Marsa Alam – Praha s HCA (catering report)

gimus
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 23. 02. 2012, 19:18
Stav: Offline

Marsa Alam – Praha s HCA (catering report)

Příspěvek od gimus »

Koncem června tohoto roku jsem se rozhodl využít služeb cestovní kanceláře Fischer a letět s nimi do Egypta na dovolenou, cílová destinace – Marsa Alam. Protože jsem letěl s Holidays Czech Airlines alias ČSA a zpáteční let byl docela „zážitek“, rozhodl jsem se o něj s vámi podělit. Snad se bude trip report líbit…

RMF - PRG
HCC6039 – HCA
Letoun: Airbus A320-200
Obsazenost – 70%
05:35 – 10:15 (04:40)

Let do Marsa Alam byl takový, jak se patří, čili pohodlný, s plným servisem a když na palubě potkáte letušku, která byla vaší spolužačkou na gymplu a dá vám druhé menu grátis, je radost o to větší. Nicméně, zklamáním se může stát i obyčejný let zpět, domů. Tu milou, hezkou a sympatickou letušku (spolužačku) jsem již nepotkal, naopak na mě čekaly 3 docela průměrné letušky. Let probíhal v podstatě celkem v klidu, boarding proběhl v poklidu, letadlo bylo obsazené tak z dvou třetin a místa bylo tak akorát, třeba ty 3 sedadla jenom pro mě :D Letělo se Airbusem A320, myslím, že verzí 200. Letadlo bylo novější, mělo i výsuvné LCD panely s „air show“.

Co mě ale velmi zklamalo, byl catering, viz obrázek. České aerolinie, což v podstatě Holidays Czech Airlines jsou, nezklamaly. Při letu z dovolené zpět domů bych určitě čekal více. Za časů Fischer Air byl catering opravdu na zcela jiné úrovni, bohužel u HCA to tak není.

Dostali jsme taková prapodivná rozšlehaná smažená vajíčka, která nechutnala ani jako vajíčka a k tomu obalované kuřecí kousky, které moc čerstvě také nechutnaly. Ještě, že u toho byla houstička, máslo a mini ananasový kompot. Kdyby u toho nebyl ten kompot s houskou, asi bych se vůbec nenajedl. Většina lidí (včetně mě) daná vejce a kuřecí kousky vracela a byli naštvaní, protože to opravdu chutnalo jako 2 dny stará ohřívaná snídaně. Co se nápojů týče, s tím nemám problém, dal jsem si klasicky džus a čaj. Ale ve srovnání s Travel Service, byl catering na palubě letadla HCA opravdu na nízké úrovni, takže když už letět na dovolenou, tak raději s charterovým Travel Service. S těmi jsem letěl loni a služby byly na české poměry opravdu na vysoké úrovni.

Za 4 hodiny a pár minut jsme nakonec přistáli v Praze. Člověk je při delším letu unavený a v kombinaci s menším množstvím přijatých živin o to více. Avšak let jako takový byl příjemný, bez turbulencí, kvalita ostatních služeb ušla, atd. Jen škoda toho prapodivného cateringu, kterého se HCA dopustili.

1_CSA.JPG

2_CSA.JPG

3_CSA.JPG

4_CSA.JPG

5_CSA.JPG

6_CSA.JPG

7_CSA.JPG

8_CSA.JPG

9_CSA.JPG
Naposledy upravil(a) gimus dne 13. 09. 2012, 21:37, celkem upraveno 1 x.


Junglista
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 68
Registrován: 30. 08. 2011, 19:51
Stav: Offline

Re: Marsa Alam – Praha s HCA

Příspěvek od Junglista »

Neber to nějak špatně, ale jestli za "zážitek" považuješ jídlo ála Babica, tak to sem upřímně čekal víc... tohle bych skoro ani nenazval trip reportem. Sorry.

don_quijote
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 276
Registrován: 10. 07. 2011, 18:14
Bydliště: Pitěr
Stav: Offline

Re: Marsa Alam – Praha s HCA

Příspěvek od don_quijote »

Začínám mít takový pocit, že HCA se stává v sekci "Tripreport" nejoblíbenější aerolinkou... Teda nic proti koupákům, samozřejmě

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Marsa Alam – Praha s HCA

Příspěvek od vitezslav »

Jak už tady zaznělo několikrát, na charterech cesťák dostane to, co mu cestovka zaplatí. A pečenou kachnu bych v šest ráno nečekal ani v Intercontinentalu :)

Jinak servis jde na dolů všeobecně na vrub snižování cen letenek a nákladů, můžeš zkusit let po Evropě např. s KLM/AirFrance - dostaneš nápoj + kávu/čaj a 15g crackerů, toť vše. Doba, kdy některé společnosti (i TVS v začátku) dávaly před dvouhodinovým letem na uvítanou šampáňo, je v nenávratnu.

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Marsa Alam – Praha s HCA

Příspěvek od Airbus380 »

vitezslav píše: můžeš zkusit let po Evropě


Let po západní Evropě, podotýkám. Východním směrem je, zdá se, ještě všechno v pořádku :D Soudě dle cesty do Kyjeva s ČSA.


Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1252
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Re: Marsa Alam – Praha s HCA

Příspěvek od Orus-x »

Do poloviny "trip-reportu" jsem očekával hrůzu v podání dvojnásobného divertu kvůli počasí, 8,5 hodiny zpoždění, úmrtí na palubě, letušky svazující nebohé cesťáky do kozelce a podobné...
A ono z toho bylo: tři sedadla pro jednoho člověka a špatné jídlo.... :D
Ale jo, já chápu, že trip reporty jsou jen směs individuálních pocitů...
Btw, jak už tady několikrát padlo, např. v Polsku se na charterových letech nedává zadarmo jídlo, všichni si ho zaplatí... tady je zvykem, že ho cestovky lidem objednávají, protože to koupáci očekávají..

Zoltan
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 596
Registrován: 21. 07. 2009, 18:25
Oblíbené typy letadel: Jak to má alespoň jednu uličku, tak letím...
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Marsa Alam – Praha s HCA

Příspěvek od Zoltan »

don_quijote píše:Začínám mít takový pocit, že HCA se stává v sekci "Tripreport" nejoblíbenější aerolinkou... Teda nic proti koupákům, samozřejmě


Zase kdyby to napsal každej tak tu máme mnoho stejných reportů a totální přehled o menu HCA a TVS :crazy:

don_quijote
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 276
Registrován: 10. 07. 2011, 18:14
Bydliště: Pitěr
Stav: Offline

Re: Marsa Alam – Praha s HCA

Příspěvek od don_quijote »

Zoltan píše:
don_quijote píše:Začínám mít takový pocit, že HCA se stává v sekci "Tripreport" nejoblíbenější aerolinkou... Teda nic proti koupákům, samozřejmě


Zase kdyby to napsal každej tak tu máme mnoho stejných reportů a totální přehled o menu HCA a TVS :crazy:


bingo :shock:

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Marsa Alam – Praha s HCA

Příspěvek od vitezslav »

Airbus380 píše:
vitezslav píše: můžeš zkusit let po Evropě


Let po západní Evropě, podotýkám. Východním směrem je, zdá se, ještě všechno v pořádku :D Soudě dle cesty do Kyjeva s ČSA.


To máš plnou pravdu. Taky se letenky směrem na východ prodávají za úplně jiné ceny :D

stano
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 430
Registrován: 13. 12. 2003, 21:39
Stav: Offline

Re: Marsa Alam – Praha s HCA

Příspěvek od stano »

Navrhujem premenovat na catering report.....

gimus
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 23. 02. 2012, 19:18
Stav: Offline

Re: Marsa Alam – Praha s HCA

Příspěvek od gimus »

stano píše:Navrhujem premenovat na catering report.....

Trochu se mi ta kritika cateringu na palubě HCA vymkla z rukou, souhlasím na přejmenování na catering report :D Jinak díky za názory, aspoň se rozvinula nějaká diskuze :)

KamilHorak
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 26. 10. 2014, 19:21
Stav: Offline

Re: Marsa Alam – Praha s HCA (catering report)

Příspěvek od KamilHorak »

Ano, trochu se to vymklo :crazy:

Vzpomínám na Marsa Alam.

palan
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 77
Registrován: 25. 07. 2011, 20:55
Stav: Offline

Re: Marsa Alam – Praha s HCA (catering report)

Příspěvek od palan »

Stejná trasa s Travelem ve stejném roce :D a teda - zlatý tvoje míchaný vajíčka s kuřetem... Pro rejpaly - rozhodně si nestěžuju, holt levná letenka...
Obrázek

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Marsa Alam – Praha s HCA (catering report)

Příspěvek od Petr31 »

palan píše:Stejná trasa s Travelem ve stejném roce :D a teda - zlatý tvoje míchaný vajíčka s kuřetem... Pro rejpaly - rozhodně si nestěžuju, holt levná letenka...
Obrázek


Už se to tady probíralo mockát... :crazy: Pokud se jedná o charter, je třeba si stěžovat cestovce.Co cestovka objedná, TVS servíruje.Pokud cestovka objedná humry, budou k snídani humři, pokud je koupáci zaplatí :crazy: Pokud se jedná o doprodej letenek charterového letu, bude servírováno co objedná cestovka, ale vždy je možno sáhnout hlouběji do kapsy a objednat si extra gáblík dle "vkusu a kapsy každého soudruha koupáka"!

Tohle by nestačilo??? :lol:
http://www.planes.cz/cs/photo/1121583/b ... mo-letiste

Lingus
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 425
Registrován: 26. 04. 2008, 16:08
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Marsa Alam – Praha s HCA (catering report)

Příspěvek od Lingus »

Když má někdo takový hlad, že před vyfocením jídla nakousne rohlík, tak nakonec sežere všechno :D


Odpovědět