Jednodenní RT z Prahy - prosím o radu

Odpovědět
Pikenin
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 37
Registrován: 27. 08. 2005, 17:08
Stav: Offline

Jednodenní RT z Prahy - prosím o radu

Příspěvek od Pikenin »

Měl by někdo tip na jednodenní RT z PRG?K významnému životnímu jubileu rodičů bych rád zprostředkoval tento netradiční dárek,jelikož ještě nikdy letadlem necestovali.Zatím jsem našel jedinou variantu od EZY do MXP,poradí někdo i jinou variantu?
Dík za případné info 8)
Naposledy upravil(a) Pikenin dne 02. 02. 2015, 19:08, celkem upraveno 1 x.


s543
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 393
Registrován: 11. 05. 2013, 20:42
Stav: Offline

Re: Prosím o radu

Příspěvek od s543 »

Pikenin píše:Měl by někdo tip na jednodenní RT z PRG?K významnému životnímu jubileu rodičů bych rád zprostředkoval tento netradiční dárek,jelikož ještě nikdy letadlem necestovali.Zatím jsem našel jedinou variantu od EZY do MPX,poradí někdo i jinou variantu?
Dík za případné info 8)


Další varianta která funguje je CDG - tam je HAFO letů deně, lze na CDG ztrávit nějakou tu hodinku a na CDG je toho vidět dramaticky více než v MXP.
Navíc T2 v MXP je velmi "skromný".

Alca
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 471
Registrován: 15. 07. 2007, 19:45
Stav: Offline

Re: Prosím o radu

Příspěvek od Alca »

Jestli můžu jen trochu doporučit, vyzkoušejte si na www.booking.com dohledat ubytování alespoň na jednu noc. I vzhledem k tomu, že možností na jednodenní výlet není až tak moc, ale především proto, že jestli nejsou rodiče "spotteři", tak by se v Miláně i někam rádi podívali, což by při současném vedení letů u Easy Jetu prostě nedali, dar by tak byl spíše "danajský". Můžu-li doporučit Řím s Easy Jet (nenechte se zmást, je tam sice čas více jak 6 hodin, letiště je ale poměrně daleko, na prohlídku by stěží zbyly 2 hodiny). Londýn pak s Ryan Airem také jde, zde bych ale skutečně pro časté zácpy jednodenní výlet nedoporučil. Paříž byla před lety super se SkyEurope, tři denní frekvence operované z Prahy umožnily v Paříži strávit 8 hodin (hovořím z vlastní zkušenosti). V současnosti, i přesto, že je Paříž operována 8-9 lety denně, EasyJet i Transavia létají jen 1xdenně v odpoledně-večerních hodinách, proto je dle mého názoru Paříž "venku ze hry".

kilgore
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 120
Registrován: 13. 02. 2005, 18:45
Stav: Offline

Re: Jednodenní RT z Prahy - prosím o radu

Příspěvek od kilgore »

Rodiče nikdy neletěli a vy byste je hned trestali Easyjetem :-)

Kdybych já byl ve stejné situaci, hledal bych něco pohodlnějšího a to hlavně co se schedule týká. Sám jsem jednou (kvůli mílím, ale zároveň jsem nechtěl letět jen tak) letěl na jeden den do Bruselu. S Brussels jde letět ráno okolo sedmé z Prahy, v Bruselu je to plus mínus v půl deváté a zpátky to letí večer někdy po osmé. Takže krásný celý den se podívat po Bruselu, do Evropského parlamentu (ať si o nich myslíte co chcete, vidět je to rozhodně zajímavé), do Muzea Evropské unie i do historického centra. Může to být docela pohodový den a když koukám jen tak zběžně na cenu letenky tak je to za přijatelných 4.3k na osobu same day return.

Určitě by se našlo něco podobného i jinam a s někým jiným.

Alca
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 471
Registrován: 15. 07. 2007, 19:45
Stav: Offline

Re: Jednodenní RT z Prahy - prosím o radu

Příspěvek od Alca »

kilgore píše:Rodiče nikdy neletěli a vy byste je hned trestali Easyjetem :-)

Kdybych já byl ve stejné situaci, hledal bych něco pohodlnějšího a to hlavně co se schedule týká. Sám jsem jednou (kvůli mílím, ale zároveň jsem nechtěl letět jen tak) letěl na jeden den do Bruselu. S Brussels jde letět ráno okolo sedmé z Prahy, v Bruselu je to plus mínus v půl deváté a zpátky to letí večer někdy po osmé. Takže krásný celý den se podívat po Bruselu, do Evropského parlamentu (ať si o nich myslíte co chcete, vidět je to rozhodně zajímavé), do Muzea Evropské unie i do historického centra. Může to být docela pohodový den a když koukám jen tak zběžně na cenu letenky tak je to za přijatelných 4.3k na osobu same day return.

Určitě by se našlo něco podobného i jinam a s někým jiným.


Vzhledem k tomu, že "pikenin" uvedl nejlevnější let z Prahy, nabídl jsem letenky byť nepatrně dražší, nikoli ale 2x, jako ty. V takovém případě už můžeme uvést i některé destinace ze sítě ČSA.


MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Jednodenní RT z Prahy - prosím o radu

Příspěvek od MEA »

len dve drobnosti:

prečo na otočku?

a ak ide o jubileum rodičov, prečo šetriť?

...

PavelD
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1028
Registrován: 23. 01. 2004, 12:31
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Jednodenní RT z Prahy - prosím o radu

Příspěvek od PavelD »

Nevím, co rodiče jsou ochotni skousnout, ale dají se dělat levné kombinace Praha-Bratislava/Berlín
nebo zpět přes MPX a tam/domů autobus , Brno-Praha přes STN ( možná i Ostrava ), nakonec můžeš je i potrestat Játrem do Bratislavy, zpět vlak/bus. Já jsem rodičům provedl to samé, ale do Blavy si dojeli vlakem a zpátky tenkrát Sky Europe za pětikilo.

Pokud ti někdo neporadí něco lepšího, udělej si kolečko ( hledání v okruhu ) na https://cz.skypicker.com/ a hledej kombinace mezi městy navzájem lehce dostupnými, ( Praha, Brno, Ostrava, Bratislava, možná Poprad - nyní vlakem za zajímavých podmínek ). Nemusíš za každou cenu hledat jen return lety.

Chtěl jsem jen inspirovat, určitě si poradíš sám....

Namátkou: 7.3. PRG - STN STN - BRQ 1759kč.

Dog
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 96
Registrován: 13. 03. 2010, 20:40
Stav: Offline

Re: Jednodenní RT z Prahy - prosím o radu

Příspěvek od Dog »

Tak přesně pro tyto příležitosti je ideální pro nás, Ostraváky, letět Wizzairem z Katowic ráno v 6 do Dortmundu a večer v 6 zpátky. Krásně se stihne projít celé město, děcka povozím H-bahnem, S-bahnem, U-bahnem a samozřejmě na/z letiště busem 440. Když je akce, zpáteční letenka vyjde na 500 za osobu. Vyzkoušeno jako dárek již několikrát :D a vždy s úspěchem !
Ale pokud máte bydliště v Čechách, tak je to trochu z ruky...

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Jednodenní RT z Prahy - prosím o radu

Příspěvek od vitezslav »

No, pokud trváš na jednodenním RT, má to být levné a chceš stejné letiště příletu/odletu, pak je asi pořád to Miláno nejlepší volba. S jedním noclehem bych volil Paříž nebo Amstr. Germanwings už asi nelétá žádný den do CGN dvakrát, že?

Btw. A pak mi napadá ještě BGY s Wizzem, v neděli tam a v pondělí zpět. To by za dobré konstelace mohlo být s noclehem dokonce stejně levné, jako samotná RT jinam. A Bergamo je podle mě velmi příjemné město, na dvoudenní výlet jak dělané. Hezké centrum, dobré jídlo, zahrady nad městem, velké OC přímo u letiště a všude se dostaneš jedním busem příp. lanovkou.

Pikenin
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 37
Registrován: 27. 08. 2005, 17:08
Stav: Offline

Re: Jednodenní RT z Prahy - prosím o radu

Příspěvek od Pikenin »

MEA píše:len dve drobnosti:

prečo na otočku?

a ak ide o jubileum rodičov, prečo šetriť?

...


Díky všem za tipy a názory,ani jsem nečekal tolik ohlasů.Jinak na vysvětlenou...tady nejde o šetření na rodičích,nicméně vzhledem k jejich pokročilejšímu věku a fyzické kondici už opravdu není možné s nimi absolvovat nějaký poznávací eurovíkend.Proto chci volit tuto variant,jednoduchou a pro ně fyzicky nenáročnou. 8)

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Jednodenní RT z Prahy - prosím o radu

Příspěvek od MEA »

Pikenin píše:
MEA píše:len dve drobnosti:

prečo na otočku?

a ak ide o jubileum rodičov, prečo šetriť?

...


Díky všem za tipy a názory,ani jsem nečekal tolik ohlasů.Jinak na vysvětlenou...tady nejde o šetření na rodičích,nicméně vzhledem k jejich pokročilejšímu věku a fyzické kondici už opravdu není možné s nimi absolvovat nějaký poznávací eurovíkend.Proto chci volit tuto variant,jednoduchou a pro ně fyzicky nenáročnou. 8)


jasne vpohode, ja by som len nemal to srdce ich poslat nejakym ryanairom alebo cimsi podobnym...

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Jednodenní RT z Prahy - prosím o radu

Příspěvek od vitezslav »

Můj případ byl téměř totožný, otec skoro nevidomý, naposledy rodiče letěli v roce 1986... Paříž, Londýn nebo Řím by fyzicky nedali. Nakonec jsem zvolil právě BGY, protože letiště je kousíček od centra, bus za pár korun nás odvezl od haly přímo k hotelu (Excelsior San Marco) a s pomocí lanovek jsme absolvovali lehké procházky po starém centru i novém městě. To letištní OC je jen taková záloha, kdyby bylo opravdu hnusné počasí.

Jet.cz
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 35
Registrován: 15. 08. 2013, 16:09
Stav: Offline

Re: Jednodenní RT z Prahy - prosím o radu

Příspěvek od Jet.cz »

Napadá mě DUS s Germanwings. Je tam hromada termínů za 1798 v BASIC třídě / 3030 ve SMART třídě (+rezervace sedadla, občerstvení, kufr). Cesta tam 9:00-10:10, zpátky 18:40-19:55. Z letiště jezdí přímo vlak do Düsseldorfu (5-10 min) i Kolína nad Rýnem (40 min). Letí to sice CRJ900, ale stejně mi to přijde lepší než třeba FR do STN. Pokud to je nutné, dá se přimo při bookingu zařídit asistence s nástupem/výstupem zdarma.

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Jednodenní RT z Prahy - prosím o radu

Příspěvek od vitezslav »

To rozhodně, jelikož na STN, pokud nemáš v úmyslu jet do centra, není zhola nic. Navíc nevím jak v DUS, ale na všech letištích v Německu, kde jsem byl (FRA, MUC, DTM, CGN, TXL, SXF) byly poměrně pěkné vyhlídkové terasy a solidní restaurace, takže tam člověk snadno zabije čas.

tygrlive
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 821
Registrován: 23. 12. 2009, 22:07
Stav: Offline

Re: Jednodenní RT z Prahy - prosím o radu

Příspěvek od tygrlive »

vitezslav píše:To rozhodně, jelikož na STN, pokud nemáš v úmyslu jet do centra, není zhola nic. Navíc nevím jak v DUS, ale na všech letištích v Německu, kde jsem byl (FRA, MUC, DTM, CGN, TXL, SXF) byly poměrně pěkné vyhlídkové terasy a solidní restaurace, takže tam člověk snadno zabije čas.


DUS je pekne letiste a CRJ900 je i pohodlne letadlo a za 60min ses tam. Jen pozor, co jsem letel tak German Wings vzdy zpozdene letadlo.... Vlakem do centra kousek, ale k vlaku taky ;)


Odpovědět