Zavazadla u Wizz Air

Odpovědět
j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od j.ree »

LTN - KSC od zari


Janinka
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 26. 12. 2013, 15:06
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od Janinka »

Zdravím vespolek, mám dotaz :)
Letím vůbec poprvé, a to z Budapeště do Istanbulu. Jelikož chci vézt kamarádům do Turecka nějaký ten alkohol, musela jsem si připlatit za odbavené zavazadlo, které tedy může být do 32 kg. Asi je to hloupý dotaz, ale chci se zeptat. Nemám jeden velký kufr, do kterého bych narvala 32 kg, tak jsem si říkala, jestli by bylo možné tuto váhu rozdělit a přitom pořád platit jen to jedno zavazadlo. (Myslím tím dva kufry po 15 kg) Z podmínek na stránkách wizzair jsem pochopila, že to zřejmě není možné, že poplatku podléhá každé zavazadlo. :confused:
Jo a ještě, je nějak omezen kolik lahví alkoholu si člověk může do tohoto odbaveného zavazadla vzít? :angel:

velpa.66
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 280
Registrován: 26. 08. 2012, 17:49
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od velpa.66 »

Zavazadlo si můžeš vzít opravdu pouze jedno.
Alkohol je omezený podle celních předpisů země do které cestuješ.(většinou 1l lihovin)
Zatím se mi nestalo že bych v některé zemi ukazoval celníkům kufr.
Záleží na tobě co si troufneš.

Pan Am
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1822
Registrován: 08. 01. 2003, 21:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od Pan Am »

velpa.66 píše:Alkohol je omezený podle celních předpisů země do které cestuješ.(většinou 1l lihovin)


Přesnější by bylo, že 1 litr si můžeš dovézt bezcelně.

Variska
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 20. 05. 2017, 08:04
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od Variska »

Ahoj, je tady někdo kdo má čerstvé informace z letiště KTW, jak moc jsou přísní v kontrole rozměrů zavazadla? Jde mi o to, že teď cestujeme s dětmi a máme takové ty kufříky (odrazedla), které ale nesplňují jeden rozměr o dva cm. Půjde to nacpat do těch košů? Zase si říkám, že nemůžeme být jediní kdo šel s těmito kufry, dneska na nich po letišti jezdí spoustu dětí...


pavelsk
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 30
Registrován: 23. 12. 2016, 10:31
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od pavelsk »

5.5.2017 kontrolovali vše a stačilo,jak polovina kolečka čouhala z klece a posílali na odbavení.

Variska
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 20. 05. 2017, 08:04
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od Variska »

pavelsk píše:5.5.2017 kontrolovali vše a stačilo,jak polovina kolečka čouhala z klece a posílali na odbavení.

Tak to jsem nechtěla slyšet :-)
No rozmyslím se teda, jestli holky kufříky oželí nebo mi ty dva cm budou stát za příplatek. Děkuji za odpověď

RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od RAdek »

Letěli jsme z Katowic březnu a kontrolovali všechny. Ten koš je ale podle mě trochu větší. Já si to jdu vždycky vyzkoušet na letiště pár dnů dopředu - ale bydlím od letiště 10 minut autem. Teda v Brně, ale koše jsou stejný.

pachezz1
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 55
Registrován: 07. 04. 2017, 22:00
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od pachezz1 »

7. mne čeká WAW-AGA a o týden později zpět, prvně wizz, předpokládám že batohy se až tak neřeší, nebo ano?
Zmáčknu do klícky a je to ok?

qwertyx64
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 156
Registrován: 03. 08. 2016, 02:20
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od qwertyx64 »

Resi, neresi, ... vzdy je to o ludoch na letisku... :crazy: 5x poletis z BUD a nikto si ta ani nevsimne no na dalsi raz mas smolu. takze sa na to mozes pozerat tak, ze 5x si na tom ziskal a si stale v pluse ;-)

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od micaello »

Od Zimního letového řádu (29.10.2017) mění Wizzair politiku zavazadel a konečně!!! bude příruční zavazadlo standardních rozměrů -
55 X 40 X 23CM - v ceně letenky!!!
Více zde: https://wizzair.com/en-gb/information-a ... er-october

arrabbella
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 07. 05. 2018, 16:08
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od arrabbella »

Prosím o radu ohledně zavazadel WIZZ, letíme s nimi poprvé.
Letíme bez odbaveného zavazadla (jenom s příručním) bez PRIORITY.
Tedy smíme brát jen a pouze jedno zavazadlo 55 x 40 x 23cm. Rád bych ale měl pár věcí 100% na palubě, nějaký malý batůžek.
Je možné projít bezpečnostní kontrolou s jedním zavazadlem (splňujícím váhový i velikostní limit) a před nástupem do letadla z toho kufru vytáhnout malý batůžek, tedy udělat z jednoho zavazadla dvě? A malý batůžek pak vzít na palubu i v případě, že by se velký příručák nad sedadla už nevešel a cestoval v nákladovém prostoru?
Předpokládám, že to nelze. Ale zároveň mi příjde uchylné, že by nebylo možné vzít do letadla bez PRIORITY žádnou mini tašku (pití, kapesníky, brýle, časopis, papíry, powerbanku a další prkotiny). Budu to vážně muset cpát do kapes? :-)
Díky.

qwertyx64
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 156
Registrován: 03. 08. 2016, 02:20
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od qwertyx64 »

Bezpecnostna kontrola riesi len bezpecnost a nie rozmery batoziny. To Vam pripadne na gate daju doplatit ale na bezpecnostnej urcite nie.

blavaciko
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 28. 07. 2009, 20:43
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od blavaciko »

arrabbella píše:Prosím o radu ohledně zavazadel WIZZ, letíme s nimi poprvé.
Letíme bez odbaveného zavazadla (jenom s příručním) bez PRIORITY.
Tedy smíme brát jen a pouze jedno zavazadlo 55 x 40 x 23cm. Rád bych ale měl pár věcí 100% na palubě, nějaký malý batůžek.
Je možné projít bezpečnostní kontrolou s jedním zavazadlem (splňujícím váhový i velikostní limit) a před nástupem do letadla z toho kufru vytáhnout malý batůžek, tedy udělat z jednoho zavazadla dvě? A malý batůžek pak vzít na palubu i v případě, že by se velký příručák nad sedadla už nevešel a cestoval v nákladovém prostoru?
Předpokládám, že to nelze. Ale zároveň mi příjde uchylné, že by nebylo možné vzít do letadla bez PRIORITY žádnou mini tašku (pití, kapesníky, brýle, časopis, papíry, powerbanku a další prkotiny). Budu to vážně muset cpát do kapes? :-)
Díky.

Baťoh nebo kabelku s nejnutnějšími věcmi si nechte v kabinovém zavazadle - v kufříku a kdyby Vám ho v gatu odbavovali, můžete si s sebou vzít ten malý baťoh nebo kabelku na palubu. I by Vás na to měli upozornit, abyste si z odbaveného kufru vybrali např. elektroniku, doklady, peníze atd

speedy_r
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 73
Registrován: 08. 05. 2018, 15:41
Oblíbené typy letadel: A350
Pohlaví: muž
Bydliště: BTS/VIE
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od speedy_r »

Ahojte, má niekto skúsenosť so stornom batožiny? Ide o to, že som si kúpil podpalubnú batožinu ale plány sa zmenili a už ju nepotrebujem. Keď zavolám na infolinku, vrátia mi za ňu peniaze, alebo aspoň kredit na Wizz konto?


Odpovědět