Seouln / Incheon

Stanley
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 46
Registrován: 07. 12. 2010, 16:41
Stav: Offline

Re: Seouln / Incheon

Příspěvek od Stanley »

Stačí na přestup 2:45 na tomhle letišti? Potřebuji stihnout QR 883 do DOH(odlet 0:50) a přiletěl bych SQ 602 z SIN (přílet 22:05). Šli byste do toho? Předpokládám, že zavazadla mi v SIN odbaví jen do Soulu.


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Seouln / Incheon

Příspěvek od flyingblue »

Stanley píše:Stačí na přestup 2:45 na tomhle letišti? Potřebuji stihnout QR 883 do DOH(odlet 0:50) a přiletěl bych SQ 602 z SIN (přílet 22:05). Šli byste do toho? Předpokládám, že zavazadla mi v SIN odbaví jen do Soulu.


Mas to na jedne letence?

Stanley
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 46
Registrován: 07. 12. 2010, 16:41
Stav: Offline

Re: Seouln / Incheon

Příspěvek od Stanley »

Ne, bylo by to na dvou letenkách. Od QR už mám letenku koupenou.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Seouln / Incheon

Příspěvek od flyingblue »

Stanley píše:Ne, bylo by to na dvou letenkách. Od QR už mám letenku koupenou.


Myslim, ze bagly Ti neprelozi.

To znamena, ze na prestup mas tak 1:40 (musis udelat checking nejpozdeji hodinu pred odletem). V ICN mi pokazdy vyjely bagly pomerne brzo, ale nevim nevim, kdyz budes mit treba hodinu sekeru ...

Predpokladam, ze ta druha letenka nebude zdarma menitelna.

Stanley
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 46
Registrován: 07. 12. 2010, 16:41
Stav: Offline

Re: Seouln / Incheon

Příspěvek od Stanley »

Já vím, byl by to risk. Letenka měnitelná není. Jen jsem se chtěl proletět s SQ a vidět SIN. Někde jsem tady četl TR, kde bylo popisováno zpožděné letadlo SQ jako rarita.


nartym
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 290
Registrován: 12. 09. 2011, 11:01
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Seouln / Incheon

Příspěvek od nartym »

Nevite jestli po priletu do ICN je nekde na letisti k dispozici zdarma nejaka mapa Seoulu? Budu tam jenom par dni a nechce se mi kupovat velkej pruvodce, pouze mapku jsem nikde nesehnal...

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Seouln / Incheon

Příspěvek od gr09 »

nartym píše:Nevite jestli po priletu do ICN je nekde na letisti k dispozici zdarma nejaka mapa Seoulu? Budu tam jenom par dni a nechce se mi kupovat velkej pruvodce, pouze mapku jsem nikde nesehnal...

Je zadara normalne na informacich v priletove hale. Placenou mapku jsem za poslednich mnoho let zazil jenom v AMS.

outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Re: Seouln / Incheon

Příspěvek od outlier »

Máte někdo zkušenosti s rychlou návštěvou Soulu během stopover na ICN? Přemýšlím, jestli má cenu se tu přestupu na den zastavit nebo ne. Jak daleko je letiště od centra?

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Seouln / Incheon

Příspěvek od whiskey »

outlier píše:Máte někdo zkušenosti s rychlou návštěvou Soulu během stopover na ICN? Přemýšlím, jestli má cenu se tu přestupu na den zastavit nebo ne. Jak daleko je letiště od centra?

Nie je to zrovna blizko, ale da sa to stihnut. Pohladaj moj report o Australii, NZ a Solomon Islands z 2009, ak ma pamat neklame, tak v poslednej kapitole je cast venovana ICN a navsteve Soulu.

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Seouln / Incheon

Příspěvek od dejavu »

outlier píše:Máte někdo zkušenosti s rychlou návštěvou Soulu během stopover na ICN? Přemýšlím, jestli má cenu se tu přestupu na den zastavit nebo ne. Jak daleko je letiště od centra?

Dali jsme centrum dvakrat. Smerem tam jsme meli asi sedm hodin a to stacilo na navstevu nejblizsiho okoli hlavniho nadrazi. Zpatky pak necely den. Spali jsme v centru, prosmejdili okoli a pred nastupem do letadla jsem si rikal, ze je to nejnudnejsi mesto v Asii, v kterem jsem byl.
Cesta metrem do centra (zastavkovym) trva asi 45 minut, terminal je primo pred letistem. Po centru pak dal metrem a nebo taxikem. Jezdi i expres, ktery je x-nasobne drazsi nez metro, rozdil v case je ale jen asi 10 minut. A navic nejezdi tak casto. Metro ale castecne jede po povrchu, takze je se na co koukat.
Letiste lezi od mesta docela daleko, odhaduju ze do centra Soulu to bude tak 50 kilometru.

outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Re: Seouln / Incheon

Příspěvek od outlier »

Hmm, takže může být rozumné si tam nechat jeden den, na víc toho asi v Soulu k vidění není, rozumím tomu správně? :)

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Seouln / Incheon

Příspěvek od whiskey »

outlier píše:Hmm, takže může být rozumné si tam nechat jeden den, na víc toho asi v Soulu k vidění není, rozumím tomu správně? :)

urcite sa najde niekto, kto nebude suhlasit, ale mne to akurat stacilo...

k.m
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 111
Registrován: 15. 11. 2009, 13:27
Bydliště: Č.B
Stav: Offline

Re: Seouln / Incheon

Příspěvek od k.m »

outlier píše:Hmm, takže může být rozumné si tam nechat jeden den, na víc toho asi v Soulu k vidění není, rozumím tomu správně? :)

No já strávil v Seoulu celkem 9 nocí a rozhodně jsem se nenudil!
Navštívil jsem centrum,Seoul Tower,několik paláců,ZOO,přilehlí Suwon atd.
V Seoulu (ostatně v celé Koreji) je rozhodně co vidět.
Pokud se chce Seoul alespoň trošku v klidu poznat tak minimálně celé tři dny(4 noci).

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Seouln / Incheon

Příspěvek od whiskey »

k.m píše:No já strávil v Seoulu celkem 9 nocí a rozhodně jsem se nenudil!
Navštívil jsem centrum,Seoul Tower,několik paláců,ZOO,přilehlí Suwon atd.
V Seoulu (ostatně v celé Koreji) je rozhodně co vidět.
Pokud se chce Seoul alespoň trošku v klidu poznat tak minimálně celé tři dny(4 noci).

To urcite ano, ale ja to vidim tak, ze pre niekoho, kto ma v ICN transfer, nema vyznam si nahovarat, ze spozna Koreu ci uz za 1, 2 alebo 3 dni. To je o tom, ze clovek vacsinou 1 den v ramci dovolenky vie obetovat, ked uz tam je, ale dalsi cas na seriozne precestovanie krajiny nema.

outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Re: Seouln / Incheon

Příspěvek od outlier »

Tak je to tak, chci jet hlavně do Austrálie, ale Asii moc neznám, byl jsem zatím jen na Taiwanu, tak bych se tam rád zastavil nasát atmosféru. V podstatě možnosti jsou 0-2 noci :)

EDIT: Tak jsem si v Soulu nakonec při zpáteční cestě nechal cca den a půl, snad se tam neunudím :)


Odpovědět