"Prodloužený víkend" v JV Asií (s foto)

lub
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 50
Registrován: 07. 06. 2009, 10:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Třinec
Stav: Offline

Re: "Prodloužený víkend" v JV Asií

Příspěvek od lub »

rastompk píše:
...prohlídli si Marina Bay (na koupání v bazénu v 55 patře už nezbyl čas)...

na koupani by si potreboval byt ubytovanym hostom ak sa nemylim, ako nehosta ta tak pustia maximalne hore na vyhliadku


...jasně, já to vím také, ale myslel jsme to obrazně...


rpet
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 712
Registrován: 21. 02. 2010, 00:55
Bydliště: LHR
Stav: Offline

Re: "Prodloužený víkend" v JV Asií část 1+2

Příspěvek od rpet »

lube, ja obdivuju vas, ze jste tu pojistovnu ustali - ja si fakt nejsem jistej, ze bych to vydrzel takhle v pohode...

trip zajimavej, netrpelive cekam na fotky!

lub
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 50
Registrován: 07. 06. 2009, 10:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Třinec
Stav: Offline

Re: "Prodloužený víkend" v JV Asií část 1+2

Příspěvek od lub »

rpet píše:lube, ja obdivuju vas, ze jste tu pojistovnu ustali - ja si fakt nejsem jistej, ze bych to vydrzel takhle v pohode...


osobně? a na férovku? po celém dnu, všem co jsme viděli a zažili, bylo nám to skoro jedno. Prostě jsme zaplatili a spoléhali, že nás v tom pojišťovna nenechá. Naštěstí to dobře dopadlo.

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: "Prodloužený víkend" v JV Asií část 1+2

Příspěvek od dejavu »

Muzu vedet, ktere pojistovne se mam vyhnout? :) Respektive, byla to pojistka na karte nebo individualni pojisteni na konkretni cestu?
Jinak gratuluju, ze to dobre dopadlo!

manilair
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 180
Registrován: 19. 05. 2011, 08:23
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: "Prodloužený víkend" v JV Asií část 1+2

Příspěvek od manilair »

Hezke pocteni co se tyce cesty, nicmene po docela namahavem cestovani, dvou nocich na letisti, dalkovem letu + unava ze zmeny casoveho pasma povazuji pujceni skutru hned druhy den rano po priletu v zemi, kde se jeste ke vsemu jezdi v protismeru za silenost. Muzete bejt radi, ze to dopadlo jen zlomenou roukou. Lepsi je planovat mene a uzit si to, nez mit zazitek z mistnich nemocnic......


jankre
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 61
Registrován: 25. 03. 2010, 14:10
Stav: Offline

Re: "Prodloužený víkend" v JV Asií část 1+2

Příspěvek od jankre »

Trip report hutný, plný zážitků - škoda těch fotek, ex post už to není ten zážitek, jako v textu.
Také by mně zajímala ta pojišťovna (resp. tarif), i prodejce letenek. Myslím, že tady není třeba se bát "reklamy" (ani v jednom smyslu).
S kritikou cestovatelů bych ale byl opatrný, ruku na srdce - jsou všechny naše nehody jen cizím zaviněním :?:
Nezodpovědné je nepojistit se a pak se dožadovat soucitu a spoléhat na pomoc okolí. Jako pojištěný oprávněně očekávám pomoc při nehodě. Tady se ukáží rozdíly, ne v akčních cenách a celosvětovém pokrytí... :ugeek:

Hop
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 35
Registrován: 17. 11. 2011, 21:48
Stav: Offline

Re: "Prodloužený víkend" v JV Asií část 1+2

Příspěvek od Hop »

Přesně jak píše manilair, po tom co jste měli za sebou tak krkolomnou cestu si hned půjčit skůtr :crazy:

Popisovaná zkušenost s pojišťovnou je otřesná :( Už jsem byl také nucen řešit s pojišťovnami všelijaké záležitosti (tyfus - Papua, auto - Malajsie...) ale vždy to bylo oka. Jednou to byla pojišťovna v ČR, jednou francouzská, pak už jen pojištění z platební karty.

Nakonec jste měli štěstí a vše dobře dopadlo, což je fajn :thumbup: A štěstím byla i možnost překladu a pomoc od Norky... kdyby tak končily všechny zdravotní nepříjemnosti v cizině, to by byla paráda. A líbí se mi i vaše smíření se s popisovanou realitou v tamních nemocnicích, přestože v tu chvíli, kdy člověk neví co mu vlastně je, vidí kolem sebe beznaděj, špínu, desítky jiných nemocných s mnohdy naprosto strašlivými nemocemi... tak není úplně v pohodě a chtěl by to tam všechno nejraději rozmlátit, ale tak to prostě je. Celý report o trochu "bláznivé" dopravě do/z JV Asie je super :thumbup:


Off topic:
Článek na idnesu je jenom blábolení o tom, že si dotyční Češi mysleli, že když mají dengue a půjdou do místní obyčejné nemocnice, ve které se apriori hádají o každou rupii, takže dostanou nějaké nadstandartní služby a strašně se diví, když jsou na pokoji s ostatními místními. Až když začali platit, tak už byli spokojeni. V článku zmiňovaný konzul ČR z nich byl docela na prášky (ale to už jen pro doplnění). Tak to prostě chodí všude na světě chceš něco lepšího? -zaplať. A buď na to člověk přistoupí, nebo ne. Bohužel to někteří lidé nikdy nepochopí a někdy ještě mají sílu ty svoje bludy hlásat dál. :x

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: "Prodloužený víkend" v JV Asií část 1+2

Příspěvek od gr09 »

@Hop: Ja bych to zkratil - my z vyspelych zemi jsme zvykli na slusne zdravotnictvi jako na sluzbu, ktera je dostupna a na kterou ma kazdy narok (ok, to si mysli jen ti naivnejsi z nas). A pritom kvalitni zdravotnictvi je luxus.

edit: koukam, ze jsi mezitim svuj elaborat stihnul smazat...

Hop
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 35
Registrován: 17. 11. 2011, 21:48
Stav: Offline

Re: "Prodloužený víkend" v JV Asií část 1+2

Příspěvek od Hop »

gr09 píše:edit: koukam, ze jsi mezitim svuj elaborat stihnul smazat...


Jo, smazal, sorry, po jeho přečtení jsem si uvědomil, že se to sem moc nehodí, přeci jen je to tu o lítání a ne o kvalitě zdravotní péče ve světě :)

lub
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 50
Registrován: 07. 06. 2009, 10:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Třinec
Stav: Offline

Re: "Prodloužený víkend" v JV Asií část 1+2

Příspěvek od lub »

manilair píše:Hezke pocteni co se tyce cesty, nicmene po docela namahavem cestovani, dvou nocich na letisti, dalkovem letu + unava ze zmeny casoveho pasma povazuji pujceni skutru hned druhy den rano po priletu v zemi, kde se jeste ke vsemu jezdi v protismeru za silenost.


Já bych si dovolil oponovat. Celý problém nezpůsobil, časový posun, dálkový let, či spaní na letišti,
a vůbec mi to nepřijde jako šílenost - ale za všechno může to, že daná osoba neměla vůbec za řídítka sedat. Jízda na motorce není jako jízda na kole. Samozřejmě už před tím na skůtru seděla, ale před x...lety v autoškole a výsledek, místo aby ubrala plyn a zabrzdila, bylo že strašně zazmatkovala.... proto jsem i v příspěvku napsal, že to byla naše hloupost....a nic jiného.

Co se týká pojišťovny - byly to pojistka ke kartě. A ukázalo se, že v tom byl aspoň v první chvíli zakopaný pes. Když jsme o půl noci ,po dnu stráveném po nemocnicích neměli vyjádření pojišťovny a slečna se vymlouvala na státní svátek - my už byli velice nepříjemní, tak se snažila hájit tím, že jim nikdo v bance neověří platnost pojistky ke kartě.... :crazy: což sice v dnešní době naprosto nechápu a spíš jen hledala možnost jak by se nás zbavila. A samozřejmě dlouhé a zbytečné další průtahy se zaplacením to nevysvětluje.

Stejný problém (pojištění na kartě) jsem řešil i já se svou ženou. Ta také má pojištění na bankovní kartě, ale já jsem v tom smyslu trochu staromódní. Prostě jsem tomu nevěřil a pojistil je ještě jednou, klasicky. Řekněme si otevřeně, je to pár korun a tak proč riskovat..... standardně máme pro Evropu pojištění plné a celoroční, připojišťujeme se pouze při letech mimo Evropu a to je tak max. 2-3 ročně. Kdyby měla takto dublované pojištění i Jana, myslím že bychom o nějakém problému vůbec nemluvili.

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: "Prodloužený víkend" v JV Asií (s foto)

Příspěvek od Zlin142 »

Skvělý cestopis, akorát bych docela uvítal kdybys specifikoval co za prodejce ve Státech to bylo (moje zkušenosti s nimi jsou přesně opačné, naprosto katastrofální) a o jakou pojišťovnu šlo (tam zatím zaplať pánbůh klepajíc na dřevo žádné praktické zkušenosti nemám).
Přeci jenom je dobré se občas poučit z chyb druhých a nenechávat vydělávat šmejdům.

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: "Prodloužený víkend" v JV Asií (s foto)

Příspěvek od firefly »

Omlouvám se, že si dovolím dát sem mou loňskou zkušenost s pojištěním.
Na Floridě mě bodl v moři do nohy stingray ( malý rejnok). Byla to fakt bolest jako kráva, myslím, že asi nejhorší, co jsem kdy zažila. Místní mi poradili, abych si na to v koupelně nechala alespoň 20 minut téct co nejvíc horkou vodu, co vydržím. To jsem udělala, víc než půl hodiny, ale nepomáhalo, bolest byla opravdu šílená.
Poslala jsem tedy manžela do protější lékárny, aby mi tam na to něco koupil, že zrčitě budou vědět co. Tam mu nic nedali, když řekl, že to byl stingray, že prý to musím určitě k lékaři.
Mám pojištění k Citi kreditní kartě, tak manžel volal na asistenční službu.
Tam se ho ptali, kde přesně jsme ( byli jsme v St.Petersburgu), že prý zjistí, kde je nejbližší nemocnice a že za chvíli mi zavolají.
Opravdu asi za 15 minut volali, nadiktovali a zároveň poslali sms s adresou nemocnice, a že prý tam zavolají a domluví, že tam jedeme, abychom nemuseli nic platit, že to vše bude zařízeno. Ovšem tou dobou už bolest polevovala, tak jsem se rozhodla nikam nejet.
Za 5 minut volali, jestli už jedeme, že tam budou volat. Řekla jsem, že už je to lepší, že to zvládnu bez lékaře. Oni řekli, že pokud bych si to rozmyslela, že mám hned zavolat, že to tam zařídí.
Ještě i druhý den mi volali, jestli je vše OK.
Takový přístup pojišťovny se mi líbí, i když nemám srovnání, protože jsem zatím službu pojišťovny nepotřebovala.
Ale je dobré vědět, že pokud by se něco stalo, tak tato pojišťovna je pravděpodobně z těch slušných.
A to jsem se obávala, že když je to pojištění ke kreditní kartě, že to asi nic moc nebude.
Mimochodem, na ty stingraye si fakt dejte pozor, vidět nejsou a bolest je strašná. :sick: :sick:

lub
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 50
Registrován: 07. 06. 2009, 10:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Třinec
Stav: Offline

Re: "Prodloužený víkend" v JV Asií (s foto)

Příspěvek od lub »

Zlin142 píše:Skvělý cestopis, akorát bych docela uvítal kdybys všem řekl že prodejce ve Státech byla Expedia (moje zkušenosti s nimi jsou přesně opačné, naprosto katastrofální) a že šlo o pojišťovnu Uniqa (tam zatím zaplať pánbůh klepajíc na dřevo žádné praktické zkušenosti nemám).
Přeci jenom je dobré se občas poučit z chyb druhých a nenechávat vydělávat šmejdům.


...ale dokážeme se vůbec poučit z chyb druhých? :lol:

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: "Prodloužený víkend" v JV Asií (s foto)

Příspěvek od flyingblue »

lub píše:
Zlin142 píše:Skvělý cestopis, akorát bych docela uvítal kdybys všem řekl že prodejce ve Státech byla Expedia (moje zkušenosti s nimi jsou přesně opačné, naprosto katastrofální) a že šlo o pojišťovnu Uniqa (tam zatím zaplať pánbůh klepajíc na dřevo žádné praktické zkušenosti nemám).
Přeci jenom je dobré se občas poučit z chyb druhých a nenechávat vydělávat šmejdům.


...ale dokážeme se vůbec poučit z chyb druhých? :lol:


Nekteri z nas ano :-)

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: "Prodloužený víkend" v JV Asií (s foto)

Příspěvek od Zlin142 »

flyingblue píše:
lub píše:
Zlin142 píše:Skvělý cestopis, akorát bych docela uvítal kdybys všem řekl že prodejce ve Státech byla Expedia (moje zkušenosti s nimi jsou přesně opačné, naprosto katastrofální) a že šlo o pojišťovnu Uniqa (tam zatím zaplať pánbůh klepajíc na dřevo žádné praktické zkušenosti nemám).
Přeci jenom je dobré se občas poučit z chyb druhých a nenechávat vydělávat šmejdům.


...ale dokážeme se vůbec poučit z chyb druhých? :lol:


Nekteri z nas ano :-)


Nevím sice proč s tím děláš takové ciráty, ale doprošovat se tě nebudu. :roll: Jen jsem myslel že by to prospělo informační hodnotě toho cestopisu...


Odpovědět