Z Lucemburska na kridlech Luxembourg Airlines

Odpovědět
alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Z Lucemburska na kridlech Luxembourg Airlines

Příspěvek od alesesl »

Dobre Odpoledne,
tento TR je pokracovanim prvni casti http://forum.airways.cz/viewtopic.php?f=42&t=8716&p=182258#p182258.

mapka dnesnich letu
mapka dnesnich letu


Prevazna cast fotek bude z letu LUX-LCY.

Rano po snidani jsme meli domluveny odvoz na letiste zdarma hotelovym minivanem v 11:15. Na letiste jsme tedy dorazili v 11:30, tedy vice jak 2 hodiny pred odletem. Po kratkem okoukani letiste, vyzvednuti boarding passu jsme prosli security a zamirili do salonku na nejake panaky, pivko a neco malelo k zakousnuti.

Jeste nez zacnu, tak musim Luxair velmi pochvalit. Tento let byl velice prijemny, obcerstveni na palube vice nez dostacujici a mnoho spolecnosti by si z toho mohlo vzit priklad. V economy bylo dokonce v nabidce mimo jine i bublinkove vino a ruzne druhy alkoholu. Jejich salonek na letisti s tim co nabizi je vice nez dostacujici. Personal velmi ochotny a privetivy k zakaznikovi. Nevedel jsem co cekat od teto spolecnosti, ale byl jsem mile prekvapen. Pokud budu mit prilezitost s nemi nekdy letet, urcite se te sance chopim. Jinak cena letenky LUX-LCY byla 27 eur all in.

Terminal letiste LUX
Terminal letiste LUX


Moc se mi libila kombinace se drevem
Moc se mi libila kombinace se drevem


FIDS
FIDS


19.01.2014
Luxembourg (LUX) – London City (LCY)
14:10 – 14:25
Luxair let LG4595
Dash8-400 LX-LGH
06A

Business lounge v LUX
Business lounge v LUX


Pohled na plochu ze salonku
Pohled na plochu ze salonku


Fokker 50 od Cityjetu letel 10 min po nas taky do LCY
Fokker 50 od Cityjetu letel 10 min po nas taky do LCY


Cargolux B747 po pristani z Dallasu
Cargolux B747 po pristani z Dallasu


Vyber byl bohaty
Vyber byl bohaty


Neco slaneho
Neco slaneho


a taky sladkeho
a taky sladkeho


Asi po hodine a 3/4 jsme se odebrali na gate. Museli jsme jeste projit pasovkou, jelikoz se leti do mimo Schengenu, ale tam nikdo nebyl, tak jsme se zrdzeli max 30 sec. Na gatu jiz byla rada. Mezi pasazeri jsme slyseli taky cestinu, coz potesilo.

nastup do letadla
nastup do letadla


nastup do letadla
nastup do letadla


Palubni servis akorat zacal
Palubni servis akorat zacal


Vytecna bagetka s italskym salamem, voda a sekt.
Vytecna bagetka s italskym salamem, voda a sekt.


Asi tak po 50 min letu jsme zacali pomalu klesat na London City Airport. Jelikoz jsme leteli od vychodu a sedel jsem na leve strane a svitilo slunicko rovnou do oci, tak moc fotit neslo. Ale pohledy pod nami byli moc prijemne, jak clovek klesa a zeme a domy se blizi vic a vic a pak se najednou objevi draha a konec. toto byl muj 3. let na/z LCY. Pred tim jsem tam jiz letet na lince FRA-LCY s LH a LCY-BSL s LX.

Na stojance jsem zaparkovali vedle British Airways Embraer 170.

BA operated by Eastern Airways - timto strojem poletim toto leto na lince Isle of Man - LCY
BA operated by Eastern Airways - timto strojem poletim toto leto na lince Isle of Man - LCY


Vystup z letadla
Vystup z letadla


Vystup z letadla
Vystup z letadla


nas soused
nas soused


Ihned po vystupu jsme zamirili co nejrychleji na pasovku a pak na DLR vlak. Ja mel dost casu, jelikoz mne jel easybus na LTN az v 18:55, ale "Context" mel let v 18:55 ze STN do BTS a na letiste jel s National Express z Baker street v 16:02. K DLR jsme dorazili ve 14:45, takze jsme sice meli nejaky cas to stihnout, ale clovek chce mit rezervu, pro pripad, ze bude nekde zadrhel. Z LCY jsme jeli DLR na Canning Town a odtud s London Tube na Baker street. Jelikoz jsem mel nekolik hodin casu do odjezdu meho busu na LTN, tak jsem se rozhodl vystoupit na Bond Street a trosku se podivat po obchodech na Oxford Street. "Context" pokracoval o jednu zastavku dal na Baker Street, aby chytil svuj bus na STN.

smer k DLR
smer k DLR


Vlak Docklands Light Railway smer Bank St.
Vlak Docklands Light Railway smer Bank St.


Obchodni dum Selfridges na Oxford Street
Obchodni dum Selfridges na Oxford Street


Oxford Street pred zapadem slunce
Oxford Street pred zapadem slunce


Na LTN jsem nakonec jel o neco driv nez v planovanych 18:55. Easybus dodavka mela volne misto, tak me vzali. Ohledne posledniho letu toho moc nemam. Vse bylo na cas. LTN je klasicky low-costovy letiste. Ale neni zas tak velky, takze vse je na dosah a clovek nenachodi km chodeb. Odlet nacas, prilet do PRG tesne po pulnoci.

19.01.2014
London Luton (LTN) - Praha (PRG)
21:25 – 00:15 (21.01.2014)
Wizzair let W6 2602
Airbus 320 HA-LWK
24C


FIDS v Lutonu
FIDS v Lutonu


Airbus 321 Monarch Airlines
Airbus 321 Monarch Airlines


Doufam, ze i tato cast se Vam libila a predem dekuji za komentare a napady ke zlepseni.


Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Z Lucemburska na kridlech Luxembourg Airlines

Příspěvek od Airbus380 »

Koukám, že máme podobný cestovatelský vkus :D Byl jsem jak v LUX, tak na LCY, tohle úterý pojedu easybusem V 18:55 na LTN, abych stihnul wizz do PRG a den před tím budu na IOM... Pěkný report, díky.

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Z Lucemburska na kridlech Luxembourg Airlines

Příspěvek od Airbus380 »

Jo a zajímal by mě ten poslední odlet dne z LTN na... LTN... :?:

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Z Lucemburska na kridlech Luxembourg Airlines

Příspěvek od alesesl »

Airbus380 píše:Koukám, že máme podobný cestovatelský vkus :D Byl jsem jak v LUX, tak na LCY, tohle úterý pojedu easybusem V 18:55 na LTN, abych stihnul wizz do PRG a den před tím budu na IOM... Pěkný report, díky.


:thumbup: Ja byl minuly tyden 3x na LTN, takze mi to stacilo na dlouho dobu. Z Londynskych letist mne jeste chybi 2 na ktere jsem neletel a to STN a SEN.

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Z Lucemburska na kridlech Luxembourg Airlines

Příspěvek od Airbus380 »

Já byl zase 4x na STN :D z LON mi chybí LTN, LHR a SEN, přičemž LHR a LTN - pokud půjde vše dobře - zfouknu v úterý. Těším se na IOM a doufám, že nepřijde změna typu na lince, protože L-410 je spolu s Tu-154 nejkrásnější letadlo.


Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Z Lucemburska na kridlech Luxembourg Airlines

Příspěvek od Lkprak »

Opět výborný TR, ten terminál v LUX se jim opravdu povedl, no a to jídlo na palubě Luxairu, to je opravdu lahůdka. Já měl tenkrát, v roce 2008, na letu z PRG tohle:
LG 012.jpg
LG 012.jpg (59.25 KiB) Zobrazeno 13075 x
a na zpátečním letu tohle:
LG 101.jpg
LG 101.jpg (68.79 KiB) Zobrazeno 13075 x
Jinak koukám, že i ten krátký pobyt v Londýně se povedl. Mám rád výlety, které si člověk užívá téměř do poslední chvíle.

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Z Lucemburska na kridlech Luxembourg Airlines

Příspěvek od alesesl »

Lkprak píše:Opět výborný TR, ten terminál v LUX se jim opravdu povedl, no a to jídlo na palubě Luxairu, to je opravdu lahůdka. Já měl tenkrát, v roce 2008, na letu z PRG tohle:
LG 012.jpg
a na zpátečním letu tohle:
LG 101.jpg
Jinak koukám, že i ten krátký pobyt v Londýně se povedl. Mám rád výlety, které si člověk užívá téměř do poslední chvíle.


To vypada taky dobre.

pumuklgr
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 92
Registrován: 30. 09. 2013, 10:04
Stav: Offline

Re: Z Lucemburska na kridlech Luxembourg Airlines

Příspěvek od pumuklgr »

Ten terminal v LUX je asi tak čtyři pět let nově otevřený. Co se týče jídla na palubě luxairu, tak to se nedá říci jedno špatné slovo. Za vše mluví ten sekt v economy, nevím, jestli ti už dnes ještě někdo jiný nabízí, když tak mě opravte.

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Z Lucemburska na kridlech Luxembourg Airlines

Příspěvek od alesesl »

pumuklgr píše:Ten terminal v LUX je asi tak čtyři pět let nově otevřený. Co se týče jídla na palubě luxairu, tak to se nedá říci jedno špatné slovo. Za vše mluví ten sekt v economy, nevím, jestli ti už dnes ještě někdo jiný nabízí, když tak mě opravte.


Nabizi napr. Sun Air of Scandinavia.

pavelkja
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 110
Registrován: 05. 11. 2010, 10:14
Stav: Offline

Re: Z Lucemburska na kridlech Luxembourg Airlines

Příspěvek od pavelkja »

Super cesta, Aleš si to vždycky umí naplánovat a věřím, že inspiruje nejednoho cestovatele :-) Jen mám pro ostatní tip pro cestování z/na STN. Na podzim jsem jel busem místo klasického centra na Stratford, kde po olympiádě zůstala solidní nabídka ubytování za trochu lepší londýnské ceny + je tam obří obchoďák. Autobusy Terravision i National Express stojí hned u stanice metra/DLR, takže právě oblast LCY a Greenwiche je snadno a rychle dostupná, centrum Londýna (Oxford Street) tak 20 minut metrem.

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Z Lucemburska na kridlech Luxembourg Airlines

Příspěvek od alesesl »

pavelkja píše:Super cesta, Aleš si to vždycky umí naplánovat a věřím, že inspiruje nejednoho cestovatele :-)


Dekuji.
Mam ve svem planovaci nekolik zajimavych vyletu, uvedu sem 4 navrhy. Kdyby se chtel nekdo pridat, tak budu jen rad.

1. PRG/okoli - CPH, CPH - AAL (Aalborg), AAL-OSL s Air Norway (http://www.airnorway.no).
Air Norway provozuji na teto lince Fairchild Metro Liner. No a pak OSL -PRG/okoli.

2. Letet PRG-LON, LTN-GIB s Monarch Airways, Bus do AGP, AGP-GVA s LX, GVA-PRG s LX

3. PRG - BSL (vlak/letadlo), MLH (Mulhouse) - TLS nebo MRS s Twinjet Beech 1900, a pak z TLS/MRS nejak domu.

4. PRG-GLA/EDI, GLA-BRR-GLA, GLA/EDI-PRG.

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Z Lucemburska na kridlech Luxembourg Airlines

Příspěvek od Airbus380 »

alesesl píše:
pavelkja píše:Super cesta, Aleš si to vždycky umí naplánovat a věřím, že inspiruje nejednoho cestovatele :-)


Dekuji.
Mam ve svem planovaci nekolik zajimavych vyletu, uvedu sem 4 navrhy. Kdyby se chtel nekdo pridat, tak budu jen rad.

1. PRG/okoli - CPH, CPH - AAL (Aalborg), AAL-OSL s Air Norway (http://www.airnorway.no).
Air Norway provozuji na teto lince Fairchild Metro Liner. No a pak OSL -PRG/okoli.

2. Letet PRG-LON, LTN-GIB s Monarch Airways, Bus do AGP, AGP-GVA s LX, GVA-PRG s LX

3. PRG - BSL (vlak/letadlo), MLH (Mulhouse) - TLS nebo MRS s Twinjet Beech 1900, a pak z TLS/MRS nejak domu.

4. PRG-GLA/EDI, GLA-BRR-GLA, GLA/EDI-PRG.


Všechno to jsou zajímavé cesty. S Beech 1900 létá ještě Chalair. ORY-LRG, ORY-Caen, BOD-RNS, BOD-BES-LIL. Letenky jdou koupit přes tránky Hop! a myslím, že mají o něco přívětivější tarify, než Twinjet.

Já mám dlouho v hledáčku BRR a ISC, ale vlastně i GIB :D Bohužel v následujícím půlroce pro mě nerealizovatelné. Chtěl bych se taky proletět E-120, jsou relativně dostupné, vím o SZG-ZRH, ZAG-OSI, KIV-OTP, KIV-KBP...

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1251
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Re: Z Lucemburska na kridlech Luxembourg Airlines

Příspěvek od Orus-x »

Pěkný výlet a trip report, taky rád vyhledávám netradiční spojení a letecké dopravce po Evropě..
Tak taky přidám ještě pár tipů, které tu nebyly zmíněny:
Beech 1900 (Portugalia) lítá i na linkách TAPu z Lisabonu po okolí, Sevilla, A Coruna
Od 1.1.2014 přebral AeroVip od SATA Acores s Dornierem 228 linku z Madeiru na ostrov Porto Santo
A pak samozřejmě všechny regionální společnosti v severním Skotsku, ať už legendární Islander Loganairu na Orknejích, nebo Highland Air na Hebridech, nebo lokální doprava po Shetlandech

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Z Lucemburska na kridlech Luxembourg Airlines

Příspěvek od alesesl »

Airbus380 píše:
alesesl píše:
pavelkja píše:Super cesta, Aleš si to vždycky umí naplánovat a věřím, že inspiruje nejednoho cestovatele :-)


Dekuji.
Mam ve svem planovaci nekolik zajimavych vyletu, uvedu sem 4 navrhy. Kdyby se chtel nekdo pridat, tak budu jen rad.

1. PRG/okoli - CPH, CPH - AAL (Aalborg), AAL-OSL s Air Norway (http://www.airnorway.no).
Air Norway provozuji na teto lince Fairchild Metro Liner. No a pak OSL -PRG/okoli.

2. Letet PRG-LON, LTN-GIB s Monarch Airways, Bus do AGP, AGP-GVA s LX, GVA-PRG s LX

3. PRG - BSL (vlak/letadlo), MLH (Mulhouse) - TLS nebo MRS s Twinjet Beech 1900, a pak z TLS/MRS nejak domu.

4. PRG-GLA/EDI, GLA-BRR-GLA, GLA/EDI-PRG.


Všechno to jsou zajímavé cesty. S Beech 1900 létá ještě Chalair. ORY-LRG, ORY-Caen, BOD-RNS, BOD-BES-LIL. Letenky jdou koupit přes tránky Hop! a myslím, že mají o něco přívětivější tarify, než Twinjet.

Já mám dlouho v hledáčku BRR a ISC, ale vlastně i GIB :D Bohužel v následujícím půlroce pro mě nerealizovatelné. Chtěl bych se taky proletět E-120, jsou relativně dostupné, vím o SZG-ZRH, ZAG-OSI, KIV-OTP, KIV-KBP...


Diky za tip s tim Chalair. Kdyz se na to divam, tak maji velmi priznice ceny. Napr cena ORY-LRH za 63 eur s Beech 1900. To je luxusni cena a urcite neco naplanuji timto smerem. Videl bych to nekdy Rijen, Listopad 2014 nebo Leden 2015. Kdyby jste se chtel nekdo pridat, piste.

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Z Lucemburska na kridlech Luxembourg Airlines

Příspěvek od alesesl »

Airbus380 píše:Chtěl bych se taky proletět E-120, jsou relativně dostupné, vím o SZG-ZRH, ZAG-OSI, KIV-OTP, KIV-KBP...


Kdo leta linku SZG-ZRH a ZAG-OSI s E-120?

Ja jsem zatim letel s E-120 jednou a to na lince Malevu BUD-CLJ (operated by Budapest Aircraft Services, ale rad bych se proletel zase. Air Moldova s nima leta na linkce KIV-OTP jak pises, nejsem si jist s tim KBP.

Pak s podobnym strojem, ale Jetstream 32 jsem letel s Avies na lince KDL-TLL.


Odpovědět