JFK - přestup

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: JFK - přestup

Příspěvek od flyingblue »

holovsky píše:Tak jak jsem pochopil nyní ze zpráv a z webu Delty, na JFK zrenovovali T4 (to byl zavřený? nebo to dělali za pochodu?) a přesunuli tam většinu letů Delty, rozhodně ty z Prahy.

http://www.delta.com/content/www/en_US/traveling-with-us/where-we-fly/destinations/featured-locations/new-york-city/our-new-home-at-jfk.html

Původně jsem měl v rezervaci let PRG->JFK přistát na T3 a navazující let JFK->LAX odlétat z T2. Nyní se vše operuje z T4. Docela mi ta změna přijde na poslední chvíli (letím za 14 dní), to to nevěděli dřív, že se budou přesouvat na T4?

No ale trochu mě to děsí, jelikož jak jsem psal výše, na přestup mám 1h45m a na T4 přistává spousta mezinárodních letů a může tam být sakra fronta (což na T3 tak nehrozilo, tam lítala pouze Delta).

To flyingblue: To checknutí zavazadel za posuvnýma dveřma na T4, tím myslíš jako tam, kde již čekají lidi na příletech na přiletivší? To je samostatná přepážka nebo klasický check-in i pro ostatní cestující. Díky...


14 dni je zcela v pohode.

Novy procesy na zrenovovanym T4 neznam, takze nemuzu slouzit. Faktem je, ze imigracni na T4 patrilo k mym lepsim zazitkum (oproti T1 a T2/T3).

Misto k opetovnemu checkingu najdes, nebo se zeptas.

Prestup za 145 je celkem OK, dyl to trvalo jenom kdyz jsme prileteli zpozdenou velrybou na T1


Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: JFK - přestup

Příspěvek od Robert »

Jak je to s přestupem na JFK při letu z Prahy do Kostariky? Zavazadla jsou odbavena v Praze až do San Jose nebo je cestující musí na JFK vyzvednout a znovu odbavit?

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: JFK - přestup

Příspěvek od flyingblue »

Robert píše:Jak je to s přestupem na JFK při letu z Prahy do Kostariky? Zavazadla jsou odbavena v Praze až do San Jose nebo je cestující musí na JFK vyzvednout a znovu odbavit?


Vyzvednout, projit s nima celnici a zase je hodit na pas.

kowal
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 252
Registrován: 17. 04. 2012, 23:35
Stav: Offline

Re: JFK - přestup

Příspěvek od kowal »

Z Prahy už budou zavazadla pravděpodobně odbavená až do cilové destinace, takže na JFK je to opravdu jen vyzvednout, celnice a transferová přepážka, kde se pouze odevzdají a nic už se neřeší.

s543
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 393
Registrován: 11. 05. 2013, 20:42
Stav: Offline

Re: JFK - přestup

Příspěvek od s543 »

kowal píše:Z Prahy už budou zavazadla pravděpodobně odbavená až do cilové destinace, takže na JFK je to opravdu jen vyzvednout, celnice a transferová přepážka, kde se pouze odevzdají a nic už se neřeší.


Musí se ale vyzvednout - když se nevyzvednou tek je z toho následně totální kalamita.


RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Re: JFK - přestup

Příspěvek od RAdek »

Plánuji kombinaci letů s příletem v rámci USA na JFK v 9:30 a odletem též z JFK do Evropy v 17:50. Je reálné se podívat do města? Kolik času může zabrat cesta do centra a z centra? Nemáte někdo podobnou zkušenost nebo dobrou radu? Bude možné udělat check-in kufru už dopoledne? Nevíte, zda na letišti funguje úschovna zavazadel? Předem díky.

Isitko
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 25. 05. 2014, 11:20
Stav: Offline

Re: JFK - přestup

Příspěvek od Isitko »

Ahoj,

měla bych dotaz. Letím v úterý z Prahy do Durhamu přes JFK. Přilétám na Terminál 4 a letadlo do Durhamu mi pak letí z Terminálu 2. Čas na přestup mám 2h 47 min. Mohl by mi prosim Vás někdo zhruba napsat, co všechno je třeba udělat až doletím do New Yorku a jak se dostanu na ten druhý terminál? Letím s KML - čili respektive s Deltou! Pochopila jsem, že zavazadlo si musim sama vyzvednout a pak jít na imigrační a co dál?

díky moc! :-)

happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: JFK - přestup

Příspěvek od happyna »

prosim o radu, potrebuju vysvetlit prestup my 15lety sestre co poprve poleti longhaul do LAX via JFK. Ma celej routing s DL, takze by mela priletet na T4 a LAX se lita taky s T4, takze to by melo byt super. Jen ji ted potrebuju vysvetlit jak vyzvednout a prelozit kufr. Predpokladam ze pujde po znackach zavazadel, vezme kufr a pak projde celnici a za celnici uvidi prepazky pro odbaveni kufru na conecting flights? Nebo jsou ty prepazky nekde schovany nebo v jinym patre?

jay80
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 128
Registrován: 04. 07. 2011, 19:10
Stav: Offline

Re: JFK - přestup

Příspěvek od jay80 »

happyna píše:prosim o radu, potrebuju vysvetlit prestup my 15lety sestre co poprve poleti longhaul do LAX via JFK. Ma celej routing s DL, takze by mela priletet na T4 a LAX se lita taky s T4, takze to by melo byt super. Jen ji ted potrebuju vysvetlit jak vyzvednout a prelozit kufr. Predpokladam ze pujde po znackach zavazadel, vezme kufr a pak projde celnici a za celnici uvidi prepazky pro odbaveni kufru na conecting flights? Nebo jsou ty prepazky nekde schovany nebo v jinym patre?


viz zde: http://www.jfkiat.com/maps/arrivals.pdf
(modře podbarvená část) od passenger exit vlevo - ale předpokládám, že by to tam mělo být dobře značeno :)

velpa.66
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 280
Registrován: 26. 08. 2012, 17:49
Stav: Offline

Re: JFK - přestup

Příspěvek od velpa.66 »

Prosím o radu,mám čas cca 6h při přestupu na JFK (18:26 - 00:45).
Je zvládnutelné podívat se do města?

kowal
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 252
Registrován: 17. 04. 2012, 23:35
Stav: Offline

Re: JFK - přestup

Příspěvek od kowal »

Sice to bude rychlovka, ale stihnout se to dá.

velpa.66
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 280
Registrován: 26. 08. 2012, 17:49
Stav: Offline

Re: JFK - přestup

Příspěvek od velpa.66 »

kowal píše:Sice to bude rychlovka, ale stihnout se to dá.


OK. A můžeš mi trochu popsat co a jak je zvládnutelné.
Dík.

kowal
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 252
Registrován: 17. 04. 2012, 23:35
Stav: Offline

Re: JFK - přestup

Příspěvek od kowal »

Vzal bych to taxíkem, jestli vás je víc, na 42. ulici, tam máš Chrysler Building, Grand Central Terminal, Public Library, 5th Avenue, Times Square, Broadway. Můžeš seběhnout o pár bloků níž k Empire State Building nebo o pár bloků výš k Central Parku.


Odpovědět