S Iberií do Lisabonu

Wheelbow
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 30
Registrován: 30. 09. 2009, 16:51
Stav: Offline

S Iberií do Lisabonu

Příspěvek od Wheelbow »

Sice to není jak se sluší a patří můj první příspěvek, ale konečně rád taky přispeji nějakým TR. Mám sice už zasebou nějaké dálkové lety a letošní kolečko po JVA, ale až ted jsem si dodal odvahy a napsal jsem tento TR. Zvláště když tu o Iberii není skoro ani slovo. Co se týče slohu a mluvnice, budte prosím ohleduplný, nikdy jsem v tom nevynikal.
Letenku jsem bookoval se skoro dvouměsíčním předstihem a nejlevnější a nejlepší mě vyšla pravě Iberia. Ovsem šok pro mě nastal několik dní po zakoupeni letenky, když jsem se dočetl že Iberia stávkuje pravidelně nějaké dny v týdnu. Zjistil jsem ,že naštěstí mimo moje odletové a příletové dny nicméně je to poučení pro přístě, přečíst si předem všechno o LS se kterou poletím. Mimochodem lidi v Iberii se umoudřili a přestali stávkovat.

5.7.2012
Prague 14:00 - Madrid 17:05
A321
IB3851
Load factor 85%

Den odletu nastal a já zjistil ze nejezdí metro A. Nakonec při použití dvouch tram linek a busu na letiště jsem na tom byl časově skoro jako obvykle když použiji metro a bus. Na letišti jsem zašel na přepážku Iberie a nechal si vytisknout palubky. Casu jsem dost a tak jsem si koupil tradiční předletovou plzničku a zamířil na terasu. Bohužel terasa byla zavřená...zašel jsem do Mc Donalda na oběd a dobře udělal, protože Iberia jaksi zklamala.
Asi hodinu před boardingem jsem šel na odbavení a toulal se známým prostředím free duty of Prague. Patnáct minut před boardingem teprve přistálo naše letadlo a já začal tušit zpoždění. Klasicky se udělala u gatu fronta a někteří lidi stali ve frontě vice jak 30 min. Tohle je ale klasika všude na světě, nevim proč baví ty lidi stát zbytečnou frontu.. Náš boarding začal o 25 min později než měl být. Sedadlo jsem měl vzadu vpravo jak jsem zvyklý. Moji sousedi na následující tři hodiny byl španělský pár, který se vracel domů do španělska. Hned mě zaujal místní magazín s Rafaelem Nadalem na titulní stránce a nemohl jsem si nevzpomenout, jak ho náš Rosol sestřelil z druhého kola Wimbledonu. Odlet byl přesně o 30 min později. Z důvodu bouřek v Čechách a v Německu to prvních 45 minut docela házelo. Asi po hodině letu se objevili v uličce sympatické španělské letušky s vozíkem. Já bláhově myslel, že bude nějaké občerstvení zdarma, ale za všechno si Iberia nechá zaplatit. Dal jsem si jen pivko za 3 eura a o jídle jsem si mohl jen zdát. Jak začal let s lehčími turbulencemi tak i skončil. V Madridu jsme přistáli přesně v 5 hodin, ale popojíždění na ranveji zabralo 20 min navíc. Protože se mě líbily letušky chtěl jsem si je vyfotit. Nechal jsem vystoupit celé letadlo a zeptal se těch v zadní části, jestli je mužu vyfotit. Obě jednohlasně řekli NE, načež jsem jen překvapivě povytáhl obočí a slušně poděkoval. Zlaté asiatky.....ty ještě navíc s úsměvěm zapózují. Vylezl jsem z letadla a šel prozkoumat madridské letiště. Jako zkušený harcovník jsem si koupil občerstvení v příletové hale, kde by mělo být teoreticky nejlevněji což se mě pak potvrdilo. Pivo San Migel mě chybělo, kde jsou ty doby, kdy naše pivo bylo nejlepší. Ale jo, na plzničku nic nemá:) Následující dvě hodiny jsem se opaloval venku před madridským letištěm.

Madrid 19:50-Lisbon 20:05
A320
IB3106
Load factor 90%

Tak 45 minut před plánovaným letem do Lisabonu jsem se šel odbavit. Aby nebylo těch zpoždění málo jsem zjistil, že bude další. Nakonec jsme odletěli do Lisabonu skoro o hodinu později. A 320 byl skoro celý zaplněn, vedle mě seděl španělský diplomat a u okýnka španělská slečna. Oba se ponořili do svých notebooků. Já tu hodinku letu proklimbal. Let proběhl naprosto v klidu a není ani co dodávat. Jídlo a pití bylo samozřejmě leda tak ve snu. Jídlo bych k tak krátkému letu ani neočekával ,ale aspoň tu vodu jako jsem toho byl svědkem u krátkeho letu s Austria air. Lisabon nás přivítal slunečným počasím a krásným západem slunce. Jelikož jsem měl jen příruční zavazadlo a tak mě odpadlo čekaní na kufr. Hned jsem našel bus do centra a celý natěšen jsem nemohl dočkat na místní vyhlášený noční život.

8.7. 2012

Lisbon 12:35 - Madrid 14:50
A320
IB3109
Load factor 80%

Z Rossio jsem použil místní vymeták na letiště za necelé dvě eura. Z Rossio je to zhruba 50 minut na letiště. Letiště Lisabonu je docela nepřehledné. Nevím jestli to byla moje chyba, ale ještě před check in mě kontrovali můj boarding pas. Možná byla k přepážce i jiná cesta nicméně mě pracovník ostrahy pustil dál a tak jsem to už dál neřešil, ale popravdě tohle se mě ještě nikde nestalo a ač jsem pak ještě zpětně koukal po jiné cestě k přepážkám check inu, žádnou jinou jsem neviděl. Později mě napadlo jestli nemyslel vytisklou letenku, ale jeho angličtina nebyla nejlepší a domluva nebyla snadná. Slečna na check inu mě uhranula tak, že jsem jí zapoměl říci kde že bych rád seděl, ale nějakým zázrakem se skoro trefila. Po vystavení boarding pasu jsem šel znova kolem pracovníka ostrahy a ukázal mu s úsměvem můj boarding pas. Ovšem úsměv na tváři mě přesel, když jsem zjistil že bude zpoždění. Oo jak jinak, Iberia...nakonec jsme odletěli s 45 minutovou sekerou a já se uklidnil, že stihnu následující let z Madridu do Prahy. Let proběhl bez nějakých problému. Sedadlo jsem měl mít u okýnka, ale k radosti jedné mladé španělské dvojice, jsem pustil místo sebe španělku k okýnku a sedl si do uličky. Opět jsem tu hodinku letu proklimbal. Ono po náročných nocích v Lisabonu nebylo divu. Z Madridu do Prahy jsem měl poprvé letět s ČSA, ano konečně, když pominu jeden koupácký chartový let do Egypta.
Byl jsem zvědavý na servis a úroven . Ale mezitím jsem si ještě koupil poslední rozlučkové pivo San Migel, no ne na dlouho, v lednu budu opět na Filipínach.

Madrid 16:30-Prague 19:20
IB7882
Load factor 85%

Boarding zacal o 20 min později a odlet byl přesně o 25 minut později, ale tím veškerá kritika končí. Už při vstupu do letadla jsem pookřál když jsem uviděl český tisk a časopisy. Nové ledadlo, sympatické letušky a steward taktéž potěšily. Po vzletu a vystoupání na naši letovou hladinu začaly letušky rozdávat oříšky a nápoje. Já samozřejmě nepohrdl gambrimusem. Letadlo A 320 vonělo novotou a příjemně mě překvapilo, že kapitán nám řekl o průběhu letu a jako bonus se vysunuly obrazovky s air show. Let proběhl naprosto v klidu a dalo by se říci, že kapitán Kolomazník skoro dohnal naše zpoždění. Během letu jsem střídavě spal a střídavě četl český tisk a popíjel gambrimus.
Iberia težké zklamání , ČSA palec nahoru!
Přílohy
Tak tuhle odpočinkovou místnost nám snad musí závidět všude na světě
Tak tuhle odpočinkovou místnost nám snad musí závidět všude na světě
A 321 z Prahy do Madridu
A 321 z Prahy do Madridu
Madridské letiště
Madridské letiště
A 320 z Madridu do Lisabonu
A 320 z Madridu do Lisabonu
Lisabonský výtah
Lisabonský výtah
Jedna z mnoha teras  Lisabonu
Jedna z mnoha teras Lisabonu
Lisabon
Lisabon
Lisabon
Lisabon
Mys Cabo da Roca, nejzápadnější místo v evropě
Mys Cabo da Roca, nejzápadnější místo v evropě
Sintra
Sintra
Sintra
Sintra
Sintra
Sintra
Lisabon
Lisabon
Lisabonské letiště
Lisabonské letiště
Lisabonské letiště
Lisabonské letiště
Lisabonské letiště a gate do Madridu. Opět fronta která byla skoro hodinu...
Lisabonské letiště a gate do Madridu. Opět fronta která byla skoro hodinu...
A 320 z Madridu do Prahy (teda doufám že je to A 320)
A 320 z Madridu do Prahy (teda doufám že je to A 320)
Naposledy upravil(a) Wheelbow dne 09. 08. 2012, 18:27, celkem upraveno 8 x.


Wheelbow
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 30
Registrován: 30. 09. 2009, 16:51
Stav: Offline

Re: S Iberií do Lisabonu

Příspěvek od Wheelbow »

Chtěl jsem sem dát i fotky, ale nějak mě to nejde ani podle návodu, zitra je zkusím zmenšit a zkusím to znova.

ondra534
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 24
Registrován: 27. 08. 2010, 16:30
Bydliště: České Budějovice
Stav: Offline

Re: S Iberií do Lisabonu

Příspěvek od ondra534 »

Díky za trip report :thumbup:

Letadlo A 321 vonělo novotou
Letěl si určitě s A321? Obě dvě co ČSA má mi přijdou dost opotřebovaný, zřejmě z charterů kde působily před vznikem HCC...

Wheelbow
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 30
Registrován: 30. 09. 2009, 16:51
Stav: Offline

Re: S Iberií do Lisabonu

Příspěvek od Wheelbow »

Teda to je ostuda, ač mám létání rád a poslední dobou často cestuji, nejsem žádný letecký expert a ještě v tom mám hokej. Podle fotek co jsem na to ted koukal to byl A320, aspon tedy vypadá navlas stejně s tou A320 od Iberie. Iberia měla na boku značení, ČSA ne.
Takže omluva a hned to přepíšu, diky :)
Jinak nevím jak starý byl ten airbus od ČSA. Byl mnohem novější než od té Iberie a tak jsem možná trošku nadnešeně napsal, že byl cítit novotou, mě to tak připadalo a cítil jsem to tak.
Btw rád bych sem dal fotky, ale asi je musim o dost zmenšit nebo něco dělám špatně.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4156
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: S Iberií do Lisabonu

Příspěvek od whiskey »

Wheelbow píše:Btw rád bych sem dal fotky, ale asi je musim o dost zmenšit nebo něco dělám špatně.

V sekcii "Napady a pripomienky" je navod, ako na to:
viewtopic.php?f=24&t=7321


Lukáš87
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 102
Registrován: 21. 08. 2011, 10:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: S Iberií do Lisabonu

Příspěvek od Lukáš87 »

Já mám stejný problém jako autor :( Mám rozepsaný menší TR, ale ať dělám, co dělám, vždycky mi při přidávání fotek spadne server

Wheelbow
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 30
Registrován: 30. 09. 2009, 16:51
Stav: Offline

Re: S Iberií do Lisabonu

Příspěvek od Wheelbow »

Fotky přidány, návod od Whiskey pomohl. Díky moc. No ted ten TR vypadá trošku lépe. Lisabon a Portugalsko určitě doporučuji, nádhera, ovšem ne s Iberií.
To letadlo od ČSA mě přišlo opravdu novější(nové), škoda že tam není poznat registrace.

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: S Iberií do Lisabonu

Příspěvek od pavelpmi »

Tady máš registrace a rok výroby:
IBE 321:EC-IIG, 2001
IBE 320: EC-HGZ, 2000
IBE 320: EC-LEA, 1999
CSA 320: OK-MEI, 2007

Wheelbow
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 30
Registrován: 30. 09. 2009, 16:51
Stav: Offline

Re: S Iberií do Lisabonu

Příspěvek od Wheelbow »

Teda seš dobrej že to takle poznáš, našel jsem si jednu chytrou stranku :
http://www.cs-letectvi.cz/letadla/airbus-a320
Akorád jsem nevěděl registraci. No myslím že jsem nemýlil že je skoro nové :)
Děkuji :)

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: S Iberií do Lisabonu

Příspěvek od pavelpmi »

http://www.libhomeradar.org/databasequery/

Akorát máš vyfocený jako z Madridu do LIS EC-HUL, který měl ale letět do Mnichova. :wink:

Wheelbow
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 30
Registrován: 30. 09. 2009, 16:51
Stav: Offline

Re: S Iberií do Lisabonu

Příspěvek od Wheelbow »

V tomhle jsem puntičkář, mám několik fotek toho Airbusu a nastupoval jsem z chomoutu, takže si nemyslím že je to jiné letadlo. Ovšem prsty do ohně za to nikdy nedám a jak jsem psal bylo hodinové zpoždění a možná Iberia změnila letadla?

Wheelbow
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 30
Registrován: 30. 09. 2009, 16:51
Stav: Offline

Re: S Iberií do Lisabonu

Příspěvek od Wheelbow »

Pořád mě vrtá to v hlavě a opravdu vím, že jsem jiné letadlo v Madridu nefotil.

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: S Iberií do Lisabonu

Příspěvek od pavelpmi »

I si ho (EC-HUL) někdo napsal do FlightMemory, že s ním letěl ten večer do Mnichova.

Wheelbow
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 30
Registrován: 30. 09. 2009, 16:51
Stav: Offline

Re: S Iberií do Lisabonu

Příspěvek od Wheelbow »

Registrace letadla je EC-HC(G)7 a rád bych sem dal zvětšenou fotku jako důkaz ale nevím jak na to. Vážně jsem fotil letadlo do kterého jsem nastupoval.

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: S Iberií do Lisabonu

Příspěvek od pavelpmi »

Dyť ti to píšu! :D

Letěl jsi EC-HGZ, který se jmenuje "Boi Taull", ale dal jsi sem fotku "Monasterio de Rueda", což je EC-HUL, který letěl do Mnichova. :D


Odpovědět