BUD-AMS-JFK-MIA(FLL)-JFK-PRG-BUD aneb Home Alone 2 hadra :)

Alexx
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Příspěvky: 598
Registrován: 05. 10. 2007, 08:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Karviná, Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: BUD-AMS-JFK-MIA(FLL)-JFK-PRG-BUD aneb Home Alone 2 hadra

Příspěvek od Alexx »

Delta says:

Beginning June 7th you can enjoy Economy Comfort™ on all two-class Delta flights worldwide.
With greater legroom, more recline on select routes, and other premium features, Delta has taken affordable comfort to new heights.
Recline up to 50% more on select flights
Three to four inches (7-10 cm) additional legroom
Complimentary beer, spirits & wine on select international flights
Priority Boarding


Trošku mě naštvala paní na tel. lince Delty, že mi to Economy Premium nenabídla, když jsem dělal seating. Chtěl jsem dvě místa u sebe, ta nebyla, jenom v tom Economy Premium, a to se zeptala, jestli mám nějaký lepší status... Když jsem zjistil, že ve třídě M na to mám nárok, tak jsem to změnil přes net.

A moje hodnocení:

Greater legroom... asi jo, ale stejně to byl exit. Recline... nevšiml jsem si, že by bylo nějak lepší. Other premium features??? nic. Complimentary beer, spirits and wine... to je fakt, nicméně jsme to využili asi jenom na víno a pivo, protože že tam měli i chlast nijak nepropagovali, všiml jsem si toho až před přistáním. Jinak jídlo stejné, zásuvky v 767 :thumbdown: , IFE :thumbdown: a to i v biz (overhead TV - cestou tam jeden film a zbytek mapa).

No ale IFE neIFE, oproti dobytčáku v 777 KLM při cestě zpět to byla výhra.


Sau
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 147
Registrován: 02. 02. 2009, 10:06
Stav: Offline

Re: BUD-AMS-JFK-MIA(FLL)-JFK-PRG-BUD aneb Home Alone 2 hadra

Příspěvek od Sau »

krv píše:
Sau píše:Slovácký :)


Takže strýc Pagáč :)

No abych nebyl úplně offtopic - jaké mělo výhody Economy Premium? Předpokládám volbu sedadla v rámci economy sekce (tj. ten nouzový východ - tedy jen volba ze standardních sedaček). Jídlo bych dle fotek tipoval na standardní economy. Vyplatí se to v poměru cena / "výkon"?



Jídlo bylo standartní, navíc byla oproti běžné economy, jak píše Alexx, nabídka chlastu a drinků. No místa oproti běžné Economy v ne-exitové Economy Comfort o moc víc nebylo, ale víc jako tak asi jo. Platit za to těch 79 USD, či kolik za to běžně chců, sa podle ma nevyplatí. Ale když už ta možnost zadarmo, nebo za třeba dejme tomu 20 USD je, vzít to.

krv
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 145
Registrován: 16. 04. 2012, 19:29
Stav: Offline

Re: BUD-AMS-JFK-MIA(FLL)-JFK-PRG-BUD aneb Home Alone 2 hadra

Příspěvek od krv »

Alexx píše:Delta says:

Beginning June 7th you can enjoy Economy Comfort™ on all two-class Delta flights worldwide.
With greater legroom, more recline on select routes, and other premium features, Delta has taken affordable comfort to new heights.
Recline up to 50% more on select flights
Three to four inches (7-10 cm) additional legroom
Complimentary beer, spirits & wine on select international flights
Priority Boarding


Trošku mě naštvala paní na tel. lince Delty, že mi to Economy Premium nenabídla, když jsem dělal seating. Chtěl jsem dvě místa u sebe, ta nebyla, jenom v tom Economy Premium, a to se zeptala, jestli mám nějaký lepší status... Když jsem zjistil, že ve třídě M na to mám nárok, tak jsem to změnil přes net.

A moje hodnocení:

Greater legroom... asi jo, ale stejně to byl exit. Recline... nevšiml jsem si, že by bylo nějak lepší. Other premium features??? nic. Complimentary beer, spirits and wine... to je fakt, nicméně jsme to využili asi jenom na víno a pivo, protože že tam měli i chlast nijak nepropagovali, všiml jsem si toho až před přistáním. Jinak jídlo stejné, zásuvky v 767 :thumbdown: , IFE :thumbdown: a to i v biz (overhead TV - cestou tam jeden film a zbytek mapa).

No ale IFE neIFE, oproti dobytčáku v 777 KLM při cestě zpět to byla výhra.


Greater legroom - jestli jsem to pochopil správně, tak tam byla ještě economy rozdělená do dvou sekcí standard a premium a každá měla jinou rozteč sedaček? Vzhledem k mojí výšce je občas 7 cm navíc k nezaplacení (I když nejmenší rozteč jsem kupodivu zažil v divadle a nebýt toho že jsem seděl u uličky, tak jsem snad šel domů. Tam jsem byl narvanej tak, že i když jsem seděl v pozoru, tak jsem koleny tlačil do sedačky před sebou. Ještě že ta sedačka byla dřevěná, jinak by měl ten chudák přede mnou otisk mých kolen na zádech ještě týden :D).

Sau
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 147
Registrován: 02. 02. 2009, 10:06
Stav: Offline

Re: BUD-AMS-JFK-MIA(FLL)-JFK-PRG-BUD aneb Home Alone 2 hadra

Příspěvek od Sau »

Jo, přesně tak, byly 2 sekce Economy. Aj když si teď nejsu uplně jistý, lesti byly aj oddělené, jak třeba Business od Economy, nebo na sebe prostě navazovaly a na první pohled je poznals enom nápisem Economy Comfort na opěrkách hlavy sedaček, kterých sa to týkalo.

xmurphy
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 122
Registrován: 18. 01. 2011, 16:02
Stav: Offline

Re: BUD-AMS-JFK-MIA(FLL)-JFK-PRG-BUD aneb Home Alone 2 hadra

Příspěvek od xmurphy »

Trošku mě naštvala paní na tel. lince Delty, že mi to Economy Premium nenabídla, když jsem dělal seating. Chtěl jsem dvě místa u sebe, ta nebyla, jenom v tom Economy Premium, a to se zeptala, jestli mám nějaký lepší status... Když jsem zjistil, že ve třídě M na to mám nárok, tak jsem to změnil přes net.


Ona asi viděla třídu, ve které jste letenku bookovali a nekoukala na třídu u jednotlivých letů. To Mko jste měli omylem. Takhle jsem si taky jednou naběhl, že jsem měl podobně Mko na letu AF a chtěl jsem upgrade za míle. A jak jsem volal, tak mi řekla, že na něj nárok nemám a během chvíle jsem měl převystavenou letenku, kde jsem o Mko přišel (a tím jsem přišel i o 50% extra mil :( )... Chybama se člověk učí...

Economy Comfort má více místa, větší sklon sedaček a alkohol zdarma. Bohužel zrovna první řada exitu u 763 má kvůli exitu i v další řadě menší sklon než standardní Economy.

EC je příjemná volba. Pro SkyMiles Platinum, Diamond a Flying Blue Platinum je zdarma. Ostatní SkyTeam Elite+ a Elite je nějaká sleva. Zdarma je to příjemný benefit. Platit by se mi za to asi nechtělo.

Oddělené Economy Comfort a Economy od sebe nejsou.


pavelkja
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 110
Registrován: 05. 11. 2010, 10:14
Stav: Offline

Re: BUD-AMS-JFK-MIA(FLL)-JFK-PRG-BUD aneb Home Alone 2 hadra

Příspěvek od pavelkja »

Moc pěkný report, uvítal bych další fotky z USA, kdyby to bylo možné poslat link... A hlavně, když jsem viděl novej report od Sau, zaradoval jsem se, jaké to bude slovácké počteníčko :-) Nám z Moravy to asi prostě nevadí :-)

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2208
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: BUD-AMS-JFK-MIA(FLL)-JFK-PRG-BUD aneb Home Alone 2 hadra

Příspěvek od pavelpmi »

Jsou tu i nekteri, kteri se ve skole ucili, co je to nareci, a kteri nemaji problem se ctenim.

Furt dokola.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: BUD-AMS-JFK-MIA(FLL)-JFK-PRG-BUD aneb Home Alone 2 hadra

Příspěvek od flyingblue »

Bud se neco zmuchlalo v foru, a neo si tam nacvakal blby fotky ... Celej konec je nejakej celej pomotanej ...

Airbusem DL v casti o B737 to zacina a pokracuje az do "konca".

Nahodak
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 21. 06. 2010, 14:55
Stav: Offline

Re: BUD-AMS-JFK-MIA(FLL)-JFK-PRG-BUD aneb Home Alone 2 hadra

Příspěvek od Nahodak »

yellow píše:Škoda že autor reportu musí být za každou cenu "svůj" a "originální"... Číst se to prostě nedá :crazy:

A třeba mně ze Severní Moravy takové prznění češtiny prostě vadí.

Myslím si, že zde na fóru žádná pravidla ohledně striktního užívání "spisovné češtiny" neplatí! Je na každém z nás, jakých výrazových prostředků užijeme. Ano, můžete vyjádřit nesouhlas. Ovšem podané v této formě to spíše chápu jako Vaší neznalost.

Nářečí=dialekt prostě a jednoduše do češtiny jakožto jazykový útvar patří. Má svou historii, vývoj, tradici atd. Mně osobně se tento způsob vyjadřování líbí, dokazuje že i čeština je jazykem bohatým. Dokonce si díky tomu, aniž bych se dotazoval, jsem schopen odhadnout jistou "regionální příslušnost".

Rozhodně netoužím číst hromady unifikovaných elaborátů obsahující jen mechanicky dosazená spisovně korektní slova, proto sem opravdu nechodím!

Dost už keců :D report hezkej. Nebude nějaký rozpracovaní vašeho floridského tripu? Klidně i s fotodokumentací, jak se už někdo zmiňoval..

Sau
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 147
Registrován: 02. 02. 2009, 10:06
Stav: Offline

Re: BUD-AMS-JFK-MIA(FLL)-JFK-PRG-BUD aneb Home Alone 2 hadra

Příspěvek od Sau »

flyingblue píše:Bud se neco zmuchlalo v foru, a neo si tam nacvakal blby fotky ... Celej konec je nejakej celej pomotanej ...

Airbusem DL v casti o B737 to zacina a pokracuje az do "konca".




Ten Airbus sem už opravil, moja chyba, omlůvám sa. Ostatní mně ale sedí, nebo co by mělo byt konkrétně špatně ? Dám to do pořádku...


Nahodak : Alexx neco určitě napíše, dočkáš sa :)

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: BUD-AMS-JFK-MIA(FLL)-JFK-PRG-BUD aneb Home Alone 2 hadra

Příspěvek od flyingblue »

Sau píše:
flyingblue píše:Bud se neco zmuchlalo v foru, a neo si tam nacvakal blby fotky ... Celej konec je nejakej celej pomotanej ...

Airbusem DL v casti o B737 to zacina a pokracuje az do "konca".




Ten Airbus sem už opravil, moja chyba, omlůvám sa. Ostatní mně ale sedí, nebo co by mělo byt konkrétně špatně ? Dám to do pořádku...



Tak na PC uz mi to ted funguje.

Alexx
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Příspěvky: 598
Registrován: 05. 10. 2007, 08:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Karviná, Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: BUD-AMS-JFK-MIA(FLL)-JFK-PRG-BUD aneb Home Alone 2 hadra

Příspěvek od Alexx »

Sau píše:Nahodak : Alexx neco určitě napíše, dočkáš sa :)


Alexx píše reporty ve vlaku, takže pokud všechno půjde dobře, tak můj pohled na totéž bude k přečtení o víkendu.

Fotky taky budou :-), do not worry, jenom ze třech foťáků to chvilku potrvá sezbírat a vytřídit.

Wheelbow
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 30
Registrován: 30. 09. 2009, 16:51
Stav: Offline

Re: BUD-AMS-JFK-MIA(FLL)-JFK-PRG-BUD aneb Home Alone 2 hadra

Příspěvek od Wheelbow »

Trip sice hezky, ale me se to moc hezky necetlo. Ano, mozna to je tim ze nejsem moravak a pri cteni reportu jsem se citil trosku nesvuj, nebylo to pro me ono. Vsichni moji moravsti kamaradi pisou velice dobre cesky, spisovne (normalne) . Ty proste chces byt jen svuj, coz ti neberu, ale me ten tvuj styl proste pri cteni vadil.
Normalne bych napsal pekny trip report, takle jsem ale na rozpacich.

torm
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 23
Registrován: 03. 10. 2010, 23:57
Stav: Offline

Re: BUD-AMS-JFK-MIA(FLL)-JFK-PRG-BUD aneb Home Alone 2 hadra

Příspěvek od torm »

Ahoj, nakolik vás vyšlo to Camaro ? :-)

poplis
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 56
Registrován: 27. 04. 2011, 19:36
Stav: Offline

Re: BUD-AMS-JFK-MIA(FLL)-JFK-PRG-BUD aneb Home Alone 2 hadra

Příspěvek od poplis »

pěknej report.ted uz chapu predchozi narazky na prestup na JFK :)


Odpovědět