Alitalia

Odpovědět
VanillA
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 322
Registrován: 22. 02. 2009, 11:57
Stav: Offline

Re: Alitalia

Příspěvek od VanillA »



persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Alitalia

Příspěvek od persona »

Pořád tam ale mají chybu, když píší, že naúčtovali poplatky ve výši několika málo eur.

Jujing
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 21. 10. 2012, 11:37
Stav: Offline

Re: Alitalia

Příspěvek od Jujing »

možná mysleli ty co si vybírali sedačky byl tam poplatek 2 eura myslím ;)

krv
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 145
Registrován: 16. 04. 2012, 19:29
Stav: Offline

Re: Alitalia

Příspěvek od krv »

Gratuluju všem, kterým se podařilo něco objednat. Doufám, že vám ty objednávky nezruší a těším se na případné TR ve stylu "Zadarmo do Benátek" apod. :)

V článku píšou, že to ruší všechno (nebo většinu). Beru iDnes samozřejmě s rezervou, ale zajímá mě, kolik z těch objednávek nakonec zůstane platných. No nic, hodně štěstí!

Brut
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 197
Registrován: 03. 06. 2011, 20:30
Pohlaví: muž
Bydliště: u BHX
Stav: Offline

Re: Alitalia

Příspěvek od Brut »

Dear Alitalia fans,

Thank you for the interest you took in our Facebook Global Offer. Alitalia was the first airline to create a global event of this kind for the Internet community: the most wide-ranging Alitalia promotion ever.

We offered a worldwide 25% discount, with the exception of Japan, where for technical reasons we were forced to create a unique E-Coupon worth 25.000 yen (approximately 250 euro) to be used exclusively for the purchase of flights from Tokyo or Osaka. This redemption rules were clearly stated in the Japanese version of the Facebook offer.

Unfortunately, due to a malfunction, the system did not recognize the limitation of this unique e-coupon to be used only on routes from Japan. As a result, the system erroneously allowed the voucher discount of 25,000 yen to be used on all routes in Alitalia’s global network.

The news spread rapidly online and in a matter of a few hours our Japanese website reported a dramatic surge in visits and purchase requests from several geographical areas.

This unusual occurrence on the Japanese website triggered a security system alert which, considering the high percentage of number of requests at zero cost, froze all transactions. The promotion’s objective was to spur and increase the sale of tickets at a discounted price, and not to issue tickets for free or at a minimal cost.

However, since Alitalia intends to protect clients who have committed a, albeit minimal,amount with their credit card, we confirm the validity of the transactions requested on the Japanese site with a value greater than 1 euro cent. Those clients will soon receive an e-mail with their ticket.

Finally, in consideration of the great success of the promotion, we decided to extend the 25% discount offer for two additional days.

Alitalia Facebook Team



Tak že by?


MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1885
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Alitalia

Příspěvek od MEA »

jaj mama a taliansky lud zaplati...

beedat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 142
Registrován: 10. 08. 2009, 23:26
Stav: Offline

Re: Alitalia

Příspěvek od beedat »

Mám dotaz na znalce:
Tenhle rádoby dopravce mi zrušil letenku den(!) před odletem a odmítl mě poslat jiným spojem. Měl jsem zaplacenou letenku PRG-MIA-PRG (žádná slevová akce, normální cena), nikdo se se mnou nebavil, prostě spoj zrušen, neletíš, máš smůlu.

Mám nějakou šanci jak z nich dostat náklady, které mi jejich vinou vznikly? Měl jsem zaplacené ubytování a auto v USA a vystornovat to nejde.

Předem děkuji a všechny varuji - s Alitalií si NIKDY NIC NEZAČÍNEJTE!

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Alitalia

Příspěvek od romul »

beedat píše:Mám dotaz na znalce:
Tenhle rádoby dopravce mi zrušil letenku den(!) před odletem a odmítl mě poslat jiným spojem. Měl jsem zaplacenou letenku PRG-MIA-PRG (žádná slevová akce, normální cena), nikdo se se mnou nebavil, prostě spoj zrušen, neletíš, máš smůlu.

Mám nějakou šanci jak z nich dostat náklady, které mi jejich vinou vznikly? Měl jsem zaplacené ubytování a auto v USA a vystornovat to nejde.

Předem děkuji a všechny varuji - s Alitalií si NIKDY NIC NEZAČÍNEJTE!


A bylo to koupené přímo přes web a nebo přes prodejce? Otázka jaký byl důvod toho zrušení, pokud počasí (hurikán) tak to není dobré, ale určitě bych je prudil:

https://www.click2claim.eu/

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1885
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Alitalia

Příspěvek od MEA »

iste ze neprijemna situacia, ale preco si neletel teda s niekym inym? ved za alitaliu dukaty vratia a nova letenka do usa nemoze zas stat az o tolko viacej...

RadekB
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 361
Registrován: 08. 03. 2010, 12:19
Oblíbené typy letadel: A350, A380, B747
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Alitalia

Příspěvek od RadekB »

Je tu někdo kdo má ty letenky "zdarma" na listopad od Alitalie (Air One) a chystá se to zkusit ?

beedat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 142
Registrován: 10. 08. 2009, 23:26
Stav: Offline

Re: Alitalia

Příspěvek od beedat »

romul: díky za odkaz, kouknu na to. Jinak nebyl zrušen let z/do USA, ale až následný z Milána do Prahy. Tvrdošíjně mě odmítli poslat domů jinak, jen nabízeli vrácení peněz. Jsem zvědav, jestli někdy něco dorazí, silně o tom pochybuji.

MEA: a zkoušel jste někdy kupovat letenky na druhý konec světa se zítřejším termínem? I kdyby náhodou někde nějaká byla, tak cena je taková, že to postrádá logický smysl. I proto jsem kupoval s dvouměsíčním předstihem. Nemluvě o tom, že nevznikla chyba u mne, ale u Alitalie. Nevidím tedy jediný důvod, proč bych si měl kupovat letenku někde jinde a za několikanásobnou cenu.

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1885
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Alitalia

Příspěvek od MEA »

beedat píše:romul: MEA: a zkoušel jste někdy kupovat letenky na druhý konec světa se zítřejším termínem? I kdyby náhodou někde nějaká byla, tak cena je taková, že to postrádá logický smysl. I proto jsem kupoval s dvouměsíčním předstihem. Nemluvě o tom, že nevznikla chyba u mne, ale u Alitalie. Nevidím tedy jediný důvod, proč bych si měl kupovat letenku někde jinde a za několikanásobnou cenu.


no, skusal. sice nie zrovna na druhy koniec sveta, ale aj po europe to moze byt drahe, to je pravda, len som myslel ze u usa konkretne sa da zohnat aj za nie diametralne inu cenu. ale neviem. v takomto pripade si myslim ze by takto vyvolane naklady mohli prefinancovat alebo ponuknut letenku s niekym inym zo skyteamu. ale nie som pravnik ani nepoznam tykajuce sa predpisy...

beedat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 142
Registrován: 10. 08. 2009, 23:26
Stav: Offline

Re: Alitalia

Příspěvek od beedat »

Kdyby náhodou někdo "zešílel" stejně jako já a koupil si letenky u Alitalia, tak vězte, že pokud vám zruší let, tak se peněz jen tak nedočkáte.
Dnes jsem tam volal, kdy se jako uráčí mi vrátit na mé poměry nepříliš nízkou částku a dozvěděl jsem se, že mám s penězi počítat v horizontu šesti (!) měsíců....

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Alitalia

Příspěvek od flyingblue »

beedat píše:Kdyby náhodou někdo "zešílel" stejně jako já a koupil si letenky u Alitalia, tak vězte, že pokud vám zruší let, tak se peněz jen tak nedočkáte.
Dnes jsem tam volal, kdy se jako uráčí mi vrátit na mé poměry nepříliš nízkou částku a dozvěděl jsem se, že mám s penězi počítat v horizontu šesti (!) měsíců....


Joo, kdyz chces hrat, musis umet prohravat.

marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 475
Registrován: 09. 10. 2012, 10:37
Stav: Offline

Re: Alitalia

Příspěvek od marthym »

http://www.denik.cz/ze_sveta/nezaplatis ... 21203.html

Myslím, že bych nezaplatil a hádal se. To by obnášelo policii, zřejmě. Co se podle vás dá v takové situaci dělat? Jen zaplatit? Taky mám za nula, na jaro :)


Odpovědět