Brigáda v zahraničí na letišti

hoplit
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 42
Registrován: 08. 05. 2011, 15:00
Stav: Offline

Brigáda v zahraničí na letišti

Příspěvek od hoplit »

Ahoj,
chtěl jsem se zeptat, jestli někdo nemáte nějaký "hot tip" na brigádu na letišti v anglicky mluvící zemi, nebo u nějaké aerolinky, na leto pro studenta VŠ.
Popřípadě jestli nemáte s tímhle nějaký zkušenosti, nějakej kontakt, nebo jak se taková brigáda shání a tak všechno kolem. Dík
PS.: potřebuju prachy na IFR a promrskat English :)


prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Brigáda v zahraničí na letišti

Příspěvek od prodejce »

hoplit píše:PS.: potřebuju prachy na IFR a promrskat English :)

Tak s těma prachama to asi nebude tak slavný, asi podobně jako kdybys dělal brigádu na letišti v Praze. Milion to nehodí. Ani půl mega.

hoplit
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 42
Registrován: 08. 05. 2011, 15:00
Stav: Offline

Re: Brigáda v zahraničí na letišti

Příspěvek od hoplit »

Tak jasně že ne, mě nejde o to vydělat si jednorázově všechno.. To bylo myšlený s nadsázkou. Mě jde spíš o to najít brigádu někde, od července do září, kde bych zároveň používal angličtinu, a naučil se jak to v cizině chodí..
Vím, že v česku bych si na nějakejch brigádách vydělal třeba celkově víc, ale v dnešní době je angličtina k nezaplacení, takže mi neva, že si vydělám o 20 tisíc míň...

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Brigáda v zahraničí na letišti

Příspěvek od prodejce »

No jasně, ale já tedy nevim, jakej máš druhej jazyk a jakou práci na letišti si představuješ. V anglii to jde, ale pokud jde o "customer service", tak je to na smlouvu s agenturou, která tě pak pronajímá dál. Je otázka, jestli se vyplatí pak někde od 4:00 do 16:00 hod. otevírat dveře do salonku, popřípadě čekovat pro lufhthansu - pokud zvážíš náklady na stěhování a životní náklady v místě.

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: Brigáda v zahraničí na letišti

Příspěvek od Zdenek »

hoplit píše:... od července do září...

Pokud myslíš 3 měsíce tak na to úplně zapomeň.


hoplit
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 42
Registrován: 08. 05. 2011, 15:00
Stav: Offline

Re: Brigáda v zahraničí na letišti

Příspěvek od hoplit »

No myslím něco tak na 3 měsíce.. Mě je úplně jedno, jestli tam budu umývat podlahy, nebo přehazovat zavazadla, umývat letištní vozítka, nebo cokoli... A znáš nějakou takovouhle agenturu, která následně zprostředkovává práci někde na letišti?

hoplit
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 42
Registrován: 08. 05. 2011, 15:00
Stav: Offline

Re: Brigáda v zahraničí na letišti

Příspěvek od hoplit »

nebo tam prodávat v nějakým FastFoodu

kowal
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 252
Registrován: 17. 04. 2012, 23:35
Stav: Offline

Re: Brigáda v zahraničí na letišti

Příspěvek od kowal »

Abys dostal pozici, kde si zlepšíš angličtinu, tak tam tě na tři měsíce těžko vezmou bez předchozích zkušeností. Jinak se obávám, že u překládání zavazadel nebo mytí podlah to asi nebude moc na rozšiřování znalostí angličtiny.
Takže bych se zamyslel opravdu asi nad tím prodejem ve fast foodu nebo nějakém obchodě, Work and Travel by mohl být řešením (ať už v USA, Austrálii nebo i někde jinde). A když se budeš nudit, tak můžeš ve volném čase pomáhat na nějakém menším letišti, v USA jich je hromada.

hoplit
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 42
Registrován: 08. 05. 2011, 15:00
Stav: Offline

Re: Brigáda v zahraničí na letišti

Příspěvek od hoplit »

Práci hledám proto, abych si případně něco vydělal. A v anglicky mluvící zemi proto, abych byl v anglicky mluvíví zemi. Nějaký work and travel v americe mě nezajímá (letenka + poplatky agentuře = budu rád, když z toho vyjdu v plusu), navíc o složka Travel je mi úplně u zadku. Chápu, že při přehazování zavazadel si angličtinu moc nezlepším, ale bude to v zemí, ve které se mluví anglicky, takže to člověka bude nutit přemýšlet anglicky víc, než u pásu v ČR. V nejhorším případě vyrazím do Anglie hledat práci na vlastní pěst, a nebude to holt na letišti.

Zná někdo nějakou angenturu, která někde v anglicky mluvíví zemi zprostředkovává práci na letišti pro studenty??

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Brigáda v zahraničí na letišti

Příspěvek od prodejce »

Tak ještě jednou pro ty méně chápavé budoucí dálkové piloty: takhle to nefunguje. V GB na letišti na tebe na 3 měsíce nikdo neni zvědavej (stejně jako v Praze).

hoplit
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 42
Registrován: 08. 05. 2011, 15:00
Stav: Offline

Re: Brigáda v zahraničí na letišti

Příspěvek od hoplit »

Dobře, když jsou "prodavači" tak světoznalí, tak ať poradí ;-) Práce kde je poměr vydělané peníze, ku jazyku největší? No? A Work and Travel v USA to není...

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Brigáda v zahraničí na letišti

Příspěvek od Fabo »

Hazeni bagu na nejakem obskurnim letisti kdesi v cizine taky ne.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Brigáda v zahraničí na letišti

Příspěvek od prodejce »

Světoznalý prodavač milerád poradí: NIKDE.

Kdyby byly nějaké finančně zajímavé třísměsíční brigády pro české studenty v zahraničí, tak toho jsou dávno plná fóra a hlásí se tam tisíce studentů.. což evidentně není ten případ. Proto existuje něco tak "nevýhodného" jako WAT, kde to je ve výsledku aspoň něco. Na tu část "travel" tě tam nikdo nenutí, můžeš sbalit prachy a hurá domu. A to jsme se ještě nedostali k otázce, jestli jsi středoškolský nebo vysokoškolský student ..

Abych to shrnul: myslím, že nabídka na webu Student Agency je víc než vyčerpávající.

hoplit
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 42
Registrován: 08. 05. 2011, 15:00
Stav: Offline

Re: Brigáda v zahraničí na letišti

Příspěvek od hoplit »

A ještě mi řekněte, jak je možný, že na Schipholu takováto brigáda možná je, a v Praze ani kdekoli jinde možná není? Letiště jako letiště.

WAT od student agency:
programový poplatek se liší dle způsobu zajištění práce:

Práci si najdete sami-670 USD

Práci si necháte zajistit ve STUDENT AGENCY- 950 USD,

Takže já dám 18000 za to, že mi SA najde práci, a nebo si ji stejně budu hledat sám, ale ještě si zaplatím (SUPER :clap: ) + letenka do Ameriky 13 000 = takže za to, že mám línou p***l si hledat práci na vlastní pěst zaplatím 30000 jen to hvízdne (226 hodin průměrně ohodnocené práce v Americe)
A nebo si seženu práci sám v Evropě (dejme tomu nějaký administrativní poplatky, když to přeženu 100Euro) + letenka za 50 Euro a jsem na podstatně nižší ceně.

Asi nejlepší zůstat u maminčiny sukně, a doufat, že mi rodiče zaplatí na rodinné dovolené zmrzlinu, že? To je jistota..

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Brigáda v zahraničí na letišti

Příspěvek od prodejce »

No pak podej report jak jsi dopadl - a poraď ostatním jak získat výhodnou letní brigádu v zahraničí. Doufám, že si pak svoje úspěchy nenecháš pro sebe.


Odpovědět