Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

diskuse o ubytování, půjčovnách aut a atrakcích v cílových destinacích
Odpovědět
gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od gr09 »

Bohuzel neporadim, ve ktere zemi. Co treba CR na zkousku?
Spis jsem chtel upozornit na to, ze to neni vymysl pujcoven, ale nasledek toho, ze v mnoha zemich je pojisteni vozidel pro mlade ridice drazsi a autopujcovny pochopitelne nechteji toto navyseni dotovat ze sve kapsy...


MajklM
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 11. 12. 2012, 13:39
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od MajklM »

Ahoj,
když už je tu toto téma, tak se chci zeptat. Máte zkušenosti s kalkulováním pronájmu auta přes CK? Našel jsem si tuto službu, ale už jsem z toho nevyčetl, zda by byli schopni pronájem i zařídit, nebo mi jen vyloženě nakalkulují, kolik by mě pronájem stál. Tak či tak je to podle mě super služba :) Jestli máte zkušenosti, napište - díky. http://www.condor.cz/rentcar.php

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od Globik »

MajklM píše:Ahoj,
když už je tu toto téma, tak se chci zeptat. Máte zkušenosti s kalkulováním pronájmu auta přes CK? Našel jsem si tuto službu, ale už jsem z toho nevyčetl, zda by byli schopni pronájem i zařídit, nebo mi jen vyloženě nakalkulují, kolik by mě pronájem stál. Tak či tak je to podle mě super služba :) Jestli máte zkušenosti, napište - díky. http://www.condor.cz/rentcar.php

Takových "super služeb" je všude habaděj.
Co se týče Tvého dotazu, tak je tam jasně napsáno "Pro zpracování konkrétní nabídky pronájmu vozu nás neváhejte kontaktovat na tours@condor.cz" a u AVIS je uvedeno, že se to rezervuje online. A řekni mi, proč by někdo dělal kalkulace, aniž by na tom mohl vydělat provizi za prodej.
EDIT: zůstalo mi tam něco z původní verze, kterou jsem pak předělal, protože mi to moc nesedělo, že by to byl reklamní příspěvek.
Naposledy upravil(a) Globik dne 13. 05. 2013, 14:44, celkem upraveno 1 x.

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od romul »

Globik píše:nebo nás taháš za nos.


No, nechci nikoho obviňovat, ale když vidím registrovaného nováčka, který posílá odkaz na český prodejní web s poznámkou, že je to "super služba", tak jsem, mírně řečeno, ostražitý...

Jinak souhlas s Globikem, odkaz na online rezervaci nebo kalkulaci nabízí prakticky každý prodejce cestovních služeb...

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od Globik »

Původně jsem pojal podezření, že je to možná reklamní příspěvek pracovníka Condora, pak mi to ale ještě před odesláním nesedělo (vzhledem k celému textu toho příspěvku), ale koukám, že Romul má stejný názor a možná jsem naivní.


s543
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 393
Registrován: 11. 05. 2013, 20:42
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od s543 »

Půjčení od přímo půjčovny je vždy posledních alespoň 10 let dražší !!!
Funguje to tak, že portál či cestovka jsou velký zákazník a dostanou velkou slevu a nechají si jen pár-procentní marži - tedy čím je portál-cestovka "větší ryba" tím může být cena nižší - záleží jak jsou rozežraní.

I z půjčoven typu WOW apod nejde strach v mém případě - alespoň 10x - se z toho vždy vyklubala nějaká normální velká půjčovna - tedy pokud nevíš z jaké půjčovny to bude tak je to podle mne jedno. Já osobně neumím poznat rozdíl zda je auto od HERZ, AVIS, DOLLAR, NATIONAL.... podle mne je to zcela egál.

Pozor na zálohu kterou v EU strhávají z karty - pak jí vrátí ale někdy i až za měsíc, abys pak nebyl bez peněz. V USA to zpravidla nedělají - tam je "credit card freud" federální zločin a nikdo si nedovolí po odevzdání karty účtovat "špatně" nebo navíc a půjčovnu ani nenapadne strhávat si zálohu protože ví že pokud třeba někde špatně zaparkuješ, přijde pokuta... tak že ty prachy dostanou.

Vracení auta s prázdnou nádrží je nový HIT, který vymysleli hoši od EUROPCARU a v jihozápadní EU se to šíří jako houby po dešti.

Pozor na Lisabon - extrémní vyjímka kde půjčovny - VŠECHNY mají od 24-6 hodin zavřeno a protože mezi 6-7 odlétá alesponŇ 15 letů do střední EU tak je to zásadní problém. Asi je to mafiózní dohoda s okolními hotely ??? Na webu letiště jsem to nenašel, až na webu půjčovny ex-post po dlouhém hledání a jednou jsem se spálil a ztrávil noc čekáním na letišti až ti hajzlíci ráno otevřou půjčovnu.

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od Robert »

s543 píše:Půjčení od přímo půjčovny je vždy posledních alespoň 10 let dražší !!!
Funguje to tak, že portál či cestovka jsou velký zákazník a dostanou velkou slevu a nechají si jen pár-procentní marži - tedy čím je portál-cestovka "větší ryba" tím může být cena nižší - záleží jak jsou rozežraní.


To ale asi nebude případ Condoru.

s543
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 393
Registrován: 11. 05. 2013, 20:42
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od s543 »

No já to myslel tak, že jo třeba vždy zkoumat - pravda zatím jsem cestovku, kde by to bylo levnější než portál nepotkal ale už jsem viděl, že to bylo "o fous".

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od dider »

@s543

Dollar/Thriffty bych asi nesrovnaval s Avis/Hertz/Sixt. Často mají parkoviště a office mimo letiště a musí se tam nějakým minibusem. Auta si drží mnohem dýl (nebo je berou po najetí určitého km od Hertzu(materska firma)???)

V USA mě docela překvapila jedna věc a sice, že tam není nic jako běžná spoluúčast v ceně (v EU běžne 800EUR). Takže bacha, když máte jen LDW (standard) tak to nic neznamená.

Loss Damage Waiver - LDW
The renter or authorized driver is responsible for any loss or damage to the rental vehicle, regardless of who is at fault. In addition, unless prohibited or limited by law, the renter or authorized driver (s) is responsible for administrative and loss of use fees.


Máte někdo zkušenost?

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od Globik »

s543 píše:Pozor na zálohu kterou v EU strhávají z karty - pak jí vrátí ale někdy i až za měsíc, abys pak nebyl bez peněz.
Strhávají nebo blokují? V tom je dost zásadní rozdíl.

s543 píše:Vracení auta s prázdnou nádrží je nový HIT, který vymysleli hoši od EUROPCARU a v jihozápadní EU se to šíří jako houby po dešti.

Žádný nový. Spousta půjčoven to takto praktikuje dloujh desetiletí. Prázdná-prázdná nebo plná-prázdná. Bohužel.

s543
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 393
Registrován: 11. 05. 2013, 20:42
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od s543 »

Globik píše:
s543 píše:Pozor na zálohu kterou v EU strhávají z karty - pak jí vrátí ale někdy i až za měsíc, abys pak nebyl bez peněz.
Strhávají nebo blokují? V tom je dost zásadní rozdíl.

No z praktického hlediska ani moc ne - prostě ty prachy po dobu - stržení-zablokování prostě k disposici nejsou ?!?!

s543 píše:Vracení auta s prázdnou nádrží je nový HIT, který vymysleli hoši od EUROPCARU a v jihozápadní EU se to šíří jako houby po dešti.

Žádný nový. Spousta půjčoven to takto praktikuje dloujh desetiletí. Prázdná-prázdná nebo plná-prázdná. Bohužel.


No tak jsem měl doposud štěstí - řekněme že jsem si dosud půjčil auto cca 100x možná spíš víckrát a potkal to poprvé letos. Nemluvím o malinké půjčovně někde na ostrově tam je normální cokoliv - dostaneš auto s půlkou.... Beru půjčení auta na letišti.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od Globik »

s543 píše:
Globik píše:
s543 píše:Pozor na zálohu kterou v EU strhávají z karty - pak jí vrátí ale někdy i až za měsíc, abys pak nebyl bez peněz.
Strhávají nebo blokují? V tom je dost zásadní rozdíl.

No z praktického hlediska ani moc ne - prostě ty prachy po dobu - stržení-zablokování prostě k disposici nejsou ?!?!

s543 píše:Vracení auta s prázdnou nádrží je nový HIT, který vymysleli hoši od EUROPCARU a v jihozápadní EU se to šíří jako houby po dešti.

Žádný nový. Spousta půjčoven to takto praktikuje dloujh desetiletí. Prázdná-prázdná nebo plná-prázdná. Bohužel.


No tak jsem měl doposud štěstí - řekněme že jsem si dosud půjčil auto cca 100x možná spíš víckrát a potkal to poprvé letos. Nemluvím o malinké půjčovně někde na ostrově tam je normální cokoliv - dostaneš auto s půlkou.... Beru půjčení auta na letišti.

To jsi mnohem zkušenější než já, ale co se tohoto týče:
- Pamatuji si, že ještě za Václava Fischera bylo v katalogu u některých destinací, že je auto přistaveno s plnou nádrží (za kterou se platí tolik a tolik) a vrací se s prázdnou.
- Pokud si půjčuju auto ve Státech přes Holidayautos, tak je tam většinou podmínka, že si musím koupit plnou nádrž (za na místní poměry nekřesťanské peníze) a vracím s prázdnou (nicméně i to se stále vyplatí než půjčovné platit jinak). Od kdy to je, těžko říci, minimálně 5 let, ale možná mnohem déle.
- U spousty menších nebo relativně menších půjčoven se praktikuje systém kolik v nádrži je, tak to zase vrať (a pokud je prázdná, tak vracím s prázdnou). A takovéto firmy jsou v Evropě i na letištích (např.firma Orlando).

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od Globik »

s543 píše:
Globik píše:
s543 píše:Pozor na zálohu kterou v EU strhávají z karty - pak jí vrátí ale někdy i až za měsíc, abys pak nebyl bez peněz.
Strhávají nebo blokují? V tom je dost zásadní rozdíl.

No z praktického hlediska ani moc ne - prostě ty prachy po dobu - stržení-zablokování prostě k disposici nejsou ?!?!

Jde o to jaké prachy. Pokud používáš kartu od účtu a na něm nemáš povolený kontokorent, tak máš pravdu. Pokud používáš kreditku s rezervním úvěrovým limitem nebo máš na účtě rezervní kontokorent, tak to nejsou Tvoje prachy, ale prachy banky (za které neplatíš úrok). Blokování je realita života s kartou. Ale zkus si ve Státech půjčit auto bez kreditky. A možná i jinde. Půjčí, ale složíš zálohu v hotovosti. Což je mnohem horší. A když jsme u Států, tak tam Ti udělají blokaci, pokud máš debitku (ne ve smyslu embossovaná karta od českého účtu, ta se bude chovat jako kreditka).

s543
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 393
Registrován: 11. 05. 2013, 20:42
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od s543 »

Všeobecně souhlas - za uplynulých 20 let jsem si v USA půjčil auto tak 30x a vždy měl debetní embosovanou kartu a nikdy mi nestrhli-nezablokovali ani cent.

Nicméně v Evropě - zejména Španělsko, Portugalsko - v posledních letech snad skoro vždy.

Já to psal proto, že jak vyplývalo ze souvislostí tazatel je "mladík" a tusíž jsem předpokládal, že bude mít na kartě efemérně řečeno "nemnoho" a tak ho na to upozorňoval aby nebyl pak nepříjemně zaskočen.

MajklM
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 11. 12. 2012, 13:39
Stav: Offline

Re: Poprvé v autopůjčovně: na co si dát pozor?

Příspěvek od MajklM »

Tak koukám, že se tu na ten můj příspěvek rozjela debata :) Díky za vaše poznámky a rady. Ten odkaz neměl být brán jako reklama, ale jen jako upřesnění té nabídky. Každopádně to asi udělám tak, že si ze zvědavosti nechám udělat kalkulaci (konec konců za to nic nedám) a zkusím se na netu dopídit nějakých cen přímo od pár pronajímatelů. Zeptám se i na tu zálohu, kterou zde zmiňujete, nějak mě nenapadlo, že ji asi budou chtít. Uvidíme, jak to vyjde,...
Každopádně ještě jednou díky za rady.


Odpovědět