Kde chytit Tupoleva, zn. spěchá

Diskuse o typech letadel - postřehy, praktické zkušenosti.
Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Kde chytit Tupoleva, zn. spěchá

Příspěvek od Airbus380 »

Je to sice tak trochu duplicitní téma, ale Tůčka si ho zaslouží, myslím!

Moje otázka je jednoduchá. Kde nejlépe chytit Tupoleva, nemyslím 204, to už moc zavání moderním letadlem. Hledáním jsem strávil dlouhé dny, ale možná pro samé nadšení někde nějakého přehlížím...

Mé dosavadní poznatky:

Aktivní 154 s pevně daným letovým řádem má pouze Alrosa. Nejdostupnější je asi linka SVX-OVB-MJZ, na úsek SVX-OVB jsem měl dokonce už koupenou letenku, leč skejsnul jsem v Moskvě a do Sverdlovska už se nedostal... Lítá s nimi i DME-PYJ a myslím, že i DME-MJZ, ale to je trochu mimo můj rozpočet. Bohužel se ale už i k Alrose jako rakovina rozlézají 737NG a bojím se, že Tůčka to mají spočítané.

Další čtyři má Belavie, viz letošní návštěvy v Praze. Doteď si vyčítám, že jsem nestihl koupit letenku, PRG-MSQ-VNO by šlo krásně za 5200 a nemusel bych ani shánět vízum. Jinak pravidelně u nich nelétají, jen zimní (především z Gomelu do Ruska) a letní (Bulharsko, Turecko) chartery. kupovat si ale zájezd u nějaké běloruské cestovky se mi zrovna moc nechce :lol:

UTAir: Ti jich taky ještě pár mají a docela často se objevují na FR24, ale za boha se mi nepodařilo v tom najít nějaký systém, na kolik ani nejsou vypsané v leťáku, jedná se tedy jen o záskoky. Kdyby tu byl nějaký insider z UTAiru, ať se nestydí a dá echo :D

Gazpromavia: I oni jich podle různých databází pár mají, ale pravděpodobně s nimi nelítají pravidelky. Nebo se pletu?

Dál se mi podařilo najít, že AZAL má dva kusy (nejspíš od zkrachovalého Turan Airu?), ale pravidelně s nimi nikam nelítá.

Podle Flightmapperu lítají nějaké 134 (!) u Taban Airu, ale podle mě to je nějaká chyba, nikde jinde v systému nejsou, nevíte někdo?

No...a tím jsem skončil, proto se vás ptám, nepřehlédl jsem v zápalu boje něco, co je přímo pod nosem? Nepočítaje slovenské krasavice, protože nevím, jak bych se do nich dostal :D Proletět se Tupolevem by byl vrchol mojí zatím krátké kariéry leteckého nadšence, ale čekat není na co...Brzy nám je vezmou úplně, stejně jako A300, DC10, DC9 a jiné...


ksc33
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 08. 01. 2014, 10:01
Stav: Offline

Re: Kde chytit Tupoleva, zn. spěchá

Příspěvek od ksc33 »

Let slovenským tupolevom je v skutočnosti veľmi ľahko dostupný, dokonca je to celé zdarma. Postup je jednoduchý: najprv sa staneš občanom Slovenskej republiky. Následne vycestuješ do nejakej moslimskej krajiny, porušíš mieste zákony a necháš sa zajať. A potom už len čakáš. Čoskoro pán premiér nasadne do svojho tupoleva a hrdinsky pre teba priletí vrámci svojej prezidentskej kampane za naše peniaze. :D

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1885
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Kde chytit Tupoleva, zn. spěchá

Příspěvek od MEA »

ksc - dobrý tip :)))

inak už tu-čiek bohužiaľ naozaj silno ubúda. napriklad aj na domesticoch v strednej azii ich uz nevidat. ja som takto od sovietov premeskal il-62 aj an-24, ostatne som nastastie stihol aj v hojnom pocte.

an-24 by sa mal dat aj z apatitov (kirovska) - inak je to velmi pekna oblast - hory chibiny
http://en.wikipedia.org/wiki/Pskovavia
http://en.wikipedia.org/wiki/Kirovsk-Apatity_Airport

a 154-ky? rusi ešte píšu:
http://asosnin.livejournal.com/90410.html
aerolínky, kde ešte lietajú:
ямал
дагестан
нордavia?
донavia?
увауга
дальавиа
ютэйр
красэйр
колавиа
уральские
кмв - kavkazskie mineraľnye vody

bez záruky...

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Kde chytit Tupoleva, zn. spěchá

Příspěvek od Airbus380 »

Díky za snahu...

An-24 je ještě relativně dost, hlavně v Rusku, třeba u UTAir, pro nás nejblíž u Motor Sič, IEV-OZH.

Ten seznam v ruštině je značně zastaralý, půlka těch aerolinek už vůbec neexistuje, Donavia, Nordavia a Ural už bohužel Tůčka dávno nemají...

Na FR24 jsem dvakrát zahlídl nějakou kazašskou 154 na cestě z BKK. Výlet s kazašskými koupáky by byl jistě zajímavou zkušeností, a to nejen z leteckého hlediska, ale asi do toho nepůjdu :D

Pan Am
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1822
Registrován: 08. 01. 2003, 21:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Kde chytit Tupoleva, zn. spěchá

Příspěvek od Pan Am »

http://russianplanes.net/planelist/Tupolev/Tu-154 - zelená barva v seznamu - letoun je v provozu


yhnatko
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 138
Registrován: 15. 07. 2005, 23:37
Bydliště: Bratislava
Stav: Offline

Re: Kde chytit Tupoleva, zn. spěchá

Příspěvek od yhnatko »

Nemusíš hľadať. Na 97 percent Tu-134/154 v pravidelnej doprave už len u Alrosy. Zvyšné 3% sú: Tu-134 UTair, ktorý sa teraz v januári nečakane objavil na niekoľkých jednotlivých letoch, ale na február už v let. poriadku písaný nie je, rezerva pre Gazpromaviu alebo UTair, ak by ešte nejakú Tu-154 náhodou nasadili, ale už by nemali, a 1 % si nechávam ako zálohu. Všetky ostatné Tu-154 sú už len príležitostné zmeny typu na linke.

yhnatko
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 138
Registrován: 15. 07. 2005, 23:37
Bydliště: Bratislava
Stav: Offline

Re: Kde chytit Tupoleva, zn. spěchá

Příspěvek od yhnatko »

Gazpromavia po krátkej pauze znova nasadila Tu154M na niektoré linky (predovšetkým z Vnukova a Ufy) a UTair stále priebežne nasadzuje Tu134 na niektoré lety z Ufy.
http://www.airportufa.ru/ru/shedule/

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1885
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Kde chytit Tupoleva, zn. spěchá

Příspěvek od MEA »

ja viem, že to je info ako svet, ale 25. keď som letel LED-AMS, akurát sadalo Tu-134 tam. Takže ešte žijú i keď zriedka a mohol to byť kľudne nejaký rus-biz-jet...

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Kde chytit Tupoleva, zn. spěchá

Příspěvek od bugr »

Jojo, Belavia byla moje asi poslední šance..
Bohužel jsme letenku kupovali na poslední chvíli a stála kolem 10 000... Zpět do Prahy to bylo úplně narvaný.
http://www.youtube.com/watch?v=Asq3VZXpYH4

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Kde chytit Tupoleva, zn. spěchá

Příspěvek od Airbus380 »

bugr píše:Jojo, Belavia byla moje asi poslední šance..
Bohužel jsme letenku kupovali na poslední chvíli a stála kolem 10 000... Zpět do Prahy to bylo úplně narvaný.
http://www.youtube.com/watch?v=Asq3VZXpYH4


Já jsem se díval ještě v den odletu, nejlevněji vyšla varianta PRG-MSQ-VNO za cca 5200 CZK, zpátky z Litvy jsem chtěl jet busem přes Varšavu :D Škoda...

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Kde chytit Tupoleva, zn. spěchá

Příspěvek od bugr »

My měli zpátečky, z VNO jsme druhý den ráno letěli jen dva v celým letadle :D

Spenlik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 529
Registrován: 21. 05. 2009, 16:31
Oblíbené typy letadel: MD11/DC10
B757
A340-600
B747SP
Pohlaví: muž
Bydliště: LKPD/KSFO
Stav: Offline

Re: Kde chytit Tupoleva, zn. spěchá

Příspěvek od Spenlik »

Je ještě nějaká šance chytit tupouna, nebo něco podobného? :) Vrámci levných lístků s Transaerem mě to celkem láká, co jsem našel tak Alrosa nasazuje občas TU-154 např. DME-MJZ. Největší šance by teoreticky mohla být teď v lednu, když hojně lítají na Vánoce - nějaký tip?

Yirina
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Příspěvky: 740
Registrován: 02. 09. 2003, 22:47
Oblíbené typy letadel: Tu154, Il62
Pohlaví: žena
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Kde chytit Tupoleva, zn. spěchá

Příspěvek od Yirina »

V září se opět koná spotterská tour do KLDR, kde je možné letět Tu201/Il62/Tu134/An24/Il18.

Dates: 19th – 26th September 2015 (7 nights in the DPRK)

PRICE: EUR 1,995 / PERSON

V ceně jsou lety:

Beijing – Pyongyang: Tupolev Tu-204-100
Pyongyang – Samjiyon (return, 2 legs): Ilyushin IL-62
Pyongyang – Sondok (return, 1 leg each): Tupolev Tu-134 and Antonov An-24
Pyongyang – Tongchon (return, 2 legs): Ilyushin IL-18
Pyongyang – Beijing: Tupolev Tu-204-100 OR….
Pyongyang – Shenyang (optional): Tupolev Tu-204-300


A možnost připlatit si "fakultativní" let :-)

Pyongyang – Sondok (return, 2 legs): Tupolev Tu-154 EUR 250 / person
Pyongyang 30 mins circular pleasure flight: Ilyushin IL-76 EUR 250 / person
Pyongyang 30 mins circular pleasure flight: Ilyushin IL-62 EUR 250 / person
Pyongyang 30 mins circular pleasure flight: Antonov An-148 EUR 100 / person
Pyongyang – Hyangsan (1 leg): Mil Mi-17 EUR 150 / person


Zájezd je to drahý, ale na druhou stranu, za tuhle cenu se do KLDR pořádají obyčejné zájezdy bez těchto letů, takže výhodné to určitě je.

Víc info: http://www.juchetravelservices.com/The- ... Tours.html

Spenlik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 529
Registrován: 21. 05. 2009, 16:31
Oblíbené typy letadel: MD11/DC10
B757
A340-600
B747SP
Pohlaví: muž
Bydliště: LKPD/KSFO
Stav: Offline

Re: Kde chytit Tupoleva, zn. spěchá

Příspěvek od Spenlik »

Taky možnost :D

podle tohodle odkazu http://info.flightmapper.net/route/Alro ... RU_MJZ_IKT by se dalo mezi IKT a MJZ s Alrosa Air chytit i TU-134 - otázka je zda-li se na to dá spoléhat. Druhá věc je kde koupit letenky? V rezervacnich systemech nic (nebo jsem spatne hledal?) o

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Kde chytit Tupoleva, zn. spěchá

Příspěvek od Airbus380 »

Spenlik píše:Taky možnost :D

podle tohodle odkazu http://info.flightmapper.net/route/Alro ... RU_MJZ_IKT by se dalo mezi IKT a MJZ s Alrosa Air chytit i TU-134 - otázka je zda-li se na to dá spoléhat. Druhá věc je kde koupit letenky? V rezervacnich systemech nic (nebo jsem spatne hledal?) o


Hele, na tu Alrosu bych moc nespoléhal... Tůčka nahrazují 738 a 737 a je čím dál těžší a čím dál méně jisté, že danou linku poletí opravdu TU. Jinak já jsem kdysi kupoval letenku přímo přes web Alrosy (pouze v ruštině) nebo přes ruské vyhledávače, např. agent.ru nebo pososhok.ru.

Nejspolehlivější bylo nasazování Tu-154 na trase DME-PYJ-OVB, ale ceny byly hodně vysoký...


Odpovědět