Ostrava

Brno, Karlovy Vary, Ostrava a další letiště...
Odpovědět
kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Ostrava

Příspěvek od kuba.biker »

Marty-t píše:Chci napsat ostravákům nějakou pozitivní informaci - v plánu TEN sítí je OSR vedeno jako "základní letiště EU", zatímco BRQ jako "dodatečné" a mimo PRG už v ČR dle EU nemá další letiště být součástí dopravní infrastruktury, kterou si Evropa přeje rozvíjet. Aspoň tak to chápu já. Otázkou nakolik bude dopravní plán EU závazný pro vyplácení dotací na rozvoj... Ale více viz. http://ec.europa.eu/transport/infrastru ... -vol15.pdf


To, že EU něco naplánuje, ještě neznamená, že si z toho letečtí dopravci sednou na zadek.....
"Rozvíjení letišť" v podání EU je potěmkiáda na druhou - viz http://forum.airways.cz/viewtopic.php?f=39&t=6893&p=149304#p149304


j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ostrava

Příspěvek od j.ree »

Ja bych mel nejakou lepsi pozitivni zpravu. Bohuzel nemuzu o tom nic rict (radsi at to vypusti ti papalasi zhora), ale muzu sdelit, ze TO vypada hodne dobre. Jaro 2012 ;)
Mozna toto vse i diky sdruzeni

robint
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 62
Registrován: 21. 02. 2010, 21:49
Stav: Offline

Re: Ostrava

Příspěvek od robint »

j.ree píše:Ja bych mel nejakou lepsi pozitivni zpravu. Bohuzel nemuzu o tom nic rict (radsi at to vypusti ti papalasi zhora), ale muzu sdelit, ze TO vypada hodne dobre. Jaro 2012 ;)
Mozna toto vse i diky sdruzeni


tak to řekni ... ssrraabe :D

Lucx
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 158
Registrován: 21. 04. 2008, 20:50
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ostrava

Příspěvek od Lucx »

j.ree píše:Ja bych mel nejakou lepsi pozitivni zpravu. Bohuzel nemuzu o tom nic rict (radsi at to vypusti ti papalasi zhora), ale muzu sdelit, ze TO vypada hodne dobre. Jaro 2012 ;)
Mozna toto vse i diky sdruzeni

Pokud to nebude novinka v podání CCA, tak mi to jako informace stačí.
j.ree, prosím, jedno písmeno jako nápovědu... :twisted:

Alca
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 471
Registrován: 15. 07. 2007, 19:45
Stav: Offline

Re: Ostrava

Příspěvek od Alca »

Tak bychom mohli podávat tipy na "nové" spojení (jsem osobně zvědav, co z toho vypadne, už je ale přecejen čas pro nějaké spojení), já napíšu tři možnosti, které by dle mě byly reálné, ale i něco přinášející

1) ČSA - omezí spoj do PRG a rozlétá CDG a AMS, podobně jako z BTS
2) WizzAir dále omezí spoje z PRG a přenese v sudé dny do OSR linku z Londýna-lutonu, případně rozlétá něco, jako DTM,EIN,CGN
3) RYR - ohlášená expanze na východ....

případně kombinace 2 možností


kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Ostrava

Příspěvek od kuba.biker »

Alca píše: 2) WizzAir dále omezí spoje z PRG a přenese v sudé dny do OSR linku z Londýna-lutonu, případně rozlétá něco, jako DTM,EIN,CGN
3) RYR - ohlášená expanze na východ....


Nejsem si jistý, zda by se v tomto případě čekalo na ofiko vyjádření papalášů.
BTW, v Moravskoslezském deníku se píše o Istanbulu.

jonapet
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 335
Registrován: 22. 08. 2011, 08:52
Oblíbené typy letadel: ATR 42
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha & Ostrava, ČR
Stav: Offline

Re: Ostrava

Příspěvek od jonapet »

Tohle spekulování mě baví. :D Dokud nám j.ree nebo "papaláši nahoře" více neprozradí, tak nám nic jiného nezbyde. Nechci se příliš těšit, té šeptandy o nových linkách bylo za poslední roky dost.

Alca píše:Tak bychom mohli podávat tipy na "nové" spojení (jsem osobně zvědav, co z toho vypadne, už je ale přecejen čas pro nějaké spojení), já napíšu tři možnosti, které by dle mě byly reálné, ale i něco přinášející

1) ČSA - omezí spoj do PRG a rozlétá CDG a AMS, podobně jako z BTS


Zajímavá možnost. Hlavně aby nabídli lepší ceny, než jsou dnešní ceny OSR-PRG. Čtyři tisíce za nejlevnější zpáteční letenku na dva půl hodinové lety jim nedám ani náhodou.

Alca píše: 2) WizzAir dále omezí spoje z PRG a přenese v sudé dny do OSR linku z Londýna-lutonu, případně rozlétá něco, jako DTM,EIN,CGN
3) RYR - ohlášená expanze na východ....
případně kombinace 2 možností


Pokud už něco, pak Londýn je podle mě tutovka. Existuje vůbec nějaké letiště, které má nízkonákladové linky a žádná z nich není do Londýna?

Istanbul mi přijde hodně divoký. Nevím ani, že by byly významné obchodní vazby mezi Tureckem a MS krajem (rád si to nechám vyvrátit). Argumentovat tím, že žádné okolní letiště tuto linku nenabízí, mi nepřijde jako pádný argument. Na Sabihu (SAW) létá Easyjet z Londýna a od března z Říma; na Atatürka (IST) pak Jet2. Ani Wizz ani Ryanair (zatím?) do Istanbulu nelítá...

Dokázal bych si představit nějaké Německo (třeba ten DTM nebo CGN). Z Katowic se třeba lítá na 6 německých letišť. Snad nás s rozluštěním tajenky nebudou napínat dlouho...

Alca
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 471
Registrován: 15. 07. 2007, 19:45
Stav: Offline

Re: Ostrava

Příspěvek od Alca »

Istanbul - myslím že okolní letiště ví, proč se tam nelétá. Jinak SAW létá Wizz z BUD. Ale nedokážu si představit provozovatele takové linky, Pegasus? AnadoluJet? Turkish???

Jinak, dokud o provozování linek budou rozhodovat městští zastupitelé, linky budou mít jepičí život, takže myslím, že jde o "fake" a budoucnost vidím v "mých" třech možnostech, nebo mě snad někdo překvapí?

Lucx
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 158
Registrován: 21. 04. 2008, 20:50
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ostrava

Příspěvek od Lucx »

Alca píše:Istanbul - myslím že okolní letiště ví, proč se tam nelétá. Jinak SAW létá Wizz z BUD. Ale nedokážu si představit provozovatele takové linky, Pegasus? AnadoluJet? Turkish???

Wizz už dávno nelétá do SAW :!:

Myslím, že FR se tady nepožene, kdyby něco chystali, tak už to víme půl roku předem, budou nabízet tradičně 1 000 000 milion letenek za promo cenu.

W6 by byl úlet, ale proč ne.

Vidím to na EZY do LON, možná něco do Irska DUB, BFS; MXP, FCO, CDG...

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Ostrava

Příspěvek od kuba.biker »

Lucx píše:
Alca píše:Istanbul - myslím že okolní letiště ví, proč se tam nelétá. Jinak SAW létá Wizz z BUD. Ale nedokážu si představit provozovatele takové linky, Pegasus? AnadoluJet? Turkish???

Wizz už dávno nelétá do SAW :!:

Myslím, že FR se tady nepožene, kdyby něco chystali, tak už to víme půl roku předem, budou nabízet tradičně 1 000 000 milion letenek za promo cenu.

W6 by byl úlet, ale proč ne.

Vidím to na EZY do LON, možná něco do Irska DUB, BFS; MXP, FCO, CDG...


Můj tip je ČSA na CDG a výrazné omezení (nebo zrušení) linky do PRG.
Jen se bojím, aby neměli na mysli tu superlinku do Ufy.... :thumbdown:

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Ostrava

Příspěvek od Airbus380 »

kuba.biker píše:Jen se bojím, aby neměli na mysli tu superlinku do Ufy.... :thumbdown:


Můj osobní tip je, že mají na mysli tu superlinku do UFY :(

Lucx
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 158
Registrován: 21. 04. 2008, 20:50
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ostrava

Příspěvek od Lucx »

Airbus380 píše:
kuba.biker píše:Jen se bojím, aby neměli na mysli tu superlinku do Ufy.... :thumbdown:


Můj osobní tip je, že mají na mysli tu superlinku do UFY :(


Nesmysl, to by nás jinak j.ree takhle nenapínal :wtf:

j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ostrava

Příspěvek od j.ree »

Potvrzuji ze Ufa to neni

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Ostrava

Příspěvek od kuba.biker »

j.ree píše:Potvrzuji ze Ufa to neni


Tak Moskva? :lol:

jonapet
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 335
Registrován: 22. 08. 2011, 08:52
Oblíbené typy letadel: ATR 42
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha & Ostrava, ČR
Stav: Offline

Re: Ostrava

Příspěvek od jonapet »

http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/letiste-konkurence20111030.html

z článku vybírám: „Některá jednání natolik pokročila, že máme v plánu otevřít nové přímé letecké spojení s evropskou destinací na jaře roku 2012. Provozovat by ho měl velký evropský dopravce.“ Tato slibně znějící slova sdělila Deníku Michaela Kubešová, mluvčí mošnovského letiště.

velký evropský dopravce - to asi nebude ČSA :lol:

kdo by to tak mohl být? Aeroflot a nedejbože nějaká ruská linka :wtf: ? Lufthansa? Air France? a nebo je třeba i nízkonákladový EasyJet "velký" dopravce?

Souhlasím s tím, že kdyby to byl Ryanair, tak už prodává bilety... Vyřazovací metodou si můžeme škrtnout Emirates, Qatar, Singapore Airlines i Qantas :D


Odpovědět