Luxembourg z VIE-FRA pres LJU jak jinak nez s Adria Airways

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Luxembourg z VIE-FRA pres LJU jak jinak nez s Adria Airways

Příspěvek od alesesl »

Preji hezky den vsem.
Tento trip jsem absolvoval jako obvykle jeste s jednim clenem tohoto fora "contextem", jak se stalo nasi tradici. Routing teto cesty byl nasledujici. Sraz ve VIE. Ja jsem jel busem z Prahy a on po svem ze zapadniho Slovenska. Let s Adria Airways VIE-LJU-FRA, presun vlakem DB z FRA do Luxembourgu, let s Luxair LUX-LCY, a pak context letel s Ryanair STN-BTS a ja Wizzair LTN-PRG.

Jelikoz mam docela hodne foto, tak jsem se rozhodl tento TR rozdelit na 2 casti. Ta prvni bude zahrnovat lety VIE-LJU-FRA a neco malo z Luxembourgu. Jelikoz, jak uz vite, moc nepisu, proto radsi pridam vice foto.

lety teto casti
lety teto casti


Zacatek moji cesty v Praze UAN Florenc ve 13 hod cestou do Vidne
Zacatek moji cesty v Praze UAN Florenc ve 13 hod cestou do Vidne


Po prijezdu busem Eurolines na Erdberg jsem prestoupil na metro, pojel 4 zastavky na Wien Mitte a odtud S-bahn 7 rovnou na letiste. Cela jizdenka vysla na 4.2 eur v porovnani s CAT ktery stoji 11 eur plus doplnek na metro 2.10 eur.

Na letiste jsme dorazili oba dva plus minus stejne, nemuseli jsme jeden na druheho cekat vice nez 15 min. Plan byl si vyzvednout boarding passy a uvelebit se v Senator lounge a dat si neco k veceri. Jelikoz nas prilet do LJU byl pozde a brzy rano jsme odletali do FRA. Meli jsme zamluveny penzion (Sobe Jana) asi 3 km od letiste, kde jsme prespali.

17.01.2014
Vienna (VIE) – Ljubljana (LJU)
20:45 - 21:35
Adria Airways let JP137
Airbus 319 S5-AAR
17A

FIDS - LJU pred LUX, tam budeme zitra
FIDS - LJU pred LUX, tam budeme zitra


palubni vstupenka vystavena na Senator Check inu
palubni vstupenka vystavena na Senator Check inu


Puvodne melo letet CRJ200 na tomto letu, ale znejakeho duvodu se to zmenilo na Airbus 319. Let byl poloprazdny, max 40 lidi. Mozna meli plny stroj smerem do VIE, mozna jim kikslo letadlo, kdo vi.
Ihned po check inu jsme se odbrali do SEN lounge.

fajn jidlo, jako obvykle
fajn jidlo, jako obvykle


Asi cca po 2 hodkach jsi pomalu vyrazili na gate, kde uz probihal nastup do busu, jelikoz letadlo parkovalo na plose.

Nastup do naseho Airbusu
Nastup do naseho Airbusu


Adria ma moc hezke barvy
Adria ma moc hezke barvy


Rychly let, jeste 20 min do LJU
Rychly let, jeste 20 min do LJU


palubni servis v Economy
palubni servis v Economy


Pred priletovou halou
Pred priletovou halou


Na priletech na cekala majitelka penzionu Jana, samotna pani Jana a odvezla nas se ubytovat. Meli jsme s ni domluveno, ze nas druhy den rano odveze jeji manzel v 5 hodin na letiste. Vse (odvoz) za 6 eur tam i zpet.
Po ubytovani, jsme vyrazili na pivko do blizkeho hotelu a pote jsme sli spat, jelikoz nas cekal brzky start rano.

18.01.2014
Ljubljana (LJU) – Frankfurt (FRA)
07:00 - 08:25
Adria Airways let JP116
CRJ 900 S5-AAK
05D

FIDS - 1. odlet toho dne byl ten nas do Frankfurtu
FIDS - 1. odlet toho dne byl ten nas do Frankfurtu


Maly odletovy terminal
Maly odletovy terminal


Boarding pass
Boarding pass


Ihned po ziskani palubnich vstupenech jsme se odbrali na security a do Business lounge na snidani pred odletem do FRA.

Velmi prijemny lounge v LJU
Velmi prijemny lounge v LJU


To se mi stalo poprve co jsem nastupoval pres chobot do CRJ900 v Evrope. Jsou jeste nejaka letiste, kde se toto praktikuje?

Nastup pres chobot do CRJ900
Nastup pres chobot do CRJ900


Let do FRA byl vice mene na cas. Jakmile jsme vystoupili z letadla a prosli priletama, jsme se odebrali na Frankfurt Fern Bahnhof odkud jsme meji jet do Luxembourgu s 2 prestupy. 1. byl v Koblenzi a 2. v Trieru (po cesky Trevir). Jizdenka DB stala na tuto trasu 19 eur.

vystup z letadla v FRA
vystup z letadla v FRA


Dik za prijemny let
Dik za prijemny let


Odjezd naseho vlaku v 9:58 do Koblenze
Odjezd naseho vlaku v 9:58 do Koblenze


Nadherne pohledy z vlaku cestou podel Ryna.
Nadherne pohledy z vlaku cestou podel Ryna.


Hlavni nadrazi Luxembourg Gare
Hlavni nadrazi Luxembourg Gare


Po prijezdu vlaku jsme si chteli hodit veci na hotel a vratit se do mesta. Meli jsem rezervaci na DoubleTree by Hilton asi 5 km od centra. Po zakoupeni denni jizdenky za 4 eur/os (jedna jizdenka stoji 2.10 eur a plati 2 hod), jsme se vydali na hotel.

Twin room v DoubleTree od Hiltonu
Twin room v DoubleTree od Hiltonu


Po ubytovani nasledovala cesta zpet do centra. Centrum mesta je opravdu male, cele se da projit krizem krazem za mene nez 2 hodiny. Luxembourg na nas udelal velmi prijemny dojem, a urcite bych se sem rad nekdy opet vratil.

A nyni par fotek ze samotneho mesta a okoli.

Place de Paris
Place de Paris


Pohled na udoli a Parc des Trois Glands
Pohled na udoli a Parc des Trois Glands


Place du Theatre
Place du Theatre


Palac Lucemburského velkovévodství - The Grand Ducal Palace of Luxembourg
Palac Lucemburského velkovévodství - The Grand Ducal Palace of Luxembourg


Palac Lucemburského velkovévodství - The Grand Ducal Palace of Luxembourg
Palac Lucemburského velkovévodství - The Grand Ducal Palace of Luxembourg


SAM_1352.JPG


Cité judiciare
Cité judiciare


pohled na mesto od Cité judiciare
pohled na mesto od Cité judiciare


pohled na mesto od Cité judiciare
pohled na mesto od Cité judiciare


pohled z Rue Munster na kanal Alzette/Uelzech
pohled z Rue Munster na kanal Alzette/Uelzech


Gelle Fra - pamatka zemrelych v obou svetovych valkach
Gelle Fra - pamatka zemrelych v obou svetovych valkach


nocni Luxembourg
nocni Luxembourg


nocni Luxembourg
nocni Luxembourg


nocni Luxembourg
nocni Luxembourg


Po prijemne prochazce mestem jsme sli na veceri a pote jeste do hospudky na pivko, nez jsme chytili predposledni bus na hotel.

K veceri jsme si dali mistni sneky, alsasky cibulovy kolac, belgickou pastiku a mistni pivko

Sneci.
Sneci.


Alsaský cibulový koláč
Alsaský cibulový koláč


Cepovany Diekirch - mistni Lucemburske pivo v hospudce na rohu ulic Rue Beaumont a Rue des Capucins
Cepovany Diekirch - mistni Lucemburske pivo v hospudce na rohu ulic Rue Beaumont a Rue des Capucins


Belgicke vafle s javorovych sirupem ke snidani v hotelu jako druhy chod.
Belgicke vafle s javorovych sirupem ke snidani v hotelu jako druhy chod.


Doufam, ze se Vam libila prvni cast vyletu do Luxembourgu.
Komentare a navrhy na zlepseni vytany.
Ales
Naposledy upravil(a) alesesl dne 24. 01. 2014, 12:04, celkem upraveno 3 x.


whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Luxembourg z VIE-FRA pres LJU jak jinak nez s Adria Airw

Příspěvek od whiskey »

CRJ s rukavom som zazil vo VIE, ZRH i DUS, i ked skutocne velmi velmi zriedka. Raz to bolo tusim dokonca CR7, ak ma pamat neklame.

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Luxembourg z VIE-FRA pres LJU jak jinak nez s Adria Airw

Příspěvek od Lkprak »

Díky za podrobné popsání výletu i připomenutí jednoho skvělého víkendu, který jsem v Lucembursku strávil v roce 2008. Ono to Lucembursko je roztomilá malá země, která stojí rozhodně za víc, než se tam jen stavit na hamburger (jak se nám pokouší vnutit tento skvělý fim http://www.csfd.cz/film/13054-jestlize-je-utery-musime-byt-v-belgii/). Jinak mám dotaz, k té Adrii, podávalo se na letu do FRA nějaké občerstvení nebo také jenom voda? A fotka z interiéru letadla by nebyla? Docela by mně zajímalo, jak to vevnitř vypadadá. Jinak ještě jednou díky za TR a těším se na pokračování.

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Luxembourg z VIE-FRA pres LJU jak jinak nez s Adria Airw

Příspěvek od alesesl »

Lkprak píše:Díky za podrobné popsání výletu i připomenutí jednoho skvělého víkendu, který jsem v Lucembursku strávil v roce 2008. Ono to Lucembursko je roztomilá malá země, která stojí rozhodně za víc, než se tam jen stavit na hamburger (jak se nám pokouší vnutit tento skvělý fim http://www.csfd.cz/film/13054-jestlize-je-utery-musime-byt-v-belgii/). Jinak mám dotaz, k té Adrii, podávalo se na letu do FRA nějaké občerstvení nebo také jenom voda? A fotka z interiéru letadla by nebyla? Docela by mně zajímalo, jak to vevnitř vypadadá. Jinak ještě jednou díky za TR a těším se na pokračování.


Bohuzel foto interieru nemam.
Let VIE-LJU pouze voda
Let LJU-FRA zase voda plus kafe nebo caj.
Zadne jidlo, susenka nebo keksik se nepodaval.

pumuklgr
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 92
Registrován: 30. 09. 2013, 10:04
Stav: Offline

Re: Luxembourg z VIE-FRA pres LJU jak jinak nez s Adria Airw

Příspěvek od pumuklgr »

Ahoj Aleši,
jen jedna faktická :-) Ten popisek s názvem Evropský soudní dvůr je špatně, to, co máš na fotce, se jmenuje Cité judiciare a jsou tam místní lucemburské soudy. Evropský soudní dvůr je v jiné části města. Jinak se těším jako častý zákazník luxairu na tvé dojmy z této společnosti.

Do té hospody na rohu rue des Capicins občas taky chodím, teď od prvního ledna je navíc zákaz kouření i v hospodách a barech, tak když večer odcházíte, tak nemáte prokourenou bundu.


alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Luxembourg z VIE-FRA pres LJU jak jinak nez s Adria Airw

Příspěvek od alesesl »

pumuklgr píše:Ahoj Aleši,
jen jedna faktická :-) Ten popisek s názvem Evropský soudní dvůr je špatně, to, co máš na fotce, se jmenuje Cité judiciare a jsou tam místní lucemburské soudy. Evropský soudní dvůr je v jiné části města. Jinak se těším jako častý zákazník luxairu na tvé dojmy z této společnosti.

Do té hospody na rohu rue des Capicins občas taky chodím, teď od prvního ledna je navíc zákaz kouření i v hospodách a barech, tak když večer odcházíte, tak nemáte prokourenou bundu.


Dekuji za upozorneni, chyba opravena.
Ta hospudka byla moc prijemna. Pak jsme jeste dali Leffe blond cepovany a sli na bus. Unava vzala za sve, protoze jsme vstavali nekdy v 5 rano a sli spat o pulnoci den pred tim.

pumuklgr
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 92
Registrován: 30. 09. 2013, 10:04
Stav: Offline

Re: Luxembourg z VIE-FRA pres LJU jak jinak nez s Adria Airw

Příspěvek od pumuklgr »

Pro Aleše je to už pozdě, ale někomu by se to příště mohlo hodit. Z letiště FRA do lucemburku jezdí bus www.flibco.com (mj. přes letiště Hahn), cena 22€, při včasné rezervaci 5€.

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Luxembourg z VIE-FRA pres LJU jak jinak nez s Adria Airw

Příspěvek od alesesl »

pumuklgr píše:Pro Aleše je to už pozdě, ale někomu by se to příště mohlo hodit. Z letiště FRA do lucemburku jezdí bus http://www.flibco.com (mj. přes letiště Hahn), cena 22€, při včasné rezervaci 5€.


Na tento bus jsme se taky divali, ale byl vyprodany. Pak jezdi jeste nejaky jiny, ale docela pozde z FRA, a tim padem by jsme dorazili do LUX az vecer, proto padla volba na VLAK.

happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Luxembourg z VIE-FRA pres LJU jak jinak nez s Adria Airw

Příspěvek od happyna »

Proc zakladat dva tripreporty, kdyz to bylo v ramci jedne cesty.

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Luxembourg z VIE-FRA pres LJU jak jinak nez s Adria Airw

Příspěvek od Airbus380 »

Díky za vzpomínku na Lucemburk, byl jsem tam v srpnu (viz report). Bydleli jsme mimochodem ve stejném hotelu :)

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Luxembourg z VIE-FRA pres LJU jak jinak nez s Adria Airw

Příspěvek od alesesl »

Airbus380 píše:Díky za vzpomínku na Lucemburk, byl jsem tam v srpnu (viz report). Bydleli jsme mimochodem ve stejném hotelu :)


Jaky jsi mel pokoj. My 907.

Tonda 2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 657
Registrován: 16. 08. 2004, 20:54
Bydliště: Praha a Rožnov p/R
Stav: Offline

Re: Luxembourg z VIE-FRA pres LJU jak jinak nez s Adria Airw

Příspěvek od Tonda 2 »

pumuklgr píše:Pro Aleše je to už pozdě, ale někomu by se to příště mohlo hodit. Z letiště FRA do lucemburku jezdí bus http://www.flibco.com (mj. přes letiště Hahn), cena 22€, při včasné rezervaci 5€.


jojo, potvrzuji, jel s ním z Hahnu do Lucemburku právě za těch 5Eur

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Luxembourg z VIE-FRA pres LJU jak jinak nez s Adria Airw

Příspěvek od Airbus380 »

alesesl píše:
Airbus380 píše:Díky za vzpomínku na Lucemburk, byl jsem tam v srpnu (viz report). Bydleli jsme mimochodem ve stejném hotelu :)


Jaky jsi mel pokoj. My 907.


Pokud mne paměť neklape, tak my měli 505, ale ruku do ohně bych za to rozhodně nedal. Příjemné překvapení na nás čekalo na recepci, paní recepční jsem podal pas a anglicky na ní začal mluvit (měl jsem drobný problém při rezervaci) a ona povídá: "Pardon, ale na mě můžete mluvit úplně klidně česky." :D

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Luxembourg z VIE-FRA pres LJU jak jinak nez s Adria Airw

Příspěvek od alesesl »

Lkprak píše:Díky za podrobné popsání výletu i připomenutí jednoho skvělého víkendu, který jsem v Lucembursku strávil v roce 2008. Ono to Lucembursko je roztomilá malá země, která stojí rozhodně za víc, než se tam jen stavit na hamburger (jak se nám pokouší vnutit tento skvělý fim http://www.csfd.cz/film/13054-jestlize-je-utery-musime-byt-v-belgii/). Jinak mám dotaz, k té Adrii, podávalo se na letu do FRA nějaké občerstvení nebo také jenom voda? A fotka z interiéru letadla by nebyla? Docela by mně zajímalo, jak to vevnitř vypadadá. Jinak ještě jednou díky za TR a těším se na pokračování.


Nakonec jsem nasel jedno foto interieru a to z letu VIE-LJU.

SAM_1261.JPG

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Luxembourg z VIE-FRA pres LJU jak jinak nez s Adria Airw

Příspěvek od alesesl »

Airbus380 píše:
alesesl píše:
Airbus380 píše:Díky za vzpomínku na Lucemburk, byl jsem tam v srpnu (viz report). Bydleli jsme mimochodem ve stejném hotelu :)


Jaky jsi mel pokoj. My 907.


Pokud mne paměť neklape, tak my měli 505, ale ruku do ohně bych za to rozhodně nedal. Příjemné překvapení na nás čekalo na recepci, paní recepční jsem podal pas a anglicky na ní začal mluvit (měl jsem drobný problém při rezervaci) a ona povídá: "Pardon, ale na mě můžete mluvit úplně klidně česky." :D


Tak to jsme dvojky. Presne to samy se stalo nam. Dali jsme pasy, a povidali mezi sebou a ona, ze na ni muzeme klidne cesky. Prej v Lucemburku zije uz 20 let a je z Lomnice nad Popelkou.


Odpovědět