Letiště Vídeň - parkování

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Parkování

Příspěvek od Kamyl »

Cassidy píše:Nemáte někdo zkušenost s bezpečností parkování na videňském letišti ? Potřebuji tam zaparkovat téměř nové docela drahé auto na 14 dní v září, protože nemám jinou možnost a rád bych ho tam ještě našel. Zajímalo by mě, jestli jsou některé parkingy víc hlídané než ostatní a jestli se tam taky kradou auta a kola od aut jako v Praze na C.

Parkoval jsem vloni ve VIE na C, 11 dni s pujcenym zanovnim autem skoro za 2 mega a v pohode. Staly tam i daleko lepsi zihadla.


context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Parkování

Příspěvek od context »

Cassidy píše:Nemáte někdo zkušenost s bezpečností parkování na videňském letišti ? Potřebuji tam zaparkovat téměř nové docela drahé auto na 14 dní v září, protože nemám jinou možnost a rád bych ho tam ještě našel. Zajímalo by mě, jestli jsou některé parkingy víc hlídané než ostatní a jestli se tam taky kradou auta a kola od aut jako v Praze na C.

predpokladám, že toho Veyrona by bolo jednoduchšie naložiť a odviezť z menej stráženého miesta ako letisko...

PS: ktovie či by zlodeji zaplatili parkovné :lol:

MIGUELAS
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 19
Registrován: 23. 04. 2008, 19:09
Bydliště: Ostrava-Jih
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Letiště Vídeň - parkování

Příspěvek od MIGUELAS »

Zdravím, v únoru odlétáme z Vídně a mám v úmyslu tak jako několikrát před 4 lety nechat stát zdarma auto v dědině Fischamend 1 zastávku S-bahnu od letiště. Od té doby jsem tam však nebyl. Neví někdo, zda tam nedošlo k nějakým restrikcím v parkování (např. omezení, zákazy, dlouhodobé stání jen pro místní atd.)?

MIGUELAS
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 19
Registrován: 23. 04. 2008, 19:09
Bydliště: Ostrava-Jih
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Letiště Vídeň - parkování

Příspěvek od MIGUELAS »

MIGUELAS píše:Zdravím, v únoru odlétáme z Vídně a mám v úmyslu tak jako několikrát před 4 lety nechat stát zdarma auto v dědině Fischamend 1 zastávku S-bahnu od letiště. Od té doby jsem tam však nebyl. Neví někdo, zda tam nedošlo k nějakým restrikcím v parkování (např. omezení, zákazy, dlouhodobé stání jen pro místní atd.)?


Tak odpovím sám sobě, ve Fischamendu i kdekoli jinde kolem letiště parkovat zadarmo bez obav nadále jde (tentokrát jsem tam stál 11 dnů), zpáteční jízdenka na letiště ani ne 5 euro, vlak jezdí 1 x za hodinu.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Letiště Vídeň - parkování

Příspěvek od Globik »

Měl byste někdo tip na nějakou parkovací kartu na zlevněné parkování přímo v areálu letiště po dobu cca měsíc? Díky


molak
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 03. 07. 2014, 18:31
Stav: Offline

Re: Letiště Vídeň - parkování

Příspěvek od molak »

Zdravím,
Oživím toto téma otázkou.
V sobotu večer (22:00 tam budu) jedu pro otce na letiště u Vídně (Schwechat, nebo tak nějak) a chtěl jsem se zeptat, jestli je možné tam někde zadarmo zaparkovat a počkat, nechce se mi platit 3 eura jen kvůli 20 minutám. Zkoušel to někdo u té Billy nebo u té pumpy? Nechají vás tam 20-25 minut stát, nebo na vás půjdou s hráběma?
Díky moc

pumuklgr
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 92
Registrován: 30. 09. 2013, 10:04
Stav: Offline

Re: Letiště Vídeň - parkování

Příspěvek od pumuklgr »

Co tři €, jsou to 4.50€. Setrilky tohoto druhu nechápu, hlavně že jedou jak v té reklamě 30 kilaku pro levnější benzin. Ale můžeš ti udělat takto: Zaparkuj teda ve Fischamendu ve vsi, cekej na přílet letadla, pozor, často bývá zácpa ve směru letiště - Fischamend, brzdí to semafor ve vsi. Opravují též dálnici u letiště, možné kolony. Ale ty jedeš v 22.00. Nezapomeň v Rakousku natankovat, mají tam levnějšííí benziííín.

happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Letiště Vídeň - parkování

Příspěvek od happyna »

pumuklgr píše:Co tři €, jsou to 4.50€. Setrilky tohoto druhu nechápu, hlavně že jedou jak v té reklamě 30 kilaku pro levnější benzin. Ale můžeš ti udělat takto: Zaparkuj teda ve Fischamendu ve vsi, cekej na přílet letadla, pozor, často bývá zácpa ve směru letiště - Fischamend, brzdí to semafor ve vsi. Opravují též dálnici u letiště, možné kolony. Ale ty jedeš v 22.00. Nezapomeň v Rakousku natankovat, mají tam levnějšííí benziííín.

Dost trapnej prispevek, nemyslis... :roll:

Lingus
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 425
Registrován: 26. 04. 2008, 16:08
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Letiště Vídeň - parkování

Příspěvek od Lingus »

Na trapný dotaz, trapná odpověď. Tazatel se při výběru přezdívky nejspíš inspiroval samotným MOLem. Ten se také všemožnými způsoby snaží o to, aby ušetřil za parkování. :roll:

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Letiště Vídeň - parkování

Příspěvek od Globik »

Ano, jsou lidi, co mají na vyhazování. Ale jsou v drtivé menšině. Šetřílkování je, když někdo kvůli levnějšímu benzínu nakonec zůstane stát s prázdnou nádrží. Nebo když kvůli 1 € za ušetřené parkovné projede benzín za 0,90 € a stráví tím 20 minut navíc. Ten dotaz třeba mně osobně trapný nepřijde, pokud pomineme dobu, co se tím stráví na diskuzi.

pumuklgr
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 92
Registrován: 30. 09. 2013, 10:04
Stav: Offline

Re: Letiště Vídeň - parkování

Příspěvek od pumuklgr »

Vždyť jsem mu poradil, že parkovné zdražilo na 4.50 € (počítají myslím už jako celou první hodinu) a že má čekat do příletu ve Fischamendu a dát si pozor Baustellestau na dálnici.


Je to individuální, mě osobně by nenapadlo nic vymýšlet, kde jinde zaparkovat (zvlášť když jede třeba přes hodinu asi odněkuď z Moravy), resp. jak neplatit za parking, pokud se jedná o vyzvednutí někoho z rodiny. Tak mi přišlo divné, že prostě nevolí normální možnost zaparkovat na letišti, jít k příletům. Tam počkat, dát si kávu atp. a pak tátu vyzvednout, ale že chce čekat někde na benzince a pak rychle na pokyn přijet a před příletovou halou provést nakládku.



Samozřejmě je  v pořádku, když někdo hledá výhodné parkování, když chce na VIE odstavit auto třeba na týden.

molak
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 03. 07. 2014, 18:31
Stav: Offline

Re: Letiště Vídeň - parkování

Příspěvek od molak »

Zdravím,
Chtěl bych poděkovat všem za podnětné rady. Nakonec jsem to vyřešil tak, že jsem vyjel normálně do druhého patra k odletům, tam zaparkoval před odletovou halou (zjevně jsem nebyl sám, bylo nás tam takových víc) a počkal tam. To bylo taky vše o co mi šlo. Nezkoušel jsem ovšem zajet do toho přízemí před příletovou halu. Takže nevím, zda tam je ta možnost taky.
Třeba tento můj poznatek někomu dalšímu pomůže.

bepo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 234
Registrován: 22. 02. 2013, 20:30
Stav: Offline

Re: Letiště Vídeň - parkování

Příspěvek od bepo »

Pred príletovú halu sa nedostaneš, môžu tam iba Taxi a diplomati, je tam závora.


Odpovědět