OK Plus

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
Odpovědět
FlyingDuckie
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 128
Registrován: 12. 01. 2008, 12:57
Bydliště: London, Bangkok, Phuket
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od FlyingDuckie »

flyingblue píše:
FlyingDuckie píše:Rád bych se zeptal, zda-li je možné nějakým způsobem zjistit availibilitu letů vzhledem k rezervačním třídám bonusových letenek.
Jde mi o to, že jsem naškudlil pár set tisíc mil OK Plus, plánuji cestu PRG-ICN-HNL-ICN-PRG a nechci OK office zbytečně obtěžovat s hledáním termínu, myslím si, že by to byl pro ně i docela opruz ... :-) prohledávat třeba celý měsíc ... tak bych se na to klidně mrknul sám, ale nevím, kde... Poradí někdo? Dík


KVSTOOL


Díky... škoda jen, že to není free


pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2209
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od pavelpmi »

context: chtěl jsem se podívat, kolik mám mil, a zrovna jsem zjistil, že mě jich propadlo 22 622 :evil:

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od context »

pavelpmi píše:context: chtěl jsem se podívat, kolik mám mil, a zrovna jsem zjistil, že mě jich propadlo 22 622 :evil:

No to je skoda... To by mi stacilo :-)

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od Airbus380 »

Asi mám hloupý dotaz, ale jsem mlád a zatím jsem míle jen hromadil, nijak zvlášť se o ně nestaral a ani nevyužil :D Za 9 dnů potřebuji do Barcelony a potřebuji tam se dvěma lidmi. Na účtu mám mil dostatek, ale můžu si vůbec za svoje míle nechat vystavit letenku i pro spolucestující?
Možná je to někde popsané v těch jejich podmínkách, pokud ano, jsem asi slepý.

Lanbub
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 431
Registrován: 15. 08. 2006, 06:12
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od Lanbub »

neni to vubec problem :)


Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od Airbus380 »

Lanbub píše:neni to vubec problem :)


:thumbup:

K povinným taxám, které musím uhradit, se počítá i palivový poplatek, že ano?

JanoS
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 270
Registrován: 13. 06. 2008, 10:46
Pohlaví: muž
Bydliště: ZRH
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od JanoS »

Takovy tip: Kdyz mas dost mil na 3 letenky do Barcelony, doporucuju je radsi vyuzit na business letenku nekam daleko a zaplatit tu Barcelonu z vlastni kapsy.

kopi
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 96
Registrován: 11. 02. 2009, 13:49
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od kopi »

Airbus380 píše:
Lanbub píše:neni to vubec problem :)


K povinným taxám, které musím uhradit, se počítá i palivový poplatek, že ano?

Obecně jde o to, s kým letíš, ale v tvém případě to bude asi ČSA, a tam palivový příplatek myslím platíš. Ze Skyteamu ho neplatíš u DL a KE, AF ano, ostatní nevím, možná někdo doplní.

Ulafme
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 162
Registrován: 08. 11. 2009, 00:32
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od Ulafme »

kopi píše:
Airbus380 píše:
Lanbub píše:neni to vubec problem :)


K povinným taxám, které musím uhradit, se počítá i palivový poplatek, že ano?

Obecně jde o to, s kým letíš, ale v tvém případě to bude asi ČSA, a tam palivový příplatek myslím platíš. Ze Skyteamu ho neplatíš u DL a KE, AF ano, ostatní nevím, možná někdo doplní.

U DL na dálkovce z Evropy se platí. Např. s ČSA do AUH příplatek na normální letenkce není, tj. není ani na bonusovce.

pivko
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 299
Registrován: 28. 08. 2004, 11:24
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od pivko »

FlyingDuckie píše:Rád bych se zeptal, zda-li je možné nějakým způsobem zjistit availibilitu letů vzhledem k rezervačním třídám bonusových letenek.
Jde mi o to, že jsem naškudlil pár set tisíc mil OK Plus, plánuji cestu PRG-ICN-HNL-ICN-PRG a nechci OK office zbytečně obtěžovat s hledáním termínu, myslím si, že by to byl pro ně i docela opruz ... :-) prohledávat třeba celý měsíc ... tak bych se na to klidně mrknul sám, ale nevím, kde... Poradí někdo? Dík



Hmm, tak jsem se zrovna vrátil z hodinového sezení v kanceláři ČSA v Gestinu s požadavkem na bonusovou letenku se stejným směrováním (mimochodem, to jsou na tom ČSA fakt už tak špatně, že tam musí sedět jen jedna holka na celej ten kancl?). Předtím jsem strávil několik desítek minut na infolince. Termín mám naprosto volný od poloviny ledna do poloviny března 2012, na místě chci pobýt 14 dní. Přesto obrovský problém - když je let tam, není let v pořádným termínu let zpátky, nakonec se tam našlo aspoň něco na waiting list. Myslíte, že se to potvrdilo? Houby s octem, rezervace už zítra vyprší a je pořád na waiting listu, čili pravděpodobnost téměř nulová, hlavně, že mi slečna minule tvrdila, že se to potvrzuje skoro vždycky. Radí mi novou rezervaci zas na waiting list, takže zas budu čekat čtrnáct dní na potvrzení a zas to bude k ničemu.

Takže poučení pro mě je, že se jim na ty slavný FFP už definitivně vykvajznu, byť jsem k tomu doposud při knihování letenek přihlížel.

jjj
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 277
Registrován: 11. 04. 2005, 13:49
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od jjj »

Dnes jsem zabukoval vnitrostatni let OMA - BOI - OMA za OK plus mile a co mi vyrazilo dech jsou taxy - pouhych 196CZK. Neuveritelny.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od whiskey »

jjj píše:Dnes jsem zabukoval vnitrostatni let OMA - BOI - OMA za OK plus mile a co mi vyrazilo dech jsou taxy - pouhych 196CZK. Neuveritelny.

Mne dali UA DFW-SFO-HNL-SFO za 5.40EUR a mile od M&M, takze to je pomerne uveritelne. V Amerike su zjavne awardove letenky za mile este, a nie za mile a peniaze ako v Europe....

Ulafme
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 162
Registrován: 08. 11. 2009, 00:32
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od Ulafme »

whiskey píše:
jjj píše:Dnes jsem zabukoval vnitrostatni let OMA - BOI - OMA za OK plus mile a co mi vyrazilo dech jsou taxy - pouhych 196CZK. Neuveritelny.

Mne dali UA DFW-SFO-HNL-SFO za 5.40EUR a mile od M&M, takze to je pomerne uveritelne. V Amerike su zjavne awardove letenky za mile este, a nie za mile a peniaze ako v Europe....

Všechny letenky začínající v USA mají palivový příplatek v ceně fare, takže když je fare 0,- USD, je to tím pádem jen za čisté taxy. Nezáleží na společnosti, ale na směru: letenka MIA-DTW-AMS-PRG s Deltou a KLM má taxy 5,-USD, letenka PRG-AMS-DTW-MIA na stejné společnosti 267.80 USD.

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od context »

uvidíme ako to s ČSA a OK Plus dopadne tak skúsim ešte raz ešte, dúfam, že ma nepopravíte:
nemáte niekto nepotrebné/nevyužiteľné OK+ míle? (minimálne 5000 aby sa dal spraviť prevod)
ospravedlňujem sa za otravovanie ale čosi mi chýba na bonusovku :wink:

don_quijote
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 276
Registrován: 10. 07. 2011, 18:14
Bydliště: Pitěr
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od don_quijote »

Takže taky jsem se rozhodl z opatrnosti připojit k šílenství s rabováním svého OK Plus konta a měl bych na ctěné odborníky následující dotazy:

1) Mám 50k. Jak nejíp s nimi?
2) Jako ideální mi přišel routing PRG-ICN-HNL-SFO-AMS-PRG, nicméně si nejsem vůbec jistý, že něco takového projde (byť jsem o tom tady před nějakým časem četl). Jaký je váš názor?
3) Pokud ne, co doporučíte v Karibiku nebo Centroamerice? Ještě mě napadly Bermudy, nemáte někdo info o místních cenách?
4) Jak si zajistit letenku - když nebude žádný segment s ČSA, nemůže se stát, že přijdu o award letenku, když potom krachnou? Nebo za každou cenu brát ostatní členy ST?
5) Rezervaci je potřeba dělat přes telefon, nebo jde online jako u normálních dopravců?

To by bylo asi zatím vše.... Snad aspoň do konce týdne vydrží......


Odpovědět