Plechovky s pitím - smějí se vozit v zav. prostoru?

Odpovědět
fricoolinek2
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 193
Registrován: 15. 08. 2005, 01:26
Stav: Offline

Plechovky s pitím - smějí se vozit v zav. prostoru?

Příspěvek od fricoolinek2 »

Můžou se v zav. prostoru letadla vozit plechovky se soft drinky nebo to není možné z důvodu rizika spojenými s CO2, či je tam i nějaký problém o převážení potravin apod.?

Chtěl bych, aby mi příbuzní přivezli z USA na okoštování nějaké USA drinky, které tu člověk nesežene (nebo velmi špatně a draze), tak jestli je to možné nebo se mám s touto myšlenkou rozloučit... :|


whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4155
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Plechovky s pitím - smějí se vozit v zav. prostoru?

Příspěvek od whiskey »

odporucam velmi kvalitne zabalit. Mne LH rozbila (nechapem dodnes ako) jednu zo 4 plechovic, co som niesol kolegom do TXL na okostovanie pivo. V tvrdenej Samsonite taske, podotykam...

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Plechovky s pitím - smějí se vozit v zav. prostoru?

Příspěvek od dejavu »

Jsou v Praze dva obchody, kde prodavaji potraviny z USA. Maji i nejake pro nas exoticke limonady v plechu, pripadne cele kartony. Tusim, ze jedna plechovka vyjde asi na tri petky, v kartonu je to levnejsi. A pokud se nepletu, i posilaj po CR. Pripadne v DE je jeden velky obchod se stejnym sortimentem.
Takze bych radsi plechovky do kufru moc nedaval :-)

krv
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 145
Registrován: 16. 04. 2012, 19:29
Stav: Offline

Re: Plechovky s pitím - smějí se vozit v zav. prostoru?

Příspěvek od krv »

fricoolinek2 píše:Můžou se v zav. prostoru letadla vozit plechovky se soft drinky nebo to není možné z důvodu rizika spojenými s CO2, či je tam i nějaký problém o převážení potravin apod.?

Chtěl bych, aby mi příbuzní přivezli z USA na okoštování nějaké USA drinky, které tu člověk nesežene (nebo velmi špatně a draze), tak jestli je to možné nebo se mám s touto myšlenkou rozloučit... :|


Ano, úplně bez problému. Riziko CO2 je v tomto případě zanedbatelné - nejedná se o tlakovou lahev (jako např. u turistických vařičů apod.).

salamio
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 490
Registrován: 22. 07. 2010, 09:43
Stav: Offline

Re: Plechovky s pitím - smějí se vozit v zav. prostoru?

Příspěvek od salamio »

Vezl jsem plechovku coly zabalenou do dvou ručníků a pěti igelitek :-) a v pohodě. Nicméně náhoda je blbec.


Lukáš87
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 102
Registrován: 21. 08. 2011, 10:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Plechovky s pitím - smějí se vozit v zav. prostoru?

Příspěvek od Lukáš87 »

dejavu píše:Jsou v Praze dva obchody, kde prodavaji potraviny z USA. Maji i nejake pro nas exoticke limonady v plechu, pripadne cele kartony. Tusim, ze jedna plechovka vyjde asi na tri petky, v kartonu je to levnejsi. A pokud se nepletu, i posilaj po CR. Pripadne v DE je jeden velky obchod se stejnym sortimentem.
Takze bych radsi plechovky do kufru moc nedaval :-)


Co je to za obchody? Díky :wink:

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Plechovky s pitím - smějí se vozit v zav. prostoru?

Příspěvek od dejavu »

Lukáš87 píše:
dejavu píše:Jsou v Praze dva obchody, kde prodavaji potraviny z USA. Maji i nejake pro nas exoticke limonady v plechu, pripadne cele kartony. Tusim, ze jedna plechovka vyjde asi na tri petky, v kartonu je to levnejsi. A pokud se nepletu, i posilaj po CR. Pripadne v DE je jeden velky obchod se stejnym sortimentem.
Takze bych radsi plechovky do kufru moc nedaval :-)


Co je to za obchody? Díky :wink:

Napr: http://www.candy-store.cz/cz/stranka-napoje-8

xmurphy
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 122
Registrován: 18. 01. 2011, 16:02
Stav: Offline

Re: Plechovky s pitím - smějí se vozit v zav. prostoru?

Příspěvek od xmurphy »

Pravidelně z USA vozím několik (myslím, že rekord byl 10) plechovek malinové Arizony a nikdy s tím nebyl problém. Většinou každou zabalím do igelitky a strčím je mezi věci.

dydzej
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 28. 01. 2009, 01:34
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Plechovky s pitím - smějí se vozit v zav. prostoru?

Příspěvek od dydzej »

xmurphy píše:Pravidelně z USA vozím několik (myslím, že rekord byl 10) plechovek malinové Arizony a nikdy s tím nebyl problém. Většinou každou zabalím do igelitky a strčím je mezi věci.

Taky jsem s transportem plechovek soft drinku z USA nemel nikdy problem a to uz jsem v minulosti vezl v kufru i 12pck originalni baleni tretinkovych plechu. Naprosto v pohode. Jinak v tom prazskym obchode maji slusny vyber, to se musi nechat. :)

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: Plechovky s pitím - smějí se vozit v zav. prostoru?

Příspěvek od Zlin142 »

fricoolinek2 píše:Můžou se v zav. prostoru letadla vozit plechovky se soft drinky nebo to není možné z důvodu rizika spojenými s CO2, či je tam i nějaký problém o převážení potravin apod.?


Riziko tu vždycky je. Mně se nedávno povedlo si krasně namacerovat veškeré prádlo brazilským pivem. A přitom šlo jen o cestu autobusem a zavazadla si tam člověk nakládal sám a nejspíš o dost šetrněji než jak se s nimi zachází na letišti.
A aniž bych chtěl dělat reklamu tomu odkazovanému e-shopu, tak mi přijde praktičtější to koupit přes ně - mj. i kvůli ne příliš velkorysým váhovým limitům, které člověk beztak bez problému vyčerpá ostatními "netekutými" nákupy. :wink:

The810
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 755
Registrován: 27. 08. 2009, 19:02
Bydliště: BTS
Stav: Offline

Re: Plechovky s pitím - smějí se vozit v zav. prostoru?

Příspěvek od The810 »

Tak ja som v checkovanej taske uz viezol aj sampanske (no dobre, sumive vino) a prezilo to :) Ide o to dobre to zabalit. V kazdom pripade rataj ze existuje sanca ze to ta flasa/plechovka/whatever neprezije - takze ju treba izolovat od veci ktore by sa mohli znicit (napr. knihy).

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Re: Plechovky s pitím - smějí se vozit v zav. prostoru?

Příspěvek od OR »

Plechovky jsou asi obecne nachylnejsi na zmenu tlaku nez sklo. U plechovky se obcas stane, ze povoli uzaver i bez toho, aby dostala velkou ranu.
U skla se mi jeste nestalo ze by uletela korunka, takze radeji vozim nakupy piva ve skle. U lahvi tvrdeho, ktere jsou zvlaste na Balkane nekdy nejak podivne zazatkovane se mi parkrat stalo, ze si lahev trochu ubryndla, ale odhadem tak maximalne maly panak.


Odpovědět