim ten screenshot nestačil).

Jeden výsledek se vlastně dostavil. Den poté, co jsem podal žádost, mi přišlo oznámení, že ty lety, na které jsem zakoupil letenku a uplatňoval proplacení rozdílu, byly zrušeny. Tak nevím, jestli zrušení letů do Curychu jsem nezpůsobil já. :biggrin:

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Ceny v rezervacnim systemu

Příspěvek od gr09 »

loupeznik píše:No zatím to vypadá, že to "funguje" tak nějak po česku.

Jestli on to nebude podobny vtip, jako "garantovane nejlepsi ceny v CR", co inzeruje vsude na Ruzyni letiste Praha..

loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 626
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: Ceny v rezervacnim systemu

Příspěvek od loupeznik »

Dnes po 75 dnech a 3 urgencích mi přišel voucher garance nejnižší ceny. Bohužel jen na rozdíl cen a nikoliv už na 10% ceny letenky. Následuje čtvrtá urgence. Tak nevím, jestli jde o normální podvod nebo jen obyčejný bordel.

kwaak
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 44
Registrován: 31. 07. 2011, 20:09
Stav: Offline

Re: Ceny v rezervacnim systemu

Příspěvek od kwaak »

může mi někdo vysvětli proč jednosměrná (neměnitelná/nerefundovatelná) letenka CDG-PRG stojí 7300? :?: :roll:

určitě s radostí nasypu do chřtánu CSA o 6000 víc proti EasyJetu...

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4080
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ceny v rezervacnim systemu

Příspěvek od HighFlyer »

kwaak píše:může mi někdo vysvětli proč jednosměrná (neměnitelná/nerefundovatelná) letenka CDG-PRG stojí 7300? :?: :roll:

Protoze CSA nejen vypada jako v 50. letech, ale i premysli jako v 50. letech a jedna jako v 50. letech.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Ceny v rezervacnim systemu

Příspěvek od flyingblue »

HighFlyer píše:
kwaak píše:může mi někdo vysvětli proč jednosměrná (neměnitelná/nerefundovatelná) letenka CDG-PRG stojí 7300? :?: :roll:

Protoze CSA nejen vypada jako v 50. letech, ale i premysli jako v 50. letech a jedna jako v 50. letech.


CSA otviraji nejake liniove spojeni, maji na palube kuchare a politruka? :-)

don_quijote
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 276
Registrován: 10. 07. 2011, 18:14
Bydliště: Pitěr
Stav: Offline

Re: Ceny v rezervacnim systemu

Příspěvek od don_quijote »

flyingblue píše: Protoze CSA nejen vypada jako v 50. letech, ale i premysli jako v 50. letech a jedna jako v 50. letech.


CSA otviraji nejake liniove spojeni, maji na palube kuchare a politruka? :-)[/quote]

Dukaz misto slibu:

http://ekonomika.idnes.cz/csa-obleknou- ... oprava_vem

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Ceny v rezervacnim systemu

Příspěvek od flyingblue »

don_quijote píše:
flyingblue píše: Protoze CSA nejen vypada jako v 50. letech, ale i premysli jako v 50. letech a jedna jako v 50. letech.


CSA otviraji nejake liniove spojeni, maji na palube kuchare a politruka? :-)


Dukaz misto slibu:

http://ekonomika.idnes.cz/csa-obleknou- ... oprava_vem[/quote]

Nevidim tam ani kuchare ani politruka, natoz liniove spojeni ...

Ze xgb pujde do retro barev se uz nakou dobu vedelo a ze to budou fousy, taky nebyla neznama informace.


Odpovědět