Buenos Aires - EZE, AEP, Asunción - ASU

Cassidy
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 104
Registrován: 29. 06. 2004, 21:54
Stav: Offline

Buenos Aires - EZE, AEP, Asunción - ASU

Příspěvek od Cassidy »

Uvítal bych praktické info, jestli máte někdo zkušenost s uvedenými letišti, konkrétně:
1) jak se dostat nejjednodušeji do centra Buenos Aires z mezinárodního letiště EZE - údajně je nejlevnější autobus č. 86, ale odkud odjíždí, kde se kupují jízdenky a jak je to s přepravou kufrů ? Kolik stojí taxi do centra?
2) v které fázi odbavení a kde při zpátečním letu se platí odletová taxa ?
3) totéž pro regionální letiště v Buenos Aires - Jorge Newberry (AEP) a paraguayský Asunción (ASU)


Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Night fly »

1) Nejezdi z/na EZE mestskym autobusem. Uspora penez nestoji za to - trva to dyl, tlacis se, pres turnikety se kufry tahaji blbe a tim autobusem jezdi ruzna individua. Jed autobusem fy. Manuel Tienda Leon, kiosek s jizdenkami maji po leve strane priletove haly mezi celnici (rtg zavazadel) a dvermi do verejneho prostoru (tudiz tam nesmeji lidi zvenku). Po prave strane tamtez je take pobocka Banco de la Nacion, nabizejici nejlepsi kurs na vymenu na letisti (nemen ve smenarnach u zavazadel). Taxi z letiste do centra se nevyplati (stoji 3x tolik co MTL), bus MTL je nejlepsi kompromis - a spojuje EZE s AEP cestou pres centrum (plaza San Martin). Naproti tomu po meste jsou taxiky na nase pomery extremne levne. Tip: pozor na rozdil "taxi" a "remis": "taxi" jsou zlutocerne s taxametrem, povetsinou Peugeoty 504; "remis" jsou auta s ridicem, vetsinou luxusnejsi, se smluvni cenou.

2) Odletova taxa se plati po odbaveni pred odchodem na security. Na palubku ti prilepi nalepku, kterou ti prede dvermi k security zkontroluji. V odletovce u ckin desku jsou minimalne dvoje pokladny, pokud by tam byly fronty, jdi jakoby k security (o patro vys), hned vedle prichodu k security jsou jeste asi dve pokladny, kde vetsinou zadne fronty nejsou. Plati muzes jak v ARS, tak i v USD.

3) AEP neznam a v ASU jsem pouze tranzitoval. Tranzit v ASU je maly, ale v kavarne je zdarma internet...

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Příspěvek od OR »

Bus 86 udajne zadna divocina neni. Stoji z letiste asi 2 pesos (10Kc), ale je potreba mit drobne. Listky se kupuji v autobusu pokladne za ridicem. Ridici je potreba rict kam jedes (treba centro), on nastavi pasmo, nahazet do kasy a ono to vyda listek. Co centra to jede udajne neco pres 2 hodiny.

Ale znam to jen z doslechu, jel jsem s hodne kramama, mel jsem problemy to rozumne naskladat na vozejk a pak do taxika, cili na jezdeni mestskym autobusem to nebylo. Jinak jsem metrem i autobusy jezdil a moc divocina mi to neprislo. Metro zcela v pohode. Za remis z EZE do centra jsem dal 75 pesos. Zpatky jsem nechtel uz experimentovat a moc brzo vstavat a objednal si taky auto.

Cassidy
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 104
Registrován: 29. 06. 2004, 21:54
Stav: Offline

Příspěvek od Cassidy »

Díky za informace. Btw, do Prahy to mám 200 km a jezdit do Luxoru jen kvůli tomu se mi nechce :roll:
Z webové stránky firmy Manuel Tienda Leon jsem už taky zjistil, že autobusový lístek z EZE do centra a zpět stojí 75 pesos (jedna cesta stojí 40), což je dobrá cena, takže už mám jasno.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Night fly »

OR píše:Bus 86 udajne zadna divocina neni. Stoji z letiste asi 2 pesos (10Kc), ale je potreba mit drobne. Listky se kupuji v autobusu pokladne za ridicem. Ridici je potreba rict kam jedes (treba centro), on nastavi pasmo, nahazet do kasy a ono to vyda listek. Co centra to jede udajne neco pres 2 hodiny.

Ale znam to jen z doslechu, jel jsem s hodne kramama, mel jsem problemy to rozumne naskladat na vozejk a pak do taxika, cili na jezdeni mestskym autobusem to nebylo. Jinak jsem metrem i autobusy jezdil a moc divocina mi to neprislo. Metro zcela v pohode. Za remis z EZE do centra jsem dal 75 pesos. Zpatky jsem nechtel uz experimentovat a moc brzo vstavat a objednal si taky auto.


Divocina to neni, ale jak receno:

-trva to minimalne dvojnasobek casu, stavi to na kazde mezi - coz po 13 hodinach letu z Evropy muze byt docela podstatny faktor
-je to nepohodlne (MTL jsou klimatizovane luxusni busy)

Po centru je MHD v Bs.As. bez problemu, nicmene pro nasince pri soucasnych cenovych pomerech jsou v Bs.As. vyrazne levne i taxiky.


petr.v
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 55
Registrován: 19. 02. 2008, 20:53
Stav: Offline

Příspěvek od petr.v »

MTL take doporucuji..

Kdo to tady psal ze metro je v pohode? Kdyz neni precpane, nestavkuje se a jde proud :)

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Buenos Aires - EZE, AEP, Asunción - ASU

Příspěvek od prodejce »

As you are no doubt aware there is a volcanic ash cloud situation that is affecting the southern part of South America and which is causing disruption to flights and airports.

We will be keeping you informed where possible as to TAM Airlines’ flight cancellations to help you advise our mutual customers on a regular and timely basis.

There has been a further eruption of the Puyehue volcano resulting in the closure of airspace and airports in Argentina.

All flights to and from Buenos Aires Ezeiza Airport (EZE) and the Aeroparque (AEP) downtown airport are cancelled until further notice.

As the weather conditions and the volcanic activies are constantly changing, TAM continues to analyze the available information about the density and dislocation of the ash cloud and the airline will keep analyzing the situation to resume its normal operations as soon as possible at all affected airports. Therefore, the situation at the airports mentioned in this statement may change at any time, and the clients of the company are advised to contact TAM’s Call Center for the latest updates.

Ranger
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 35
Registrován: 19. 08. 2006, 17:55
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Buenos Aires - EZE, AEP, Asunción - ASU

Příspěvek od Ranger »

Ahoj, měl bych jeden příbuzný dotaz - nemyslím, že je nutné zakládat novou stránku -
nemáte někdo zkušenost s letištěm Montevideo Carrasco International (MVD)?
Zejména by mě zajímalo, jaký čas si je nutné rezervovat na "prostup" terminálem,
jestli např. přijít 2 h před odletem nejsou málo (let s Plunou do IGU, tj.do Brazílie).
Případně jestli je nějaké doporučení na spojení z centra města na letiště
(plánujeme se do Montevidea dostat trajektem z BUE, takže si letiště budeme muset
najít sami). Zatím jsem na netu našel jen autobusy společnosti COPSA č.703 a 704, víc nevím...
Díky předem

jay80
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 128
Registrován: 04. 07. 2011, 19:10
Stav: Offline

Re: Buenos Aires - EZE, AEP, Asunción - ASU

Příspěvek od jay80 »

Ranger píše:Ahoj, měl bych jeden příbuzný dotaz - nemyslím, že je nutné zakládat novou stránku -
nemáte někdo zkušenost s letištěm Montevideo Carrasco International (MVD)?
Zejména by mě zajímalo, jaký čas si je nutné rezervovat na "prostup" terminálem,
jestli např. přijít 2 h před odletem nejsou málo (let s Plunou do IGU, tj.do Brazílie).
Případně jestli je nějaké doporučení na spojení z centra města na letiště
(plánujeme se do Montevidea dostat trajektem z BUE, takže si letiště budeme muset
najít sami). Zatím jsem na netu našel jen autobusy společnosti COPSA č.703 a 704, víc nevím...
Díky předem


MVD je velmi uzivatelske letiste, prestup by tam mel byt naprosto bezproblemovy (ja tam letel z BUE prave Plunou). Z letiste jezdi do centra mesta autobusy (cisla si z hlavy nevybavuju, jsou to takove okruzni linky z terminalu v centru na letiste a zpet - kazdopadne je tam tourist office primo na letisti, a tam mi ta cisla sepisovali) - cesta je tak cca 45 minut. Taxiky mi tam prisly hodne predrazene na spojeni do mesta, takze rozhodne doporucuju ten bus.
Funguje to tam rychle, takze check-in dve hodky pred odletem se zda byt naprosto ok.

nartym
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 290
Registrován: 12. 09. 2011, 11:01
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Buenos Aires - EZE, AEP, Asunción - ASU

Příspěvek od nartym »

Chystám se do GIG a EZE a chci se zeptat jestli stojí za to, si udělat jednodenní výlet do z EZE do MVD, ráno tam, večer zpět? Jestli je tam něco k vidění a navštívení. Přeci jenom je to letadlem "pár" minut :). Díky moc :!:

jonapet
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 335
Registrován: 22. 08. 2011, 08:52
Oblíbené typy letadel: ATR 42
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha & Ostrava, ČR
Stav: Offline

Re: Buenos Aires - EZE, AEP, Asunción - ASU

Příspěvek od jonapet »

nartym píše:Chystám se do GIG a EZE a chci se zeptat jestli stojí za to, si udělat jednodenní výlet do z EZE do MVD, ráno tam, večer zpět? Jestli je tam něco k vidění a navštívení. Přeci jenom je to letadlem "pár" minut :). Díky moc :!:


Kdy se chystáš?, vzhledem k luxusním cenám letenek s EK nad tím taky uvažuju. Jen mě děsí těch >30 hodin na cestě...

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Buenos Aires - EZE, AEP, Asunción - ASU

Příspěvek od Night fly »

nartym píše:Chystám se do GIG a EZE a chci se zeptat jestli stojí za to, si udělat jednodenní výlet do z EZE do MVD, ráno tam, večer zpět? Jestli je tam něco k vidění a navštívení. Přeci jenom je to letadlem "pár" minut :). Díky moc :!:


Letadlem ne, ale lodi jo ;-) Detaily na http://www.buquebus.com.ar. A mimoto letadla do MVD letaji vetsinou z AEP, ne z EZE.

nartym
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 290
Registrován: 12. 09. 2011, 11:01
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Buenos Aires - EZE, AEP, Asunción - ASU

Příspěvek od nartym »

jonapet píše:
nartym píše:Chystám se do GIG a EZE a chci se zeptat jestli stojí za to, si udělat jednodenní výlet do z EZE do MVD, ráno tam, večer zpět? Jestli je tam něco k vidění a navštívení. Přeci jenom je to letadlem "pár" minut :). Díky moc :!:


Kdy se chystáš?, vzhledem k luxusním cenám letenek s EK nad tím taky uvažuju. Jen mě děsí těch >30 hodin na cestě...


Koncem června, začátkem července... cesta je trochu přísnější, to je pravda :) ale už jsem absolvoval jednu podobnou a jednu delší a dá se to :) jsou tam trochu delší přestupy v DXB, ale to asi vyřeším hotelem. Na zpáteční přestup snad dostanu hotel od Emirates zdarma, zajdu se k nim zeptat, už jednou jsem ho takhle dostal, uvidíme.

Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Buenos Aires - EZE, AEP, Asunción - ASU

Příspěvek od Smurfx »

Do Montevidea letadlem určitě ne, lepší je lodí (zmíněný Buquebus). Je to ve finále rychlejší a pohodlnější a samozřejmě mnohem levnější.

nartym
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 290
Registrován: 12. 09. 2011, 11:01
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Buenos Aires - EZE, AEP, Asunción - ASU

Příspěvek od nartym »

Je mozne na EZE ziskat zdarma mapku mesta (Buenos Aires)? Pripadne jeste v MVD mapku Montevidea? Diky za info, zitra letim smer GIG na cestu po Jizni Americe


Odpovědět