OK Plus

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
Odpovědět
Bobweiss
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 15. 09. 2012, 00:34
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od Bobweiss »

Díky moc, tak už jsem to pochopil, i když tu fare class nejsem schopnej nikde zpetne overit (na konfirmaci od alitalie neni). Taky teda mi tohle mohli vysvetlit na OKPlus, stacilo napsat jednu radku jak to je... BTW neni nekde nejaka tabulka za jaky tridy OKPlus kolik (ne)nacita?


gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od gr09 »

OK Plus -> Ziskejte mile -> Partneri -> Letecke spolecnosti

rastompk
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 114
Registrován: 08. 12. 2011, 10:32
Bydliště: CDG/ORY/BVA
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od rastompk »

Bobweiss píše:Díky moc, tak už jsem to pochopil, i když tu fare class nejsem schopnej nikde zpetne overit (na konfirmaci od alitalie neni). Taky teda mi tohle mohli vysvetlit na OKPlus, stacilo napsat jednu radku jak to je... BTW neni nekde nejaka tabulka za jaky tridy OKPlus kolik (ne)nacita?


A nebude najjednoduchsie ked sem skratka hodis tu svoju elektronicku letenku a nech ti to tu ludia najdu tu fare class?

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od hafi »

prodejce píše:Pokud jsi chtěl "ušetřit", tak taky musíš nést následky - tomu se souhrnně říká kapitalismus.

...ale no tak...jsem se jen zeptal, co to znamená "na letence", odpovědí zdá se vyvracíš své vlastní tvrzení:
prodejce píše:Zásadní je, co je na letence, tam je to vždycky.

...protože ve chvíli, kdy to tam je vždycky, ale nemůžu si to přečíst, tak to uživatelského pohledu není moc dokonalé.
Jinak já ty třídy za prvé vím (při koupi je to ukázalo), za druhé nepotřebuju (protože jsem chtěl "ušetřit" a vybral letenky dle ceny a ne podle toho, kdo mi dá kolik mil. A koneckonců, znám i jednoho prodejce, který mi řekl, ať si je radši koupím online, že s tím nechce mít nic společnýho :wink: )

A na checkmytrip ta informace rovněž není - tam je "Fare type: Economy Restricted", což je nic neříkající.

RadekB
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 361
Registrován: 08. 03. 2010, 12:19
Oblíbené typy letadel: A350, A380, B747
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: OK Plus - historka s reklamaci

Příspěvek od RadekB »

gr09 píše:
RadekB píše:cestovní třídu budeš mít v elektronické letence na mailu, popř. právě na boarding passu.

To neni tak uplne pravda, obzvlast v ekonomicke tride jsou mraky tarifu, ale na boarding pass se pise skoro vzdy Y. Zalezi na emailu z rezervace. Jestli v emailu neni, tak to musi zjistit prodejce.

Je ale fakt, ze jsem parkrat videl i v letence Y, prestoze to Y nebylo. Myslim, ze to bylo u letenky, kde se kombinovalo nekolik prepravcu.

¨
Jo to je fakt, teď koukám na palubku z LOTu, je tam uvedeno jako class "U" a skutečně, bookovací třída U. Nicméně na palubkách od ČSA, mám vždy class "Y" (Takže obecně Economy), ale bookovací třída je W.


gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od gr09 »

hafi píše:"Fare type: Economy Restricted", což je nic neříkající.

To naopak rika hodne a u vetsiny aerolinek lze podle toho zjistit, do ktere skupiny tarifu segment patri. Pro prodejce behem par kliku, pro nas smrtelniky to muze byt tezsi, ale jde to (napr. telefonatem do aerolinky, ale obcas i na webu, flyertalk atd.)

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od hafi »

...v tomto případě je booking class odlišná pro různé lety z dané rezervace. Paradoxně tam, kde je fare type "economy" nedostanu nic, kde je fare type "restricted economy" tak za některé lety nedostanu nic, za některé 50%.

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od gr09 »

hafi píše:...v tomto případě je booking class odlišná pro různé lety z dané rezervace. Paradoxně tam, kde je fare type "economy" nedostanu nic, kde je fare type "restricted economy" tak za některé lety nedostanu nic, za některé 50%.

Celou dobu tu spekulujeme s minimalnimi znalostmi o te letence. Obcas u restricted economy dalkoveho letu muzes dostat vic %% nez u non-restricted letu po kontinentu atd, moznosti je fakt hodne...

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od hafi »

Jasně, nemluvě o závslosti na tom, kam ty míle pak člověk načítá (a jsme na začátku, že...).

Já se jen snažil zjistit, kde je booking class napsaná. Btw. u rezervace udělané na expedii ji taky nikde nevidím, ale tam vím, že jsem ji hledal a nějak našel (takže buď byla někde na viewtripu nebo stránkách aerolinky (THY)).

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od flyingblue »

hafi píše:Jasně, nemluvě o závslosti na tom, kam ty míle pak člověk načítá (a jsme na začátku, že...).

Já se jen snažil zjistit, kde je booking class napsaná. Btw. u rezervace udělané na expedii ji taky nikde nevidím, ale tam vím, že jsem ji hledal a nějak našel (takže buď byla někde na viewtripu nebo stránkách aerolinky (THY)).


Pak asi nezbyva, nez delat rezervace jinde nez na Expedii.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od hafi »

...eh...mě jsou ty třídy dost fuk, jen jsem se ptal, kde že se dají zjistit, když to všichni psali ve smyslu, že to je napsaný určitě všude. Jinak já jsem spokojen i s expedii i dalsimi, bo po nich celkem nic nechci.

RadekB
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 361
Registrován: 08. 03. 2010, 12:19
Oblíbené typy letadel: A350, A380, B747
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od RadekB »

hafi píše: Btw. u rezervace udělané na expedii ji taky nikde nevidím, ale tam vím, že jsem ji hledal a nějak našel.


Na expedii je možno se podívat hned při rezervaci na booking class :)

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od hafi »

Jej, tak nevím, jestli jsem dnes natvrdlej já nebo všichni okolo. :twisted: :D

Celou dobu se zde bavíme o už koupených (případně i proletěných) letenkách, při rezervaci to samozřejmě není problém zjistit, klidně na tom matrixu, expedii i jinde.

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od MEA »

prodejce píše:
Nemáš to bukovat na kravích webech.


porad, ja som to tu:
http://www.worldbeefexpo.com/elitesale.html
kupit nedokazal...

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od gr09 »

MEA píše:
prodejce píše:
Nemáš to bukovat na kravích webech.


porad, ja som to tu:
http://www.worldbeefexpo.com/elitesale.html
kupit nedokazal...

Asi nebyl uvolneny ten spravny fare bucket :)


Odpovědět