Zmeskani connection flight

Odpovědět
MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Zmeskani connection flight

Příspěvek od MS743 »

Jedna technicak otazka. sestrenice letela Bangkok-CDG-Praha

Let se zpozdil a nasledek byl zmeskani connectin flight do Prahy. nasledek bylo cekani 12 hodin, zadne kupony na obcerstveni, asistence atd.

Kdyz se letelo az za 12 hodin, meli pravo samozrejme na obcerstveni ale co ubytovani???

zadne indikace ze by to bylo pocasi ci technicka zavada .. jen zpozdeni letu

diky


prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: zmeskani connection flight

Příspěvek od prodejce »

Na něco právo asi měla, ale to je všechno příliš teoretické a povšechné.
Nejlepší je přihlásit ten případ některé vymahačské agentuře, vyplnit formulář a oni posoudí, jestli vymahatelný nárok vzniká, nebo ne. A budeš to vědět jistě i s konkrétníma částkama o které se může tahat.

skrita
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 269
Registrován: 06. 02. 2007, 21:02
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: zmeskani connection flight

Příspěvek od skrita »

Jo, vymahačské agentury na odškodnění v letectví se teď rozrostly jako houby po dešti. By mě zajímalo, jak je to s poptávkou po takových službách.

quickla1
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 05. 01. 2017, 20:25
Stav: Offline

Re: Zmeskani connection flight

Příspěvek od quickla1 »

Dobrý den, mám koupené letenky Vídeň-CDG-Mexico city-Cancun a zpět, teď mi změnili let a na zpáteční cestě mám na přestup v Mexico city jen 30minut, což nestihnem,protože měníme terminál a je to dost daleko(už jsme tam byli),snažím se komunikovat s Air france,ale zatím mi neodpověděli,můžou to udělat i když je jasné že letadlo nestihnu? Přitom jen stačí přebukovat první let z Cancunu, kde Air mexico létá každou hodinu, snažím se o to, ale zatím nemám žádnou odpověď. Mážu si koupit novou letenku Cancun Mexico city, ale jak to udělat abych mohla nastoupit až v Mexico city? Vím že je to problém, tak co mám teď dělat?

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Zmeskani connection flight

Příspěvek od hafi »

1) řešit s prodejcem, tj. s AF jen pokud bylo kupováno jen přímo u nich.
2) pokud není čas nebo nereagují nebo je komplikovaná komunikace, tak tohle bych se nebál řešit ani třeba s Air France cestou tam (při odletu, na přestupu na CDG, nebo klidně až v CUN).


LeeMer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 188
Registrován: 03. 08. 2015, 20:09
Oblíbené typy letadel: E170/175/190/195
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Zmeskani connection flight

Příspěvek od LeeMer »

quickla1 píše:Dobrý den, mám koupené letenky Vídeň-CDG-Mexico city-Cancun a zpět, teď mi změnili let a na zpáteční cestě mám na přestup v Mexico city jen 30minut, což nestihnem,protože měníme terminál a je to dost daleko(už jsme tam byli),snažím se komunikovat s Air france,ale zatím mi neodpověděli,můžou to udělat i když je jasné že letadlo nestihnu? Přitom jen stačí přebukovat první let z Cancunu, kde Air mexico létá každou hodinu, snažím se o to, ale zatím nemám žádnou odpověď. Mážu si koupit novou letenku Cancun Mexico city, ale jak to udělat abych mohla nastoupit až v Mexico city? Vím že je to problém, tak co mám teď dělat?


Za jak dlouho letíš? Já jsem se v září vracel z Mexika a změna letenky proběhla asi 5x, podle mého prodejce to je problém mezi AF/KLM a AM s codeshare a návazností spojů. Většinou se moje lety posouvaly 10-40 minut. Nakonec jsem ale odletěl úplně v pohodě podle poslední aktualizace letenky.

quickla1
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 05. 01. 2017, 20:25
Stav: Offline

Re: Zmeskani connection flight

Příspěvek od quickla1 »

Letíme až v dubnu, takže času dost, nakonec jsem se rozhodla to řešit přímo na Air France v Praze na letišti,tak tam zajedu a doufám že něco vymyslí, i když je pravda že ty časy ještě fakt můžou změnit, taky se mi to u nich často stává.Dík

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Zmeskani connection flight

Příspěvek od flyingblue »

quickla1 píše:Letíme až v dubnu, takže času dost, nakonec jsem se rozhodla to řešit přímo na Air France v Praze na letišti,tak tam zajedu a doufám že něco vymyslí, i když je pravda že ty časy ještě fakt můžou změnit, taky se mi to u nich často stává.Dík


Pokud me pamet neplete, tak "air france na letisti" je CSA. Zavolej na callcentrum AF v CR.


Odpovědět