Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Odpovědět
flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od flyingblue »

persona píše:Kynuté švestkové knedlíky s tvarohem, cukrem a olejem místo másla :-( Po 3 týdnech po kachně jsem zkusil menzu a bylo mi středně špatně po 4 hodiny. Ještěže to stálo jen 21.40 Kč (dotovaná cena).


Dostanes rad zlateho bliciho pytliku!


persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od persona »

Naposledy upravil(a) persona dne 29. 09. 2015, 12:46, celkem upraveno 2 x.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5915
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od Globik »

persona píše:Co ti lidé nevymyslí :-)

http://okaymarket.cz/index.php/ziskej-s ... ohlik-2015


Brno holt chudší Brooklynu. Tam jim do toho alespoň dají párek. Pořadatelé by měli ještě alespoň upřesnit, zda se jedná o rohlíky páně ministra financí nebo nějakého slušného pekaře. A limit pojištění pro případ udušení se suchými rohlíky.

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od persona »

Mé dnešní, cca pětadvacáté, tréninkové cappuccino připravené za pomocí šlehátka za 29 Kč z IKEA (mléko 3.5 % Tatra, trvanlivé, bylo v akci za 12.50 Kč, tak mi ho není tak líto vylívat). Jako základ na obarvení mléka mám Yellow Eclipse z Lidla za 40 Kč/100 g (instantní - nepiju to celé, z každého šálku jen degustační doušek, je to i v mléce strašně cítit). Konzistence mléka je pěkné krémová, hebká v ústech; zatím jsem ve fázi zkoušení správného nalití přes zobáček konvičky s prvními, velmi nesmělými pokusy o latte art.

A1.jpg

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od flyingblue »

persona píše:Mé dnešní, cca pětadvacáté, tréninkové cappuccino připravené za pomocí šlehátka za 29 Kč z IKEA (mléko 3.5 % Tatra, trvanlivé, bylo v akci za 12.50 Kč, tak mi ho není tak líto vylívat). Jako základ na obarvení mléka mám Yellow Eclipse z Lidla za 40 Kč/100 g (instantní - nepiju to celé, z každého šálku jen degustační doušek, je to i v mléce strašně cítit). Konzistence mléka je pěkné krémová, hebká v ústech; zatím jsem ve fázi zkoušení správného nalití přes zobáček konvičky s prvními, velmi nesmělými pokusy o latte art.

A1.jpg


Seznamuj nas s pokroky v kresleni konvickou! Navrhuju zvlastni vlakno!


cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od cocik »

Pratele, inspirovan personou a jeho snahou o kultivaci gastronomie jsem se rozhodl na zajezdu v KLDR ochutnat nektere krajove specialy. Tohle je napriklad velmi dobry bosintang, co jsme jedli v Kaesongu. Dal bych tomu tak 16/20, maso bylo jemne a polevka prijemne pikantne dochucena.

bosintang.jpg

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od firefly »

Opravdu polévka z psího masa??

remost
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 29
Registrován: 04. 03. 2009, 09:54
Stav: Offline

Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od remost »

Ano. Na rozdil od restaurace v Kantonu nebo vietnamskeho bistra v Lovosicich byla tato porce i z vnitřností...

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od persona »

Nejsem si jist, ale zdá se mi, že proslulá "výběrová směs" změnila obal. V akci v Bille za 99 Kč/1 kg (již pomleto).

Po pátečním kolenu v menze (druhé nejlepší jídlo) jsem včera zkusil i svíčkovou a to mě vrátilo do reality. Omáčka po rozhrnutí škraloupová, knedlíky děsivé a snad jen to maso bylo poživatelné.

B1.jpg

B2.jpg
Naposledy upravil(a) persona dne 19. 10. 2015, 08:16, celkem upraveno 5 x.

Marr3wk
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 123
Registrován: 11. 05. 2012, 09:24
Stav: Offline

Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od Marr3wk »

Zdá se mi to, nebo je persona slavný? https://www.facebook.com/pospeskauplotn ... 3691369470 Jinak, mě recenze kafe baví, jen tak dál. :wink:

Mimochodem, testoval jste někdy při návštěvě v Praze některé z aktuálně nejvíce profláklých a propagovaných kaváren? Místo, Můj šálek kávy, EMA, atd., de facto cokoliv, co je na Scuku.

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od persona »

Dobrý den, díky za avízo. Jak jsem zjistil, je to už druhá "haterská" zmínka (resp. skupina) na Facebooku. Na tu první mě upozornil majitel mé oblíbené kavárny, viz zde https://www.facebook.com/Ji%C5%BE-%C5%A ... age_bubble

V Praze jsem byl zatím v Al Cafeteru, Mém šálku kávy (espresso i cappuccino 16/20, tj. velmi dobré) a pár doporučovaných na Scuku, ale už je to tak 2 nebo 3 roky zpátky. Jak budu mít v Praze více času, obejdu to znova (podniků velmi přibylo). Ale nejlepší dojem z espressa i cappuccina jsem měl v Cafe Lounge (cca 5x, espresso i cappuccino na úrovni 17/20 v průměru). Nevím, zda platí to, co řekla kamarádka: "Když máš hatera na Facebooku, co Tě sleduje, už začínáš mít nějaký vliv" :-) Mám se bát, že mi dá někdo časem do řepy? :-)

Co říkáte mimochodem na nový nápojový lístek Teplárny? https://d.zmtcdn.com/data/reviews_photo ... 557103.jpg -- :crazy: :crazy:

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od dejavu »

To vypadá na souboj pražské kavárny s tou brněnskou, jak by řekl hradní pán :-) Ale hejtování slušný :-)

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od jencik »

Prve jedlo absolutny humus, bohuzial kvoli vetru trval let 8 hodin s medzipristatim, takze som to nejak do seba hodil.

Druhe uz o dost podarenejsie, na nocny let tak akurat, aby hned po prilete nasledovali ranajky.
Přílohy
BTS-SID
BTS-SID
SID-BTS
SID-BTS

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5915
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od Globik »

V Bille mají zajímavý názor na to, co je česká kvalita. Z jedné strany polské máslo, z druhé strany sýr feta (ten se mi tam bohužel omylem "nevešel", fotil jsem to jednoduchým telefonem a přehlédl, že tam není).
Fotografie0252.jpg

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od pepa007 »

Globik píše:V Bille mají zajímavý názor na to, co je česká kvalita. Z jedné strany polské máslo, z druhé strany sýr feta (ten se mi tam bohužel omylem "nevešel", fotil jsem to jednoduchým telefonem a přehlédl, že tam není).
Fotografie0252.jpg


vyrobeno v Polsku v české "kvalitě" - kde je problém? :)


Odpovědět