Cestovní procedury - cesta do USA

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Cestovní procedury - cesta do USA

Příspěvek od micaello »

Pecka, by me zajimalo, jak bych jim vysvetlil, ze mam komplet Macbooka v ENG :lol: , a to poctive koupeneho v CR pres Apple.cz , jen s vyzadanou zmenou klavesnice a jazyka OS X :wave: (ceske prostredi jakehokoliv OS mi proste k srdci neprirostlo..)


bepo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 234
Registrován: 22. 02. 2013, 20:30
Stav: Offline

Re: Cestovní procedury - cesta do USA

Příspěvek od bepo »

Mne naposledy kontrolovali vo Viedni na check ine spiatočnú letenku a na imigračnom v NY ubytovanie.

kowal
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 252
Registrován: 17. 04. 2012, 23:35
Stav: Offline

Re: Cestovní procedury - cesta do USA

Příspěvek od kowal »

micaello píše:Pecka, by me zajimalo, jak bych jim vysvetlil, ze mam komplet Macbooka v ENG :lol: , a to poctive koupeneho v CR pres Apple.cz , jen s vyzadanou zmenou klavesnice a jazyka OS X :wave: (ceske prostredi jakehokoliv OS mi proste k srdci neprirostlo..)


Na místě asi nijak. Ale předpokládám, že v nějakém dalším řízení by to šlo doložit nákupním dokladem. Nevím, jestli je to náhoda, ale všechny přímé lety z USA, kterými jsem letěl do PRG, měly v Praze vždy svůj samostatný pás "za rohem" a bdělé oko celníka nenápadně sledovalo, kdo se od něj blíží a je podezřelý, že se chce dopustit úniku na cle a DPH. Většinou ale řešili jen elektroniku, nikdy neřešili například oblečení.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Cestovní procedury - cesta do USA

Příspěvek od flyingblue »

kowal píše:
micaello píše:Pecka, by me zajimalo, jak bych jim vysvetlil, ze mam komplet Macbooka v ENG :lol: , a to poctive koupeneho v CR pres Apple.cz , jen s vyzadanou zmenou klavesnice a jazyka OS X :wave: (ceske prostredi jakehokoliv OS mi proste k srdci neprirostlo..)


Na místě asi nijak. Ale předpokládám, že v nějakém dalším řízení by to šlo doložit nákupním dokladem. Nevím, jestli je to náhoda, ale všechny přímé lety z USA, kterými jsem letěl do PRG, měly v Praze vždy svůj samostatný pás "za rohem" a bdělé oko celníka nenápadně sledovalo, kdo se od něj blíží a je podezřelý, že se chce dopustit úniku na cle a DPH. Většinou ale řešili jen elektroniku, nikdy neřešili například oblečení.


To je nesmysl. Vsechny prime lety z USA je jedna Delta, ktera pristava na T1, kam, az na lety z UK, litaji jenom lety ze zemi, se kterymi nemame bezcelni zonu. Takze krome letu z UK berou vsechno - Moskva, Dubaj, NY, koupacky destinace ...

kowal
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 252
Registrován: 17. 04. 2012, 23:35
Stav: Offline

Re: Cestovní procedury - cesta do USA

Příspěvek od kowal »

Není to nesmysl. Jen vlastní zkušenost, o které netvrdím, že je to tak vždy, možná jsem měl jen štěstí, že to tak mně vždy vyšlo.

Všechny přímé lety z USA (JFK, ATL), kterými jsem letěl, vždy měly vykládání zavazadel na tom samém pásu, který je samostatně.
Když jsem přiletěl z jiné destinace (také na T1), tak to bylo náhodně rozdělené na ostatní pásy.

Ale určitě je tady spousta zkušenějších, kteří cestují častěji a možná mají jinou zkušenost nebo si můžeme udělat statistiku, komu kde vyjede zavazadlo na lince z JFK, když ATL už nelétá. Vzhledem k tomu, že podzimní přímý let na JFK mi zrušili, tak já to osobně letos neověřím.


dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Cestovní procedury - cesta do USA

Příspěvek od dejavu »

Ale jo, na jedničce (ale i na dvojce podle barvy tagu na kufru) celníci zkušeným okem vybírají ke kontrole. Dřív se ptali na elektroniku, ale myslím že už i jim došlo, že až na pár věcí se to moc nevyplatí. Takže naposled se mě ptali na alkohol a na cigarety (přílety z US na dvojku, přílety z Dubaje a Abu Dhabí) na jedničce.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Cestovní procedury - cesta do USA

Příspěvek od flyingblue »

kowal píše:Není to nesmysl. Jen vlastní zkušenost, o které netvrdím, že je to tak vždy, možná jsem měl jen štěstí, že to tak mně vždy vyšlo.

Všechny přímé lety z USA (JFK, ATL), kterými jsem letěl, vždy měly vykládání zavazadel na tom samém pásu, který je samostatně.
Když jsem přiletěl z jiné destinace (také na T1), tak to bylo náhodně rozdělené na ostatní pásy.

Ale určitě je tady spousta zkušenějších, kteří cestují častěji a možná mají jinou zkušenost nebo si můžeme udělat statistiku, komu kde vyjede zavazadlo na lince z JFK, když ATL už nelétá. Vzhledem k tomu, že podzimní přímý let na JFK mi zrušili, tak já to osobně letos neověřím.


Na tomtez pasu taky vyjizdeji bagly z Dubaje a Soulu ... Jestli to nebude treba tim, ze je delsi, nez ty vostatni :-) Ono se prece jenom do 767 nebo 777 vejde vo kus vic liduch, co maj bagly :-)

manticoran
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 09. 07. 2013, 18:05
Stav: Offline

Re: Cestovní procedury - cesta do USA

Příspěvek od manticoran »

Tak děkuji všem za informace. V úterý letíme, tak doufám že cesta proběhne hladce :)

manticoran
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 09. 07. 2013, 18:05
Stav: Offline

Re: Cestovní procedury - cesta do USA

Příspěvek od manticoran »

Ještě finální otázka - co se týče sprchových gelů, gelů na holení a šampónů - stalo se někdy někomu, že by mu prohledávali velké zavazadlo z důvodu přepravy těhlech věcí v běžných velkých baleních?

s543
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 393
Registrován: 11. 05. 2013, 20:42
Stav: Offline

Re: Cestovní procedury - cesta do USA

Příspěvek od s543 »

manticoran píše:Ještě finální otázka - co se týče sprchových gelů, gelů na holení a šampónů - stalo se někdy někomu, že by mu prohledávali velké zavazadlo z důvodu přepravy těhlech věcí v běžných velkých baleních?


Nee - ale proboha proč si to vezeš - dyk to koupíš v USA levněji než doma :crazy:

RadekB
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 361
Registrován: 08. 03. 2010, 12:19
Oblíbené typy letadel: A350, A380, B747
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Cestovní procedury - cesta do USA

Příspěvek od RadekB »

s543 píše:
manticoran píše:Ještě finální otázka - co se týče sprchových gelů, gelů na holení a šampónů - stalo se někdy někomu, že by mu prohledávali velké zavazadlo z důvodu přepravy těhlech věcí v běžných velkých baleních?


Nee - ale proboha proč si to vezeš - dyk to koupíš v USA levněji než doma :crazy:


Třeba měl na mysli cestu zpět :lol:

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Cestovní procedury - cesta do USA

Příspěvek od JackBrno »

To je debilní českej zvyk, tahat do civilizované země kufr narvaný levnými věcmi denní potřeby. Ještě bude další otázka na řízek s chlebem a konzervy s Luncheon meat :lol:

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Cestovní procedury - cesta do USA

Příspěvek od flyingblue »

JackBrno píše:To je debilní českej zvyk, tahat do civilizované země kufr narvaný levnými věcmi denní potřeby. Ještě bude další otázka na řízek s chlebem a konzervy s Luncheon meat :lol:


Tak to je jednoduchy, oboji mu na hranicich zabavej :-)

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Cestovní procedury - cesta do USA

Příspěvek od gr09 »

JackBrno píše:To je debilní českej zvyk, tahat do civilizované země kufr narvaný levnými věcmi denní potřeby. Ještě bude další otázka na řízek s chlebem a konzervy s Luncheon meat

Nechápu, proč by to měl být debilní zvyk. Já mám rád jednu značku zubní pasty, jednu značku deodorantu atd. I kdyby tu značku všude měli (jako že ne), tak bych na konci roku skončil s 50 načnutýma tubama.

A mimochodem ani s řízkem bych problém neměl. Kdybych je jedl, tak si ho do letadla klidně vezmu. Už takhle si občas na cestu nakrájím salátovou okurku nebo vezmu štrůdl apod., abych se vyhnul blivajzům v letadle (na cestách do USA to dám dolu do kufru, abych se aspoň na chvíli vyhnul blivajzům v hotelu). Zjevně to není dost kůl, na což ovšem z vysoka...

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Cestovní procedury - cesta do USA

Příspěvek od flyingblue »

gr09 píše:
JackBrno píše:To je debilní českej zvyk, tahat do civilizované země kufr narvaný levnými věcmi denní potřeby. Ještě bude další otázka na řízek s chlebem a konzervy s Luncheon meat

Nechápu, proč by to měl být debilní zvyk. Já mám rád jednu značku zubní pasty, jednu značku deodorantu atd. I kdyby tu značku všude měli (jako že ne), tak bych na konci roku skončil s 50 načnutýma tubama.

A mimochodem ani s řízkem bych problém neměl. Kdybych je jedl, tak si ho do letadla klidně vezmu. Už takhle si občas na cestu nakrájím salátovou okurku nebo vezmu štrůdl apod., abych se vyhnul blivajzům v letadle (na cestách do USA to dám dolu do kufru, abych se aspoň na chvíli vyhnul blivajzům v hotelu). Zjevně to není dost kůl, na což ovšem z vysoka...


Vez, ze az Ti najdou v kufru celnici certvou okurku, tak budes mit seriozni problem (protoze na tom modrem papirku je nejake pouceni, ktere Ti rika, ze podpisem stvrzujes, ze nevezes zadny certvy potraviny) :-)

Jinak v hotelu dostanes takovy blivajzy, jaky si objednas / zaplatis ...


Odpovědět