Pětkrát s Qatar, přískoky po Thajsku a spotterem na Phuketu

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Pětkrát s Qatar, přískoky po Thajsku a spotterem na Phuk

Příspěvek od kuba.biker »

Moc pěkné, díky :wink:


Brut
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 197
Registrován: 03. 06. 2011, 20:30
Pohlaví: muž
Bydliště: u BHX
Stav: Offline

Re: Pětkrát s Qatar, přískoky po Thajsku a spotterem na Phuk

Příspěvek od Brut »

Parádní report!

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Pětkrát s Qatar, přískoky po Thajsku a spotterem na Phuk

Příspěvek od dejavu »

Výborné! Zavzpomínal jsem si, v únoru jsem byl na Phuketu, v Bangkoku i na Koh Samui, ale přelety jsem řešil Nissanem March :-)

Přitakávám k pochybnostem, zda jeden dlouhý let nebo přerušení v Arábii. A po každém přestupu si říkám, že příště už takhle ne. Ale vydrží mi to obvykle jen dva tři roky...

Před deseti lety byli Rusové v Thajsku k vidění převážně v Bangkoku na nákupech a u bazénu v hotelu. Pak se vrhli na Pattayu a teď už jsou úplně všude. Třeba Phuket je už čiré ruské peklo. Navíc sem létají typizovaní RU turisté: pánové s dmoucím se hrudníkem s rozhalenkou bez límečku a zrcadlovkou okolo krku. Ti chudší alespoň s pseudo-zrcadlovkou. Vedle sebe mají tu mladší tu postarší madam v co nejvíce odhalujícím úborku. A fotí a fotí a fotí. Madam u stánku s občerstvením, madam u vchodu do 7-11, madam s banana pancake, madam ve dne, madam v noci...
Na Koh Samui mi to přišlo lepší, od pohledu chudší a asi víc individuálnější turisté. A na pobřeží zálivu je to téměř rusoprosté, tam to drtí němečtí a severští důchodci.

Byl jsem v Thajsku už hodněkrát, mám to tam rád, ale v sezóně už asi ne.

rastompk
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 114
Registrován: 08. 12. 2011, 10:32
Bydliště: CDG/ORY/BVA
Stav: Offline

Re: Pětkrát s Qatar, přískoky po Thajsku a spotterem na Phuk

Příspěvek od rastompk »

Paradny report. A este k tym rusom pripojim vlastnu skusenost. Bol som v Thajsku dva krat, raz za mlada s batohom na chrbte tusim 2004. Presli sme thajsko takmer cele a o rusa sme nezavadili ani raz (no aj ked mozno sme neboli na tych spravnych najturistickejsich miestach). Druhykrat som bol minuly rok uz aj s malym synom. Boli sme hlavne na Ko Tao a potom Ko Samui. A mal som veru pocit ako keby zmizli vsetcia nemci a prisli namiesto nich rusi. Ale ako tu uz niekto pisal, neslo o nejakych najbohatsich rusov, asi taka normalna stredna trieda.
No a ked som si myslel v Malajzii v Cameron Highlands (po prelete z KoSamui s FireFly do KL), ze sme im unikli tak ma taka mladsia ruska zena aj s kocikom vyviedla z miery :) Ale potom v Singapure sme tusim uz rustinu nepoculi.

Burito
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 88
Registrován: 17. 06. 2009, 23:30
Bydliště: Země
Stav: Offline

Re: Pětkrát s Qatar, přískoky po Thajsku a spotterem na Phuk

Příspěvek od Burito »

Pavle, výborný! Krásně čtivé, bezvadné fotky a psáno s velkou lehkostí. V popisovaných místech jsem byl vícekrát, ale po čtení Tvého příspěvku se mi tam chce znovu.
P.S. Máslo má QR na bodu mrazu, ale vína mají naštěstí vždy dostatek... :)
Rovněž dávám přednost chilskému Savignon Blancu, který je ale vždy bohužel nevychlazený. Chilský červený Cabernet Savignon (Calitera) zřejmě stáhli, v únoru jsme na 4 letech dostali vždy jen francouzský Syrah (Robert Scalli), které bylo subjektivně překvapivě solidní. S jídlem ale na nás z/do Evropy pětihvězdičkově šetřili a svačinu omezili jen při cestě zpět na jedny sušenky.


Odpovědět