Číňané v TS.

gaba02
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 224
Registrován: 09. 11. 2008, 11:06
Oblíbené typy letadel: B787
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Číňané v TS.

Příspěvek od gaba02 »



gaba02
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 224
Registrován: 09. 11. 2008, 11:06
Oblíbené typy letadel: B787
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Číňané v TS.

Příspěvek od gaba02 »

Tak získají necelou polovinu viz. citace z idnes.cz: ,,V prvním kroku získá čínská CEFC 10procentní podíl ve společnosti Travel Service. V dalším kroku převezme 39,92 procent akcií"

jay80
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 128
Registrován: 04. 07. 2011, 19:10
Stav: Offline

Re: Číňané v TS.

Příspěvek od jay80 »

gaba02 píše:Tak získají necelou polovinu viz. citace z idnes.cz: ,,V prvním kroku získá čínská CEFC 10procentní podíl ve společnosti Travel Service. V dalším kroku převezme 39,92 procent akcií"


Bude pak po případné další akvizici, kdy pak Číňané budou mít 49,92 % mít ČSA ten diskutovaný status národního dopravce???

krv
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 145
Registrován: 16. 04. 2012, 19:29
Stav: Offline

Re: Číňané v TS.

Příspěvek od krv »

Za tím je tutově Cocik - jeho nedávná koupácká dovolená s českou cestovou byla jen dokonalým krytím pro okouknutí situace v TS. :D Co bude následovat dál? Let s ČSA? :D

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Číňané v TS.

Příspěvek od flyingblue »

krv píše:Za tím je tutově Cocik - jeho nedávná koupácká dovolená s českou cestovou byla jen dokonalým krytím pro okouknutí situace v TS. :D Co bude následovat dál? Let s ČSA? :D


Lita se Singapore Airlines :)


mattsun
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 162
Registrován: 20. 08. 2014, 01:50
Stav: Offline

Re: Číňané v TS.

Příspěvek od mattsun »

krv píše:Za tím je tutově Cocik - jeho nedávná koupácká dovolená s českou cestovou byla jen dokonalým krytím pro okouknutí situace v TS. :D Co bude následovat dál?


https://www.youtube.com/watch?v=cA8BveGNXJQ

Pan Am
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1822
Registrován: 08. 01. 2003, 21:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Číňané v TS.

Příspěvek od Pan Am »

http://archiv.ihned.cz/c1-64560200-jaro ... i-i-do-csa

tak to bude vtipné, jestli Tvrdík bude zastupovat Číňany v Travel Service a zjeví se přes ně v ČSA

Fresch
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 65
Registrován: 03. 08. 2015, 10:42
Stav: Offline

Re: Číňané v TS.

Příspěvek od Fresch »

Pan Am píše:http://archiv.ihned.cz/c1-64560200-jaroslav-tvrdik-se-nasel-v-roli-lobbisty-v-cine-a-slavi-uspechy-mozna-se-vrati-i-do-csa

tak to bude vtipné, jestli Tvrdík bude zastupovat Číňany v Travel Service a zjeví se přes ně v ČSA

Upřímě ho zas tolik neodsuzuju. Jeho management tým měl aspoň nějaký koncept, to co tam přivedli ty další a jak postupovali mi přijde smutný.
Každopádně se mu asi daří podle toho článku. Otázka co je na tom pravdy. :)

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Číňané v TS.

Příspěvek od flyingblue »

Fresch píše:
Pan Am píše:http://archiv.ihned.cz/c1-64560200-jaroslav-tvrdik-se-nasel-v-roli-lobbisty-v-cine-a-slavi-uspechy-mozna-se-vrati-i-do-csa

tak to bude vtipné, jestli Tvrdík bude zastupovat Číňany v Travel Service a zjeví se přes ně v ČSA

Upřímě ho zas tolik neodsuzuju. Jeho management tým měl aspoň nějaký koncept, to co tam přivedli ty další a jak postupovali mi přijde smutný.


Sel by ten koncept nejak popsat?

Fresch
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 65
Registrován: 03. 08. 2015, 10:42
Stav: Offline

Re: Číňané v TS.

Příspěvek od Fresch »

flyingblue píše:
Fresch píše:
Pan Am píše:http://archiv.ihned.cz/c1-64560200-jaroslav-tvrdik-se-nasel-v-roli-lobbisty-v-cine-a-slavi-uspechy-mozna-se-vrati-i-do-csa

tak to bude vtipné, jestli Tvrdík bude zastupovat Číňany v Travel Service a zjeví se přes ně v ČSA

Upřímě ho zas tolik neodsuzuju. Jeho management tým měl aspoň nějaký koncept, to co tam přivedli ty další a jak postupovali mi přijde smutný.


Sel by ten koncept nejak popsat?

Měl nějakou vizi kam firmu směřovat. (nákup a320 a snaha získat větší podíl na short,medium- haul), zkoušeli se ruzné dálkové lety...
Trošku mi přišlo ukvapený využití té opce na další letadla, vzhledem k tomu, že pak na to přišla hypoteční a následně hospodářská krize. Nicméně todle nikdo předpokládat nemohl a to jak mu to dávali media pak sežrat prostě nemůžu vystát.
Negativně hodnotím to rapidní zvyšování platů, to byl ukvapený krok a pak to vedlo k tomu, že to zaměstnanci brali jako standard, ( mluvíme o období prvního snižování platů).
To co mi vadilo na těch co byli po něm, že se bezdůvodně začali zbavovat lidí, který nesouhlasili ikdyž měli pravdu. Takhle čsa přišla o řadu obchoďáků.
Dál to, že už dlouho nevím kam vlastně ČSA patří. Je to tzv. klasický dopravce nebo už low fare vzhledem k tomu co nabízí ?

Mimochodem mám pocit, že jsem to vyčetl ještě z nějaké výroční zpravy, ale firma měla menší ztrátu v době kdy těch letadel měla dvakrát tolik co teď a jen těma prodejema si to lepila, aby si rozdali bonusy co měli ve smlouvách za snížení ztrát.

Asi by toho bylo víc a asi bych toho i víc zjistil, ale teď se snažím věnovat ještě trochu jiný problematice, proto je to i takové neočesané a místy nepřesné. :-P

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: Číňané v TS.

Příspěvek od Zdenek »

Fresch píše:Měl nějakou vizi kam firmu směřovat. (nákup a320 a snaha získat větší podíl na short,medium- haul), zkoušeli se ruzné dálkové lety...

Pokud mne pamět neklame tak se A320 pořídili aby měla vládní letka rychle co na hraní.
Po tom jak odešel z armády tomu pánovi nevěřím ani slovo, heslo ČSSD zdroje jsou naplňuje beze zbytku.
Zajímalo by mne, nakolik jej číňani berou vážně a nakolik mají proběhlá tisková prohlášení blízko k realitě.
To mávání procenty a miliardami ve mne nebudí důvěru.

Fresch
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 65
Registrován: 03. 08. 2015, 10:42
Stav: Offline

Re: Číňané v TS.

Příspěvek od Fresch »

Zdenek píše:Pokud mne pamět neklame tak se A320 pořídili aby měla vládní letka rychle co na hraní.
........

hele proto jsem v úvodním příspěvku psal management tým kolem Tvrdíka, je mi jasné, že to asi budou vymýšlet jiní. Z principu mně prostě chybí nějaký směr, kterým se čsa chce vydat. Když přišel Tvrdík, který když nic, tak byl vždycky alespoň dobrým řečníkem, tak jasně řekl co chce a jak se to udělá.
Poslední roky akorát tak sledujeme: "někdo někde řekl, že možná někdy v budoucnu se bude létat do Japonska a možná bude i druha a333".

Každopadně nechci,aby to vyznělo jako jednoduché prosté věci. Přijít do firmy, která chátrá a má dlouhodobě ztráty není nic jednoduchého. Na to je potřeba opravdový odborník na krizový management a těch je opravdu málo...

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Číňané v TS.

Příspěvek od flyingblue »

Fresch píše:
flyingblue píše:
Fresch píše: Jeho management tým měl aspoň nějaký koncept, to co tam přivedli ty další a jak postupovali mi přijde smutný.


Sel by ten koncept nejak popsat?

Měl nějakou vizi kam firmu směřovat. (nákup a320 a snaha získat větší podíl na short,medium- haul), zkoušeli se ruzné dálkové lety...


Mozna jsem neco nezachytil, ale "nakup a320" mi neprijde jako "nejaky koncept". Ba ani "zkouseli (sic!) se ruzne dalkove lety" nevimam jako koncept. Pokud tedy neni koncept "neco koupime a pak se uvidi".

Koncept byla treba "baze v Bratislave", "orientace na Rusko" nebo "evropsky hub Korean". Ze dopadly ne moc slavne, neznamena, ze to nebyly koncepty.

Fresch píše:Trošku mi přišlo ukvapený využití té opce na další letadla, vzhledem k tomu, že pak na to přišla hypoteční a následně hospodářská krize. Nicméně todle nikdo předpokládat nemohl a to jak mu to dávali media pak sežrat prostě nemůžu vystát.


Tvrdik odesel v roce 2006. Krize (pokud me pamet neplete), vypukla v roce 2008 a naopak rok 2006 patril k tem dobrym. Skoro zabit firmu v dobe vrcholu hospodarskeho cyklu je docela umeni.

Ze to jeho nasledovnici moc nevylepsili, je samozrejme take pravda, ale zacatek problemu bych fakt hledal u Tvrdika a jeho zcela nesmyslne vize expanze, kdy penize tekly z firmy horem/dolem.

Pan Am
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1822
Registrován: 08. 01. 2003, 21:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Číňané v TS.

Příspěvek od Pan Am »

Zeman představuje Romana Vika čínskému prezidentovi - http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-polit ... ola=328642 :lol:

PavelD
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1028
Registrován: 23. 01. 2004, 12:31
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Číňané v TS.

Příspěvek od PavelD »

Pro mne je jasný důkaz Tvrdíkových manažerských schopností sekyra v kase ČSSD po volbách 2010. Ale možná když mu seberou možnost rozhodovat o penězích, může i motyka spustit :-)


Odpovědět