Gatwick...

holovsky
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 140
Registrován: 30. 09. 2007, 16:36
Stav: Offline

Gatwick...

Příspěvek od holovsky »

Rád bych se zeptal na radu ohledně letiště London Gatwick. Přiletím tam někdy před půlnocí a další let mám až druhý den dopoledne kolem 10h. Dá se na letišti nějak pohodlně přenocovat? Nechce se mi platit za hotel, ani za ten yotel, co tam mají, přišlo mi to docela na těch pár hodin drahé. Dá se tam někde pohodlně přečkat noc? Mám strach, aby se mě třeba nesnažila vyhodit ostraha nebo zda tam vůbec lze někde pohodlně noc přečkat. Budu mít sebou i zavazadla, jelikož tam přiletím low-costem a nasedat budu na transatlantický let, takže předpokládám, že nebudu moct být v tranzitním prostoru. Nemyslím, aby tam byly zrovna postele :), ale zda máte nějaké zda a případně kde tam lze pohodlně přečkat noc... Díky...


j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Gatwick...

Příspěvek od j.ree »


kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Gatwick...

Příspěvek od kuba.biker »

Nevím jak je to v terminálu North, ale v terminálu South nocování fakt nedoporučuju. Stejně jako většina londýnských letišť je i na Gatwicku veřejná část haly zařízená velmi spoře a co si vzpomínám, není tam ani kde si sednout, natožpak lehnout, nezaregistroval jsem také že by tam byla nějaká restaurace či kavárna.... tedy já bych zvolil nocleh ve vesničkách poblíž Gatwicku; ubytování se tam tuším dá sehnat za cca 30 EUR včetně snídaně a transferu k terminálu...to je myslím na Londýn dost dobrá cena.

Tragedie_v_JZD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 731
Registrován: 01. 01. 2007, 22:39
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Gatwick...

Příspěvek od Tragedie_v_JZD »

ad hospudky a restyky apod. v southu - jasne ze tam jsou, je jich tam docela hodne (ve verejnem prostoru). ale jsou v "prvnim" patre (bud po schodech, nebo vytahem) - ma to tam i nejaky "marketingovy" nazev...

... ale hlavne - co na tom prvnim patrem je - naprosto zapadly nenapadny pruchod k security (cili baba s fotakem) a samotny security, ktery snad nikdo nepouziva. objevil jsem ho nahodou - zatimco "dole" byly fronty az na pudu, tak tady v prvnim patre tam nebyla ani noha.

mareček
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 175
Registrován: 14. 03. 2007, 23:19
Stav: Offline

Re: Gatwick...

Příspěvek od mareček »

Tragedie_v_JZD píše:... ale hlavne - co na tom prvnim patrem je - naprosto zapadly nenapadny pruchod k security (cili baba s fotakem) a samotny security, ktery snad nikdo nepouziva. objevil jsem ho nahodou - zatimco "dole" byly fronty az na pudu, tak tady v prvnim patre tam nebyla ani noha.

Nahore byva vstup do tranzitu volnejsi, ale neni to pravidlo. Uz se mi stalo, ze jsem prijel na letiste na posledni chvili s tim, ze to probehnu horem bez fronty, a nakonec jsem tam stal pulhodinu urcite... nastesti pockali, ale ke gate jsem to bral sprintem :)
A jindy to zase bylo tak, ze nahore bylo uplne closed a musel jsem zase mazat do spodni fronty jako vsichni :)


firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Gatwick...

Příspěvek od firefly »

Chystám se letět s easyJet na Gatwick a prosím o radu, jak nejlépe pak do centra. Koukala jsem samozřejmě na stránky letiště, takže nějakou představu mám, ale uvítala bych osobní zkušenost někoho z vás. Předem moc děkuji. Byla jsem zvyklá se Skyeurope na Luton a teď tedy zase něco nového. :( :( :(

Clovis_Cz
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 44
Registrován: 28. 12. 2008, 17:54
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Gatwick...

Příspěvek od Clovis_Cz »

firefly píše:Chystám se letět s easyJet na Gatwick a prosím o radu, jak nejlépe pak do centra. Koukala jsem samozřejmě na stránky letiště, takže nějakou představu mám, ale uvítala bych osobní zkušenost někoho z vás. Předem moc děkuji. Byla jsem zvyklá se Skyeurope na Luton a teď tedy zase něco nového. :( :( :(


ahoj, zkus to očíhnout na stránkách letištěhttp://www.gatwickairport.com
jinak já jedu gatwick expressem http://www.gatwickexpress.com ale busem to myslím vyjde levněji...

Jary
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 16
Registrován: 06. 12. 2008, 00:40
Stav: Offline

Re: Gatwick...

Příspěvek od Jary »

Našel jsem si toto spojení s EasyJet přes Gatwick - přílet na Gatwick s EZY8894 v 15:40, odlet s EZY5495 v 18:10. Jak moc riskantní je přestup za 2:30 hod? (Nevím jak přesne EasyJet bývají a jak dlouho může vlastní přestup na Gatwick trvat).

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Gatwick...

Příspěvek od Night fly »

Jary píše:Našel jsem si toto spojení s EasyJet přes Gatwick - přílet na Gatwick s EZY8894 v 15:40, odlet s EZY5495 v 18:10. Jak moc riskantní je přestup za 2:30 hod? (Nevím jak přesne EasyJet bývají a jak dlouho může vlastní přestup na Gatwick trvat).


Za 2h30 se da prestoupit i v Atlante vcetne americke pasovky ;-) 2h30 by stacit melo, bez zapsaneho zavazadla urcite.

creyman
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 899
Registrován: 24. 09. 2008, 14:29
Stav: Offline

Re: Gatwick...

Příspěvek od creyman »

Letiště se prodalo za 1,5miliardy liber.
Touto optikou je cena za Ruzyni kterou anoncovali politici jako nereálná. Znásobeno ČSA a jsme možná na 50 miliardách Kč a budou ještě rádi :-)
Sám jsem zvědav, kolik se z toho pro stát podaří v budoucnu získat?

MartinO2
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 164
Registrován: 18. 03. 2008, 22:17
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Gatwick...

Příspěvek od MartinO2 »

Na dalsi snih na Gatwicku uz jsou ready...

IMG-20101223-00005.jpg

The810
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 755
Registrován: 27. 08. 2009, 19:02
Bydliště: BTS
Stav: Offline

Re: Gatwick...

Příspěvek od The810 »

Chapem spravne ze listok na Gatwick Express kupeny cez den plati na hociktory vlak v dany den?

Marek.R
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 245
Registrován: 13. 07. 2006, 16:45
Stav: Offline

Re: Gatwick...

Příspěvek od Marek.R »

Prosím o radu!
Zarezervoval jsem si na léto let s Easyjetem do Londýna s příletem ve 22:55 a jediná přijatelná možnost pro mě je, že bych přespal v Yotelu, který se nachází v jižním terminálu, ale já přistanu v severním. Na strakách letiště jsem našel, že mezi terminály jezdí bezplatný vlak. Mě by jenom zajímalo jestli někdo ví, kde se ten vlak nachází a jestli ho mohu využít i když nejsem tranzitující cestující.

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Gatwick...

Příspěvek od romul »

Marek.R píše:Prosím o radu!
Zarezervoval jsem si na léto let s Easyjetem do Londýna s příletem ve 22:55 a jediná přijatelná možnost pro mě je, že bych přespal v Yotelu, který se nachází v jižním terminálu, ale já přistanu v severním. Na strakách letiště jsem našel, že mezi terminály jezdí bezplatný vlak. Mě by jenom zajímalo jestli někdo ví, kde se ten vlak nachází a jestli ho mohu využít i když nejsem tranzitující cestující.


shuttle je na level 1, str. 2 mapy, je to public area

http://www.gatwickairport.com/Documents ... 1%20V7.pdf

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Gatwick...

Příspěvek od alesesl »

Nemate nekdo predstavu tak se dostat z Terminalu South na North. V patek prijedu na Gatwick vlakem, ktery ma zastavku u Terminalu South and do Prahy mne to leti z North. Jezdi tam nejaky bus, nebo vlacek mezi terminalama?
Dekuji za info.


Odpovědět