Mastercard lounge T1

Burito
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 88
Registrován: 17. 06. 2009, 23:30
Bydliště: Země
Stav: Offline

Re: Mastercard lounge T1

Příspěvek od Burito »

bepo píše: A neviem ako by kontrolovali čas strávený v lounge a ako by ťa vvhodili, vo FRA som bol ale už si nepamätám ako dlho

V SIN, DXB, CMB a ještě někde si zapsali k číslu karty čas a oznámili dobu max. 4 hodin s tím, že se mám "odhlásit", jinak znovu naúčtují další vstup. Dříve jsem např. v DXB, HKG byl i přes noc při čekání bez potíží. V Evropě to většinou neřeší, faktem ale je, že maximální dobu by člověk beztak těžko využil.


Burito
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 88
Registrován: 17. 06. 2009, 23:30
Bydliště: Země
Stav: Offline

Re: Mastercard lounge T1

Příspěvek od Burito »

Fabo píše: Mile jsou dalsi moznosti, nicmene pokud nenabiras o hodne vic jinym zpusobem (kreditka, hotely) tak se ti nevyplati. Takovy skok po europe mas treba za 500-1000 i s prestupem, to mas 5-10 letu nez nasbiras na jeden vstup...

???? Proboha, jak jsi na takový holý mílový nesmysl přišel, nemluvě už ani raději o poplatcích ....?

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Mastercard lounge T1

Příspěvek od Fabo »

V LH mas treba za W fare 500 mil na sektor, to je 1000 za let z Prahy nekam via Nemecko. V nizsich treba i jen 125.
Samozrejme se bavime o ziskavani mili, ne o kupovani letu za mile. (ano, napsal jsem to blbe, nemel jsem psat let za 500-1000 mil, ale 500-1000 mil za let)

Burito
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 88
Registrován: 17. 06. 2009, 23:30
Bydliště: Země
Stav: Offline

Re: Mastercard lounge T1

Příspěvek od Burito »

2Fabo: Aha, vyznělo to v souvislosti s vstupem do salónku za míle jinak. LH ale bohužel ve vztahu k tématu vlákna není relevantní případ. Do MC na T1 má přístup Skyteam, ne Star alliance. LH využívá Menzies a kromě C letenky nebo statusu není možné platit mílemi, jen penězi.
Koupě za 5000 mil OK+ vypadá draze, avšak v případě zbylých mil, které se těžko efektivně uplatní, moc lepších voleb nezbývá. S aktuálními přidanými poplatky za vystavení letenky v C, to bude nakonec možná volba nejlepší.

2Pajousek: Věřím, že budeš spokojený. MC salónek se mezi evropskými dle mého názoru vůbec neztrácí, ba naopak. Pokud máš možnost jít současně s držitelem MC World/Diners club, pak je požádej o zaplacení Tebe jako hosta. Částka 450/490 Kč je příznivější než jednorázový poplatek 720 Kč a nemá omezení na 2 hodiny. Stejně tak můžeš požádat o vystavení voucheru nějakého majitele OK+, pokud taková možnost je.

lukaskr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 248
Registrován: 17. 05. 2009, 11:59
Stav: Offline

Re: Mastercard lounge T1

Příspěvek od lukaskr »

Jak je to tam s tím jídlem na T1, jednou jsem nějaké těstoviny zažil, ale nedávno jsme letěli po poledni a byla jen polévka a klasická zelenina.


Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Mastercard lounge T1

Příspěvek od Fabo »

Burito, pouzil jsem LH, protoze to znam, s OK jsem letel naposled nekdy 2010 a i to byl award :) Ale nepredpokladam, ze by byla situace s milema za let nejak vyrazne jina.

Burito
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 88
Registrován: 17. 06. 2009, 23:30
Bydliště: Země
Stav: Offline

Re: Mastercard lounge T1

Příspěvek od Burito »

2lukaskr: Nemohu to tvrdit jako pravidlo, ale teplé jídlo jsem párkrát zaznamenal odpoledne okolo 16. hodiny - V 18:30 letí KE do Soulu (resp. 17:30 CSA jindy), bylo to v dostatečném čase před odletem a budilo to dojem souvislosti (?), nedoplňovalo se nebo max. jednou. Korejci to hojně využívali, nešlo si nevšimnout.

2Fabo: Situace s mílemi a jejich užitím v různých FFP je myslím naopak vcelku dynamická. To je ale do jiného tématu. Jen chci naznačit, že nevidím relevanci se tím zabývat zde, ve vlákně k salónku Master Card na T1. Kromě OK+, prostřednictvím dříve vystaveného voucheru, zde jakékoliv jiné míle neuplatníš.

GlobeCZE
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 75
Registrován: 08. 10. 2011, 15:06
Stav: Offline

Re: Mastercard lounge T1

Příspěvek od GlobeCZE »

Jak je to tam s tím jídlem na T1, jednou jsem nějaké těstoviny zažil, ale nedávno jsme letěli po poledni a byla jen polévka a klasická zelenina.


...zřejmě souhrou nešťastných náhod (ironie) se nabídka teplých jídel for free značně zúžila po zavedení nabídky jídel placených :D

Dřív tam opravdu po celý den bylo minimálně 1 až 2 jídla (rizoto, těstoviny atd.) + polívka, někdy i dvě polívky... co mají ten jídelníček (byť tam jsou celkem ok jídla za neletištní ceny, pamatuju si, že caesar salát tam vyšel do dvou stovek), tak už jsem zažil jen polívku :D

bubo
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 482
Registrován: 14. 06. 2005, 14:09
Stav: Offline

Re: Mastercard lounge T1

Příspěvek od bubo »

Byl nekdo od 30.11.17 v salonku na World/World elite kartu? Master elite program byl nahrazeny priceless.com, ale tam uz nevidim salonky. Ale na stankach CSOB to porad figuruje....

bureaucrat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 151
Registrován: 25. 04. 2017, 12:53
Oblíbené typy letadel: A380
Pohlaví: muž
Bydliště: Královské Vinohrady
Stav: Offline

Re: Mastercard lounge T1

Příspěvek od bureaucrat »

bubo píše:Byl nekdo od 30.11.17 v salonku na World/World elite kartu? Master elite program byl nahrazeny priceless.com, ale tam uz nevidim salonky. Ale na stankach CSOB to porad figuruje....

Byl jsem v prosinci a žádná změna oproti minulé návštěvě nebyla (ale kartu mám od Raiffeisen banky).

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Mastercard lounge T1

Příspěvek od Globik »

bubo píše:Byl nekdo od 30.11.17 v salonku na World/World elite kartu? Master elite program byl nahrazeny priceless.com, ale tam uz nevidim salonky. Ale na stankach CSOB to porad figuruje....
Pokud to chápu dobře, Elite program funguje dál, jen je součástí Priceless. Takto to mám v emailu s tim, že stávající výhody platí dál a v linku se otevře přehled, kde jsou i salonky. Na LKPR by tedy měl být vstup zadarmo na platinovky a na World Elite (World Elite včetně 4 hostů)
https://www.mastercard.cz/cs-cz/zakazni ... lonky.html

Erix8
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 149
Registrován: 30. 01. 2007, 18:25
Stav: Offline

Re: Mastercard lounge T1

Příspěvek od Erix8 »

Globik píše:
bubo píše:Byl nekdo od 30.11.17 v salonku na World/World elite kartu? Master elite program byl nahrazeny priceless.com, ale tam uz nevidim salonky. Ale na stankach CSOB to porad figuruje....
Pokud to chápu dobře, Elite program funguje dál, jen je součástí Priceless. Takto to mám v emailu s tim, že stávající výhody platí dál a v linku se otevře přehled, kde jsou i salonky. Na LKPR by tedy měl být vstup zadarmo na platinovky a na World Elite (World Elite včetně 4 hostů)
https://www.mastercard.cz/cs-cz/zakazni ... lonky.html


Je to tak, aktuálně návštěva s Platinum 29.12. vstup zdarma a host á cca 420 Kč. A přes oběd (od 10:30) byly klasické vepřové & kuřecí řízky a polévka :)

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Mastercard lounge T1

Příspěvek od micaello »

Bývá tam něco zajímavého k snědku večer kolem osmé? Jestli má cenu se dotřepat na letiště o půlhoďky dřív a skočit si tam nebo na to prdět, dojet pozdějš a jít rovnou na gate.
Díky L-)

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Mastercard lounge T1

Příspěvek od alesesl »

micaello píše:Bývá tam něco zajímavého k snědku večer kolem osmé? Jestli má cenu se dotřepat na letiště o půlhoďky dřív a skočit si tam nebo na to prdět, dojet pozdějš a jít rovnou na gate.
Díky L-)


Rano max oschla vajickva omeleta a vejce na tvrdo, pokud se nepletu. To si radsi pospi a nasnidej se doma.

LeeMer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 188
Registrován: 03. 08. 2015, 20:09
Oblíbené typy letadel: E170/175/190/195
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Mastercard lounge T1

Příspěvek od LeeMer »

micaello píše:Bývá tam něco zajímavého k snědku večer kolem osmé? Jestli má cenu se dotřepat na letiště o půlhoďky dřív a skočit si tam nebo na to prdět, dojet pozdějš a jít rovnou na gate.
Díky L-)


Večer tam bývá ta stoletá klasika - obložená houska + nějaké salámy a sýry a z teplého těstoviny, rýže nebo kuskus. A chlast :D


Odpovědět