Turkish Airlines

Odpovědět
whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Turkish Airlines

Příspěvek od whiskey »

jjj píše: Jo, bude to THY26 pristi sobotu. Dotaz na typ v manage my booking konci s chybou. Takze to snad bude ta funglovka.

urobil som dummy booking, po ceste tam uz je vypredane, takze cestu nazad v nedelu som pozrel TK27, pise, ze je to 77C. Pri vybere sedadla v C to ukazuje 2-3-2, takze je to novy 777, s Y, Y+ a C.


jjj
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 277
Registrován: 11. 04. 2005, 13:49
Stav: Offline

Re: Turkish Airlines

Příspěvek od jjj »

whiskey píše:
jjj píše: Jo, bude to THY26 pristi sobotu. Dotaz na typ v manage my booking konci s chybou. Takze to snad bude ta funglovka.

urobil som dummy booking, po ceste tam uz je vypredane, takze cestu nazad v nedelu som pozrel TK27, pise, ze je to 77C. Pri vybere sedadla v C to ukazuje 2-3-2, takze je to novy 777, s Y, Y+ a C.


to whiskey
Dik. Takze to bude, jak jsi uvedl jiz drive, toto http://www.facebook.com/album.php?aid=2 ... 906&ref=mf.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Turkish Airlines

Příspěvek od whiskey »

jjj píše:to whiskey
Dik. Takze to bude, jak jsi uvedl jiz drive, toto http://www.facebook.com/album.php?aid=2 ... 906&ref=mf.


ten link je nejaky zmrseny, so presne to malo byt?

jjj
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 277
Registrován: 11. 04. 2005, 13:49
Stav: Offline

Re: Turkish Airlines

Příspěvek od jjj »

whiskey píše:
jjj píše:to whiskey
Dik. Takze to bude, jak jsi uvedl jiz drive, toto http://www.facebook.com/album.php?aid=2 ... 906&ref=mf.


ten link je nejaky zmrseny, so presne to malo byt?


Je to fotogalerie interieru novych 777 na Seatguru
http://www.facebook.com/album.php?aid=2 ... 906&ref=mf

andrewM
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 83
Registrován: 29. 01. 2011, 13:27
Stav: Offline

Re: Turkish Airlines

Příspěvek od andrewM »

context píše:
andrewM píše:Mate nekdo zkusenost s nadvahou u THY (v Praze i jinde) ? Mam trosku obavy, abych se vesel do tech 20 plus 8 kilo a potrebuji vedet jak moc se s tim trapit. Vetsi problemy cekam v Praze, na zpatecni ceste by zavazadla mela byt spise lehci.


ked som s nimi letel mali limit 20kg a nad 25kg mavli rukou...


Vahovy limit byl nakonec 25 kilo a problem s nim nebyl, bo jsem toho nakonec ani nedosahl. Zpatky bylo nadvahu silne jen kabinove zavazadlo (bo nakupy v Istanbulu), ale to nikdo nastesti nekontroloval. Nicmene jsem nejak nepochopil, za co tato spolecnost dostala cenu pro nejlepsi aerolinky v Evrope. Desive malo mista na vsech letech (IST - PRG v A319 se da jeste pretrpet, ale pet hodin v A320 ve triceti palcich bylo naprosto udesne a sedacky byly mimoradne nepohodlne), jidlo hodne divne a letiste v IST byl taky zazitek (desiva organizace, buzerace pri kontrolach, v klicovych casech opravdu preplnene ... zlata DXB :)) Jedine male pozitivum bylo turecke bile vino (celkem jsem je stahl dobre o dva litry). Nicmene musim rict, ze tuto cestu s TK bych uz nerad opakoval. Pokud bych mel srovnavat, tak podobne desive zazitky v Evrope poskytuji spolecnosti typu Aerosvit ... od Fly like a Champion jsem cekal neco vyrazne lepsiho ...


whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Turkish Airlines

Příspěvek od whiskey »

andrewM píše: Nicmene jsem nejak nepochopil, za co tato spolecnost dostala cenu pro nejlepsi aerolinky v Evrope. Desive malo mista na vsech letech (IST - PRG v A319 se da jeste pretrpet, ale pet hodin v A320 ve triceti palcich bylo naprosto udesne a sedacky byly mimoradne nepohodlne), jidlo hodne divne a letiste v IST byl taky zazitek (desiva organizace, buzerace pri kontrolach, v klicovych casech opravdu preplnene ... zlata DXB :)) Jedine male pozitivum bylo turecke bile vino (celkem jsem je stahl dobre o dva litry). Nicmene musim rict, ze tuto cestu s TK bych uz nerad opakoval. Pokud bych mel srovnavat, tak podobne desive zazitky v Evrope poskytuji spolecnosti typu Aerosvit ... od Fly like a Champion jsem cekal neco vyrazne lepsiho ...


Mam za sebou 16 segmentov s TK, meriam 190cm a prezil som aj IST-MCT v Y v 320 a povazujem to za bezny standard. Ako velky benefit vidim to, ze nasadili realne C sedacky aj v narrowbodies prave kvoli dlhsim letom. Catering odkedy maju Do&Co je IMHO najlepsi v Europe, ci short ci longhaul, ci v Y (to nie je az tak tazke v Europe :wink: ) ci v C. Cez kontrolu som v IST nesiel este, vzdy to bol len transit. Stary TK lounge bol nic moc, casto preplneny, ale ten novy je udajne velmi dobry, tak dufam, ze buduci rok bude zase Valentin ako posledne dva roky 8)

andrewM
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 83
Registrován: 29. 01. 2011, 13:27
Stav: Offline

Re: Turkish Airlines

Příspěvek od andrewM »

whiskey píše:Mam za sebou 16 segmentov s TK, meriam 190cm a prezil som aj IST-MCT v Y v 320 a povazujem to za bezny standard. Ako velky benefit vidim to, ze nasadili realne C sedacky aj v narrowbodies prave kvoli dlhsim letom. Catering odkedy maju Do&Co je IMHO najlepsi v Europe, ci short ci longhaul, ci v Y (to nie je az tak tazke v Europe :wink: ) ci v C. Cez kontrolu som v IST nesiel este, vzdy to bol len transit. Stary TK lounge bol nic moc, casto preplneny, ale ten novy je udajne velmi dobry, tak dufam, ze buduci rok bude zase Valentin ako posledne dva roky 8)


Subjektivne to tak muze i byt :) Nicmene mohu srovnavat stejnou cestu z prelomu cervna a cervence v podani Emirates / Safi Airways. A320 v podani TK opravdu bezny standard nebyl, pripadal jsem si tam jako u Vuelingu (a to mam o nejake dve cisla mene :)). Samozrejme je mozne, ze to bylo tou sedackou. Ale pretrpet to slo opravdu pouze s velkym sebezaprenim a notne vydatnym prisunem toho vina :) Jidlo rozhodne nebylo lepsi nez u Emirates, ale kupodivu ani u Safi. Napriklad kombinace lososa s bramborovym salatem jako predkrm byla hoooodne zvlastni :) Oproti te predchozi variante byla jedina vyhoda v hotelu v IST na zpatecni ceste, coz trosku pomohlo vylepsit naladu. No a kontrola v IST ... za to TK logicky nemohou, ale kontrola je i v tranzitu (patrne pouze u nekterych priletu, odletova vzdy) a byl to hodne velky opruz (standardne na cele letadlo jeden ram). Kdyby se to cele poridilo za dvacet tisic, tak bych asi tak zpruzeny nebyl, nicmene 35 tisic mi na tenhle zazitek prislo dost. A dat 110 za C, to bych uz asi vrazdil :))

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Turkish Airlines

Příspěvek od kuba.biker »


andrewM
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 83
Registrován: 29. 01. 2011, 13:27
Stav: Offline

Re: Turkish Airlines

Příspěvek od andrewM »

Seda je teorie, zeleny strom zivota. Jake mate zkusenosti s rezervaci valentynskych letenek ? Zkouseli jste to uz letos a jde to opravdu jen telefonicky ? Diky za info.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Turkish Airlines

Příspěvek od whiskey »

andrewM píše:Seda je teorie, zeleny strom zivota. Jake mate zkusenosti s rezervaci valentynskych letenek ? Zkouseli jste to uz letos a jde to opravdu jen telefonicky ? Diky za info.

nie je vypredane este? Hlavne LAX a JNB islo jak teple rozky... Bol som aj minuly aj predminuly rok, len telefonicky na TK callcentre. Tento rok predpokladam, ze tiez.

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Turkish Airlines

Příspěvek od context »

kde si pozriem rezerváciu od TK? checkmytrip.com ani "my bookings" na MM konte ju nepoznajú. Stránka TK samozrejme áno. Dokážem ju nejako dostať medzi moje rezervácie na MM?
Ako si vyberiem sedačku? Ako do rezervácie doplním moje MM číslo.
ďakujem za vyčerpávajúce odpovede.
Rezerváciu som robil cez telefón...

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Turkish Airlines

Příspěvek od whiskey »

context píše:kde si pozriem rezerváciu od TK? checkmytrip.com ani "my bookings" na MM konte ju nepoznajú. Stránka TK samozrejme áno. Dokážem ju nejako dostať medzi moje rezervácie na MM?
Ako si vyberiem sedačku? Ako do rezervácie doplním moje MM číslo.
ďakujem za vyčerpávajúce odpovede.
Rezerváciu som robil cez telefón...


Cislo FFP a sedacku si mal dat ihned chlapovi po telefone, ked si robil rezervaciu.
Nepozries si to nikde inde ako na thy.com, ziaden checkmytrip ani viewtrip ti nepomozu.
Mozes skusit zavolat +90 212 46 84848, to je TK customer service, nech ti doplnia tie udaje o FFP a sedacke do rezervacie.

jjj
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 277
Registrován: 11. 04. 2005, 13:49
Stav: Offline

Re: Turkish Airlines

Příspěvek od jjj »

context píše:kde si pozriem rezerváciu od TK? checkmytrip.com ani "my bookings" na MM konte ju nepoznajú. Stránka TK samozrejme áno. Dokážem ju nejako dostať medzi moje rezervácie na MM?
Ako si vyberiem sedačku? Ako do rezervácie doplním moje MM číslo.
ďakujem za vyčerpávajúce odpovede.
Rezerváciu som robil cez telefón...


Editovat svoji rezevaci na thy.com muzes jen v pripade, pokud jsi letenku koupil na thy.com.
Na prazskym cisle 234 708 708 ti doplni FFP i sedadlo.

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Turkish Airlines

Příspěvek od context »

Whiskey, JJJ
ďakujem chlapi, až teraz som sa dostal k PC ale ráno som skúsil zavolať do thy.cz a milá slečna mi tam doplnila aj sedačky aj kartu. Aj keď na thy.com mi to nezobrazuje.

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Turkish Airlines

Příspěvek od context »

andrewM píše:Seda je teorie, zeleny strom zivota. Jake mate zkusenosti s rezervaci valentynskych letenek ? Zkouseli jste to uz letos a jde to opravdu jen telefonicky ? Diky za info.


skúsenosti dobré, len trocha horšia kvalita telefónnej linky. ticketing na prvý pokus aj s komplikovanými menami... už som kúpil aj feedre...


Odpovědět