Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Odpovědět
Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od Fabo »

No, v US mas mista kde kdyz neni Starbucks tak tam je Subway... asi jsi tam uz byl, no, tak se priprav :D


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od Globik »

persona píše: - už se upravuje výloha. Kde tohle skončí? :crazy:


Právě u těch upravených výloh :) Sice jsem odpůrcem unifikace a globalizace, ale pro vzhled historického centra je podle mě lepší Starbucks než třeba cukrárna U Mamlasů. S příchodem "světových" značek podle mě dost prokoukává třeba dříve hrůzná Česká. A nevěřím, že by v českém prostředí v následujících několika desetiletích americké řetězce převálcovaly české jednotlivé (neřetezcové) podniky. Starbucks je hlavně pro zahraniční turisty, blbé snoby, pár ženských a exaupairky. Většina Brňáků, studentů, tuzemských gastarbeiterů a tuzemských služebních cesťáků tam podle mě nechodí a chodit nebude.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od flyingblue »

Globik píše:
persona píše: - už se upravuje výloha. Kde tohle skončí? :crazy:


Právě u těch upravených výloh :) Sice jsem odpůrcem unifikace a globalizace, ale pro vzhled historického centra je podle mě lepší Starbucks než třeba cukrárna U Mamlasů. S příchodem "světových" značek podle mě dost prokoukává třeba dříve hrůzná Česká. A nevěřím, že by v českém prostředí v následujících několika desetiletích americké řetězce převálcovaly české jednotlivé (neřetezcové) podniky. Starbucks je hlavně pro zahraniční turisty, blbé snoby, pár ženských a exaupairky. Většina Brňáků, studentů, tuzemských gastarbeiterů a tuzemských služebních cesťáků tam podle mě nechodí a chodit nebude.


... protoze na to nema :-)

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od persona »

Fabo: ano, byl, vícekrát, i v první provozovně na světě, tj. v Seattlu :-)
Globik: ano, čistší a osvětlenější a často i estetičtější výlohy - to vnímám také pozitivně, i na České. Tam ovšem před pár dny otevřela snad pátá pobočka bazárku/obchodu s použitými oděvy (second hand) Genesis, které mají v rámci svého zaměření výlohy výborné ale stejně :-(

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od persona »

Třetí Starbucks v Brně otevře koncem ledna. To, že je vedle knihkupectví Academia na jednom z konců nám. Svobody už pár týdnů otevřený firemní obchod Nespresso (po dvou pobočkách v Praze - Pařížská a Černý most) jsem možná už zmiňoval. Dnes ráno mne velmi překvapila Ugova čerstvá šťáva v Kolíně na nádraží. Drogerie Teta otevírala až v 8, což mi neladilo se spojem na Brno, ale cappuccino za 22 Kč v UČŠ, třebaže dost bublinkovaté, chutnalo jako káva s mlékem, nebylo vařící a dokonce nebylo vůbec hořké (pekelný je v tomto např. nádražní řetězec Mr. Baker) - dokonce nebylo třeba cukru (11.5/20) - v následujících týdnech několikrát ověřím zda nešlo o náhodu. :crazy:


beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od beardie »

trochu ti do toho vbehnem, u Mr. Bakera na hlavaku som si dal prednedavnom cokoladu, za tych 32 korun alebo kolko pytaju to chutilo ako z automatu za 7 korun, hodnotim 1/10

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od prodejce »

Pořád se musím smát, kterak čočík letěl privatejetem a cestou žvýkal suchou housku bez másla :o z toho budu mít Vánoce snad ještě v březnu. Jak se něco takového vůbec může stát?? :lol: Anglicky se tomu říká epic fail, česky minela a rusky большая ошибка. Vždyť máslo se přeci podává už i jen na vánočních večírcích leteckých společností!!! Zde důkaz:

maslo.jpg
maslo.jpg (209.78 KiB) Zobrazeno 6935 x

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od flyingblue »

prodejce píše:Pořád se musím smát, kterak čočík letěl privatejetem a cestou žvýkal suchou housku bez másla :o z toho budu mít Vánoce snad ještě v březnu. Jak se něco takového vůbec může stát??


Spis si rekli: Je to nakej cinskej vesnican, bude mit z private jetu druhy Vanoce, tak usetrime za maslo, von to nepozna.

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od cocik »

Zacatkem unora si dam repete, tak snad tento drobny nedostatek vychytam :D

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od flyingblue »

cocik píše:Zacatkem unora si dam repete, tak snad tento drobny nedostatek vychytam :D


A kufry at nese nekdo jinej nez kapitan, ju?

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od cocik »

Dejte sem par fotek svych stedrovecernich veceri, at mam co zavidet :D

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od persona »

Stejně jako loni i letos kapr: 0, bramborový salát: 0, cukroví: 0. Možná si uděláme s přítelkyní svoji verzi tohoto tradičního pokrmu po Vánocích (nyní je u rodičů). Ale pochutnal jsem si na vlastních vaječných těstovinách s nedělním máslem z Madety (se smetanovým zákysem) s mozzarellou (třešinky, lehounké jako vánek) a kupodivu slušnými rajčaty a mezi prací si stihl udělat 4 cappuccina s novou konvičkou Motta 350ml (můj vánoční dárek, který mi ale přišel už před týdnem) :-) - http://www.denimcoffeecompany.com/produ ... 9581128261 (odkaz v angličtině dávám kvůli popisce, na českých webech jsou zbytečně struční)

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od flyingblue »

cocik píše:Dejte sem par fotek svych stedrovecernich veceri, at mam co zavidet :D


sezrali jsme to driv, nez jsem to stihnul vyfotit :-)

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: RE: Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od prodejce »

persona píše: (odkaz v angličtině dávám kvůli popisce, na českých webech jsou zbytečně struční)

Také ti vadí, že e-shopy zkracují popisy zboží?

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Gastrofotografický koutek (。・・)_旦 (ಠ_ರೃ)

Příspěvek od prodejce »

Kafíčko z roznášky ve vlaku Eurocity, cena 10Kč... jiný komentář nemám. Pokud bych už se neozval, je hodnocení 0/20. Pakliže přežiju, bude to za 1/20. Chutná jako od Maryši!

Obrázek
Obrázek


Odpovědět