Zavazadla, Letenka

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zavazadla, Letenka

Příspěvek od micaello »

hostercz: dikec! L-)


Lanbub
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 431
Registrován: 15. 08. 2006, 06:12
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zavazadla, Letenka

Příspěvek od Lanbub »


refedr
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 12. 12. 2014, 23:19
Stav: Offline

Re: Zavazadla, Letenka

Příspěvek od refedr »

Omlouvám se, letím poletím s Wizz poprvé. Plánuji Benátky 20.6.2015 tam, 23.6.2015 zpět.

1) Když si u položky "Typ odbavení" zvolím "Web 0,00 Kč" tak bude možné si už před odletem do Benátek doma vytisknout palubní vstupenku jak pro cestu tam, tak pro cestu zpět? Nebo mám radši pro cestu zpět zvolit "Letiště-275,- Kč"? V Benátkách nebudu mít přístup na internet a k tiskárně.
2) Plánuji mít velké zavazadlo tam i zpět. To když si ho při objednávce přes jejich web zaplatím, tak na každém letišti má Wizzair svoji odbavovací přepážku, kde dané velké zavazadlo mi pak už bez placení odbaví (převezmou)?

Předem děkuji.

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Zavazadla, Letenka

Příspěvek od Airbus380 »

refedr píše:Omlouvám se, letím poletím s Wizz poprvé. Plánuji Benátky 20.6.2015 tam, 23.6.2015 zpět.

1) Když si u položky "Typ odbavení" zvolím "Web 0,00 Kč" tak bude možné si už před odletem do Benátek doma vytisknout palubní vstupenku jak pro cestu tam, tak pro cestu zpět? Nebo mám radši pro cestu zpět zvolit "Letiště-275,- Kč"? V Benátkách nebudu mít přístup na internet a k tiskárně.
2) Plánuji mít velké zavazadlo tam i zpět. To když si ho při objednávce přes jejich web zaplatím, tak na každém letišti má Wizzair svoji odbavovací přepážku, kde dané velké zavazadlo mi pak už bez placení odbaví (převezmou)?

Předem děkuji.


Ad1: Odbavit přes internet se jde tuším 15 dní dopředu, takže určitě bude možné si doma vytisknout palubní vstupenku i pro let zpět.

Ad2: Ano, přesně tak. Když se zaplatí přes web, na letišti u přepážky se už nic neplatí.

Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Zavazadla, Letenka

Příspěvek od Tony Smoke »

Airbus380 píše:
refedr píše:Omlouvám se, letím poletím s Wizz poprvé. Plánuji Benátky 20.6.2015 tam, 23.6.2015 zpět.

1) Když si u položky "Typ odbavení" zvolím "Web 0,00 Kč" tak bude možné si už před odletem do Benátek doma vytisknout palubní vstupenku jak pro cestu tam, tak pro cestu zpět? Nebo mám radši pro cestu zpět zvolit "Letiště-275,- Kč"? V Benátkách nebudu mít přístup na internet a k tiskárně.
2) Plánuji mít velké zavazadlo tam i zpět. To když si ho při objednávce přes jejich web zaplatím, tak na každém letišti má Wizzair svoji odbavovací přepážku, kde dané velké zavazadlo mi pak už bez placení odbaví (převezmou)?

Předem děkuji.


Ad1: Odbavit přes internet se jde tuším 15 dní dopředu, takže určitě bude možné si doma vytisknout palubní vstupenku i pro let zpět.

Ad2: Ano, přesně tak. Když se zaplatí přes web, na letišti u přepážky se už nic neplatí.


Este doplnim, ze na rozdiel od inych leteckych spolocnosti, ma Wizzair v cene iba prirucnu batozinu mensich rozmerov ako standard (presne rozmery na stranke wizzair). Za standardnu velkost sa doplaca, takze si dajte pozor aby prirucna batozina nebola väcsia, ako predpisane rozmery, inak odporucam doplatit za väcsiu priamo na internete. Na letisku to potom vyjde drahsie.


palan
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 77
Registrován: 25. 07. 2011, 20:55
Stav: Offline

Re: Zavazadla, Letenka

Příspěvek od palan »

Co se stane, když si připlatím velké kabinové zavazadlo, ale nevejde se "nacpat" do zavazadlové skříňky nad hlavou ne kvůli rozměrům, ale prostě proto, že to zaplní jiní cestující? Nebo to má Wizz nějak ošéfovaný?

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Zavazadla, Letenka

Příspěvek od Petr31 »

palan píše:Co se stane, když si připlatím velké kabinové zavazadlo, ale nevejde se "nacpat" do zavazadlové skříňky nad hlavou ne kvůli rozměrům, ale prostě proto, že to zaplní jiní cestující? Nebo to má Wizz nějak ošéfovaný?


...bože bože....chytneš za flígr nejbližší poletuchu /poletušáka a řekneš jí, ať se stará.... :D

palan
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 77
Registrován: 25. 07. 2011, 20:55
Stav: Offline

Letenka - ceny

Příspěvek od palan »

Díky, jenom ještě jedna věc k letence - teda spíš cenám. Koukám na letenky do Neapole, v červenci jsou ceny slušný, v srpnu ještě jdou a v září je najednou z 800 - 1000 za letenku 2,5 tisíce. Jde o to, že jsou prázdniny a čekaj menší vytížení, nebo jde o to, že září je ještě daleko a tak je to s "přirážkou" za brzkej nákup?

RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Re: Zavazadla, Letenka

Příspěvek od RAdek »

Co se stane, když si připlatím velké kabinové zavazadlo, ale nevejde se "nacpat" do zavazadlové skříňky nad hlavou ne kvůli rozměrům, ale prostě proto, že to zaplní jiní cestující? Nebo to má Wizz nějak ošéfovaný?


Jednak to vyřeší "palubní průvodčí", jednak se to nestane. Alespoň moje zkušenost je taková, že zavedením poplatků za kabinová zavazadla se tyto zregulovaly tak, že je v binech docela volno.

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Letenka - ceny

Příspěvek od micaello »

palan píše:Díky, jenom ještě jedna věc k letence - teda spíš cenám. Koukám na letenky do Neapole, v červenci jsou ceny slušný, v srpnu ještě jdou a v září je najednou z 800 - 1000 za letenku 2,5 tisíce. Jde o to, že jsou prázdniny a čekaj menší vytížení, nebo jde o to, že září je ještě daleko a tak je to s "přirážkou" za brzkej nákup?


Z toho, co mam posledni mesice vysledovano, je to prirazka za brzky nakup..vyplati se pockat podle me tak na dobu 6 tydnu pred odletem (samozrejme risk je to vzdy). Ale treba v breznu jsem koukal na cervnove/cervencove letenky do Bergama a v jeden smer to neslo pod tisicovku, minuly tyden se daly sehnat na stejny termin i za tri sta (pri vyuziti Wizz Club). Nicmene je taky mozne, ze Bergamo maji takto "blbe" nacenene kuvli Expu a cekaji, co bude (a pak "na posledni chvili" zlacnuji), protoze minuly rok jsem kupoval zpatecni cervencove Bergamo za sedmikilo v unoru..

palan
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 77
Registrován: 25. 07. 2011, 20:55
Stav: Offline

Re: Zavazadla, Letenka

Příspěvek od palan »

Díky, ještě snad poslední otázka k příručnímu zavazadlu - jednak tekutiny o max. objemu 100 ml (takže sprcháč, deodorant, pasta, apod.) musím nacpat do sáčku 20x20, a předpokládám že ten sáček může být maximálně 1 na osobu.
A potom věc druhá - nůžky na nehty (jelikož mají ostří do 6 cm) a holící strojek ("klasickej" jako třeba Gillette Mach 3) mít můžu? Pamatuju si ty změny řadu let zpátky a to právě manikúru ženskejm z kabelek vyhazovali a snad se mohly brát jen jednorázový holící strojky... Normálně bych to neřešil a hodil do kufru, ale když letím sám na 4 dny na otočku, tak je připlácení za kufr zbytečný :P

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zavazadla, Letenka

Příspěvek od Night fly »

Pocet balicku "tekutin" na osobu se vetsinou neresi, zeny casto mivaji i dva a videl jsem uz i tri. Podstatnejsi je objem jednotlivych baleni, to securitaci kontroluji celkem casto (a typicky sprchac se do toho malokdy vejde, pokud nemas zasobu hotelovych miniatur). Klasicke holici strojky nejsou problem (na rozdil od manikur, ktere obsahuji spicate nuzky a pilniky).

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zavazadla, Letenka

Příspěvek od micaello »

Nuzky na nehty mi minuly rok vyhodili (zapomnel jsem je z kosmeticke tasky vyndat)
Jak pise Night Fly, Gillette Mach 3 neni problem, sam litam s Proglidem.
V drogeriich se bezne daji sehnat uz miniatury, pripadne male lahvicky, do kterych si lze doma sprchace, sampony atd. prelit. A ano, toto celkem prisne kontroluji (obsah v ml).
Jinak minule jsem prosel bez problemu s dvema sacky..


Odpovědět