ČSA uhájily linky do Ruska, přišly o linku do Izraele

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
spinar
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 443
Registrován: 11. 02. 2009, 16:47
Stav: Offline

Re: ČSA uhájily linky do Ruska, přišly o linku do Izraele

Příspěvek od spinar »

Killer píše:
spinar píše:Jinak musim rict ze s tou novou konkurenci do TLV jsem docela spokojenej. Prave jsem si koupil letenky do TLV s OK na termin ktery mne maximalne vyhovuje za 6000 Kc coz je cena velmi slusna, dokonce levnejsi nez QS na ty same dny. Jen mne stvou ty QS ktere ze zacatku zredukovali frekvence z dvou letu denne na jeden a ted dokonce jen na 4 lety tydne.. To je vyslovene nechutne. Vzdyt jeste nezacali letat!

Jen mala poznamka k webu CSA. Kdyz clovek zadal ty data, vyskocil mu kalendar s cenou 9600 a az kdyz zadal pokracovat vyskocila cena 6000.. Proc to delaj? Spousta lidi to pokracovat nezada a zbytecne si odrazuji klienty. To nemaj dost penez na jednoho normalniho spravce domeny?:(


No mozna je problem v tom, ze TVS nedotuji vsichni danovi poplatnici, tak leta tak, aby vydelal.

To sice ano. Ale kdyz se perou o licenci o regulovanou linku tak by meli mit jasnou vizi co s tim chtej delat. Jsou v tyhle branzi uz nejakej ten patek a meli by byt schopni odhadnout poptavku.Takhle slibili 14 letu tydne, s tim dostali prava na ukor CSA a jeste pred zmenou mezistatni dohody ten pocet snizili tise na 7 letu tydne. O tom vsak jiz zadnou tiskovou zpravu nevydali.


HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4080
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: ČSA uhájily linky do Ruska, přišly o linku do Izraele

Příspěvek od HighFlyer »

tygrlive píše:sice tu řada lidí efekt "transit" neuznává, já mu třeba u TLV věřím.

Tak za sebe ja muzu rict, ze ja ten efekt uznavam u spolecnosti, ktere maji skutecnou sit (AF, LH, BA) s poctem destinaci a frekvenci nad hranici nejake kriticke masy a ne pouze parodii na sit, ktera se navic kazdym dnem smrstuje.

Killer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 152
Registrován: 02. 02. 2005, 10:24
Stav: Offline

Re: ČSA uhájily linky do Ruska, přišly o linku do Izraele

Příspěvek od Killer »

spinar píše:
Killer píše:
spinar píše:Jinak musim rict ze s tou novou konkurenci do TLV jsem docela spokojenej. Prave jsem si koupil letenky do TLV s OK na termin ktery mne maximalne vyhovuje za 6000 Kc coz je cena velmi slusna, dokonce levnejsi nez QS na ty same dny. Jen mne stvou ty QS ktere ze zacatku zredukovali frekvence z dvou letu denne na jeden a ted dokonce jen na 4 lety tydne.. To je vyslovene nechutne. Vzdyt jeste nezacali letat!

Jen mala poznamka k webu CSA. Kdyz clovek zadal ty data, vyskocil mu kalendar s cenou 9600 a az kdyz zadal pokracovat vyskocila cena 6000.. Proc to delaj? Spousta lidi to pokracovat nezada a zbytecne si odrazuji klienty. To nemaj dost penez na jednoho normalniho spravce domeny?:(


No mozna je problem v tom, ze TVS nedotuji vsichni danovi poplatnici, tak leta tak, aby vydelal.

To sice ano. Ale kdyz se perou o licenci o regulovanou linku tak by meli mit jasnou vizi co s tim chtej delat. Jsou v tyhle branzi uz nejakej ten patek a meli by byt schopni odhadnout poptavku.Takhle slibili 14 letu tydne, s tim dostali prava na ukor CSA a jeste pred zmenou mezistatni dohody ten pocet snizili tise na 7 letu tydne. O tom vsak jiz zadnou tiskovou zpravu nevydali.


No hlavne, ze CSA ma vize. A to tolik, ze jsou permanentne ve ztrate. TVS muze mit vizi na 2 lety denne, ale kdyz se ukaze, ze na tom nevydelaj, tak to zrusej. Jim ty prachy jaksi nikdo nenasype. CSA muze litat klidne 5x denne, protoze jim to vzdycky nekdo (my vsichni danovi poplatnici) zaplati.

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: ČSA uhájily linky do Ruska, přišly o linku do Izraele

Příspěvek od Zlin142 »

Killer píše: TVS muze mit vizi na 2 lety denne, ale kdyz se ukaze, ze na tom nevydelaj, tak to zrusej. Jim ty prachy jaksi nikdo nenasype.


Že ČSA postrádá dlouhodobou vizi je sice smutná pravda, nicméně nechápu apologety TVS kteří to považují jako odůvodnění pro notorickou nespolehlivost TVS a jejich business model postavený na principu pokus-omyl (polikáté tohle už udělali, že nacpali letový řád a s velkou pompou inzerovali a pak linku zrušili nebo masivně zredukovali)?
Dokážu si celkem živě představit ten ryk, kdyby se tohle dělo v opačném gardu. :roll:

Killer píše: TVS muze mit vizi na 2 lety denne


Spíš bych řekl, že TVS má vizi tak na dva lety dopředu...

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: ČSA uhájily linky do Ruska, přišly o linku do Izraele

Příspěvek od kuba.biker »

Náhodou se mi do rukou dostala taková vtipná kuriozita, která se váže k působení ČSA v Rusku... :lol:
Přílohy
ok.JPG
ok (2).JPG
ok (3).JPG


Odpovědět