Jak se obléci do Londýna

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Jak se obléci do Londýna

Příspěvek od flyingblue »

persona píše:Byla to jen samozřejmě orientační klasifikace dívek. Na podrobnější studii bych potřeboval pár let a pěkný grant :-)

London 1 fashion.jpg


Jak často podobné lidi vidíte v Česku? Na první fotce je patrné, že pán není zdaleka výjimkou, hned za ním jde muž s i na mě poněkud výstřední stylizací a za ním další kravata a sako :-)


Takovejch stylizacnich vystredniku lze potkat par i v okoli kulataku (ten "za nim").

On ma vyskyt lidi v konkretnich hadrech docela uzkou vazbu na koncentraci jobu. Napriklad banker musi vypadat "stylove" - protoze v dnesni dobe nic jineho, nez styl nejake ty dluhopisy nekreje.

Naopak pokud delas ve fabrice (nebo v call centru), tak si na sebe vemes neco ultrapohodlnyho. Protoze na konci dnes ses tak vyflusanej, ze nejaky hadry moc nenosis.

Co je ale zajimavy, je odivani studentu napriklad na UCSD. Podle vzhledu poznas (nektere) ajtaky, ale rozdil mezi ekonomem a strojarem je docela problem poznat. Teda pro moje netrenovane oko. Zkusim to jeste probrat s kamaradem, ktery je vlastnikem veci, ktere rika sici stroj (a nestrili to kulky) ...


persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Jak se obléci do Londýna

Příspěvek od persona »

Ano, samozřejmě je to úzce spojené s prací, ale myslím, že v ČR je to oproti Anglii daleko volnější. Většina jsou jen obyčejní úředníci, lidi v call-centrech nebo přepážkoví úředníci v bankách, ale také učitelé, policisté apod. Ale podle vyprávění známých to není jen Londýn ale i střed anglických měst nad 100 tis. obyvatel a samozřejmě Birmingham, Newcastle, Liverpool, Manchester, Glasgow apod. Oblek je prostě jejich uniforma a když mohou, tak si to trochu ozvláštní. Pravdou ale také je, že výběr z formálního oblečení je v Londýně/Anglii neuvěřitelně bohatý a oblek má špatné jméno v ČR i proto, že obchody OP Prostějov/Vkus apod. vystavují nevěřitelné konvenční a amatérsky působící (střihově, materiálově i ušitím) obleky. Komunisti se bohužel podepsali na řemeslu i zde.

Co se týká call-center, pár let jsem kolem jednoho jezdil (Špielberk Office Center vedle hokejové haly Rondo) a rozhodně to nebyl dav lidí v pohodlném oblečení, ale naopak něco jako nižší střední management, hlavně holky, ale možná to bylo tím, že to byly cizinky, které tam pracují kvůli využití svého jazyka (tuším IBM a také vyvažování pro Lufthansu).

Samostatná kapitola je pak hygiena lidí v MHD, kde si občas - pokud můžu - přesedám a poslední dobou jsem zaregistroval i blbý zvyk, že dělníci ze staveb se nepřevlíknou z pracovního a s odpadávajícím bahnem a vápnem jezdí tramvají.
Naposledy upravil(a) persona dne 13. 02. 2013, 18:44, celkem upraveno 1 x.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Jak se obléci do Londýna

Příspěvek od Globik »

persona píše:
London 5 fashion.jpg


Nábřeží Temže je nedostatečně nízké? Nebo při silných lijácích nedostačuje kanalizace?

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Jak se obléci do Londýna

Příspěvek od persona »

Globik píše:
persona píše:
London 5 fashion.jpg


Nábřeží Temže je nedostatečně nízké? Nebo při silných lijácích nedostačuje kanalizace?


Je to jedna z možností: nosit kratší kalhoty, aby vynikly barevné ponožky (hlavně Italové to mají rádi, ale bylo to např. k vidění i na billboardu s Vojtou Dykem na jeho poslední turné). Brooks Brothers se na to prý přímo specializují.
Naposledy upravil(a) persona dne 13. 02. 2013, 20:04, celkem upraveno 2 x.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Jak se obléci do Londýna

Příspěvek od Globik »

persona píše:
Globik píše:
persona píše:
London 5 fashion.jpg


Nábřeží Temže je nedostatečně nízké? Nebo při silných lijácích nedostačuje kanalizace?


Je to jedna z možností: nosit kratší kalhoty, aby vynikly barevné ponožky (hlavně Italové to mají rádi, ale bylo to např. k vidění i na billboardu s Vojtou Dykem na jeho poslední turné). Brooks Brothers se na to prý přímo specializují.

Asi si zaplatím reklamu v NYT a WP, že se hluboce omlouvám Amíkům za to, jak jsem si myslel (a pomlouval je), že se nevkusně oblékají.


gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Jak se obléci do Londýna

Příspěvek od gr09 »

persona píše:gr09: Tebou uváděné příklady jsou zřejmě vzácným dokladem, že někdo může být „podobojí“ – jinými slovy racionalita a emoce jdou dohromady, ale je to velmi, ale opravdu velmi vzácné.

To dava smysl. Nestacim zirat, jak to mas zmakle, ja sam sebe radim do kategorie barbaru, moda me naprosto nezajima, ale jiste zbytky pudu oblect se podle situace mi zbyly.

Abych take prispel svym pozorovanim, prestoze se nejedna o Londyn - kdyz jsem sel v Jekaterinburgu na balet, myslel jsem, ze jsem se ocitl hospode 3. cenove. Vetsina lidi mela dziny a svetr, ktere casto ani moc neladily. A to vystupoval sbor z Bolsoj teatru.

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Jak se obléci do Londýna

Příspěvek od Petr31 »

persona píše:Ano, samozřejmě je to úzce spojené s prací, ale myslím, že v ČR je to oproti Anglii daleko volnější. Většina jsou jen obyčejní úředníci, lidi v call-centrech nebo přepážkoví úředníci v bankách, ale také učitelé, policisté apod. Ale podle vyprávění známých to není jen Londýn ale i střed anglických měst nad 100 tis. obyvatel a samozřejmě Birmingham, Newcastle, Liverpool, Manchester, Glasgow apod. Oblek je prostě jejich uniforma a když mohou, tak si to trochu ozvláštní. Pravdou ale také je, že výběr z formálního oblečení je v Londýně/Anglii neuvěřitelně bohatý a oblek má špatné jméno v ČR i proto, že obchody OP Prostějov/Vkus apod. vystavují nevěřitelné konvenční a amatérsky působící (střihově, materiálově i ušitím) obleky. Komunisti se bohužel podepsali na řemeslu i zde.

Co se týká call-center, pár let jsem kolem jednoho jezdil (Špielberk Office Center vedle hokejové haly Rondo) a rozhodně to nebyl dav lidí v pohodlném oblečení, ale naopak něco jako nižší střední management, hlavně holky, ale možná to bylo tím, že to byly cizinky, které tam pracují kvůli využití svého jazyka (tuším IBM a také vyvažování pro Lufthansu).

Samostatná kapitola je pak hygiena lidí v MHD, kde si občas - pokud můžu - přesedám a poslední dobou jsem zaregistroval i blbý zvyk, že dělníci ze staveb se nepřevlíknou z pracovního a s odpadávajícím bahnem a vápnem jezdí tramvají.


Trochu tě poopravím:
1) OP Prostějov je už pár let po smrti
2) MHD v ČR ano, občas by to deodorant chtělo, nicméně víc mi v londýnském metru vadilo, že si významná část cestujících dávalo naprosto v klidu kopyta v botech na sedadla a nebyli to jen afro-londýňani...:-)

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Jak se obléci do Londýna

Příspěvek od persona »

1) OP Prostějov se potácí v dluzích, konkurzu, ale stále do určité míry funguje: http://cs.wikipedia.org/wiki/OP_Prost%C ... Profashion - v Brně má dvě prodejny a jsou tam prodavačky, mají otevřeno (dnes jsem šel kolem), jen tam nejsou žádní zákazníci :-) Pokud tedy nemyslíš to, že je po smrti co se týká zajímavosti svého zboží.
2) Ano, také jsem to viděl, ale spíše na etnických předměstích a ve večerních busech. Ale nezoufejme, už i v brněnské tramvaji jsem viděl párkrát puberťačky dávat nohy na sedadlo - tedy v létě, v zimě zatím ne, ale to přijde :-)

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Jak se obléci do Londýna

Příspěvek od prodejce »

London-5-fashion.jpg
London-5-fashion.jpg (74.77 KiB) Zobrazeno 4976 x

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Jak se obléci do Londýna

Příspěvek od persona »

To je pěkné srovnání.

Když prodejce zabrousil do politiky, neodpustím si přidat zde klasické video, které ukazuje, že i Jirka Paroubek nakupuje v Londýně. Tato verze navíc přidává přesné informace o jednotlivých kouscích outfitu a zasazuje výklad do nových kontextů! Velmi edukativní :-)

https://www.youtube.com/watch?v=L4UbpUltos0

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Jak se obléci do Londýna

Příspěvek od Petr31 »

persona píše:To je pěkné srovnání.

Když prodejce zabrousil do politiky, neodpustím si přidat zde klasické video, které ukazuje, že i Jirka Paroubek nakupuje v Londýně. Tato verze navíc přidává přesné informace o jednotlivých kouscích outfitu a zasazuje výklad do nových kontextů! Velmi edukativní :-)

https://www.youtube.com/watch?v=L4UbpUltos0


Prima....Paroubek je zrovna ten člověk, kterému bude koukat sláma z bot, i kdyby si všechno na sebe koupil ve značkovém butiku nebo nechal ušít na míru:-))) Jo, s tím nic neudělá,musel by začít někde kde ho neznají!

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Jak se obléci do Londýna

Příspěvek od kuba.biker »

Pány z obrázků na str. 2 bych vysadil třeba na Prašném mostě a nechal ťapkat staveništěm na hrad, pak po kočičích hlavách dolů na Malou Stranu a přes Kampu na Střelecký ostrov. Ty jejich elegantní lakýrky by po tomhle výletě vypadaly, jako kdyby v nich týden makali na stavbě. :thumbdown:

Jen tak btw, snažím se oblékat pokud možno vkusně a elegantně, ale nechci-li vypláznout třicítku za sáčko šité na míru, jsou možnosti výběru v tuzemsku značně omezené. Typickým příkladem jsou košile - já potřebuju velikost 37 a střih Slim Fit. Jenže prodejci oblečení v této zemi jdou na ruku obézním lidem, tím pádem jsou věšáky a regály plné plachet velikosti XXXL a já mám problém sehnat něco na sebe. České hadromaty (Pietro Filipi, Blažek a spol.) košile této velikosti vůbec nešijí. U zahraničních hadromatů (např. Zara) lze tu a tam něco sehnat, ale i tak je výběr oblečení malých velikostí - oproti těm nadměrným - silně omezený. Takže nezbývá než sponzorovat krámy s košilemi na míru (kupříkladu Le Premier), kde jsou schopni ušít hezkou a dobře střiženou košili (byť k jejich servisu mám značné výhrady) - jenže to už se pohybujeme v cenové relaci neakceptovatelné pro dobrou polovinu obyvatel této země...

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Jak se obléci do Londýna

Příspěvek od flyingblue »

kuba.biker píše:Jen tak btw, snažím se oblékat pokud možno vkusně a elegantně, ale nechci-li vypláznout třicítku za sáčko šité na míru, jsou možnosti výběru v tuzemsku značně omezené. Typickým příkladem jsou košile - já potřebuju velikost 37 a střih Slim Fit. Jenže prodejci oblečení v této zemi jdou na ruku obézním lidem, tím pádem jsou věšáky a regály plné plachet velikosti XXXL a já mám problém sehnat něco na sebe.


Holt ze sebe musis udelat prostorove vyraznejsiho chlapa :angel:

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Jak se obléci do Londýna

Příspěvek od persona »

kuba.biker píše:Pány z obrázků na str. 2 bych vysadil třeba na Prašném mostě a nechal ťapkat staveništěm na hrad, pak po kočičích hlavách dolů na Malou Stranu a přes Kampu na Střelecký ostrov. Ty jejich elegantní lakýrky by po tomhle výletě vypadaly, jako kdyby v nich týden makali na stavbě. :thumbdown:

Jen tak btw, snažím se oblékat pokud možno vkusně a elegantně, ale nechci-li vypláznout třicítku za sáčko šité na míru, jsou možnosti výběru v tuzemsku značně omezené. Typickým příkladem jsou košile - já potřebuju velikost 37 a střih Slim Fit. Jenže prodejci oblečení v této zemi jdou na ruku obézním lidem, tím pádem jsou věšáky a regály plné plachet velikosti XXXL a já mám problém sehnat něco na sebe. České hadromaty (Pietro Filipi, Blažek a spol.) košile této velikosti vůbec nešijí. U zahraničních hadromatů (např. Zara) lze tu a tam něco sehnat, ale i tak je výběr oblečení malých velikostí - oproti těm nadměrným - silně omezený. Takže nezbývá než sponzorovat krámy s košilemi na míru (kupříkladu Le Premier), kde jsou schopni ušít hezkou a dobře střiženou košili (byť k jejich servisu mám značné výhrady) - jenže to už se pohybujeme v cenové relaci neakceptovatelné pro dobrou polovinu obyvatel této země...


Jenže právě proto ti pánové chodí v těchle botech po Londýně a ne po středu Prahy :-) Ale vážně: věřím, že většina zdejších aktivních diskutérů ve městě nad Temží byla a měla si tak možnost všimnout, že přinejmenším ve dne v nejbohatších boroughs (Chelsea and Kensington, Westminster nebo City) je přes den velmi čisto anebo mají těch lakýrek a obecně polobotek prostě více než jeden pár, což je časté u českých mužů (fenomén tzv. kostelových/pohřebních/svatebních bot). Navíc kdo jede autem, je mu to celkem jedno a přestup z vlaku na metro pod krytým nástupištěm také boty příliš neohrozí.

Ano, možnosti výběru jsou v ČR značně omezené, ale s tím se nedá bohužel nic dělat. Sám jsem si všechny své kabáty (průměrna cena 2500 - 3000 Kč/ks), většinu košilí v cenách 8 - 25 GBP (také mám slim fit - český je pěkný termín "vyštíhlené") a většinu bot (v průměru 50 - 70 GBP) koupil právě v Londýně. Byť uznávám, že ne každý na to má čas, přijde mi lepší zajet si na 3 - 4 dny na povánoční a pak na letní výprodeje a omezit tak de facto nákupy na 2 příležitosti ročně (sám do českých oděvních obchodů až na naprosté výjimky vůbec nechodím). Pochopitelně nemá cenu jen nakupovat, ale každý den se tomu věnovat jen tak max. 2 - 3 hodinky, aby to nebylo únavné. Za těch Tebou uváděných 30 tis. Kč jsem si pořídil 70% svého šatníku a mám na dlouhou dobu pokoj. Banální ale pravdivé: v Londýně se nakupuje, v ČR se shání (což je otravné a vede to ke zbytečným stresům). Zara, H&M a všechny ty běžné řetězcové firmy mají daleko bohatší nabídku a ve slevách výborné ceny než zde. Mnohokrát vyzkoušeno. A Vaše drahá polovička bude nepochybně u vytržení :-)

Zde je orientační návod jak např. na obleky: http://www.elegantne.cz/encyklopedie-mo ... v-londyne/ (Robert Němec je ale něco jako Le Premier - jsou maniaci do obleků a formální módy a podřizují tomu vše, nutno brát s jistým nadhledem).

Mimochodem: tohle je třeba úplně běžný a obyčejný řetězec a přesto si tam myslím člověk vybere za velmi přijatelné ceny: http://www.moss.co.uk/ - má spoustu poboček po celém Londýně - časem bych velmi rád nějaký základní smoking (black tie), protože v půjčovnách je příšerný výběr a ceny.
Naposledy upravil(a) persona dne 15. 02. 2013, 12:25, celkem upraveno 2 x.

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1251
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Re: Jak se obléci do Londýna

Příspěvek od Orus-x »

Myslíš toho Roberta Němce, co má profil na exotopedii
http://www.exotopedia.org/wiki/Brat%C5% ... mcov%C3%A9
Tak to opravdu s nadhledem...


Odpovědět