Dostihy v Oceánii

Odpovědět
Alexx
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Příspěvky: 598
Registrován: 05. 10. 2007, 08:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Karviná, Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Dostihy v Oceánii

Příspěvek od Alexx »

Protože, stejně jako všechny mé ostatní reporty, by se i tento setkal se smíšenými reakcemi - na jedné straně "ok, zajímavé čtení atp." a "tohle sem nepatří" na straně druhé, vyřeším protentokrát svůj deník z cesty na Nový Zéland jenom odkazem. Pokud nemáte rádi můj styl cestování, tak to raději ani nečtěte, stačila vlna emocí, která se zvedla na mých domovských AL:

http://www.akcniletenky.com/diskuze/vie ... =29&t=4352

PS: Máslo, obvod kniplu a jména pilotů tam taky nenajdete :-).


whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Dostihy v Oceánii

Příspěvek od whiskey »

Nepostrehol som ziadne reakcie na predosle reporty, takze mi nie je uplne jasne, o com je rec.
Report pekny, i cesta pekna. A viacero dostihov v Oceanii mam za sebou tiez, z tych prvych pred 5 rokmi je tu i report, takze s tym osobne nemam najmensi problem (na NZ 7 dni) :)
I ked moj report bol trosku viac orientovany letecky, bolo tam hodne neleteckych zazitkov i fotiek, a v principe som nejake negativne reakcie neevidoval, tak skutocne neviem, co si mal na mysli.

Alexx
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Příspěvky: 598
Registrován: 05. 10. 2007, 08:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Karviná, Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Dostihy v Oceánii

Příspěvek od Alexx »

Např. tady: viewtopic.php?f=42&t=8478

Takové ty řeči: report se sem nehodí, málo fotek letadel, málo másla,...

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Dostihy v Oceánii

Příspěvek od whiskey »

Alexx píše:Např. tady: viewtopic.php?f=42&t=8478

Takové ty řeči: report se sem nehodí, málo fotek letadel, málo másla,...

zas take dramaticke to nebolo... :)

jankre
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 61
Registrován: 25. 03. 2010, 14:10
Stav: Offline

Re: Dostihy v Oceánii

Příspěvek od jankre »

Nenech se prosím, otrávit - občas se na obou zmíněných serverech (i já čtu rád oba) diskuze zvrhne v dialog dvou "bojovníků" :evil: ale cením si každého, kdo si dá tu práci a podělí se s ostatními o zážitek.
Jestli je to styl "poprvé s Ryanairem" nebo islandhopping v Tichomoří není důležité, vždycky to může někomu pomoct poznatkem nebo třeba jen připomenutím destinace, kde byl nebo jednou chce být... :thumbup:


salamio
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 490
Registrován: 22. 07. 2010, 09:43
Stav: Offline

Re: Dostihy v Oceánii

Příspěvek od salamio »

Za mě v pohodě, ale... jak chce někdo psát trip report bez másla? To je přece naprostý základ.

jara.zkoumal
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 24
Registrován: 02. 04. 2014, 11:48
Stav: Offline

Re: Dostihy v Oceánii

Příspěvek od jara.zkoumal »

Za mě:

Nechápu "vyplácnutí" tak dlouhé dovolené, když se autor viditelně řídí heslem českých turistů v Chorvatsku 90. let. Chápu šetření, ale co je moc, to je moc. A tohle je někdy až směšný. :crazy:

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Dostihy v Oceánii

Příspěvek od Lkprak »

Za mně dobrý, s Alexxovými trip reporty nemám nejmenší problém, ostatně jeden z těch loňských jsem nominoval v jedné z kategorií soutěže o Trip report roku 2013. Tenhle jsem přečetl jedním dechem a moc za něj děkuji. A styl "dojet na druhý konec světa a tam se chovat jako v Čechách na čundru" je mi navíc i velice sympatický.

Alexx
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Příspěvky: 598
Registrován: 05. 10. 2007, 08:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Karviná, Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Dostihy v Oceánii

Příspěvek od Alexx »

jara.zkoumal píše:Za mě:

Nechápu "vyplácnutí" tak dlouhé dovolené, když se autor viditelně řídí heslem českých turistů v Chorvatsku 90. let. Chápu šetření, ale co je moc, to je moc. A tohle je někdy až směšný. :crazy:


Prosím rozveďte vaši úvahu trochu více do detailu, rád bych se a) poučil pro příště, b) pokusil osvětlit, proč jsme to a to dělali tak a tak. Plácnul jste do vody, šplouchlo to na mě. Chci víc informací.

salamio
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 490
Registrován: 22. 07. 2010, 09:43
Stav: Offline

Re: Dostihy v Oceánii

Příspěvek od salamio »

Alexx: to bych ani neřešil. Járovi ještě hoří cigáro z nádraží, ale už se tu obouvá do všech trip reportů (viz např. i tady). Rozhodně je myslím blbost se na základě toho poučovat a pokoušet cokoli vysvětlovat. Jsi sakra chlap, tak si za svým TR stojíš, ne? Nemůže se líbit všem, takové ambice by člověk možná ani mít neměl, protože jsou nesplnitelné.

Zatím bych se hodil do klidu a počkal na nějaký jeho TR. Hic Rhodus, hic salta!

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Dostihy v Oceánii

Příspěvek od prodejce »

salamio píše:Járovi ještě hoří cigáro z nádraží

=))

jara.zkoumal
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 24
Registrován: 02. 04. 2014, 11:48
Stav: Offline

Re: Dostihy v Oceánii

Příspěvek od jara.zkoumal »

Umím i chválit... Viz report z Jižní Ameriky od uživatele hafi, u něhož jsem strávil víc než hodinu, dočetl ho a bavil se.

Omlouvám se tedy za "kritiku" - netušil jsem, že to tu berete tak vážně. Nehledejte v tom nic víc než to, co jsem napsal. Chtěl jsem se jen zapojit. O tom to je - každý má jiný názor.

1) Salamio: Rusko zrovna nemusím a onen report mi nepřišel nikterak informačně zajímavý, nikterak mě neobohatil. Podobné "příběhy" bych také mohl psát z TATL cest do NY a přikrášlil je o své sarkastický poznámky. Ale přijde mi to jako škoda času.

2) Alexx: Nezlob se, neutrácím za každou hloupost a tak k tomu vedu i rodinu, ale na dovolené počítat "koruny", litovat spánku v chatce a vozit si salámy atd. do zapovězených míst, to mi fakt přišlo jako 90. léta a nájezdy do Chorvatska. Nic víc - zážitků jste i tak měli spoustu a tak to má být!

salamio
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 490
Registrován: 22. 07. 2010, 09:43
Stav: Offline

Re: Dostihy v Oceánii

Příspěvek od salamio »

Na kritiku máš samozřejmě právo, však jsem ti i napsal, že tě plně respektuji. Akorát ty formulace možná nejsou nejšťastnější, zvláště pokud je za tím snaha o zapojení se, jak říkáš. Ale i na ně máš samozřejmě plné právo.

A proč mi nepřidapají právě šťastné? Mě vynechme, ale tvůj komentář na Alexxe není korektní. Je v něm použit argumentační klam ad hominem, kdy, byť šikovně skrytě a nepřímo, nekritizuješ trip report, ale Alexxe samotného. Poukazem na jeho podobnost s opovrhovanými paštikáři i implicitním prohlášením svého přístupu za jediný správný a shozením těch ostatních.
Možná ti to tak nepřišlo ani jsi to třeba tak nemyslel, ale rozhodně to tak vyznívá. Všimni si, že ve svém komentáři, narozdíl od jiných, nehodnotíš trip report, ale Alexxe. Odtud vcelku pochopitelná Alexxova reakce, která ostatně mohla být daleko ostřejší, stejně jako moje.

jara.zkoumal
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 24
Registrován: 02. 04. 2014, 11:48
Stav: Offline

Re: Dostihy v Oceánii

Příspěvek od jara.zkoumal »

Člověk se rád inspiruje, rád vidí zážitky z destinací, kde byl/kam chce. O tom to je. Jestli to vyznělo jako urážka, tak to pardon. Jen mě to zarazilo, nic víc.

Alexx
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Příspěvky: 598
Registrován: 05. 10. 2007, 08:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Karviná, Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Dostihy v Oceánii

Příspěvek od Alexx »

Salamio :ymapplause:


Odpovědět