Sukhoi Superjet 100-95B Moskva-Donětsk - Aeroflot

Odpovědět
Yirina
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Příspěvky: 740
Registrován: 02. 09. 2003, 22:47
Oblíbené typy letadel: Tu154, Il62
Pohlaví: žena
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Sukhoi Superjet 100-95B Moskva-Donětsk - Aeroflot

Příspěvek od Yirina »

Tento výlet nevyšel úplně z mé hlavy, ale inspiroval nás kamarád, který ho podnikl pár měsíců před námi, za což mu děkujeme. Celý výlet netrvá déle než 24 hodin a odehraje se v trojúhelníku Praha-Moskva-Donětsk-Praha.

Obrázek

Z Prahy odlétáme do Moskvy na palubě A319 ČSA registrace OK-REQ, za který jsem ráda, protože ho ve statistice ještě nemám.

Obrázek

Po startu dostaneme snídani:

Obrázek

V Moskvě nás uvítá Jumbo Transaera:

Obrázek

A pokračujeme na tranzit, kudy prochází cestující bez víz. Vystojíme frontu k pracovnici na přepážce, předložíme jí zaměstnanecké letenky na Aeroflot do Donětsku a dostane se nám typicky ruské reakce: "Jste zaměstnanci, tak půjdete až na konec" a rázným gestem ruky nás odešle zpět na konec fronty. My jsme v klidu, nechali jsme si na přestup dostatečnou časovou rezervu a tak se posadíme naproti přepážce a čekáme na okamžik, až tam nebudou žádní jiní cestující. Potom nás paní dost neochotně odbaví a my procházíme na terminál mezinárodních odletů.

Obrázek

Obrázek

V Moskvě mají sympatické kuřácké koutky, které nejsou koutky, ale ničím neoddělené ostrůvky uprostřed haly:

Obrázek

Prodej suvenýrů na letišti:

Obrázek

A potkali jsme i nevěstu, kterou jsem si nemohla nevyfotit:

Obrázek

Boarding letu do Donětsku začal načas:

Obrázek

K "našemu" Sukhoi se jelo autobusem.

Obrázek

Fotka s novým typem na památku:

Obrázek

Kabina Business class:

Obrázek

Letní uniformy Aeroflotu jsou velmi "sovětské":

Obrázek

Pro sběratele bezpečnostních instrukcí:

Obrázek

To je on!

Obrázek

Pojíždíme na start a míjíme mojí oblíbenou budovu terminálu na Šeremetěvu:

Obrázek

Pár strojů Aeroflotu:

Obrázek

Počasí bylo výstavní a tak se nám po startu naskytl pěkný pohled na moskevské letiště a jeho okolí:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Pak už následovalo občerstvení. Let trval hodinu a dvacet minut. Krabičkové menu je mi sympatické. Vždycky čekám, co na mě z krabičky vykoukne:

Obrázek

Interiér bagety:

Obrázek

Kabina Sukhoie:

Obrázek

Přistání v Donětsku. Město tahle zeshora připomíná Ostravu (nic proti Ostravě, to město mám moc ráda):

Obrázek

Obrázek

Starý terminál v Donětsku:

Obrázek

A nový terminál:

Obrázek

Po přistání jsem si rychle letadlo vyfotila, protože mi bylo jasné, že nejpozději do 5ti vteřin na mě začne někdo křičet, že fatagrafírovat něvazmožno....Jak jsem očekávala, tak se taky stalo...V tomto případě chápu obavy o to, aby ruský stroj nechtěl někdo ze západu nedejbože okopírovat a tak jsem se bez hádky podvolila..

Obrázek

Aerosvit neměl zrovna svůj den:

Obrázek

Západ slunce nad Donětskem:

Obrázek

Nová odletová hala. Nazvala bych ji naleštěnou bídou, na první pohled pěkné, ale všeho všudy jeden otevřený obchod, žádné služby, nic...Jediné velké plus je wifi na letišti zdarma.

Obrázek

Odbavení zpátečního letu do Prahy:

Obrázek

Přiletěl pro nás retrojet. Opět klasická scéna, fotím si letadlo, důležitý pán hlídající letiště mi to zakazuje. Říkám mu, že to je naše letadlo a ne jejich, tak proč bych si ho nemohla vyfotit? Chvílí nad tím přemýšlí a pak to ukončí argumentem, ať si ho teda vyfotím u nás.

Obrázek

A s touhle sympatickou letuškou létám úplně nejradši:

Obrázek

Po 23 hodinách na cestě jsme zpátky doma.

Obrázek


Rusky mluvící země patří mezi moje nejoblíbenější a tak ráda využiji každé příležitosti se tam vypravit. Ve spojení s proletěním se letadlem vyrobeným v Rusku nebylo co řešit, pár hodin nevyspání se rychle dohnalo. Ale co si budeme povídat, Tupolevy nebo Iljušiny měly daleko větší kouzlo...

.


Zoltan
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 596
Registrován: 21. 07. 2009, 18:25
Oblíbené typy letadel: Jak to má alespoň jednu uličku, tak letím...
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Sukhoi Superjet 100-95B Moskva-Donětsk - Aeroflot

Příspěvek od Zoltan »

Můžu poprosit vysvětlit co dělá nevěsta na letišti?

A pod tu poslední větu se klidně podepíšu taky. "Ale co si budeme povídat, Tupolevy nebo Iljušiny měly daleko větší kouzlo..."
V pátek jsem se zrovna bavil s kolegou co za junáckých let sportoval za duklu a lítal Hanoj v IL62, a dříve Moskvu ve 14tkách a to se tak krásně poslouchalo....

manilair
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 180
Registrován: 19. 05. 2011, 08:23
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Sukhoi Superjet 100-95B Moskva-Donětsk - Aeroflot

Příspěvek od manilair »

Moc hezky :thumbup: , pri pohledu na starou budovu terminalu v Donetsku se mi vybavili vzpominky na moje lety v 80letech na palube IL18 Lvov - Donetsk - Orenburg - Novosibirsk. A pravda, ruska letadla maji sve kouzlo :D

Junglista
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 68
Registrován: 30. 08. 2011, 19:51
Stav: Offline

Re: Sukhoi Superjet 100-95B Moskva-Donětsk - Aeroflot

Příspěvek od Junglista »

Yirina píše:Přiletěl pro nás retrojet. Opět klasická scéna, fotím si letadlo, důležitý pán hlídající letiště mi to zakazuje. Říkám mu, že to je naše letadlo a ne jejich, tak proč bych si ho nemohla vyfotit? Chvílí nad tím přemýšlí a pak to ukončí argumentem, ať si ho teda vyfotím u nás.

:lol: :lol: :lol:
A nějaký subjektivní pocity přímo z letu, byly by? :)

Algy
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 42
Registrován: 17. 06. 2010, 09:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Sukhoi Superjet 100-95B Moskva-Donětsk - Aeroflot

Příspěvek od Algy »

Yirina píše:V Moskvě mají sympatické kuřácké koutky, které nejsou koutky, ale ničím neoddělené ostrůvky uprostřed haly

Přiletěl pro nás retrojet. Opět klasická scéna, fotím si letadlo, důležitý pán hlídající letiště mi to zakazuje. Říkám mu, že to je naše letadlo a ne jejich, tak proč bych si ho nemohla vyfotit? Chvílí nad tím přemýšlí a pak to ukončí argumentem, ať si ho teda vyfotím u nás.


Jeden z nejvtipnějších TR. Díky! :clap:


Yirina
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Příspěvky: 740
Registrován: 02. 09. 2003, 22:47
Oblíbené typy letadel: Tu154, Il62
Pohlaví: žena
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Sukhoi Superjet 100-95B Moskva-Donětsk - Aeroflot

Příspěvek od Yirina »

Junglista píše:A nějaký subjektivní pocity přímo z letu, byly by? :)


Já jako dlouholetá rusofilka mám pocity dost neobjektivní, mě se líbí skoro všechno, co má s Ruskem nějakou souvislost. Letadlo bylo nové, hezké, letušky příjemné. Jen občas zapomněli dávat hlášení i v angličtině (řekla bych, že jsme byli jediní cizinci na letu), ale tak to mě taky nevadilo.
Místa na nohy bylo dostatečně, catering na letu naprosto vyhovující a odpovídající jeho délce, faktor roztíratelnosti másla nemohu dodat, neb se samotné máslo nepodávalo.

doat
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 35
Registrován: 16. 05. 2011, 21:33
Stav: Offline

Re: Sukhoi Superjet 100-95B Moskva-Donětsk - Aeroflot

Příspěvek od doat »

:clap: Pekne zpracovany trip report který mne osobne jen utvrdil ze tam (SVO zejména) asi za sebe nikdy :-) Btw. na to ze ten Suchoj je nové letadlo tak interier tedy slabota a IFE u SU snad není ani v businessu? :-)

Yirina
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Příspěvky: 740
Registrován: 02. 09. 2003, 22:47
Oblíbené typy letadel: Tu154, Il62
Pohlaví: žena
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Sukhoi Superjet 100-95B Moskva-Donětsk - Aeroflot

Příspěvek od Yirina »

Já teda proti SVO na přestup nic nemám, to že ta paní byla nepříjemná, protože jsme letěli na zaměstnanecký letenky, tak to je problém jednotlivce a stává se to i na jiných letištích, zejména v Paříži na CDG to dávají cestujícícm zaměstnancům "sežrat"....
IFE nebylo, ale tak na takhle krátkým letu jsem ho ani nečekala a ani mi nechybělo a myslím, že ani těm ostatním cestujícím. Sotva se stihlo rozdat a sklidit jídlo a šlo se na přistání...

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Sukhoi Superjet 100-95B Moskva-Donětsk - Aeroflot

Příspěvek od cocik »

Kdybych se nedavno nevratil z cestovani po Rusku, tak bych ti snad i uveril, ze ta pani byla neprijemna jenom na zamestnance :D Nekdy si rikam, jaky by bylo Rusko super, kdyby veskerou statni organizaci, sluzby a styk s verejnosti sverili nejakymu civilizovanejsimu narodu (Evropanum, Cinanum, Indum, Africanum, lidojedum z Nove Guineje...)

krv
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 145
Registrován: 16. 04. 2012, 19:29
Stav: Offline

Re: Sukhoi Superjet 100-95B Moskva-Donětsk - Aeroflot

Příspěvek od krv »

cocik píše:Kdybych se nedavno nevratil z cestovani po Rusku, tak bych ti snad i uveril, ze ta pani byla neprijemna jenom na zamestnance :D Nekdy si rikam, jaky by bylo Rusko super, kdyby veskerou statni organizaci, sluzby a styk s verejnosti sverili nejakymu civilizovanejsimu narodu (Evropanum, Cinanum, Indum, Africanum, lidojedum z Nove Guineje...)


Neříkal to samý Hitler? :lol: :lol:

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Sukhoi Superjet 100-95B Moskva-Donětsk - Aeroflot

Příspěvek od cocik »

Ja mam narozdil od pana Hitlera hodne rad obycejny Rusy v civilnim zivote - na ne si fakt nemuzu stezovat :D


Odpovědět