Kontrola ID a pasů na terminálu 2

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Kontrola ID a pasů na terminálu 2

Příspěvek od Petr31 »

Tex píše:
pumuklgr píše:Ve Vídni pipnete u turniketů při vchodu z veřejné do neveřejné části letiště, nikdo id kartu nechce vidět. Stejně tak u gate. Tolik vlastní zkušenost.

Rakušáci jsou nedokvašení němci ;-)


....zato když každý měsíc cestuju s Austrian z Prahy do práce na Balkán s přestupem ve Vídni,tak vždy po příchodu do tranzitu musím ukázat pas, než mě pustí do prstu k odletovým gatům......a týká se to všech přestupujících,tak bych s tím pokrokem brzdil.To že už pas nechtějí vidět na gatu beru jako malý bezvýznamný pokrok.A optimistům připomínám, že ještě v roce 2009 mi ve Vídni byli schopní tamní byrokrati při cestách na Balkán pas zkontrolovat i třikrát před jedním letem.....takže tak.


prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Kontrola ID a pasů na terminálu 2

Příspěvek od prodejce »

V itálii to přece chtěli uzákonit, byť soft formou... A kdo se postavil na zadní nejvíce byl sám velký MOL.

Tex
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 133
Registrován: 07. 03. 2006, 17:25
Stav: Offline

Re: Kontrola ID a pasů na terminálu 2

Příspěvek od Tex »

Petr31 píše:....zato když každý měsíc cestuju s Austrian z Prahy do práce na Balkán s přestupem ve Vídni,tak vždy po příchodu do tranzitu musím ukázat pas, než mě pustí do prstu k odletovým gatům......a týká se to všech přestupujících,tak bych s tím pokrokem brzdil.To že už pas nechtějí vidět na gatu beru jako malý bezvýznamný pokrok.A optimistům připomínám, že ještě v roce 2009 mi ve Vídni byli schopní tamní byrokrati při cestách na Balkán pas zkontrolovat i třikrát před jedním letem.....takže tak.

Divoký východ

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Kontrola ID a pasů na terminálu 2

Příspěvek od HighFlyer »

Petr31 píše:A optimistům připomínám, že ještě v roce 2009 mi ve Vídni byli schopní tamní byrokrati při cestách na Balkán pas zkontrolovat i třikrát před jedním letem.....takže tak.

Pridam se s jednou zkusenosti na hranici O.T., jelikoz je z prelomu tisicileti pred nasim vstupem do EU. Letiste Viden mam rad a rakousky letistni personal rozhodne radsi nez treba francouzsky nebo italsky. Nicmene...

Moje vesela historka spocivala v tom, ze asi dve sekundy po pruchodu pasovou kontrolou pred odletem jsem zjistil, ze jsem pri placeni za noviny nechal mobil v obchudku, ktery byl asi 20 metru pred tou pasovou kontrolou. Otocil jsem se na podpatku a zdvorile to vysvetlil (nemecky) panu imigracnimu, ktery mi pred peti sekundami orazitkoval pas. Ten mi na oplatku vysvetlil, ze musim po schodech dolu na pasovou kontrolu pro vstup na uzemi Rakouska, pak zase po schodech nahoru, pak do toho obchodku, kde jsem si nechal mobil, ktery tam jeste hoffentlich bude, a pak znovu absolvovat pasovou kontrolu pro opusteni rakouskeho uzemi. Ordnung muss sein! Dopadlo to dobre, mobil nasly prodavacky a uschovaly ho, do Rakouska jsem znovu vstoupil a zase ho opustil, zpatecni let do Prahy jsem nezmeskal. Ale ten nostalgicky zavan K&K byrokracie byl usmevny.

Podobna situace o par let pozdeji v Dortmundu: Cekani na let do Phy (tenkrat easyJet). Letadlo jeste ani nestoji na gejtu, tak co kdybych se vratil zpatky pres pasovou kontrolu a dal si jeste kafe? Ukaznene davam panu razitkari pas a vysvetluji, ze chci zpatky do Schengenskeho prostoru, abych si mohl koupit kafe. "Warum der Reisepass? Jestli mas chut na kafe, tak si ho dej, prece ti pas nebudu razitkovat dvakrat!" Se sirokym usmevem.

pumuklgr
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 92
Registrován: 30. 09. 2013, 10:04
Stav: Offline

Re: Kontrola ID a pasů na terminálu 2

Příspěvek od pumuklgr »

Petr31 píše:
....zato když každý měsíc cestuju s Austrian z Prahy do práce na Balkán s přestupem ve Vídni,tak vždy po příchodu do tranzitu musím ukázat pas, než mě pustí do prstu k odletovým gatům......a týká se to všech přestupujících,tak bych s tím pokrokem brzdil.To že už pas nechtějí vidět na gatu beru jako malý bezvýznamný pokrok.A optimistům připomínám, že ještě v roce 2009 mi ve Vídni byli schopní tamní byrokrati při cestách na Balkán pas zkontrolovat i třikrát před jedním letem.....takže tak.


Toto bych nebral za divné. Přestup z schengenu do země mimo schengen.


Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Kontrola ID a pasů na terminálu 2

Příspěvek od Petr31 »

pumuklgr píše:
Petr31 píše:
....zato když každý měsíc cestuju s Austrian z Prahy do práce na Balkán s přestupem ve Vídni,tak vždy po příchodu do tranzitu musím ukázat pas, než mě pustí do prstu k odletovým gatům......a týká se to všech přestupujících,tak bych s tím pokrokem brzdil.To že už pas nechtějí vidět na gatu beru jako malý bezvýznamný pokrok.A optimistům připomínám, že ještě v roce 2009 mi ve Vídni byli schopní tamní byrokrati při cestách na Balkán pas zkontrolovat i třikrát před jedním letem.....takže tak.


Toto bych nebral za divné. Přestup z schengenu do země mimo schengen.


..jenže právě to mi nedává žádný smysl.Když se letí non Schengen - Schengen, tak tam mi to smysl dává.A samozřejmě, když takto přestupuju ve Vídní v neděli večer a nejen já to máme díky Austrian timetable naknot, tak je pravidelně na pasovce obsazena jen 1, maximálně 2 budky z asi 6ti... :evil:

pumuklgr
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 92
Registrován: 30. 09. 2013, 10:04
Stav: Offline

Re: Kontrola ID a pasů na terminálu 2

Příspěvek od pumuklgr »

No, netuším. Je pravda, že například když opouštíš Británii, tak taky po tobě nikdo pas nechce, zatímco při vstupu ano.

Toto by sice bylo do jiného tématu, ale nevíte někdo, jak fungují ty samoobslužné pasové budky na letištích (např. je to na heathrow)v británii při příletu. Já to minule nechtěl riskovat, protože jsem měl jen občanku, ale příště, vybaven biometrickym pásem, bych to vyzkoušel.

loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 622
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: Kontrola ID a pasů na terminálu 2

Příspěvek od loupeznik »

pumuklgr píše:Ve Vídni pipnete u turniketů při vchodu z veřejné do neveřejné části letiště, nikdo id kartu nechce vidět. Stejně tak u gate. Tolik vlastní zkušenost.

Na T2 už pípáme taky. A pak tam stejně sedí maník, který chce vidět ID. Zato na gejtech se od kontroly ID už zřejmě upouští.

Fanda
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 173
Registrován: 19. 03. 2007, 23:33
Stav: Offline

Re: Kontrola ID a pasů na terminálu 2

Příspěvek od Fanda »

Možná hloupý dotaz, ale jak je to s kontrolou u dětí, když nemají občanku? Předpokládám, že se nijak nekontrolují?

loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 622
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: Kontrola ID a pasů na terminálu 2

Příspěvek od loupeznik »

U dětí asi budou chtít pasy, ne? Ostatně, pokud se letí do zahraničí (i kdyby jen v rámci Schengenu), je jen rozumné mít je s sebou.

loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 622
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: Kontrola ID a pasů na terminálu 2

Příspěvek od loupeznik »

loupeznik píše:
pumuklgr píše:Ve Vídni pipnete u turniketů při vchodu z veřejné do neveřejné části letiště, nikdo id kartu nechce vidět. Stejně tak u gate. Tolik vlastní zkušenost.

Na T2 už pípáme taky. A pak tam stejně sedí maník, který chce vidět ID. Zato na gejtech se od kontroly ID už zřejmě upouští.

Tak už zase nepípáme. :?

Tex
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 133
Registrován: 07. 03. 2006, 17:25
Stav: Offline

Re: Kontrola ID a pasů na terminálu 2

Příspěvek od Tex »

loupeznik píše:
loupeznik píše:
pumuklgr píše:Ve Vídni pipnete u turniketů při vchodu z veřejné do neveřejné části letiště, nikdo id kartu nechce vidět. Stejně tak u gate. Tolik vlastní zkušenost.

Na T2 už pípáme taky. A pak tam stejně sedí maník, který chce vidět ID. Zato na gejtech se od kontroly ID už zřejmě upouští.

Tak už zase nepípáme. :?


Ruzyně je takové "zvláštní letiště" a má plno špecifík


Odpovědět