Letový řád leto 2012

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
pivko
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 299
Registrován: 28. 08. 2004, 11:24
Stav: Offline

Re: Letový řád leto 2012

Příspěvek od pivko »

Vidím to na úplný konec. Společnost, které je jedno, že si naštve i těch pár posledních cestujících co jí zbyly, je prostě na smrtelný posteli.

Ten, kdo má aspoň něco mezi ušima, už nebookuje s ČSA žádné další lety.


Shadow
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 30. 03. 2012, 10:01
Stav: Offline

Re: Letový řád leto 2012

Příspěvek od Shadow »

Orus-x píše:poliss: Moment, jak nutné doplatit....Pokud jsi už to měl zarezervované a zakoupené a ČSA pak tu linku samy přestaly prodávat tak by měly snad udělat involuntary rerouting a na jiný let Tě přehodit aniž by vyžadovaly nějaký doplatek... co je to zase za móre(l)sy ??


Presne tak. Pred troma tyzdnami som mal letiet KSC-PRG-OSL a dva tyzdne pred odletom ma kontaktovali CSA s tym ze let PRG-OSL je zruseny, ze si mozem vybrat iny datum, alebo ine smerovanie. Kedze datum som nechcel menit , tak ma bez problemov a zdarma prebookovali na KSC-PRG-FRA-OSL s tym ze segment FRA-OSL bol s SAS. Takze je mi divne preco to v tomto pripade nespravili. Alebo sa za 3 tyzdne tak vyrazne zmenili podmienky, resp. ekonomicka siutuacia CSA ?

tempranilo
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 348
Registrován: 27. 09. 2011, 22:25
Stav: Offline

Re: Letový řád leto 2012

Příspěvek od tempranilo »

polisss píše:
Orus-x píše:poliss: Moment, jak nutné doplatit....Pokud jsi už to měl zarezervované a zakoupené a ČSA pak tu linku samy přestaly prodávat tak by měly snad udělat involuntary rerouting a na jiný let Tě přehodit aniž by vyžadovaly nějaký doplatek... co je to zase za móre(l)sy ??


nevim, nikdy jsem v teto situaci nebyl... dostal jsem na vyber refund, letet ve stejne tride jiny den nebo "povysit" mou rezervaci a dostat se stejny den aspon do toho letadla vecer... zlata VIE, OTP v podani CSA je koukam velika loterie a ty jejich drive inzerovane jarni ceny jsou tedy v haji, protoze vetsinou vedly na ty nove spoje, co uz neexistuji


Pokud jsi měl už zaplacenou letenku, tak není možné, aby jakýkoliv doplatek chtěli a pokud to zkusili, tak je to jednoznačně na stížnost! Navíc, myslím, že by bylo možné trvat na involuntary přesměrování tak, abys dorazil přibližně v původním čase. A asi by stálo za to se podívat, zda tam není nárok na nějakou kompenzaci ve smyslu EU pravidel.

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Letový řád leto 2012

Příspěvek od romul »

tempranilo píše:Pokud jsi měl už zaplacenou letenku, tak není možné, aby jakýkoliv doplatek chtěli a pokud to zkusili, tak je to jednoznačně na stížnost! Navíc, myslím, že by bylo možné trvat na involuntary přesměrování tak, abys dorazil přibližně v původním čase. A asi by stálo za to se podívat, zda tam není nárok na nějakou kompenzaci ve smyslu EU pravidel.


V případě ČSA už je možné úplně všechno. Já se obávám, že má ČSA nově nastavené pravidlo v tom smyslu, že pokud se řeší změna více jak 14 dní před odletem tak v rámci involuntary přesměrování požadují rezervaci do stejných RBD tříd na náhradním letu. No a pokud stejná třída není available, což je víc než pravděpodobné, tak požadují doplatek. Jasně, kdyby někdo hodně prudil tak možná dosáhne svého, ale moc bych na to nevsadil. Myslím, že je to další z řady vopruzů kterým se ČSA aktivně zbavuje zbytků svých věrných zákazníků, protože cílem ČSA není rozvoj, cílem je řízený útlum aktivit...

polisss
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 84
Registrován: 26. 03. 2008, 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: vychodní čechy
Stav: Offline

Re: Letový řád leto 2012

Příspěvek od polisss »

ano trvali tam na stejne tride, ta nebyla

a bez doplatku to bohuzel neslo a trvali na nem, jinem dni nebo vraceni penez - o nicem jinem nechteli slyset... a to jsem na to zruseni narazil sam, nikdo me nekontaktoval... je mi z nich zle :sick:


polisss
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 84
Registrován: 26. 03. 2008, 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: vychodní čechy
Stav: Offline

Re: Letový řád leto 2012

Příspěvek od polisss »

mate nekdo seznam tech rezervacnich trid jak jdou po sobe? (nevyznam se v tech pismenkach) jen by me zajimalo jak moc jsem musel poskocit

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Letový řád leto 2012

Příspěvek od prodejce »

J C D I Z Y M B H K T A L X Q U V N E S W O G R

polisss
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 84
Registrován: 26. 03. 2008, 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: vychodní čechy
Stav: Offline

Re: Letový řád leto 2012

Příspěvek od polisss »

tak mam za sebou to u CSA proklete OTP a nechapu, proc mi tam delali takovy chaos... oboje bylo narvane k prasknuti (mozna dve nebo tri volna mista), cestou tam dokonce par lidi i prehazovali do business (i kdyz je fakt, ze z Prahy ta dnesni ranni linka mozna priletela poloprazdna, ale nazpet by tam urcite namackali vic lidi kdyby chteli)

jdr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 271
Registrován: 02. 06. 2007, 18:52
Stav: Offline

Re: Letový řád leto 2012

Příspěvek od jdr »

ČSA zachová lety do Gruzie. Poletí tam dvakrát týdně
http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/do ... ?id=743300

Targi
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 32
Registrován: 05. 05. 2009, 15:38
Stav: Offline

Re: Letový řád leto 2012

Příspěvek od Targi »

ahoj, nevíte jaká je obsazenost linky do Ženevy? bylo by fajn, kdyby ČSA zavedli linku, která po pár měsících neskončí.... :?

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Letový řád leto 2012

Příspěvek od alesesl »

Tak CSA zrusilo dalsi destinaci. Mel jsem na srpen letenku ILZ-PRG-ARN, a prisel mi mail ze ILZ-PRG se rusi. Posledni let PRG-ILZ 26.7. a nazpet 27.7. a pote uz vsechny lety zruseny. Nakonec mne prebookovali na let OSR-PRG.

rXD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 691
Registrován: 26. 07. 2011, 00:48
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Letový řád leto 2012

Příspěvek od rXD »

To im teda trvalo prekvapivo dlho, kym skoncili aj s tymto trapnym prepadakom. Len pre informaciu, ponukli ti aj KSC-PRG? Lebo zhodou nahod som si na koniec septembra let KSC-PRG-ARN nedavno kupil :-).

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Letový řád leto 2012

Příspěvek od alesesl »

rXD píše:To im teda trvalo prekvapivo dlho, kym skoncili aj s tymto trapnym prepadakom. Len pre informaciu, ponukli ti aj KSC-PRG? Lebo zhodou nahod som si na koniec septembra let KSC-PRG-ARN nedavno kupil :-).


Ne, to mne nenabidli, a ani bych to nechtel, protoze by to bylo pro me o hodne dal. Sami mne nabidli ze odlet z nejblizsiho mozneho letiste, a tim byla OSR.


Odpovědět